İndigo Kitap
Modern Dünya Klasikleri Seti 2 - 5 Kitap Set

Modern Dünya Klasikleri Seti 2 - 5 Kitap Set

İndigo Kitap
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Devamı gelsin. (02.01.2018)
İlk seti bitireli epey olmuştu, yenisinin çıktığını görünce hemen sipariş verdim. Satır aralıkları ve yazı karakterleri çok iyi seçilmiş umarım değiştirmezler, çok uzun saatler göz yormadan okuma sunuyor. Lütfen bu serilere devam edin. devamını göster devamını gizle
Erkek (30) EYÜP - İstanbul - Türkiye Tüm Yorumlar (8)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501772/1501774

Modern Dünya Klasikleri Seti 2 - 5 Kitap Set

Modern Dünya Klasikleri Seti 2 - 5 Kitap Set

 

Bu set 5 kitaptan oluşmaktadır;

  • Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Stefan Zweig
  • Satranç - Stefan Zweig
  • Amok Koşucusu - Stefan Zweig
  • Dava - Franz Kafka
  • Dorian Grey'in Portresi - Oscar Wilde

 

Modern Dünya Klasikleri ikinci seti İndigo Kitap tarafından hazırlanan özel bir seçkiyle bir araya geldi! Set içerisinde büyük klasik yazarlardan Stefan Zweig, Oscar Wilde ve Franz Kafka isimlerinin öne çıkan kitapları yer alıyor.

 

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Satranç gibi kitaplarıyla öne çıkan Avusturyalı yazar Stefan Zweig'in eserleri; günümüzde birçok farklı yayınevlerince çevrilmekte ve yayına hazırlanmaktadır. Özellikle "novella" adını layık görülen öykülerinin yanı sıra biyografi türündeki eserleriyle de beğeni toplamıştır. Yapıtları birçok farklı dünya diline çevrilen yazarın büyük bir okuyucu kitlesi vardır. Hayatındaki zorlukların edebi yaşamına yansımasıyla da tanınan Zweig'in kitaplarının kısa olmasına rağmen derin anlamlar taşıdığı edebiyat dünyasınca onaylanmıştır. Freud'a ve onun görüşlerine ilgi duyarak eserlerine bu görüşleri yansıtan Zweig; psikolojik öğelere daima değer vermiş ve kitaplarında yansıtmıştır.

 

Setin içerisinde Stefan Zweig’e ait 3 kitap yer almaktadır. Bunlar Stefan Zweig denince akla gelen ilk kitaplardan üçü olan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Satranç ve Amok Koşucusu’dur.

 

Amok Koşucusu

 

Amok Koşucusu ikilemlerin hikâyesidir, vicdanıyla aklı arasında kalanların hikâyesi… Aynı zamanda bir delilik hali... Hint Adaları’nda doktorluk yapan adama günün birinde zengin bir kadın gelir, çaresizce doktordan yardım ister, fakat  doktor onu reddeder. Kadının zenginliği ve tavırları onu öfkelendirir. Fakat sonrasında, bir insanın hayatını hiçe saydığını düşünen doktor, kadına yardım etmediği için pişman olur ve koşmaya başlar, halk arasında Amok diye bilinen ölümcül delilik halinin pençesine düşmüştür. Önüne gelen her şeyi yok ederek koşar ve en sonunda kendisi de yok olur. Stefan Zweig, hayatının bir yansımasını aktardığı bu hikâyede, intihar kavramını, korkuları ve bir insanın yaşadığı

çıkmazları kendine has tarzıyla okurlarına aktarmayı başarıyor. (Tanıtım Bülteninden)

 

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

 

Zweig’ın 1920’li yılların sonunda kaleme aldığı Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, tek taraflı bir aşkın naif anlatımıdır. Marjinal karakterleri ve eşine az rastlanır psikolojik çözümlemeleriyle okuyucuyu kendine hayran bırakan yazar, bu kez de âşık olan bir kadının saplantılı duygularını kaleme almıştır. Bir ömür süren suskunluğun “isimsiz” bir mektupla son buluşu aşk, sadakat ve mutluluğun anlamlarını okuyucuya bir kez daha sorgulatırken, hikâye aynı zamanda Zweig’ın psikolog yanını belirgin biçimde ortaya koyuyor.... (Tanıtım Bülteninden)

 

Satranç

 

