Michelin 205/55 R16 94V XL CrossClimate Dört Mevsim Lastik (Üretim Yılı:2017) Yorumları

(72 Yorum)
Ürün detayına git
2000
150
 • AY
  Tavsiye etmem

  Urunu yaklasik 3 senedir kullanmaktayim. Bu lastigin problemi ne yazin yaz lastigi performansi ne de kisin kis lastigi performansi vermesi ve fiyat olarak hak etmemesi. sadece yagmur performansi cok iyi. ilk sene kisin tutunmasi cok iyiydi fakat ikinci sene o da kalmadi kisin onlere kis lastigi takiyorum su an mecburen. Sahsen bu paralar verilecegine yerli lastiklerden hem yazlik hem kislik alinir ve daha rahat edilir.

  - Kayseri - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (1)

 • GD
  ilk yıl iyiydi...

  Crossclimate lastiği 2 yıldır kullanıyorum 22 bin km yaptım kuru ve ıslak zeminde iyi fakat kolay patinaj A düşüyor. Karlı zeminde ilk yıl iyiydi en ufak bi buzda araç kayıyor ıslak karda iyi fakat hafif birr buzlanma varsa Allaha emanet gidiyorsunuz. Özellikle 20 bin km sonrası bence lastiğin özelliği bitiyor.2. yıl her buzlanmada kayıyorsunuz. bu lastik batıda buzlanma olmayan yerlerde iş görebilir.Kış lastiği almalımıyım ciddi ciddi düşünüyorum.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (1)

 • FD
  kesinlikle almayın

  ürün ömrü çok kısa ne yazın ne de kışın hiçbir verimi yok pişman oldum 4 tane aldım bu yorumu aldıktan 1 yıl sonra yapıyorum

  - Niğde - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (0)

 • VH
  Bir Yıldız

  2 yılda özelliğini kaybetti ilk kış süperdi. Şimdi yaz kullanımı oldukça kötü kışın ne yapacak bilmiyorum.tavsiye etmem

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (3)

 • MS
  iyi değil

  Hem uğultu yapıyor hem de focus gibi yol tutuşu iyi olan bir arabada bile yaz aylarında virajlarda savruluyor araba hem de 40 'la giderken...

  - Adana - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (3)

 • FA
  Trabzon da ağır olmayan her türlü yolda kullanıyorum. İyi.

  aracım 2010 90 ps tdci focus. 90 binde taktım, sonra 110 binde diğer ikisini taktım. ön arka yapıp. 140 bindeyim. 50+30 = 80/2= 40 bin km. daha önce kullandıklarım cpc 5, cpc 2 continentaller. 5 ler 15 binde bitiyordu. 2 ler 25 binde. bunlar 35 binde sağırlaşmaya başladı. ayrıca ıslak ve hafif karda gerçekten iyi. son dönemde 50 binlikler kızaklamaya başladı. anlatabildim mi?

  - Trabzon - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (14)

 • ES
  Olumsuz yanları var

  Eğerki benim gibi stabilize yolu olan yerlerde yaşıyorsanız kesinlikle tavsiye etmiyorum. İstanbul için iyi bir lastik fakat rize gibi şehirler için çok kötü. Aracım istanbuldayken aldım bu lastikleri ve sorunsuz kullandım bir yıl boyunca. Fakat memleketime döndükten sonra bu lastiklerden çok çektim. 4 lastikte ayrı zamanlarda patladı. En ufak yanak darbesini kabul etmiyor iki lastiğimin yanağı yarıldı. Son olarak ta stabilize yolda çabuk bitiyor.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (15) Hayır (1)

 • MT
  Yeterli sayılacak seviyede

  Lastikleri 20 bin km'ye yakındır kullanıyorum başlarda güven veren lastikler 10 bini devirince sanki özelliğini yitirdi yazın sıcak havada hemen kızaklama yapıyor arabayı sert kullanan birisiyim lastik özellikleri kışı ve yazı sert olmayan yağışlı yerler için çok kullanışlı ve ekonomik yoksa ne kış lastiğinin nede yaz lastiğinin kullanışlılığını göstermiyor contunental lastiklere nazaran çok sağlam iki adet contiyi yanak balonu verdirdikten sonra bunu aldım gayet sağlam ancak tekrardan alır mıyım hayır yeni çıkan plus serisinde yaz performansını iyileştirildiği söyleniyor ama denemek lazım güvenlik için en iyisi yazlık kışlık lastik almak

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (1)

 • UK
  İki Yıldız

  Merhabalar, 2016 kasım ayında lastikleri aldım, 20000 km boyunca hiç bir sıkıntım olmadı, fren mesafesi, yol tutuşu gayet iyiydi, karlı yollarda da bir kere bile yolda bırakmadı (izmir-istanbul yolu üzerindeki balıkesir de bulunan rampalardan geçerken, karlıyken bile sorun çıkarmadı). Ancak ne olduysa şubat ayından beri 2 arka lastikte acayip bir uğultu olmaya başladı, bakıma götürdüm, rot balans ayarında ya da rulmanlarda bir problem olmadığını söylediler. Sonradan bir lastikçide lastikleri değiştirip deneyince ses ortadan kalktı. Servisteki arkadaşların dediğine göre 4 mevsim lastiklerde genelde böyle bir problem oluyormuş. Tabi tüm 4 mevsimlerde böyle olacak değil ama almak isteyen arkadaşlar oluşabilecek bu durumu göz önünde bulundursun..

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (21) Hayır (5)

 • DB
  İki Yıldız

  2007 auris aracımda kullanıyorum şuan 5bin küsür kmde , lastik kışın İstanbul'da yolda bırakmadı yumuşak fazla sesli bir lastik değil fakat kuru zeminde kaymaya çok meyilli, 70-80 km hızda dahi frenlemede abs yi devreye sokuyor, bir daha tercih etmem.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (11) Hayır (3)

 • YE
  Uzun zaman kullanım değerlendirmesi

  Istanbul da ikamet ediyorum.Ford Focus Ghia da kullanıyorum.Benim aracım 1350 kg. ağır araçlar için çok iyi, sessiz ve konforlu bir lastik. daha önce başka bir marka kullanıyordum hiç memnun değildim. crossclimate i 2 kış ve bir yaz dır kullaniyorum. 22.000 km yol yaptım. geçen yaz uzun yol Istanbul - Antalya arası sıcak performansını bu kış da kartepe de kış performansını test ettim. gayet yeterli bir lastik. kış ve yağmur performansı şu an bile ıyi, yaz performansı sıcak asfalt lastiği gibi değil ama yeterli hiç birimiz yarışçı değiliz. aracımin limitlerini bilen birisi olarak ben gayet memnunum. Bence memnun olmayanlar araçlarının ve kendilerinin limitlerini bilmeyenlerdir.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (30) Hayır (5)

 • ÖA
  Bir yıl olmadan tüm özelliklerini kaybetti

  2016 Nisan ayında almıştım lastikleri, yaklaşık 15 km yaptım. Lastik ilk başta çok iyi gelmişti, fakat zamanla tüm özelliğini kaybettiğini düşünüyorum. Hatta boş yolda fren mesafesini test ettiğimde, eskimiş lastiklerimden bile daha az güven veriyor. Bu sebeple ne bir daha aracıma takarım ne de dostuma tavsiye ederim. Uzak durun lütfen.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (15) Hayır (16)

 • BB
  Mükemmel ama kışın hafif geçtiği yerlerde

  Yazın mükemmel normal yaz lastiğinden hiçbir farkı yok yağmurda mükemmel kış lastiği gibi yeni yağmış karda iş görüyor lakin azıcık soğuk artıp kar ve yer donarsa kış lastiğinin çok gerisinde erzurum da ilk kar yağdığında 1 gün idare etti ertesi gün soğuk ve buzlanma da kızaklama ve patinaj yaptı hemen söküp kışlık lastikleri taktım. kışın sert geçen yerlerde kışın iş görmez.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (20) Hayır (5)

 • EO
  Dört Yıldız

  Lastikleri geçen sene şubat ayında almıştım yaklaşık bir yıldır 10000 km dir kullanıyorum gayet memnunum bu kışın yoğun karda Edirne de beni yolda bırakmadı kış lastiğinin bir tık altı fakat yolda bırakmıyor kar lastiğiyle gezilen her yerde gidiyor rampalarda bazen hafif pati yapsa da kalmadan çıkıyor yaz-kış ve ıslak zemin performansından ben memnunum tavsiye ederim.

  - Edirne - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (21) Hayır (3)

 • CY
  Hiçbirşey insanı memnun etmez

  Aracım 1.6 makyajlı Auris Bu lastiği 25 bin km kullandım Islak zeminde gerçekten başarılı en az 12 bin km yağmurda geçirdim Kuru yolda da ilk günler çok başarılı ses çok az fren çok güzel ama artık eskisi gibi performans çok iyi değil Geliyorum karlı yolda tutuş fren e Yol tutuş 60-80 km arası idare eder sonrası felaket İlk tutunması idare eder kar kalınlığı 7 cm den fazlaysa zorlanıyor fren konusunda abs li olarak fren mesafesi 2 katına yakın olur yani takip mesafesi fazla olmalı

  - Balıkesir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (17) Hayır (3)

