Masaj Aletleri

Günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacak, vücudunuzun çeşitli bölgelerinin rahatlamasına imkan tanıyacak bir masaj aleti seçerken ihtiyaçlarınızı doğru tanımanız son derece önemlidir. Tam da bu sebeple, bir masaj aleti almadan önce beklentilerinizi doğru şekilde tanımlamanız gerekir.

Vücudun farklı bölgeleri için özel olarak tasarlanan masaj aletleri olduğu gibi titreşimli mekanizmaları sayesinde farklı bölgelerde kullanılabilecek ürünler de bulunur. Masa başında uzun saatler geçiriyorsanız boyun ve omurga hattını rahatlatabilecek ürünler seçmeniz önerilir. Gün boyu ayakta kaldığınız için ayaklarınızın rahatlatılması gerekiyorsa bu amaç için dizayn edilmiş ürünleri tercih etmek alacağınız sonuçtan memnun kalmanıza yardımcı olur.

Etkili bir masaj aleti kullanmak yalnızca yorgunluk hissini geçirmekle kalmaz, aynı zamanda size kendinizi daha iyi ve pozitif hissetme olanağı da tanır. Yeterince dinlenmeyen ve rahatlamayan bir beden ilerleyen vadede kişinin ruh halini de olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden dengeli beslenme, yeterince uyuma ve egzersiz yapma gibi son derece önemli başlıkların farklı unsurlarla desteklenmesi önerilir. Masaj, bu konuda kullanıcılara büyük bir destek sağlar.

Nitekim belli aralıklarla masaj salonlarına gitmek zaman ve bütçe açısından her zaman mümkün olmayabilir. Masaj aletleri ise evinizin konforlu ortamında kendinize ya da yakınlarınıza kolaylıkla masaj yapmanızı sağlar.

Masaj aletleri arasında oldukça güçlü titreşimler yayan modeller de yer alır. Bu ürünler, düzenli kullanıldıklarında kas gelişimini de olumlu yönde etkiler. Kas gelişimi desteklendiği takdirde ağrılar ve kramp riski de azalır. Bu yüzden masaj aleti kullanmak kadar, ürünleri düzenli şekilde kullanmak da son derece faydalıdır.

Portatif Masaj Aletleri

Seyahate çıkarken yanınıza alabileceğiniz, bavulunuzun bir köşesine yerleştirebileceğiniz çok sayıda masaj aleti çeşidi bulunur. Bazı ürünler ise kompakt yapıları sayesinde çantalarda bile kolaylıkla taşınabilir. Gün içinde pratik bir şekilde masaj yapabilmenizi mümkün hale getiren ürünler arasında manuel uygulama prensibine sahip olanlar ve titreşimli alternatifler yer alır.

Kafa masaj aleti olarak bilinen ve son derece popüler olan ürünler, uç kısımlara doğru uzanan teller yardımıyla baş bölgesindeki tüm noktalarına ulaşabilir. Teller ucunda yer alan topçuk benzeri başlar, yumuşak bir şekilde kafa derisine masaj yapılmasına yardımcı olur. Bu alet baş bölgesinin rahatlamasına yardımcı olduğu gibi ve kişiye kendini daha pozitif hissetme ayrıcalığı tanır.

Avuç içine sığacak büyüklükte farklı masaj aletleri de bulunur. Vücudun çeşitli noktaları üzerinde kaydırıldıklarında rahatlatıcı bir etki yaratan bu aletler, titreşimli ve titreşimsiz modeller sunar. Titreşimli modeller ürün içerisine yerleştirilen piller yardımıyla çalışır. Bunun yanı sıra şarjlı masaj aleti seçenekleri de bulunur. Değişen ve gelişen kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde dizayn edilen masaj aletleri, usb kablo yardımıyla hızlı ve pratik bir biçimde şarj edilebilen seçenekler de sunar.