Satranç, görünüşte bir gemide yolları tesadüfen kesişen bir satranç şampiyonu, hırslı oyuncular ve tutukluluğu sırasında gizlice ele geçirdiği bir satranç kılavuzundan öğrendiği oyunlarla kendi zihninde kaybolmuş Dr. B’nin hikâyesi gibi görünür. Oysa âdeta yazarın bir veda mektubu niteliği taşımaktadır. Stefan Zweig, muhteşem ve gerilim dolu bir kurguyla kaleme aldığı bu öyküyü Brezilya’dayken yazmış ve intihar etmeden kısa bir süre önce tamamlamıştır. Hikâye, Avrupa kültürünün Nazi tehlikesi

altında yok oluşuna, zorbalık ve baskı gören toplumların ruhsal gelgitlerine ve çalkantılarına ışık tutar. Zweig, gizliden gizliye kendi hayatında da yaşadığı baskılar ve sürgünü, Satranç hikâyesinin içinde kimi zaman eğlenceli, kimi zaman da derinden etkileyici sahnelerle harmanlayarak okuyucuya sunmuştur.

 

Dünya edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Franz Kafka 1883 yılında Prag'da doğmuştur. Çek işçi sınıfından altı çocuklu bir ailenin ilk çocuğudur. Ana dili Almanca olmakla beraber Çek diline de hakimdir. Alman dilinde ortaya koyduğu yapıtları tipik olarak tuhaf ya da sürrealist önyargılarla ve anlaşılmaz sosyal-bürokratik güçlerle karşı karşıya kalan izole kahramanlara sahiptir. Franz Kafka kitapları yabancılaşma, varoluşçu kaygı, suçluluk ve absürdizm temalarını ele alır. 20. yüzyıl edebiyatına damgasını vurmuş olan yazarın anlattığı hikayelere benzer olayları tanımlamak üzere Kafkaesk terimi de literatüre girmiş bulunmaktadır.

Setin içerisinde Kafka’nın belki Kafka deyince aklan gelen ilk eseri olan Dava yer almaktadır.

Dava

İnsan zihninin ve bedeninin baskılandığı, korkuya maruz bırakıldığı hayatların her taraftan kuşatıldığı 20.yüzyılda geçen bir adamın öyküsünü anlatıyor bu kez Franz Kafka. 1925 yılında, ölümünden sonra yayımlanan bu eseri sembolik bir hikâye gibi algılayabilir, bir varoluşçunun gözünden görebilir ya da totaliter rejimlerin çılgınlığında yaşadığımız modern bürokrasilerin bir trajedisi gibi okuyabilirsiniz. Kafka, suçunu hiç bilmeden yargılanan Josef K.’nın hikâyesinde korku çağında yaşayan insanların birbirlerinden korktukları sürece bu düzenden kurtulamayacaklarını anlatır. Çağlar boyunca okunacak bu klasik eser, gelecekte de insanlara kendilerini anlatmaya devam edecektir. (Tanıtım Bülteninden)

 

Ünlü yazar Oscar Wilde,  16 Ekim 1854 yılında doğdu. Kendisi aynı zamanda ünlü cerrah William Wilde'ın oğludur. İlk tiyatro oyunu Vera, New York'ta sergilenmiştir. Bir süre Paris'te yaşayan Wilde, orada Verlaine ve öbür sembolist şairlerle tanışmıştır. 1888 yılında İngiltere'ye dönünce ünlü kitabı Mutlu Prens'i yazdı. Wilde, İngiltere'de estetizmin ve 'sanat sanat içindir' hareketinin başlıca temsilcisi olmuştur. Bir süre İngiltere’de hapiste kalan Wilde, daha sonra Fransa'ya sürgün olarak gitmiş, 30 Kasım 1900 yılında yoksulluk içinde ölmüştür.

Setin içerisinde Wilde’ın Mutlu Prens’ten öne çıkan bir diğer eseri olan Dorian Grey’in Portresi yer almaktadır.

 

Dorian Grey’in Portresi

El değmemiş bir ruha sahip olan Dorian Grey, ressam Basil Hallward tarafından çizilen portresini gördükten sonra bu saf hâlinin yok olacağını anlar ve sonsuza kadar genç ve güzel kalmak için ruhunu şeytana satmaya karar verir ve bu isteği gerçekleşir. Her şeyin bir bedeli olduğu gibi bu değiş tokuşun bedeli de ağır olacak cinstendir. Dorian Grey,şeytanlaşan ruhuyla yüzündeki o saflığı ve güzelliği yavaş yavaş kaybetmeye ve çirkinleşmeye başlar. Önceleri güzelliğiyle etrafındaki herkesi etkilemeyi başarmış olan Dorian Grey’in portresi artık yozlaşmayla, kötülüklerle ve skandallarla yan yana durmaktadır. Yaptığı bu seçimin sonuçları gün geçtikçe ağırlaşmakta, Dorian'ın zulmü ve şeytani hâlleri aynı şekilde artmaktadır.İngiliz edebiyatının akışını etkileyen ve edebiyat dünyasında pek çok tartışmaya sebep olan Oscar Wilde’ın bu tek romanı iyi ile kötüyü birleştiren, estetiği sorgulayan ve bir yazar olarak Wilde’a ün kazandıran muhteşem bir eser. (Tanıtım Bülteninden)

 İndigo Kitap’ın, edebiyatseverlerin kütüphanelerinden eksik etmeyecekleri Modern Dünya Klasikleri Setlerinin ikincisi, sizi Franz Kafka, Oscar Wilde ve Stefan Zweig’in harikulade evrenlerinde unutulmaz bir yolculuğa davet ediyor.

Beş kitaplık Dünya Klasikleri Seti; edebiyat dünyasında derin izler bırakan üç büyük ustanın; Avusturya asıllı yazar Stefan Zweig, Çek yazar Franz Kafka ve İrlandalı yazar Oscar Wilde’ın kaleme aldığı eserleri bünyesinde barındırıyor.

Stefan Zweig

Dünya klasikleri setinde üç farklı kitabıyla yer alan Stefan Zweig 1881 yılında Avusturya’da dünyaya gelmiştir. Çok sayıda öykü, roman ve tiyatro eserleri kaleme alan Stefan Zweig, biyografi alanında yazdığı kitaplarla da dönemine damga vurmuştur. Modern Dünya Klasikleri Seti’nde yer alan ve insan ruhunun en erişilmez yönlerinin, tutku ve zaaflarının ustalıkla ele alındığı Amok Koşucusu, Satranç ve Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu eserleri, yazarın etkileyici dünyasıyla tanışmak için harika birer başlangıç.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Karşılıksız ve gizemli bir aşkın duygu yüklü bir anlatımı olan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, aşkının esiri olmuş bir kadının tutkusunu ele alan etkileyici bir öyküsü. Hayat boyu süren ve tek bir gün dahi dinmeyen bir aşk acısının zarif ve dokunaklı bir ifadesini yansıtan eser, yayımlandığı yıldan beri Stefan Zweig'in en çok konuşulan eserlerinden biri olmayı sürdürüyor.

Amok Koşucusu

Karanlık suları yararak ilerleyen büyük bir gemi, o gemide tesadüflerin karşılaştırdığı iki yabancı adam ve beklenmedik bir hikâye. Stefan Zweig’in insan ruhunun ikilemlerini ve hezeyanlarını inanılmaz bir doğallıkla ele aldığı Amok Koşucusu, Hint Adaları’nda doktor olarak görev yapan ve günün birinde kendisinden çaresizlik içinde yardım isteyen zengin bir kadının isteğini reddeden bir doktorun, verdiği bu kararın pişmanlığıyla kendini ve önüne çıkan her şeyi adım adım yok edişinin öyküsünü anlatıyor.

Satranç

New York’tan Buenos Aires’e giden bir yolcu gemisinde geçen Satranç, dört duvarın arasında kendisine satrancın başrolde olduğu bir dünya inşa eden Dr. B’nin, sıradışı ve şaşırtıcı hikâyesini gözler önüne seren bir novella. Stefan Zweig’in kendi yaşamından çeşitli izlerin de açıkça görüldüğü Satranç, yazarın intihar etmeden önce ele aldığı, en çok bilinen eserlerinin başında geliyor.