 • MK
  yeterli bir ürün

  Lastiği hemen hemen tüm hava koşullarında denemiş biri olarak ve nesnel olarak bu yorumu yapıyorum. Öncelikle -16 derecelere varan sıcaklıklarda, karlı/buzlu yoldaki tırmanma performansı beni şaşırttı. Zincire gerek kalmadan birçok rampayı kusursuzca çıktım ve kayma eğilimi göstermedi. Fakat fren mesafesi karlı/buzlu zeminde bir kış lastiği kadar değil. Bu hususa bu lastiği alacak olanların dikkat etmesi gerekir. En iyi performansı yağmurlu havalarda aldım. Su tahliyesi gerçekten iyi güven veriyor. Kuru zeminde de yine fren performası gayet başarılı.Lastiği araca takınca aracın hafiflediğini hissediyorsunuz çukurlara daha sessiz girip çıkıyor. Yol sesini kabinde bariz daha az hissediyorsunuz. Yol tutuş olarak da bir sıkıntı yaşamadım, test etme amaçlı kuru zeminde hızlı girdiğim virajlarda çizgisinden sapma göstermedi. Lastiğin hamuru yumuşak olduğu için yaz aylarında yazlık lastik takılması gerektiği düşüncesindeyim.Özetle benim gözlemlediğim kadarıyla özellikle bahar ve kış aylarında ve değişken hava koşullarında güvenle seyehat edebileceğiniz bir lastik.

  - Sivas - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (14) Hayır (5)

 • HG
  Memnun kaldım

  Aracım 2014 model dizel i30. Kasım ayı başında taktırdım. Yorumu yazmadan önce karlı yollarda denemek için özellikle bekledim. Daha önce aracın orjinal Continental vardı. Aracın yakıt 100 km'de 5,6'dan 5,8'e çıktı. Devamlı uzun yol yapıyorum. Orjinal lastik yaz lastiği olduğu için araç daha önce karlı yollarda yerinden bile kalkmıyordu. Lastikleri taktıktan sonra Tekirdağ'da kar yağdığı bu zamanlarda hiçbir problemle karşılaşmadım. Daha önce kar lastiği kullanmadığım için kıyas yapamayacağım. Tercih etmemin en önemli sebebi bizim buralarda çok fazla kış olmaması. Ancak daha önceki lastiklerimle bir iki sefer kayma tehlikesi yaşamıştım. Bunlarla en ufak bir sorun yaşamadım şimdilik.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (8) Hayır (0)

 • İA
  2017 Edirne Yılbaşı deneyimi

  Bu gece Edirne de uzun süredir beklediğim denemeyi yapma şansım oldu. Lastik tabi ki tam bir kar lastiği değil ama benim ilk izlenimim yere gerçekten iyi tutunduğu ve sizi yolda bırakmayacağını hissettirmesi. Ana yollarda yer kar tutmuş ve üzerinden araçlar geçtiği halde sertleşmiş zeminde fren mesafesi düşük hızlarda tatmin ediciydi, dönüşlerde ani manevra yaptığınızda bir miktar aracın arkası savrulsa da yolda kalacağınızı ve kontrolü hızla sağlayacağınızı farkedebiliyorsunuz. Lastik diş aralıklarına kar girebiliyor ve giren kar çok sulu değilse eğimli yollardada herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz ancak meyil %5 in üzerinde ve kar bir miktar erimiş formda ise tutuş azalıyor, patinaja geçiyor...bir tek bu konumda bi yerde kaldığımı hafif itme sonucu yoluma devam ettiğimi belirtmek isterim. Lastiğin bence en güzel yanı değişen hava koşullarına çok hızlı uyum sağlaması. Kar çok abartılı seviyede değilse, çak fazla don veya sulanmış yoğun kar yoksa yüksel meyilli yollar haricinde bence kesinlikle mantıklı bir seçim. Yılda 2 defa lastik değişimi ve 2 takım lastik ücreti ödeyemem, zaten kar çok fazla yağıp kalmıyor diyorsanız bu lastiği öneriyorum. Herkese güzel bir yıl diliyorum

  MERKEZ - Edirne - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (19) Hayır (0)

 • hızlı kargo, yeni tarihli ürün

  2016 48. hafta İtalya üretimi lastikler

  ERGANİ - Diyarbakır - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • HT
  değerlendirme

  kuru yol: fren 5, yol tutuş 4, ses 5 tozlu yol: fren 2, yol tutuş 2, ses 5 stabilize yol: fren 4, yol tutuş 4, ses 4 ıslak yol: fren 5, yol tutuş 5, ses 5 karlı(buzlu) yol: fren 3, yol tutuş 3, ses 4 genel olarak ekonomik sayılmaz, yakıta etkisi yok. fren performansı başarılı. sürüşte asla kar lastiği yada yaz lastiği performansı beklemeyin, en iyi performansı ıslakta veriyor (ne hikmetse). ama benim gibi zırt pırt lastikle uğraşamam her yola gelsin derseniz en iyisi bu. tam olarak 4 yıldızı hakediyor, 4 mevsimde daha iyisi yok. kendisiyle 1 yılda 15k km yaptık, ömür konusunda yorum yapamam.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (14) Hayır (0)

Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN