Magnet

Mıknatıslar çekme ve manyetik özelliği ile demir, nikel, krom gibi yüzeylere tutunan cisimler. Bu çekim gücünün yüksekliği mıknatısın yüzeyde tutunmasını sağlıyor. Magnet de, demir ya da nikel gibi maddelere tutunabilen mıknatıslı materyaller. Arka kısmında bulunan mıknatıs ile buzdolaplarında, bulaşık makinelerinde, davlumbazlarda ya da diğer metal, nikel yüzeylerde tutunabiliyor. Magnetler, ön yüzünde bulunan sınırsız model ve renklerdeki tasarımlarıyla, buzdolaplarını süsleyen dekoratif objeler olarak karşımıza çıkıyor. Beyaz eşyalar dışında da farklı alanlarda  dekoratif magnetler kullanılabiliyor. Magnet modellerinde bulunan tasarımlar bir şehir veya ülke sembolü, bir tatil köyü fotoğrafı, bulunduğunuz yer ve bölgeye göre ünlü bir obje olabiliyor. Özel günlerde tasarlanmış magnetler de, anı özelliği ile buzdolaplarını süsleyen dekorlar olabiliyor. Magnet panoları ile de çeşitli figürlere sahip magnetler, buzdolapları dışında da sergilenebiliyor. Birbirinden farklı ebatlarda bulunan ve rengarenk modellere sahip magnetlere Hepsiburada’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Magnet Çeşitleri

Magnet çeşitleri birbirinden farklı malzemeler kullanılarak oluşturulabiliyor. Bu çeşitlilikte doğal taşlar, alçı, metal, cam, ahşap malzemeler kullanılabiliyor. Magnet çeşitleri kullanılan malzemelerde farklılık göstermekle birlikte, süslemelerde de birbirinden farklı malzemeler kullanılabiliyor. Kurdela, ip, zincir, jüt ipler, minik plastik objeler bu çeşitlilikte yer alabiliyor.

 • Doğal Taş Magnet Çeşitleri

Doğal taş magnet kullanımları da oldukça fazla. Fotoğrafların, kağıtların buzdolabı gibi yüzeylere içerdiği mıknatısla tutunmasını sağlıyor. Tek bir adet doğal taş magnet bir fotoğraf ya da kağıdı yüzeye sabitleyebiliyor. Büyük boy kağıt veya fotoğraflar için birkaç adet doğal taş magnet gerekebiliyor. Doğal taş magnetler taş görüntüsüne sahip. Renkleri ağırlıklı olarak gri olmakla birlikte farklı renkleri de bulunabiliyor.

 • Alçı Magnet Çeşitleri

Alçı malzemesi kullanılarak elde edilen bu magnet çeşitleri, en fazla şehir temalı magnetlerde görülüyor. Bir ülke ya da  şehir manzarasını  tasvir edebilen magnetlerde şehir fotoğrafları, ünlü meydanları, ada manzaraları, kule tasvirleri yer alabiliyor. Bulunan bölgenin en meşhur özelliğine göre bu magnetlerdeki objeler değişebiliyor. Turistik bölgelerde, tatil köylerinde her yöreye özgü bir alçı magnet bulmak mümkün olabiliyor. Hediye olarak veya hatıra olarak oldukça ilgi görüyor. 

 • Metal Magnet Çeşitleri

Özellikle açacak olarak tasarlanan magnetlerde, metal malzemelerin daha yoğun kullanıldığı görülüyor. Sert malzemeden üretilmesi dayanıklılık sağlıyor. Metal magnetlerin alt kısmına açacak aparatları yerleştirilebiliyor. Magnetlerin üst bölümünde ise doğum günü fotoğrafları, nişan, söz, nikah kutlamalarına ait bilgiler, ‘hoşgeldin bebek’ yazıları yer alabiliyor. Baskılama işlemi ile metal magnetlerin üzerindeki semboller değişebiliyor. 

 • Plastik Magnet Çeşitleri

Plastik malzemeden üretilen magnetler daha ekonomik olabiliyor. Üzerinde genelde çocuk, bebek fotoğraflarının, manzara fotoğraflarının yer aldığı baskılar kullanılıyor. 1.yaş,  2. yaş 3. yaş… gibi rakam ve doğum günü tarihlerinin yazılı olduğu baskılar fotoğraflarla birlikte yer alabiliyor. Daire, kare, oval şekillerde plastik magnetler tasarlanabiliyor. Arkasında bulunan mıknatıslar ile çeşitli metal yüzeyleri süsleyebiliyor.

