Motor

Motor Temizleme Spreyi

Sıfır aldığınız araçlardan uzun süre boyunca memnun kalırsınız. Aracınız kullanım süresi boyunca yıpranmalara maruz kalır. Bu yıpranmalar zamanla motor bölmesinde aksamalara yol açacaktır. Aracınızın süre içlerinde ufak bakımlarını nasıl yapılıyorsa motor temizliği de bir o kadar önemlidir. Bu temizliklerin başında motor temizliğini ilk sıralara almamız bizim için çok önemlidir. Araçlarınızın bakımları önemlidir. Uzun süreler bindiğiniz araçların bakımlarını zamanında yapmak sizlere konforlu bir sürüş sağlayacaktır. Konforlu sürüşün yanı sıra kullandığınız araç sizlere güven verecektir. Araçlarınızı kullanırken rutin bakımları vardır. Bu rutin bakımlarının yanı sıra kullanılan araçların temizliği de önemlidir. Temizlik denilince akla ilk gelen dışının yıkanması veya içinin temizlenmesi gelmektedir. Aslında araç temizliği sadece dış ve iç temizlikten fazlasıdır. Araç bakımının önemini artıran motor temizleme işlemi kullanılan araçların ömrünü artıracaktır. Motor temizliği şimdilerde yıkama işlemleri ile sağlanıyor bu uygulamalar bilinçsiz kişiler tarafından uygulandığında, motorunuzun arıza yapmasına neden olabilir. Arıza yapmanın dışında motorları kullanılamaz hale gelmesine de neden olabilir. 

Mekanik olarak baktığınızda motor sistemi yağ ile çalışmakta olan bir sistemdir. Buna ek olarak elektriksel parçalar da mevcuttur. Bilinçsizce sıkılacak su ve buhar motorun segmanlarının bozulmasına, motor beyninin yanmasına neden olacaktır. Bu olayların önüne geçmek için kullanabileceğimiz motor temizleme spreyi bulunmaktadır. Bu spreyler sayesinde motorunuzu su ile yıkamanın önüne geçmiş olacaksınız. Arabanın kalbi olan motorların bakımı bu spreyler sayesinde oldukça basit olacaktır. Çeşitli markalarda bulabileceğimiz motor temizleyici sprey araç bakımı konusunda sizlere kolaylık sağlamaktadır. Hayatınızı kolaylaştıran bu ürünler su ihtiyacı duymadan kuru bir bezle motorumuzu hızlı bir şekilde temizlemenize yardımcı olurlar. Susuz motor temizleme spreyi farklı markalarla sizlere birçok seçenek sunmaktadır. 

Suyun çıkaramadığı yoğun yağları ve kirleri kolayca çıkarabilen bu ürünler sayesinde motor temizliği artık daha basit bir hal almaktadır. Fonksiyonel kullanımları sprey şeklinde olmaları sizlere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ulaşılamayan yerlerde spreyin yarattığı etkiyle temizlik alanlarını çoğaltmış olacaksınız. Motor temizliği denilince ilk akla gelen yerler araba motorlarıdır. Araba motorları haricinde de kullanabileceğiniz bu ürünler hayatınıza büyük kolaylıklar katacaktır. Motor temizleme spreyi motor mekanik kısmı için uygun bir ürün değildir. Ürün motor dış kısımlarında oluşacak yağlanmalar ve katranları temizlemede kullanılabilirler. İç bakımlar için kullanılabilecek farklı ve yakıt üzerinden veya yağ üzerinden karıştırılacak ürünler mevcuttur. Bu iki ürünün karıştırılmaması büyük önem arz eder. Aksi taktirde motor bloklarına büyük anlamda zarar vermeniz söz konusu olacaktır. Aldığınız ürünlerin motor temizleme spreyi olduğundan fazlasıyla emin olmanız gerekmektedir. Bu sayede belirtilen alanlarda gönül rahatlığı ile kullanımı uygundur.

