Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Women-entrepreneur-profile-picture
9,9
Satıcı puanı
9,9

1 değerlendirme

Satıcı puanı, Hepsiburada.com müşterileri tarafından verilen teslimat süresi, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre hesaplanmaktadır.

HELIXTURCA

  1. Markalar
    1. Dr. Helix
    2. Helix
  2. Ürün Çeşidi A-Z
  3. Fiyat Aralığı
    -
  4. Değerlendirme Puanı

Satıcı Hakkında

profile-picture

-

Gamze ATAY, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni bitirdikten sonra özel sektörde çalışma hayatına atıldı. Kariyerini uzun yıllar özel sektörde ihracat ve pazarlama konularında sürdürdü. Son 20 yıldır mermer sektöründe faaliyet gösteren ve dünya çapında pek çok projeye imza atmış olan Ataymer Madencilik’in kurucusudur. Yurt dışında projelerine devam ederken bu sektörde yakaladığı başarıyı başka bir sektöre de taşıyarak ülkemize yeni kaynaklar sağlamak ve bu konuda faaliyet göstermek isteyen insanlara yol açmayı hedeflemektedir. Helixturca Türkiye’nin kuluçkahanesi olan ilk salyangoz çiftliği. Üretilecek salyangozların tek bir ırktan olması ve doğadan bulaşabilecek herhangi bir hastalık veya katkı riski olmaması için Avrupa’da sertifikalı bir çiftlikte yetiştirilmiş olan anaçları ithal etti. Anaçların gelmesiyle 2018 mayıs ayı başında yetiştiriciliğe başladı. Uzun yıllardır mermer sektöründe başarılı projelere imza atıyor. Bu alandaki ihracatın yanı sıra ihracat ve döviz girdisi ile ülke ekonomisine katkı sağlayacak farklı ve niş bir alanda daha faaliyetlerini çeşitlendirmek istedi. Araştırma sürecinde özellikle Türkiye’de hiç yapılmamış ve katma değeri yüksek alanlara yöneldi. Bu sürecin sonunda araştırmalarını bu alanda yoğunlaştırdı. Ülkemizde daha önce bu tür bir yetiştiricilik deneyimi olmadığı için yurt dışı firma ve kaynaklardan, yazılmış tezlerden bilgi topladı. Yaptığı derin araştırmalar sonucu ülkemizde çok küçük bir Pazar payı olsa da özellikle Avrupa ülkelerinde pek çok restoranın menüsünde sıkça yer alan bu ürünle ilgili yatırım yapma isteği güçlendi. Üretim sürecini en ince ayrıntısına kadar görmek ve öğrenmek için farklı zamanlarda birkaç kez Avrupa’da bir çiftliğe giderek yerinde inceleme yaptı ve eğitim aldı. Tüm bu analizlerin sonucunda yatırım kararını aldı. Yetiştirdiği salyangozlar ile kozmetik sektöründe de bir girişim gerçekleştirerek gerçek salyangoz ektresi ile cilt bakım ürünleri üretti.

Ticaret Ünvanı ATAYMER MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Kayıtlı E-Posta Adresi ataymer@hs03.kep.tr

Mersis No 0099053282775647

Adı Soyadı -

Şehir İzmi̇r

İletişim Satıcı Firmanın hepsiburada.com'a beyan ettiği merkezi adresi ve tarafımızca onaylanmış olan telefon numarası hepsiburada.com kayıtlarında yer almaktadır.

Başa dön