 • Ahşap Magnetler

Doğal yapılı ahşap magnetler özel gün konseptlerinde çok sık tercih ediliyor. Doğal yapıları süslemeye elverişli olabiliyor. Özel tasarımlara göre renkli çiçekler, kokular, kurdeleler kullanılabiliyor. Minik çiçeklere ilave olarak, yüzük, kalp dekorları, harf objeleri, kelebek objeleri  ilave edilebiliyor. Kalp şeklinde, ağaç şeklinde ahşap magnetler nişan, söz gibi özel gün konseptleri için tercih edilebiliyor. Ahşap ağaç desenleri nazar boncukları ile süslenebiliyor. ‘Hoşgeldin Bebek’ konseptlerinde de ahşap magnetler bebek cinsiyetine göre pembe ve mavi kurdelelerle çeşitlenebiliyor. Bebekler için tasarlanan ahşap magnetlere biberon, nazarlık, ayıcık objeleri kullanılabiliyor. 

 • Cam Magnetler

Camdan elde edilen magnetler genelde nazar boncuklu tasarımlarla kullanılıyor. Yuvarlak şekilli nazar boncukları tekli yada çoklu alımlara uygun olarak sunuluyor. Nazar boncuklu ışıltılı tasarımlar da buzdolaplarında pırıltılı dekorlara ortam hazırlıyor. Sarı, turuncu, kırmızı, mavi renklerde kare şekilli parlak taşların ortasında nazar boncuğu yer alabiliyor. Bununla birlikte doğa figürlerinin kullanıldığı cam magnetler de tercih edilebiliyor. Kelebek motifleri en çok kullanılan doğa figürü olarak görülüyor. Cam magnet modellerinde şişe figürleri de çok yaygın. Minik cam şişeler, nazar boncukları ile doldurularak mantar kapaklarla kapatılıyor. 2’li yada 3’lü setler halinde bulunabiliyor. Cam objeleri tercih edenler için, cam magnetler iyi bir alternatif olabiliyor.

Magnet Modelleri

Birbirinden farklı modelli magnetler bulmak mümkün. Kişisel zevke ve beğenilere göre özgün tasarımlarla oluşturulabilen magnet modelleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Açacaklı  Magnetler

Açacaklı magnetler mutfak kullanımlarında oldukça pratiklik sağlıyor. Buzdolabına veya diğer metal yüzeylere tutunabildiğinden kolay ulaşılabilirlik sağlıyor. Aynı zamanda çekmecede ya da çantada da muhafaza edilebilir. Özel gün konseptlerinde misafirler için hazırlanan hediyelerde oldukça sık yer alıyor. Açacak modelli magnetlerin üzerinde kullanılabilecek tasarımlar çok çeşitli olabilmekle birlikte şişe objeleri bu magnetlerde çok fazla kullanılıyor. İçecek markalarının isimleri yer alabiliyor. İçeceğin türüne göre renk ve baskıları değişebiliyor.

 • Fotoğraflı Magnetler

En çok tercih edilen magnet modellerinden biri de fotoğraflı magnetler. Bebek ve çocuk doğum günlerinde özellikle tercih ediliyor. Sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz bir anı özelliği de bulunuyor. Düğün, nikah, doğum gibi özel günler için hazırlanan magnetlerde lokum, çikolata gibi şekerlemeler de bulunabiliyor. Bu şekerlemeler tül içerisinde ya da parlak ambalajlar ile fotoğraflı magnetlerin içerisinde yer alabiliyor.  

 • Ülke ve Şehir Magnetleri

Her ülkeye veya her şehre özgü semboller bu magnetler de yer alabiliyor. Özellikle turistik şehirlerin, ülkelerin popüler simgeleri, isimleri bulunabiliyor. Ülke bayrakları da bu magnetlerin en çok kullanılan objeleri. Şehir meydanı, kule, ada, deniz kıyısı gibi sayısız manzaralar ülke ve şehir magnetlerini süsleyebiliyor. 

 • Kalemli Notluk Magnetler

Kalemli notluk magnetler, üzerine notlar alınabildiğinden günlük hayatta pratik bir kullanım sağlıyor. Mutfak ihtiyaçları, alışveriş listesi gibi ihtiyaç listeleri oluşturulabiliyor. Aile bireylerinin not almasını sağlayabiliyor. Küçük sayfalardan oluşan  minik notluklarla beraber, haftalık planlama sağlayan planlayıcı magnetler de oldukça kullanışlı. Hafta içerisinde unutulmaması gerekenler, ev ve mutfakla ilgili yapılacaklar bu planlayıcılarda yer alabiliyor. 