Motor Temizleme Markaları

Günümüz teknolojisinde farklı markalar halinde önümüze gelen motor temizleme spreyleri sizlere zengin seçenekler sunmaktadır. Farklı markalar sayesinde geniş bir yelpazede olan ürünlerden alman markası olan Würth motor temizleme spreyi sizlere motor temizleme konusunda kolaylık sağlamaktadır. 1945 senesinde, Adolf Würth tarafından kurulan firma sizlere gelişen ar-ge çalışmaları ile bu ürünleri sunmaktadır. Motor temizleme spreyi fiyatları ve performansları açısından sizlere büyük kolaylık sağlamaktadırlar. Smx motor temizleme spreyi motor temizle açısından duyulan markalardandır. Susuz kullanılan bu ürünlerden Selsil motor temizleme spreyi ve Selsil susuz motor temizleme spreyi kendini öne çıkaran bir üründür. Birçok firma tarafından üretilen bu ürünler sayesinde motor bakımı, temizliği ve güzelleştirilmesi artık çok basit bir hal almaktadır. Sprey şeklinde satılan ürünler sayesinde ulaşamadığınız noktalarda kolaylık sağlayacaktır. Sprey olması bu ürünleri birden çok kez kullanma seçeneği sunacaktır. Bu açıdan baktığımızda motor temizleme spreyi fiyatları ve verdiği performans ile göz doldurmaktadır. Sahip olunan motor ve alan fark etmeksizin her alanda kullanılabilirler.

Motor Temizleme Spreyi Kullanım Alanları Nerelerdir?

Motor temizleme spreyi bindiğiniz araçlarda kullanabileceğiniz bir ürün olduğu gibi farklı yerlerde de kullanmanız mümkündür. Bu alanlara baktığınızda motosikletlerde, çim biçme makinelerinde, kamyonlarda ve traktörlerde kullanılabilir. Silikon içermeyen bu ürünler uygulanan yüzeylerde kalıntı bırakmazlar. Uygulandıkları bölgelerde içerikleri sayesinde daha geç kirlenmeler görülmektedir. Uygulanan bölümde parlaklığın sağlamasına yardımcı olmaktadırlar. Yolda giderken araçlarınıza yapışan ziftleri çıkarmada büyük oranda sizlere yardımcı olacaktır. Araç kaputuna sıkmanızda hiçbir zararı olmayacaktır. Şanzıman, şasi ve kaporta temizliğinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Metal yüzeyler haricinde motor üstünde bulunan kauçuk parçalarda da rahatça kullanabileceğiniz ürünlerdir. Motor içi temizleme spreyi benzinli ve dizel olarak farklı iki çeşitte bulunmaktadır. Bazı markaların bu ürünü hem dizel hem de benzinli araçlarda kullanabileceğiniz ürünleri mevcuttur. 

Bu ürün bütün yüzeyler üzerine uygulanan bir ürün değildir. Sadece motor içi temizliklerde kullanılabilen bir üründür. Kullanılan bölgelerde contalara zarar vermezler. Kullanıldıkları takdirde egzoz emisyonlarını optimize ederler. Sıkışmış piston segmanlarını gevşetmeye yardımcı olur. Motor temizleme spreyi motor kısmındaki elektronik kısımlara zarar vermezler. Sıkıldıkları bölgeleri uzun süre parlak ve temiz tutmaya yardımcı olurlar. Uzun süren etkisi sayesinde sonradan oluşabilecek kir tutmalarına karşı etkili olacaktır. Motor temizleme spreyi motorlardaki yangınlarında önlemede büyük katkı sağlar. Motor üzerinde biriken yağlar motorlarda aşırı ısınmalara yol açar. Bu ısınmalar zamanla yangına sebep olmaktadır. Motor temizleme spreyi sayesinde bunların önüne geçmiş olursunuz. Ateşleme dinamolarında oluşan yağ ve yakıt kirlerini yarattığı bozulmaları önlemiş olur. Boğaz kelebeğinde kullanılması aracın düzgün çalışmasında yardımcı olur.