 

Franz Kafka

20. yüzyıl edebiyatının en gizemli ve dikkat çekici isimlerinden olan Franz Kafka 1883 yılında Prag’da dünyaya gelmiştir. Yarattığı atmosferler aracılığıyla okuyucularını sıradışı bir gerçekçilik hissinin içine çekerken “kendi halinde” kahramanlarını da rahatsız edici ve aşılması güç bir kıskacın içine hapseden yazar, eserlerinde çoklukla varoluş kaygısı, kendine yabancılaşma ve suçluluk hissi gibi temalara yer verir. İndigo Modern Dünya Klasikleri Serisi’nde yer alan kitaplardan bir diğeri yazarın en çok tartışılan ve bilinen eserlerinden biri olan Dava'dır.

Dava

Bir sabah ne olduğunu bilmediği bir suçtan yargılanmaya başlayan Josef K.’nın hikâyesini ve çaresizliğini konu alan Dava, modernleşen dünyada, her geçen gün daralan bir çemberin içinde hapsolan insanoğlunun çaresizliğini anlatıyor. Tutuklanmış olmasına karşın kendi olağan yaşantısını sürdürebileceği söylenen K.’nın hikâyesi yalnız onun değil, modern insanın kendisine ve çevresindeki herkese karşı yabancılaşmasının bir yansımasını ifade ediyor.

 

Oscar Wilde

Bakış açısı, sanat görüşü ve ortaya koyduğu eserlerle İngiliz edebiyatına yön veren ve 1854 yılında İrlanda’da dünyaya gelen Oscar Wilde roman, kısa öykü ve şiir alanlarında çeşitli eserler vermiştir. İndigo’nun Modern Dünya Klasikleri Seti’nde yer alan ve yayımlanmasının üzerinden bir asırdan fazla zaman geçmiş olmasına rağmen etkileyiciliğinden ve hissettirdiği duyguların yoğunluğundan hiçbir şey kaybetmeyen Dorian Gray'in Portresi, yazarın ilk ve son romanıdır.

Dorian Grey’in Portresi

Ressam Basil Hallward tarafından portresi yapılan Dorian Grey adlı genç, resimde gördüğü  harikulade güzelliğinin bir gün kaybolup gidecek olmasının yarattığı hayal kırıklığı karşısında dehşete kapılır. Sonsuza dek portrede gördüğü o etkileyici ve güzel yüze sahip olmayı arzulayan Dorian Gray’in bu dileği akıl almaz bir şekilde gerçek olur ama onun asla yaşlanmayan suretinin ardında gizlenen düşkünlüğün yaratacağı yıkım, yıldan yıla çirkinleşecek bedeninin yaratacağı yıkımdan çok daha büyük olacaktır.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 904
Yayın Evi İndigo Kitap
Yayın Tarihi 2017
Yazar Kolektif
Diğer
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu HBV00000974IM
 • Beş Yıldız

  kitaplar çok güzel bazılarından ayraç çıkmadı. Hepsinin ayracı olsa çok daha iyi olurdu.

  - Aydın - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Eksik kitap var

  Sette 5 kitap var diyor ama bana 4 kitap geldi Dava kitabı setin içinde yok.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Çok iyi

  Çok iyi tavsiye ederim memnun kalırsınız

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • kargo çok iyidi

  kitapları komple jelatinlemiş çok iyidi

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • güzel ve uygun fiyatlı bir derleme

  uygun fiyat, kaliteli çeviri, güzel kapak tasarımı. Kitapların kendisi için de söylemeye gerek yok muhteşem. Boşuna klasik değiller

  TURGUTLU - Manisa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • cok memnunum

  tesekkürler özenli ve kaliteli kapak tertemiz ve itinali bir paketleme ve kisa surede kargo.daha ne olsun.hepsiburada cok cok tesekkurler

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Devamı gelsin.

  İlk seti bitireli epey olmuştu, yenisinin çıktığını görünce hemen sipariş verdim. Satır aralıkları ve yazı karakterleri çok iyi seçilmiş umarım değiştirmezler, çok uzun saatler göz yormadan okuma sunuyor. Lütfen bu serilere devam edin.

  EYÜP - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (1)

 • Tavsiye

  Güzel set ama kargo şirketi sıkıntılı teşekkürler.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (9) Hayır (1)

 • Tüm yorumları gör (8)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Modern Dünya Klasikleri Seti 2 - 5 Kitap Set ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Modern Dünya Klasikleri Seti 2 - 5 Kitap Set
Jacobs Velour Classic Kahve 95 gr
Kitap Alana Jacobs Velour Classic Kahve 95 gr 2 TL İndirimli !
2 TL
indirim
9,89 TL 7,89 TL
BAŞA DÖN