Maske Filtreleri

Kullanılan pek çok ürün, üretim aşamasında çeşitli işlemlerden geçiriliyor. Bu esnada ortaya çıkan toz, duman ya da farklı kimyasallar, hava akımı ile hareket ediyor. Üretim aşamasında çalışırken ister istemez insan sağlığı için zararlı olabilecek pek çok madde, solunum ile insan vücuduna girerek zarar verme riski taşıyor. Oluşan sağlık riskini ortadan kaldırmak ve güvenli çalışma ortamı yaratmak amacıyla farklı türlerde maskeler üretiliyor. Solunum ile vücuda girebilecek maddelerin her biri için özel olarak üretilen maske çeşitleri, güvenle nefes almanızı sağlıyor.

Yüzü tamamen kapatan ya da gözleri açıkta bırakan yarım maskelerin her biri, havayı süzmek için filtre kullanıyor. Kartuş şeklinde imal edilen maske filtreleri, kolaylıkla sökülüp takılabiliyor. Her maske tipi için farklı boyutlarda üretilen filtreler, ihtiyaç anında hızla değiştiriliyor. Tutucu kapak yardımıyla maskeye sabitlenen filtre, hareket hâlindeyken de havayı süzmeye devam ediyor.

Asitli gaz ve buharı süzen maske filtreleri, çok katmanlı yapılarıyla dikkat çekiyor. İki plastik kafes arasına yerleştirilen özel geliştirilmiş katmanlar, zararlı gazları aşamalı olarak filtre içine hapsediyor ve zararlı maddelerin solunum yolunuza ulaşmasını engelliyor. Plastik kafesin deliklerinden giren hava, temizlenme işleminden sonra soluk borunuza ulaşarak nefes almanızı sağlıyor. Kafes sayesinde filtre katmanları, aralarında boşluk oluşmayacak şekilde sıkıca birbirine bağlanıyor. Böylece zararlı gaz içeren hava sızıntısının önüne geçiliyor.

Havadaki zararlı organik parçacıklar için hazırlanan özel maske filtreleri, hassas ve yumuşak katmanların bir araya gelmesiyle kartuş şeklini alıyor. Sıkıca birbirine bağlanan katmanlar, plastik kafes içerisinde korumaya alınıyor. Sağlığınızı koruma altında tutmak için organik buhar filtreleri, ihtiyaç anında kolaylıkla yenisiyle değiştiriliyor.

Maske filtreleri içerisinde havadaki istenmeyen parçacıkları ya da zararlı gazları süzmek için özel geliştirilen süzgeç yer alıyor. Genellikle özel bir çeşit kömür kullanılarak hazırlanan süzgeç, karbonun filtreleme özelliğini kullanıyor. Karbon, pek çok hava temizleyici mineralle birleştirilerek filtre içerisinde yer alıyor. Bu şekilde ortaya çıkan süzgeç, içinden yalnız temiz hava geçişine izin veriyor. Zararlı maddeler ve gazlar, süzgecin diğer tarafında kalarak filtrenin dokusunda hapsediliyor.

Zararlı gaz ve buharın çalışma ortamından kaldırılmasının mümkün olmadığı durumlarda maskeler devreye girerek çalışanların sağlıklarını koruyor. Üretim esnasında ortaya çıkan zararlı maddelerin yapısal özelliğine göre tüm yüzü kaplayan ya da sadece ağız ve burnu kaplayan yarım maskeler bulunuyor. Her iki maske türünde de havanın süzülüp solunabilir hâle gelmesini maske filtreleri sağlıyor.

Pek çok maske marka ve modeline yönelik olarak tasarlanan maske filtreleri, hem yarım hem de tam maskelerle uyum sağlıyor. Üretim alanında ortaya çıkan madde türü değiştiğinde yeni maske almak yerine mevcut maskelerin filtreleri değiştiriliyor. Yenilenen filtreleriyle değişen ortama uyum sağlayan maskeler, çalışanların sağlığını korumaya devam ediyor.

Hangi amaç için kullanılırsa kullanılsın her maske filtresi, kolay sökülüp takılabilecek şekilde hazırlanıyor. Bu sayede değişen çalışma koşullarına göre maskeler, anında yenileniyor. Yenilenen maske filtreleri temiz hava temin ettiği sürece kullanılıyor. Filtre üzerinde oluşan renk değişiklikleri, filtrenin değişim zamanı geldiğinin sinyallerini veriyor. Yapısı bozulmadan önce yenilenen filtre ile sağlığınız korunmaya devam ediyor.

Kartuş şeklinde hazırlanan maske filtreleri için kartuşun ön kısmına yerleştirilen ayrı bir ön filtre bulunuyor. İnce yapıdaki ön filtre, katı ve büyük çaplı parçacıkların filtre içerisine girmesini engelliyor. Özellikle sprey boya kullanımında tercih edilen maske ön filtresi, boya partiküllerinin filtre içerisine girmesini engelliyor. Böylelikle filtre içindeki süzgecin büyük boyutlu parçacıklar yüzünden tıkanması engellenerek filtrenin kullanım ömrü uzatılıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Maske Filtreleri

503 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 503 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?