Motor Temizleme Spreyi Fiyatları ve Kutu Boyutları

Kullandığınız araçların motor temizlikleri hayati önemdedir. Uzun yıllar kullanım sağladığınız araçların uygun maliyetlerle sağlanabilir. Alacağınız motor temizleme spreyleri 500 ml kutu içeriklerine sahiptirler. Bu boyuttaki bir temizleyici sizlere uzun süreler zarfında paradan tasarruf yapmanıza imkan sağlayacaktır. Uygun maliyetlerle aldığınız bu ürünler sayesinde pahalı tamir masraflarından kaçınmış olursunuz. Uygulandığı alanda etkili temizlik sağlaması, uygulanan kısımların daha parlak görünmesine yardımcı olacaktır. Uygulanan alanlar daha geç kirlenme olacağı için cebinizi düşünmüş olacaksınız. Motor spreyi kullanımı sayesinde sadece otomobillerde değil, diğer kullandığınız araçlarda da sizlere yardımcı olacaktır. Kullandığınız motosikletlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sağladığı etkin temizlik sayesinde araçlarınız daha az tamir görecektir. 500 ml kutular uygun fiyatlar ile sizlere sunulmaktadır. Kutu içerikleri sayesinde makine üzerlerindeki yağları da çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Üstün içerikleri sayesinde gres yağlarında da etkili olurlar. Sprey sıkıldığında ozon tabakasına zarar vermemesiyle ön plana çıkmaktadır. Motor temizleme spreyleri üretimlerinden itibaren raf ömürleri 24 aydır. Renkleri berraktır. Kimyasal bazları neftyağıdır. Kutu içerikleri aerosol kutusudur. Elektronik devlere zarar vermezler. 

Motor Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılır?

Motor bloklarının zamanla yarattıkları yağlar için ideal bir çözümdür. Dıştan baktığınızda her ne kadar görünmeyen yerler olsalar da araçların en önemli yerleridir. Motorlar çok güçlü görünmelerine rağmen, bir o kadarda narindirler. Bu narin parçaları kolay temizlemenize yardımcı olacak bu ürünler işlerimizi kolaylaştırmaktadır. Farklı yüzeylere uygulayabileceğimiz bu ürün kullanımı açısından bizlere büyük kolaylık sağlar. Motor temizleme spreyi nasıl kullanılır? Sorusuna baktığınızda sprey olarak karşımıza çıkan bu ürün size ulaşamadığınız yerlerde büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Farklı modellerinin olması sizlere seçenekler sunmaktadır. Dizel araç ya da benzinli araçlar da kullanabileceğimiz farklı modeller mevcut olduğu gibi belirli yüzeylerde tek başına kullanabileceğimiz ürünlerde mevcuttur

Würth motor temizleyici sprey 500 ml (su gerekmez) ürün sayesinde uygulandığı bölgede su istemeden temizliğin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Sprey şeklinde tasarlanmış bu ürünler uygulanacak yüzeye sıkılmadan önce iyice çalkalanmalıdırlar. Çalkalama sayesinde içlerindeki bileşenler daha etkili olacaktır. Uygulanacak alana 20 cm mesafeden sıkılması etkili olmasını sağlayacaktır. Pratik bir temizleme aracı olan bu ürünler hayatınıza kolaylık sağlayacaktır. İçerikleri sayesinde motor harici alanlar da kullanabileceğiniz geniş kapsamlı bir üründür. Yolda giderken araçlarınıza yapışan ziftleri çıkarmada büyük oranda sizlere yardımcı olacaktır. Araç kaputuna sıkmanızda hiçbir zararı olmayacaktır. Motor temizleme spreyleri sıcak olan ortamlarda kullanıldığında tam performans vermeyebilir. Bu nedenle soğuk kısımlarda daha etkili performans verecektir. Çok katmanlı yağlarda etkili olması açısından tekrar kullanmanız daha etkili olacaktır. Çalışan motor üstüne sıkmamanız çok önemli bir noktadır. Kullandığınız alanlarda kullanılan bölgeyi kuru bir bez ya da fırça yardımıyla hafif darbelerle silebilirsiniz. Belirli aralıklar motor temizleme spreyi kullanılması temizlik açısından önemlidir. Ateşleme dinamolarında oluşan yağ ve yakıt kirlerini yarattığı bozulmaları önlemiş olur.

