Kişisel gelişim kitapları ve seminerleri ile adından söz ettiren Mümin Sekman, İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Sekman, hukuk alanında kariyeri yapmadı. Başarının sırrını keşfetmek için hayat içinde bir yolculuğa çıkan yazar, başarının ulaşılabilir ve başarılı olmanın öğrenilebilir olduğu düşüncesi ile yol aldı. Yayınlandığı dönem reyting rekorları kıran Çocuklar Duymasın adlı diziye senaryo danışmanlığı da yapan Sekman, Kişisel Gelişim Merkezi (Kigem)'nin kurucusu olarak tanınıyor. Türkiye'nin kişisel gelişim alanında örnek kariyeri ve ilk örneklerinden biri olan Mümin Sekman, kişisel gelişim içerikli ilk web sitesinin de sahibi olarak biliniyor. Türkiye'de kişisel gelişim uzmanı titrini kullanan ilk profesyonel olan Sekman, The Success Think Tank'ın da kurucusu olmasının yanında, Beyin Haftası etkinliklerini de yürütüyor. Ünlü yazar kitaplarıyla da okurlarına yol gösteriyor. 

Kişisel gelişim ve sosyal başarı alanında eserler üreten Mümin Sekman, 10 kadar kitaba imza atmış bulunuyor. Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil, Kesintisiz Öğrenme, Türk Usulü Başarı,  Başarı Üniversitesi, Kişisel Ataleti Yenmek, Çevik Şirketler, Her Şey Seninle Başlar, Her şey Seninle Başlar 9+, Limit Sizsiniz ve Her Şey Beyinde Başlar, Mümin Sekman eserleri arasında sıralanıyor. Yazar aynı zamanda İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri isimli kitap serisinde de danışman kimliği ile karşımıza çıkıyor.

İlk kitabını 21 yaşında yazan yazarın kitaplarının toplam baskısı 2.500.000'i aşıyor. Mümin Sekman kitapları, başarı kavramının çok boyutlu ve çarpıcı analizlerini yapıyor. Kendini başarı düşünürü olarak adlandıran Mümin Sekman, bugüne kadar Türkiye'nin 45 şehrinde seminer vererek bilgilerini okurlarla paylaşıyor. Seminerlerinde 100.000 kişiye ulaşan yazarın kurduğu Kigem.com, yıl boyunca 5 milyon kişinin ziyaretine ulaşıyor. Türkiye'nin en çok satan yazarları arasında yer alan ve kitapları satış rekorları kıran yazar, okurlarıyla büyük başarı tiyatrosunun kulisini paylaşıyor. 

Kitap okumayı insanlar için bir rutin haline getirmeyi hedeflediğini belirten Sekman, başarının ise tesadüf olmadığının altını çiziyor. Başarılı olmanın yolunu gösteren kitaplar, her yıl milyonlarca kişiye ilham veriyor. Hayatın her alanında başarı kavramını sorgulayan yazarın tavsiye ve tespitleri hem kariyer alanında hem de sosyal hayatta okurların pusulası oluyor. Kendini geliştirmek isteyen, yenilenmeyi seven, vizyoner fikirlere açık okurların gözdesi olan kitaplar, okumaktan sıkılmış okurlara bile kolay anlaşılır bilgiler vererek eğitim sağlıyor. Hayata bakış açısını ve alışkanlıkları değiştiren eserleri sayesinde okurları, başarıya giden yolu güvenle adımlanıyor. 

İş hayatı ve profesyoneller için kariyer tavsiyeleri, aşkta başarısız olanlar için yol haritaları, öğrenciler için iyi bir geleceğin planlaması konusunda yardımcı olan Mümin Sekman, dünyaca ünlü isimlerin başarılarının sırlarını okurlarıyla paylaşıyor. Ünlü isimlerin anılarını ve demeçlerini kitaplarında okurlarına sunan yazar, başarılı isimlerin ortak noktalarını analiz ederek başarı yolunun taşlarını tek tek diziyor. Hedefler koymanın ve hedef için emek harcamanın öneminin vurgulandığı kitaplar sistemli çalışmanın, yenilikçi düşünmenin ve kendini başarıya hazırlamanın altını çiziyor. Başarısızlığın kader olmadığını, başarının her yaşta ve her statüdeki insan için her konuda mümkün olduğunu vurgulayan yazar, zafer bayrağının dikileceği tepeleri net görmenizi sağlıyor. Defalarca okunabilecek kitaplar yazan Sekman, başarılı olmak için motivasyona ve gerçekçi yorumlara ihtiyaç duyan profesyonellerin seçimi oluyor. Mümin Sekman seminerleri ise kitaptaki bilgileri deneyim ile birleştirerek, okurlarla buluşma imkanı doğuruyor. Mümin Sekman imzasını taşıyan onlarca kitap, başarı için çalışan, başarısızlıktan yılmayan, yola devam ederken omzunda destek olan bir el hissetmek isteyen herkesi bekliyor. 

Mümin Sekman

16 ürün var
  1. Ürün Puanı
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Yazar
  4. Fırsat Ürünleri
  5. Basım Dili
  6. Boyut
  7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60000224/80295174/80296067
BAŞA DÖN