 • Emoji modelli Magnetler

Birbirinden farklı yüz ifadelerinin yer aldığı emojiler dekoratif magnetler olarak da tercih ediliyor. Gülen yüz ifadeleri, mutlu yüz ifadeleri, şaşkın veya kızgın bakışlı ifadeler, lezzetli, keyifli anlamlarına gelen yüz ifadeleri bu magnetlerde kullanılabiliyor. Genelde birden fazla emojinin bulunduğu setlerle sunuluyor. Buzdolabı kapaklarında da sevdiğiniz bir emojiyi magnet olarak kullanmanız mümkün.

 • Nazar boncuklu Magnetler

Nazar boncuğu magnetlerde de sıkça kullanılan bir obje olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle metal magnet çeşitlerinde boncuk kullanımı daha fazla görülüyor. Nazar boncuklu ağaç figürü özel gün konseptlerinde tercih edilebiliyor. Cam mavi boncuklu magnetler,  erkek çocuk doğum günlerinde, sünnet düğünlerinde, doğum odalarında  tercih edilen bir model olabiliyor. Jüt ipler üzerine nazar boncuk işlemeleri de farklı ve doğal magnetler oluşturabiliyor. Doğal jüt ipler ve hasır ipler kullanılarak hazırlanan nazar boncuklu magnetler el yapımı ürünler olarak da yerini alabiliyor. Nazar boncuklu magnetler  üzerinde taç figürleri, isim yazılı kağıtlar, bebek figürleri yer alabiliyor.

 • Hayvan Figürlü Magnetler

Dekoratif amaçlı kullanılmakla birlikte, hayvan figürlü magnetler çocuklar için oyuncak da olabiliyor. Araba objeli magnetler, sevilen çizgi film kahramanlarını içeren magnetler, bebekler, puzzle şeklinde magnetler çocuklar için eğlenceli oyuncaklar haline gelebiliyor. Bu parçalar  metal yüzeylerde tutunabildiğinden çocuklara farklı oyun alanları yaratabiliyor. Mıknatıs özelliği kullanılmadan da oyun oynama imkanı sağlıyor. 

 • Uğur Böcekli Magnetler

Buzdolabı süsü olarak çok sık karşılaşılan bir obje de uğur böcekleri. Tek başına dekoratif amaçlı kullanabilen bu magnetler aynı zamanda buzdolabı üzerine kağıt veya fotoğrafları sabitlemek için de kullanılabiliyor. Birden fazla uğur böcekleri ile buzdolabı kapakları renklendirilebiliyor. 

 • Pul Figürlü Magnetler

Posta pulları resmedilerek hazırlanan bu magnetler,  nostaljik bir görüntü oluşturabiliyor. Genelde alçı kullanılarak hazırlanıyor. Alçı üzerine çiçek desenleri, retro tarzı resimler, telefon ve posta objeleri yer alabiliyor. 

 • Özel Gün Magnetleri

Özel günler için hazırlanan magnetler kişisel beğeni ve zevklere göre hazırlanabildiğinden sınırsız sayıda model içerebiliyor. Özgün tasarımlara elverişli olarak farklı ebatlarda bulunabiliyor. Renk ve kullanılan malzemeler farklılık gösterebiliyor. 

 • Doğum Günü Magnetleri

Doğum günü magnetleri şık, ekonomik bir anı olması bakımından çok tercih ediliyor. Özellikle bebek ve çocuk fotoğrafları ile süslenebiliyor. Üzerinde çocuk isimleri, fotoğrafları, doğum tarihi ya da yaş bilgisi yer alabiliyor. ‘İyiki Doğdun’,  ‘Nice Yıllara’, ‘Doğum Günün Kutlu Olsun’ yazıları içerebiliyor. Doğum günü magnetleri doğum günü konseptine uygun olarak tüllerle kaplanabiliyor. Çocuk ve bebek fotoğrafları içeren doğum günü magnetleri arka planında ayıcık, bebek, oyuncak figürleri kullanılabiliyor. Çocukların sevdiği bir çizgi film kahramanının figürleri kullanılabiliyor. Alçı, metal, ahşap malzemeler kullanmak tercih sebebi olabiliyor. Aynı zamanda tercihinize göre bir doğumgünü magnet tasarlamanız da mümkün olabiliyor. Fotoğraf, obje, renk seçenekleri ile sınırsız sayıda doğum günü magnetleri tasarlamak mümkün olabiliyor. 

 • Alfabe Magnetler

Dilediğiniz harfi bulabileceğiniz alfabe magnetlerle, buzdolaplarında renkli tasarımlar gerçekleştirmeniz mümkün. Adınızın baş harfi, sevdiklerinizin adlarının baş harfi anlamlı bir dekor oluşturabilir. Tek harf kullanılabilmekle birlikte birden fazla harflerle isim yazmaya da elverişli oluyor. Aynı zamanda kağıt ve fotoğrafların yüzeyde tutunmasını sağlıyor.

 • Yiyecek İçecek Figürlü  Magnetler

Özellikle açacak modelli magnetlerde, içecek figürleri oldukça sık kullanılıyor. Cam şişe içecekler hem buzdolaplarını süslemek için dekor olabiliyor hem de açacak kullanımına olanak sağlıyor. Pasta, cupcake, hamburger gibi yiyecekler rengarenk görüntüleri ile magnetleri süsleyebiliyor. 

Buzdolabı Magnetleri

Buzdolabı magnetleri, diğer beyaz eşyalara kıyasla magnetlerin en çok kullanıldığı yer buzdolapları oluyor. Bununla birlikte davlumbaz, aspiratör, bulaşık makinelerinde de magnet kullanımı mümkün. En fazla buzdolaplarında kullanıldığından magnetlere, buzdolabı magnetleri de denilebiliyor. Farklı renkler, tasarımlar, model ve çeşitleri ile buzdolaplarını ve mutfakları süslemek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda buzdolaplarında levhalara, pano kullanımlarına olanak tanıdığından pratik bir kullanım alanı sağlıyor. Sevilen fotoğrafları sergileme olanağı sağlıyor. Özel günlerde oldukça kullanılan fotoğraflı magnetleri asarak anıları biriktirme imkanı veriyor. Gidilen şehir ve ülkelerin magnetleri sergilenebiliyor. Kişisel zevklerinize göre kullanım amaçları ve sergilenen magnetler değişiklik gösterebiliyor.

Magnet Özellikleri 

Magnetler farklı tasarımları ile birbirinden çeşitli kutlama ve konseptlerde yer alabiliyor. Metal yüzeylerdeki görüntüleri bu çeşitliliği ile renklendirebiliyor. Buzdolabı, davlumbaz, bulaşık makinesi gibi sabit renk ve düz bir görüntüye sahip alanları dekoratif olarak süsleyebiliyor. Bu süslemeler yiyecek, içecek temaları, notluklar, ya da sevdiğiniz bir şehir, ülke süslemeleri olabiliyor. Magnet özellikleri arasında en çok süsleme özelliğinin olduğu söylenebilir. Metal yüzeylerin soğuk görüntüleri renkli birer dekor alanlarına dönüşebiliyor.

Magnet Kullanım Alanları

Magnet kullanım alanlarının oldukça geniş olduğu söylenebilir. Özel gün kutlamalarından dekoratif amaçlı kullanımına kadar bir çok yerde karşımıza çıkıyor. İş yerleri, müşterilerine hizmet amaçlı telefon numaralarının yazılı olduğu iş yeri bilgilerinin olduğu magnetleri sunabiliyor. Restoranlar, yemek servisleri, su servisleri, tamir, bakım servisleri magnetleri iletişim amaçlı kullanabiliyor. Özellikle gıda ile ilgili servisler için magnetlerin kullanımı kolaylık sağlıyor. Mutfakla ilgili malzeme siparişinde, su siparişinde, yemek siparişlerinde buzdolabı üzerinde bulunan magnetlerden telefon numarasına ulaşmak pratik olabiliyor.

Bulaşık Makinesi Kapağı Dekoratif Magnet

Bulaşık makinesi kapağı dekoratif magnet, bulaşık makinesi görüntüsünü değiştirmek isteyenler için çeşitli alternatifler sunuyor. Beyaz renk ve gri renk tonları ile kullanımı yoğun olan bulaşık makineleri birbirinden farklı renklere dönüşebiliyor. 60X60 ebatları ile hazırlanan bu yapışkan levhalar her bulaşık makinesi ile uyumlu oluyor. Manzara resimleri, çiçek desenleri, yaprak motifli desenler oldukça fazla kullanılıyor. Bununla birlikte, ayçiçeği motifleri, su, deniz görüntüleri, hayvan figürleri, sonbahar motifleri de yer alabiliyor. Arkasında bulunan yapışkanı sayesinde kolay bir kullanım sağlıyor. Birbirinden farklı tasarımlar  tercih edilerek mutfakları renklendirmek mümkün olabiliyor. 