Motor Temizleme Spreyi Ne İşe Yarar?

Makineler ve araçlar hayatınızın birer parçası olma konusunda günümüz açısından hızlanmaktadır. Bu alanda kullandığınız makine ve araçların bakımını yapmak veya yaptırmak sizlerin rutini haline gelmiştir. Kullandığımız ürünlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacak ve bakımlarında sizlere yardımcı olacak ürünler her geçen gün artmaktadır. Motor temizleme spreyleri bu anlamda sizlere yardımcı olma konusunda oldukça iyi ürünlerdir. Arabalarınızın kaput altında biriken yağı, yağ kalıntılarını ve katranları temizlemenizde sizlere yardımcı olacaktır. Fren baltalarının değişimi sırasında disklere sıkılması halinde balata tozlarının disk üzerinden temiz bir şekilde giderilmesine yardımcı olacak bir üründür. İçerikleri sayesinde uygulandıkları bölgelerin yeniden tozlanması ve yağlanması konusunda ekstra geciktirecektir. Bu ürünleri sadece araçlarınız için değil farklı alanlarda da kullanmanız mümkündür. 

Evde bulunan bisikletinizin zincirciden kaynaklanan yağlanmalara karşıda kullanılabilecek bir üründür. Bahçenizde bulunan çim biçme makinesinde de kullanım imkanı veren ürünler büyük kolaylık sağlamaktadırlar. Motor kısımlarda kullanıldığı takdirde, motordaki kirleri yok ederek temiz çalışmasına destek olur. Motor bakımı gelen bir aracın motor bakımı yapılırken sökülen parçaları temizlemekte yardımcı olacaktır. Rutin bakımlarda motorun yağı değişimi sırasında kapaklarda kalan yağ damlalarını temizleme konusunda birebirdir. Hava filtreleri değiştirilirken filtre kabının temizlenmesinde yardımcı olur. Araba jantlarının üzerinde biriken yoldan kaynaklı kirleri çıkarmada sizlere büyük yardımı dokunacaktır. Motor temizleme spreyi kullanımı sayesinde motorda biriken kirler az olacağı için yakıt tasarrufu sağlamanıza yardımcı olacaktır. Araçlarımızın veya farklı motorlu kullandığımız ürünlerin motor kısımlarını suyla yıkamamızdaki zararları ortadan kaldırmanın, en basit yolu motor temizleme spreyidir. Özel formülleri sayesinde yağların ve katranların kolayca çıkmasını sağlarlar. Sıkılan bölgelerde motor parçalarına zarar vermezler. Kullanılan özel formüller tüm yüzeylerde kullanım imkanını bizlere sunmaktadır. İçlerinde bulunan özel aşındırıcılar sayesinde boya üzerine sıkıldığı takdirde boyalara zarar vermeden lekelerin çıkmasında sizlere yardımcı olur. 

Ürün içerikleri yüksek teknoloji ve araştırmalar sayesinde doğaya zarar vermezler. Motor temizleme spreyleri kullanırken, ellerinize eldiven takmanız sağlığınız açısından önem taşır. Sprey şeklinde kullanılan bu ürünler sıkıldıkları takdirde gözlere gelmemesi açısından dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Kullanılan alanlar kapalı yerler ise maske kullanmanıza sağlığınız açısından daha uygun olacaktır. Kullandığınız alan kapalı ise belirli bir süre havalandırmanız sizler için daha uygun olacaktır. Kullanım esnasında açık alev ve alev kaynaklarından uzak tutmanız önemlidir. Kullanım esnasında sigara içmeyiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motor Bakım ve Temizlik Ürünleri

1513 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 1513 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?