Titreşimsiz mini masaj aletleri ise ihtiyacınız olan ölçüde baskı yapmanız kaydıyla vücudunuzun farklı noktalarına masaj yapmanıza yardımcı olur. El, kol, bacak ve omuzlar için sıklıkla kullanılan bu ürünler uygun fiyatlı olmaları bakımından da sık tercih edilir. Ergonomik yapıları sayesinde rahatça kullanılan ürünler kolay kavranabilen yapılarıyla öne çıkar. Bu ürünler arasında farklı tasarım detaylarına ve renk seçeneklerine sahip alternatifler de yer alır.

Omuz ve Sırt Masaj Aleti Çeşitleri

Omuz ve sırt ağrıları birçok kullanıcının ortak problemi olarak öne çıkar. Uzun saatler masa başında çalışmak, konforlu olmayan bir sandalyede uzun süre oturmak ve postürün dik durmasını engelleyen çeşitli faktörler sırt ağrılarını tetikler. Kasılan omuz ve sırt kasları belli aralıklarla ya da ihtiyaç dahilinde rahatlatılmaz ise tutulmalar kaçınılmaz hale gelir.

Yaydığı yoğun titreşimlerle omuz ve sırt bölgesindeki kasılmaları gidermeye yarayan masaj aletleri farklı tasarım detaylarına sahiptir. Boyunluk şeklinde dizayn edilen ürünler kolaylıkla boyun çevresine yerleştirilir ve kumandaları yardımıyla kontrol edilebilir. Sırt bölgesinde daha geniş bir alana uzanabilecek alternatifler de mevcuttur. Kürek kemiklerinin alt uçlarına kadar inecek şekilde dizayn edilen masaj aletleri, omuz ve sırt kaslarını gevşetir.

Masaj aletleri düzenli kullanıldıklarına bu bölgede yer alan kasların güçlenmesine de yardımcı olur. Sırt bölgesinde kullanılan masaj aletlerinden bir tanesi de uç kısmında yuvarlak bir başlık yer alan titreşimli modellerdir. Bu ürünler çok güçlü titreşimler yaratmaları ile bilinir. Elle kontrol edilebilen bu ürünler sırtta olduğu gibi vücudun diğer bölümlerinde de kullanılabilir.

Masaj Jelleri

Masaj jelleri, daha kolay ve etkili bir şekilde masaj yapılmasına yardımcı olur. Kaygan bir jel yardımıyla masaj aletleri de vücut üzerinde daha rahat hareket edebilir. Masaj jelleri hem kişisel hem de profesyonel uygulamalarda tercih edilen ekipmanlardan biri olarak öne çıkar.

Farklı kokular ve aromalar yardımıyla zenginleştirilen masaj jellerinin içerisinde cildi besleyecek vitaminler ve mineraller de bulunur. Cilde ince bir katman halinde sürüldükten sonra masaj uygulamalarını daha kolay ve etkili hale getiren ürünler arasında su bazlı ve yağ içeren alternatifler yer alır. Su bazlı masaj jelleri uygulama sonrası kolaylıkla yıkanabilir. Masaj yağları ise uygulama esnasında da cilt tarafından yoğun bir şekilde emilir.

İçeriğinde çeşitli bitkisel yağlar barındıran masaj yağı karışımları, ciltte yumuşacık bir etki yaratmak ile birlikte cildi besler. Yağlar aromaterapi işlemi esnasında da tercih edilir. Hoş kokuları yardımıyla kişiyi rahatlatan ve içeriğinde bulunan farklı özler yardımıyla çeşitli sorunları çözmekte kullanılan yağların, masaj sonrası ciltte bir müddet daha bekletilmesi önerilir. Bu sayede cilt yağı maksimum düzeyde emebilir.

Masaj Eldivenleri

Çeşitli kullanıcı taleplerini karşılayacak şekilde güncellenen masaj aleti tasarımları, uygulama kolaylığı sunan eldivenler de içerir. Ele geçirildikten sonra vücudun farklı noktalarına uzanarak masaj yapma avantajı sağlayan masaj eldivenlerinin birçoğunda titreşimli uçlar yer alır.

Ürün üzerinde bir ya da birkaç adet titreşimli nokta bulunabilir. Bu bölümler masaj yapılan yerlere yoğun şekilde titreşimli dalgalar yollayarak rahatlamaya yardımcı olur. Masaj eldivenleri jeller yardımıyla ya da direkt olarak kullanılabilir.

Masaj eldivenleri arasında bilyeli alternatifler de mevcuttur. Ürünün geniş bir bölümüne belli aralıklarla yerleştirilen bilyeler, 360 derece hareket edebilmeleri ile öne çıkar. Hareket kabiliyetini sınırlamadan rahat bir şekilde masaj yapabilmeye olanak tanıyan bilyeli eldivenler, vücudun tüm noktalarına uygulanabilir. Kan dolaşımını arttırmaya yarayan bilyeler, düzenli kullanımda cildin daha genç ve diri görünmesine de yardımcı olur.

Ayak Masajı İçin Özel Ürünler

Masaj aletleri arasında en çok tercih edilen ürün gruplarından biri de ayak masaj aletleri olarak bilinir. Bölgesel masaj uygulamaları arasında tüm vücudu rahatlatma özelliği gösteren masaj türü ayak masajı olarak öne çıkar. Çeşitli yağlar kullanılarak yapılan ayak masajı, günün yorgunluğunu atmayı ve gevşemeyi sağlar. Ayak tabanına manuel olarak uygulanabilecek masaj aletleri kompakt yapılarıyla öne çıkar. Elektronik ürünler ise farklı fonksiyonlara sahip çeşitli modeller barındırır.

Çin tıbbı, ayak altında yer alan belli noktaların vücudun farklı bölümleriyle bağlantılı olduğunu söyler. Bu yüzden ayak tabanına yapılan etkili bir masaj, vücudun farklı bölgelerini tedavi edici amaçlarla da kullanılır. Refleksoloji olarak adlandırılan ayak masajı, kişinin kendini daha dinç hissetmesine ve stresten kurtulup rahatlamasına imkan tanır.

Masaj salonlarında uzman kişiler tarafından uygulanan refleksoloji, teknolojik gelişmeler ışığında geliştirilen masaj aletleri sayesinde evlerde de uygulanabilir. Ayak tabanının farklı noktalarına dairesel ya da ileri geri hareketler yaparak baskı uygulayan masaj aleti çeşitleri, ıslak ya da kuru olarak kullanılan alternatif modellere sahiptir. Her iki ürün tipinin kullanımı da dezenfekte işlemi de son derece rahattır.

Vücutta en çok sinir hücresi bulunan yer ayaklar olarak bilinir. Bu yüzden rahatsız bir ayakkabı giyildiğinde ya da ayak kısa bir süre de olsa konforsuz bir pozisyonda kaldığında hızlı bir şekilde ağrı hissedilir. Farklı sebeplerle gün içinde yorulan ayakları rahatlatmak bu sebeple son derece önemlidir. Siz de ayak masajının faydalarını deneyimlemek ve ayaklarınızı rahatlatmak istiyorsanız, HepsiBurada üzerinde yer alan birbirinden kaliteli ve işlevsel masaj aleti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Masaj Ruloları

Son yıllarda gittikçe daha da popüler hale gelen masaj ruloları, kan dolaşımını hızlandıran etkileri sayesinde cilt bakımını rutinlerinin de ayrılmaz bir parçası konumundadır. Roller ya da beauty roller olarak da bilinen masaj ruloları, ergonomik yapılarıyla da beğeni kazanır.

Kullanım kolaylığı sağlayan tasarımı ve birbirinden güzel renkleri ile öne çıkan ürünler, kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınarak geliştirilir. Rulo uçlarında yer alan silindir şeklindeki bölüm şifalı olduğuna inanılan taşlarla hazırlanır. Ametist, kuvars, sitrin ve yeşim taşı gibi farklı taşlar kullanılarak hazırlanan silindir kısım, etkilerine göre taş seçimi yapabilmenize de imkan tanır.

Yüz bölgesine uygulandığında cildin daha diri ve genç bir görünüme kavuşmasına da yardımcı olan masaj ruloları, selülitli bölgelerde kullanıldıklarında da olumlu sonuçlar gösterir. Kullanılan yüz bakım ürünlerinin cilt tarafından daha hızlı bir şekilde emilmesine de yardımcı olan rulolar, akne problemleri üzerinde de olumlu etkiler gösterir.

Yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların etkisini de azaltan ürünlerin yüz ve boyun çevresinde kullanılmadan önce birkaç saat buzdolabında bekletilmesi önerilir. Cildin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesine yardımcı olan ürünler, aynı zamanda yüz bölgesindeki gerginliği de azaltarak rahatlama sağlar.

Zayıflama Kemerleri

Masaj esnasında bölgesel zayıflamaya da yardımcı olan zayıflama kemerleri vücudun farklı bölümlerinde incelme sağlaması amacıyla kullanılır. Karın, bacak, sırt ve kol gibi noktalarda kullanımı yaygın olan zayıflama kemerleri, günün yorgunluğunu atarken zayıflamaya da olanak tanır.

Tasarım itibarıyla kemere benzediği için bu adı alan ürünler, istenilen noktaya sarılarak kullanılır. Farklı ısı ve titreşim kademeleri olan zayıflama kemerleri, kumanda ya da ürün üzerinde bulunan tuşlar yardımıyla kolaylıkla kontrol edilebilir. İstenen masaj yoğunluğu seviyesini ayarlamaya olanak tanıyan ürünler, daha hızlı ve etkili sonuçlar almaya da yardımcı olur.

Noktasal olarak masaj yapmasıyla bilinen ürünler, yaydıkları ısı sayesinde cilt altındaki yağ dokusunun parçalanmasına yardımcı olur. Düzenli kullanımda gözle görülür bir incelme sağlamaya yarayan ürünler, kullanım sonrası kolaylıkla temizlenebilir. Ürünleri ısıtma fonksiyonunu devreye sokmadan yalnızca masaj aleti olarak kullanmak da mümkündür.

Masaj Masası

Masaj aleti çeşitleri arasında masalar da yer alır. Masaj uygulamalarını zahmetsiz ve etkili bir şekilde yapmaya yarayan masalar, profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilir. Özellikle masaj salonlarında bulunan masaj masaları, masözler ve masörler tarafından daha etkili bir uygulama yapmakta kullanılır.

Masaj masalarını herhangi bir uzanma koltuğundan, sandalyeden ve masadan ayıran bazı özellikler bulunur. Masaj masası üzerine uzanıldığı zaman kişinin kendini konforlu hissetmesi çok önemlidir. Ancak bu durum masaların yumuşak bir kaplama malzemesi ile kaplanması anlamına gelmez. Zira yumuşak materyaller kullanıldığı takdirde masaj uygulayan kişinin en ufak bir baskısı bile masaj yapılan kişinin duruşunu etkileyebilir. Bu da farklı noktalara daha fazla yük binmesine neden olduğu gibi olası sakatlanmalara da davetiye çıkarır. Bu yüzden masaj masalarının sert ancak konforlu malzemeler kullanılarak kaplanması gerekir.

Masaj masalarında yüzün denk geleceği kısımda da bir boşluk yer alır. Uzanan kişi yüzünü bu boşluğa yerleştirdiği anda vücut dümdüz bir hal alır. Yüz bu şekilde yerleştirilmeden masaj yapılırsa, kişinin beline yük binebilir. Bu da masajı bir keyif ve rahatlama aracı olmaktan çıkarır.

Masaj masaları arasında farklı dizayn detaylarına sahip birçok seçenek yer alır. Bambu kullanılarak üretilen modellerden ahşap seçeneklere, deri kaplamalı masalardan portatif seçeneklere kadar farklılık gösteren ürünler bulunur. Ürün fiyatları da bu değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterir.

Masaj Aleti Seçimi

Masaj aleti seçmeden önce ürünü ne amaçla ve hangi bölgelerde kullanmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Zira vücudun farklı bölümlerinde kullanılması önerilen masaj aletleri birbirlerinden oldukça farklıdır. Örneğin yüz bölgesinde kullanılacak masaj aletlerinin titreşim seviyeleri oldukça düşük olmalıdır. Aksi takdirde ciltte rahatsız bir his oluşabilir. Sırt ve omuz bölgesi için ise çok daha güçlü titreşimler yayabilen ürünler tercih edilmelidir.

Titreşim ayarı yapmaya olanak tanıyan modeller, vücudun farklı bölgelerinde kullanılabilir olmalarıyla bilinir. Hız ayarı yapabilen kaliteli bir ürün almak her zaman daha başarılı sonuçlar doğurur. Ancak bütçeniz doğrultusunda daha ekonomik tercihler yapmak ya da vücudun belli bir noktası için masaj aleti sipariş etmek istiyorsanız bu nokta ihtiyaçlarınızın net tanımlanması önem kazanır. Farklı kullanıcı gereksinimleri göz önünde bulundurularak tasarlanan masaj aletleri, aradığınız özelliklere sahip bir ürün bulabilmenizin önünü açar.

Yüz bölgesi için masaj aleti satın almak isteyen kişilere ciltlerinin hassasiyetlerine göre tercihler yapmaları önerilir. Hassas bir cilde sahip olan kişilerin doğal taşlarla hazırlanan ürünlere yönelmeleri daha doğru olur. Bu tür masaj aletleri sayesinde cilde canlılık kazandırmak ve kremlerin cilt tarafından daha hızlı şekilde emilmesini sağlamak da zahmetsiz bir hal alır.

Masaj aletlerini duşta kullanabilir mi?

Islak olarak kullanılabilen çok sayıda masaj aleti bulunsa da tüm ürünler bu şekilde kullanılmaya uygun değildir. Bu sebeple ürünleri kontrol ederken kullanım detaylarına da göz atmanız gerekir. Manuel olarak kullanılabilen, titreşimli olmayan modellerin pek çoğu duşta kullanılmak için de uygundur.  

Zayıflama kemerleri ne sıklıkta kullanılmalı?

Zayıflama kemerlerini kullanmanın herhangi net bir sınırlandırması yoktur. Kemerler günlük olarak kullanıma uygun olarak öne çıkar. Kemerlerin incelmeye yardımcı olabilmeleri için terleme sağlamaları, bu sebeple de ısı yaymaları gerekir. Olası kazalara ve istenmeyen problemlere sebebiyet vermemek açısından kemerleri tek seferde uzun süre kullanmamak gerekir. Tercih ettiğiniz ürünün kullanımına dair detayları ürünün kullanma kılavuzuna göz atarak daha detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayak masaj aleti içerisine masaj jeli eklenmeli mi?

Her ürünün farklı bir çalışma mekanizması vardır. Ayak masajı için özel olarak hazırlanan masaj aletleri arasında da ıslak ve kuru kullanım için tasarlanmış modeller yer alır. Kuru olarak kullanımı uygun olan ürünlerin içerisine herhangi bir sıvı eklenmemesi gerekir. Islak kullanılabilen ürünlerin içine ise yalnızca su eklenir. Bu su içerisine çeşitli aromatik yağlar ya da bakım malzemeleri eklenebilir. Ancak masaj jelleri kayganlık sağlama odaklı bir ürün olduğu için bu suya eklenmesi herhangi bir etki yaratmaz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Masaj Aleti Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
İndirimli Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 46 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?