Magnet Panosu

Magnet panosu, iç veya dış mekanlarda ev dekorlarında kullanılabiliyor. Farklı magnetleri sergileyebileceğiniz magnet panoları, duvarlara veya kapılara asılabiliyor. Böylece magnet kullanımları sadece beyaz eşya üzerlerinde metal yüzeylerle sınırlı kalmıyor. Oda dekorlarında, mutfak duvarlarında, kafe, restoran gibi işyerlerinde veya bahçe dekorasyonunda kullanılabiliyor. Özel gün anılarınızı biriktirebileceğiniz, gittiğiniz şehir ve ülkelerin magnetlerini sergileyebileceğiniz kişisel kullanımlara olanak veriyor. Dikdörtgen veya kare şekillerde bulunabiliyor. Beyaz, siyah ve gri renklerle sunuluyor. Magnet panoların ebatları 35X75, 70X50 ölçüleri ile farklılık gösterebiliyor. Beyaz veya siyah renkli magnet panoları jüt iplerle çevrili olabiliyor. Etrafındaki jüt ip hem dekoratif amaçlı kullanılıyor hem de magnet panosunu asma kolaylığı sağlıyor. 

Magnet Yapışkanlı Levha

Magnet yapışkanlı levha kullanımı arkasında bulunan yapışkanı sayesinde dilediğiniz yere asabilme kolaylığı sağlıyor. Ön yüzeyi mıknatıslı olduğundan bu levhalarda çeşitli magnetleri sergilemeye imkan veriyor. Aynı zamanda doğal taş magnetlerle veya uğur böcekli minik magnetlerle fotoğraf ya da kağıtlar da asılabiliyor. Magnetleri, buzdolabı kapağı dışında farklı mekanlarda sergilemek isteyenlere iyi bir alternatif olabiliyor. Magnet yapışkanlı levhalar, tabaka levha şeklinde bulunuyor. Arka yüzeyinde bulunan kağıt çıkarıldığında istenilen yüzeye yapışabiliyor. 50 cm, 100 cm olarak farklı ebatlarda bulunuyor. 10X15 cm boyutunda fotoğraf asmak için üretilen özel boyutu da mevcut. Bu boyutlardaki fotoğrafların ölçüsü ile aynı olarak kullanılabiliyor. Siyah, gri gibi koyu renk magnet yapışkanlı levha seçenekleri bulunuyor. 

Mıknatıslı Duvar Panosu

Mıknatıslı duvar panosu, farklı manzara ve çiçek tasarımları ile duvarda bir tablo görüntüsü oluşturuyor. Aynı zamanda mıknatıs özelliği olduğundan magnet asmak için de kullanılabiliyor. İçerisinde minik mıknatıslar ayrıca bulunabiliyor. Bu minik mıknatıslar da fotoğraf, kağıt, küçük notlar asmaya yarıyor. Yemek, mutfak, aşçı aksesuarların kullanılarak hazırlandığı mıknatıslı duvar panoları da mutfak duvarlarında şık bir dekorasyon oluşturabiliyor. Üzerine notlar ya da kağıtlar da asılabildiğinden alışveriş listesi, mutfak eksiklerinin yazıldığı ihtiyaç listeleri oluşturmayı sağlıyor. 

Magnet Fiyatları

Birbirinden farklı magnet modellerine Hepsiburada’dan ulaşabilirsiniz. Bütçenize uygun Magnet fiyatları filtreleme yöntemi ile seçilebilir. Beğendiğiniz magnetleri beğeni butonu ile seçerek liste oluşturabilirsiniz. Beğeni listenizden fiyat takibi yapabilirsiniz. Magnet indirimlerinden ve kampanyalarından hemen haberdar olmak için fiyat alarmı kurabilirsiniz. Kullanıcı yorum ve değerlendirmeleri alışverişinizde size yardımcı olabilir. Olumlu olumsuz değerlendirmeler karar vermeniz de etkili olabilir. Beğendiğiniz ürünlerle ilgili satıcıya sor kısmından ürünle ilgili sorularınızı sorup cevap alabilirsiniz. Keyifli ve pratik bir online alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Magnet

8557 ürün listeleniyor
Qiuhong Shop
Dünyadan Hediyeler
Sadrazam
Yaşam Baskı
instababyrooms
HD Marketim
Oscar Stone
Samsun Lazer
Otuz9 Reklam
Anadolia
Magster
Myros
Tugu Home Baby
Güven
Mkt
Madame Coco
Bahar Ahşap
Oasis Decoration
Ankara Pleksi Ayna
Miray Hediyelik
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 8557 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?