Grafik arabirimli işletim sistemleri başta olmak üzere geliştirdiği birçok yazılımıyla 30 yılı aşkın süredir dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara ulaşan Microsoft, yazılım devi markalardan biri olmayı sürdürüyor. Alanında uzun süre rakipsiz olan ofis yazılımlarıyla gerek ev tipi kullanıcılara gerekse profesyonel iş hayatına sayısız çözüm sunan firma, İnternet bant genişliğinin artması ve dijital hayatın daha pratik hale gelmesi dolayısıyla ürettiği yazılımların bir kısmını dijital olarak da sunuyor.

Microsoft Yazılımı

İndirilebilir anahtar ve yazılım indirme linkleri aracılığıyla edinilecek Microsoft yazılımları, ev ya da ofiste bulunan İnternet'in bant genişliğine bağlı olarak kısa sürede indirilebiliyor. Dijital indirilebilir lisans çözümleri, özellikle satın aldığı yazılımların CD veya DVD’lerini kaybeden, bu tür optik medyaların zamanla çizilerek kullanılamaz hale gelmesinden endişe edenler için de ideal hale geliyor. Microsoft yazılımı ailesi içerisinde bulunan; Windows 10 işletim sistemi, Office 365 ofis yazılımları paketi, Visio 2016, Project 2016 gibi pek çok yazılım için geçerli olan dijital indirilebilir lisanslar, Microsoft’un belirlediği sınırlar çerçevesinde birden fazla bilgisayarda etkinleştirme için de değerlendirilebiliyor.

PC ve Mac platformunda kullanılabilecek biçimde geliştirilen yazılımlar, günlük hayatta sıklıkla kullanılan ofis programlarının optik medyadan kurulumlara nazaran çok daha kısa sürede tamamlanabilmesine de imkan tanıyor. USB bellek ya da harici sabit diskler aracılığıyla taşınabilirlik noktasında da farklı bir boyut kazandıran ürünler, işletim sistemi tarafında da yeni nesil yöntemlerin uygulanabilmesini mümkün kılıyor. Microsoft’un, Windows 7 işletim sisteminden bu yana USB bellek üzerinden bilgisayara kurulum yapılabilmesine ortam hazırlayan işletim sistemi yapısı sayesinde yalnızca birkaç dakika süren işletim sistemi kurulumu, Windows 10 işletim sisteminde de sorunsuz olarak gerçekleştirilebiliyor.

Microsoft Yazılım Fiyatları

Kullanım amacı ve lisans modeline göre değişiklik gösteren Microsoft yazılım fiyatları, işletim sistemi ve ofis paketleri özelinde değerlendirildiğinde, Project ve Visio gibi özel amaçlarla edinilen yazılımlara göre daha ulaşılabilir konumda yer alıyor. Bilhassa ev ve iş yeri için özel olarak hazırlanan paketlerde yer alan tekil yazılımlar, satın alınmak istenen ürünlerin fiyatlarının düşük olmasında etkili rol oynuyor. Bu noktada, dijital indirilebilir lisans seçimi yaparken günlük hayatta ya da iş yaşantısında hangi yazılımların sıklıkla kullanıldığının ve hangi çözümlerin daha verimli olacağının belirlenmesi, bu yazılımlara ayrılacak bütçeyi doğrudan doğruya ilgilendiriyor. Öte yandan Microsoft yazılımlarının ek özellikler barındıran Pro (profesyonel) sürümleri ve Standard sürümlerinin kaynak yönetiminden birden fazla bilgisayarda aynı anda kullanılabilmesine, raporlama hizmetlerinden talep yönetimlerine kadar sayısız ek özelliği de bulunabiliyor. Şirketlerin hayati çalışmalarının sürdürülebilir olması için edinilecek yazılımların, konusunda uzman kişilerin görüşlerine başvurularak alınması büyük önem kazanıyor.

Bazı Microsoft yazılımlarının beraberlerinde getirdikleri bulut depolama alanları, dijital indirilebilir lisansla sahip olunan yazılımların kullanıcılara sağladığı avantajlar içerisinde yer alıyor. Seyahat halindeyken akıllı cep telefonu ya da tabletler aracılığıyla da erişilebilen bulut depolama hizmetleri, ofis uygulamaları başta olmak üzere birçok dokümana anında erişilebilmesine ve ilgili dosyalar üzerinde değişiklik yapılabilmesine izin veriyor. Önemli dokümanlarını yanında taşımak istemeyen profesyoneller için en güvenli çözümlerden biri olan bulut depolama alanlarına, Microsoft’un sunduğu ofis paket aboneliklerine dahil şekilde ücretsiz sahip olunabiliyor. Ayrıca abonelik sistemiyle işleyen ofis paketleri, PC ya da Mac kullanımına uygunluk sunarken, aynı anda akıllı tabletler için de etkinleştirilebiliyor.

Microsoft yazılımlarından beklentilerinizi ve ev ya da şirket hayatınızdaki ihtiyaçlarınızı doğru biçimde belirleyerek arzu ettiğiniz Microsoft ürünlerini edinebilir, dijital hayatınızda güvenliği, performansı ve konforu aynı anda yaşayabilirsiniz.

Microsoft Yazılımları

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN