Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Masal İki Dünya Arasındaki Aşk - Nazlı Çevik Azazi

Doğan Kitap
84,65 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (16)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

90,78 TL
94,65 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/1503109
Masal İki Dünya Arasındaki Aşk - Nazlı Çevik Azazi

Doğan Novus Yayınevi tarafından Ocak 2019 tarihinde yayımlanan Masal İki Dünya Arasındaki Aşk, okuyucuyu masalın engin dünyasına sokuyor. 2017 yılında Almanya’da Thüringen Masal ve Efsane Ödülü’nü kazanan yazar Nazlı Çevik Azazi, kitabıyla içinizdeki çocuğu uyandıracak, ruhunuzla farklı bir bağ kuracak bir yolculuk sunuyor. Unutulmaya yüz tutmuş bir sanat dalı olan hikâye anlatıcılığı üzerine uzmanlığı olan yazar, masal okumanın verdiği hissiyatı unutmuş yetişkin bireylere sesleniyor.

İçinizdeki Çocuğu Uyandıracak Bir Kitap

Masalların nesnel dünyayı farklı algılamayı sağladığı söyleniyor. Masal İki Dünya Arasındaki Aşk kitabıyla Nazlı Çevik Azazi, masalın biçimbilimine, insan ruhuna nasıl dokunduğuna değiniyor. Yazar, kitabında öncelikle masalın kendi kişisel yaşamındaki önemine değiniyor ve hayatının gidişatına nasıl etki ettiğini anlatıyor. Çelik, kitabında masal sayesinde çocukluğunu, kaybettiği heyecanını ve bireyselliğini nasıl geri kazandığını anlatıyor. Aynı şekilde okuyucuya da masal üzerinden kendi kişiliğini ve iç dünyasını nasıl bulabileceğinin yollarını aktarıyor.

Kitabın ikinci bölümünde hikâye anlatılıcığında bir mihenk taşı olan ‘’Kahramanın Yolculuğu’’ndan bahsediliyor. Bu aşamada bir masal kahramanının geçirdiği dönüşümler, yolculuğu sırasında karşısına çıkan kişilikler ve engeller anlatılıyor. Masal İki Dünya Arasındaki Aşk kitabıyla Nazlı Çevik Azazi, bir birey olarak okuyucunun da kendini bir masal kahramanı gibi hissetmesini amaçlıyor. Kitap, okuyucunun bilinçdışı ile olan parçalanmaz bağını güçlendirerek ona rehberlik ediyor.

Nazlı Çevik Azazi

Nazlı Çelik Azazi, Berlin Sanat Üniversitesinde Tiyatro Pedagojisi Yüksek Lisansı yaptı. ‘’Sanatsal Anlatım-Eğitimde ve Sanatta Hikâye Anlatıcılığı’’ konularında eğitim aldı. Berlin’de bulunan çağdaş dans okullarından TanzTangente ve Dock11’de “Yaratıcı Dans ve Dans Pedagojisi” sertifika programlarını bitirdi. 2015’te iki öğrencisi ve hayal arkadaşı ile beraber SEİBA Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezi'ni Türkiye’de kurdu. Azazi, çeşitli eğitim programlarına devam etmektedir.


Masal bizi aslımıza kavuşturan efsunlu sözdür.

Biz yetişkinler ne zaman bir masal dinlesek içimizdeki çocuk uyanmaya başlar. Ne zaman bir masal anlatılsa iç evrenimizin karanlık odalarında kilitli kalan çocuğun kalbi güm güm atmaya başlar. Kalbin bu çağrısı o karanlık odanın kapısını açacak tılsımdır. Böylece kapı yavaş yavaş aralanır, içimizdeki çocuk çekinerek kafasını dışarı uzatır ve kapalı kaldığı o odadan masalın efsunlu sesine kulak vererek usulca dışarıya çıkmaya başlar. 
 
Çünkü masal bizi aslımıza kavuşturan efsunlu sözdür. Masal dinleyip, masal anlattıkça bizi terk etmiş olan içimizdeki çocuk, masalın cazibesine kapılıp yuvasına geri döner. Masal bilinçdışımız ile olan bağımızı güçlendirir. Dişil yanımızı büyütür. İçimizdeki kahramanı uyandırır. Özetle masal, insan olma serüveninde bize güç verir, el uzatır ve rehberlik eder.

2017’de Almanya’da “Thüringen Masal ve Efsane Ödülü”ne layık görülen, hikâye anlatıcısı ve eğitmen Nazlı Çevik Azazi; bizi masallarla dönüşeceğimiz, içimizdeki çocuğu uyandıracak, ruhumuzla yeniden bağ kurmamızı sağlayacak bir yolculuğa davet ediyor.

Yazar Hakkında:
Nazlı Çevik Azazi, Almanya’da 2017 “Thüringen Masal ve Efsane Ödülü”ne layık görülen Nazlı Çevik Azazi hikâye anlatıcısı ve eğitmendir. Azazi ülkemizde unutulmaya yüz tutmuş bir sanat olan hikâye anlatıcılığının yeniden hatırlanması, modern hayatın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yorumlanıp geliştirilmesi ve uluslararası platformlara taşınması için çalışmalar yürütmektedir. Bunun için 2015’te çok sevdiği iki öğrencisi ve hayal arkadaşı ile beraber SEİBA Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezi’ni kurmuştur. Azazi; Berlin Sanat Üniversitesi’nde “Tiyatro Pedagojisi Yüksek Lisansı” ve “Sanatsal AnlatımEğitimde ve Sanatta Hikâye Anlatıcılığı” eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca Berlin’deki çağdaş dans okulları olan; TanzTangente ve Dock11’de “Yaratıcı Dans ve Dans Pedagojisi” sertifika programlarını bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Veteriner Hekimlik Fakültesi’ni ve yanı sıra yaratıcı drama ve tiyatro eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca Ekim 2018’de İstanbul’da başladığı “Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi”ne devam etmektedir.  Altı yıl Berlin’de yaşadıktan sonra 2013’te yeniden İstanbul’a dönen Azazi; Türkiye’de ve Avrupa’daki festivallerde, tiyatrolarda, okullarda ve farklı kurumlarda çocuklara ve yetişkinlere hikâyeler anlatmakta, eğitimler vermekte ve uluslararası projeler yürütmektedir.
Yazar Nazlı Çevik Azazi
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000H8F2P
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön