Yatak odalarında yataklarımızın üstünü daha estetik göstermek için kullanılan nevresim takımları yastık çeşitlerinin, yorganların ve çarşaf aracılığıyla yatağın kaplanması amacıyla kullanılır. Genellikle çarsaf, yorgan ve yastıkların kirlenmesini önlemek amacıyla kullanılan nevresim takımları yatak yüzeyinin örtülmesini sağlar. Nevresim takımları kumaşları itibariyle çeşitlilik gösterir. Farklı kumaş türlerinden üretilen takımlar arasında bulunan saten nevresim takımı yatak odalarında oldukça şık bir görünüm sunar. Saten kumaş ipek ve pamuktan özel bir dokuma tekniği ile işlenen, parlak ve kaygan yüzeyli pürüzsüz bir kumaş türüne verilen isimdir. Hem yumuşak oluşu hem parlak yüzeyi ile şık bir görünüm sağlaması hem de terletmemesi itibariyle nevresim takımı yapımında sıklıkla tercih edilen bir kumaştır. Yatak odası tekstili ürünleri arasında bulunan saten nevresim takımı birçok farklı desende ve renkte model çeşitliliği sunar. Bu sayede beğeninize uygun seçenekler bulabilir ve tarzınızı dilediğinizce yansıtabilirsiniz. Ayrıca tek kişi ya da iki kişilik yataklar için de farklı ebatları bulunur. Bu sayede çocuk odasında, genç odasında ya da ebeveyn odalarında küçük ya da büyük yataklarda kullanım olanağı sağlar.

Her Tarza Hitap Eden Saten Nevresim Takımları

Yatak odalarında yatakların üstünü örtmek için kullanılan nevresim takımları aynı zamanda kişinin tarzını yansıtmasına da olanak sunar. Odanın dekorasyonu ile uyumlu bir nevresim takımı çok daha şık bir görüntü kazanmanızı sağlar. Bu nedenle odada bulunan mobilyaların ve aksesuarların renkleri ile uyumlu modeller seçmek istenir. Saten nevresim takımları dokusu itibariyle bu şıklığı sağlamakta ve farklı tarzlarla uyumlu olmakta başarılıdır. Minimalist bir dekorasyona sahipseniz tek renk saten nevresim takımı sizin için iyi bir seçenektir. Genellikle göz yormayan bir renk paleti tercih edildiği için gri saten nevresim takımı bu tarz ile uyumlu bir seçenektir. Böylece göz yormaz ve sadeliğe uyum sağlar. Modern bir tarzınız var ise çizgili saten nevresim takımı tam da size göredir. Sade ama çizgiler aracılığıyla modern bir görüntü getirir. Endüstriyel tarzda ise siyah sıklıkla kullanılan bir renktir. Bu tarzda mobilyalarda ahşap, tuğla ve metaller sıklıkla kullanılır. Bu nedenle siyah saten nevresim takımı metal ya da ahşaptan yapılmış mobilyalarla kullanılarak odanın dokusuna uyum sağlayabilir. İskandinav tarzda bir dekorasyona sahipseniz sadelik yeniden ön plana çıkar. Sıklıkla beyaz kullanılan bu tarzda beyaz çizgili saten nevresim takımı dekorasyonun ferahlığına ve şıklığına uyum sağlar. Geleneksel tarzda ise sıklıkla kadife, ipek ve brokar tarzı süslü kumaşlar yer alır. İpek saten nevresim takımı tam da bu dekorasyon stiline uygundur. Kırmızı saten nevresim takımı ise Fransız stili ile döşenmiş bir odada şık bir görünüm sağlar.

Saten Nevresim Takımları ile Şık Yatak Odaları

Saten nevresim takımları hem rahat bir kullanım imkanı sunan hem de yatak odasının dekorasyonunda şıklığı artıran bir yatak odası tekstil ürünüdür. Birçok farklı renkte ve ebatta model çeşitliliği bulunur. Ayrıca terletme yapmayan kumaşı sayesinde dört mevsim kullanılır. Bu sayede hem şıklığı hem de rahatlığı aynı anda sunar. Farklı modelleri sayesinde her yaştan kişinin ve her tarzdan kişinin yatak odasında tercih edilebilir ve estetik görünümü artırabilir. Saten nevresim takımı dantelli özellikle yeni evlenen için ilgi uyandıran bir üründür. Yastık ve nevresim kenarlarında yer alan danteller ile geleneksel bir şıklık kazandırır. Özel bir tasarıma sahip olan jakarlı saten nevresim takımı da yeni evlenenler tarafından tercih edilir. Düz saten nevresim takımı ise odanızda renk uyumuna önem veriyorsanız tercihleriniz arasında ilk sıralarda yer alır. Hem şıklığı hem de rahatlığı aynı anda veren bambu saten nevresim takımı yazın terlemek isteyenler arasında sıklıkla ilgi görür. Bambu saten kumaş sayesinde serinlik hissinin keyfini çıkarırken şıklığı da elden bırakmazlar. Koyu renkleri beğenenler ise bordo saten nevresim takımı çeşidini seçerek beğenilerini oda dekorasyonuna yansıtabilirler. Hem şık görünsün hem de uğraştırmasın diyenler için kaygan saten nevresim takımı iyi bir seçenektir. Çünkü saten kumaş en az kırışan ve düzeltilmesi için çaba gerektirmeyen kumaş türüdür. Herkesin severek kullanabileceği ve farklı beğenilere hitap ederek oda dekorasyonunda şıklığı yakalamayı sağlayan birçok saten nevresim takımı çeşitleri vardır.

Saten Nevresim Takımı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saten nevresim takımı seçiminde dikkat edilmesi gereken özellikler vardır. Hem iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamak hem de uzun yıllar kullanabilmek için bunlara dikkat edilmesinda fayda vardır. Ebat, renk ya da desen ve fiyat gibi birçok farklı etkenler bulunur. Terletme yapmayan ve sürekli kullanılmak istenen bir kumaş tercih edilmek istendiği takdirde pamuk saten nevresim takımı tercih edilir. Çünkü bu tür terlemeyi önleyerek her mevsim kullanım imkanı sunar. Yatak ebatı bir diğer önemli unsurdur. Ebeveyn yatak odalarında saten nevresim takımı çift kişilik tercih edilmesi önem taşır. Aksi takdirde yatak boyutu ile nevresim takımının ölçüleri uyuşmayarak potluk yapabilir. Hediye olarak alınacak bir nevresim takımında ise daha canlı ve şatafatlı bir görünüm için parlak saten nevresim takımı iyi bir seçenek olur. Ayrıca ütü ile uğraşmak istemiyorsanız saten kumaş sizi bu iş yükünden kırışıklık yapmaması sayesinde kurtaran bir seçenek olur. Ürünü satın almadan önce ürün hakkında daha ayrıntılı yorumlar ve bütçenize uygun saten nevresim takımı fiyatları hakkında okumak isteyebilirsiniz. Bu durumda saten nevresim takımı kullananlar tarafından yapılan kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonunuza aynı anda hem şık bir görünüm kazandırmak hem de rahat bir uyku uyumak istiyorsanız Hepsiburada.com’un sunduğu saten nevresim takımı çeşitleri arasından beğeninize uygun modeli seçebilirsiniz.

Saten Nevresim Takımı Kaç Derecede Yıkanır?

Saten nevresim takımlarını yıkarken hassasiyet gösterilmesi gerekir. Çünkü bu nevresim takımının kumaşları narin yapıdadır. Bu nedenle yüksek ısıda yıkanmaması önerilir. Yüksek ısıda yıkandığı takdirde kumaşta solma ve deformasyon olabilir. Bu nedenle soğutulmuş suda ya da ılık suda yıkanması tavsiye edilir. Çamaşır makinesinin elde yıkama programını kullanarak saten nevresim takımınızı yıkayabilir ve yıkama için toz deterjanlar yerine sıvı deterjanlar kullanabilirsiniz.

Saten Nevresim Takımı Nasıl Ütülenir?

Saten nevresim takımları genellikle ütü istemeyen nevresim takımlarıdır. Çünkü saten kumaşa sahip olması nedeniyle çok kırışmayan bir yapıya sahiptir. Kırıştığı takdirde hemen açılabilen bir dokusu vardır. Ancak yine de yıkamanın ardından ütülemek isterseniz bu noktada oldukça düşük bir ısı kullanımı tavsiye edilir. Ütü yaparken ütünüzün aniden ısınma ihtimaline karşılık ütü bezi kullanmak nevresim takımına zarar gelme ihtimalini düşürmenize olanak sağlar.

Saten Nevresim Takımı Ne Kadar Süre Kullanılır?

Saten nevresim takımının ömrü yıkama ve ütüleme tercihlerinize göre değişiklik gösterir. Eğer nevresiminizi yıkarken sıkma programı kullanmazsanız nevresim takımının yıpranma ihtimalini azaltırsınız. Ayrıca yüksek ısı kullanmazsanız ve ütüye ihtiyaç duymadığı için yüksek ısıya maruz bırakmazsanız bu sayede kullanım ömrünü uzatırsınız. Bunun yanı sıra saten nevresim takımının da diğer nevresim takımlarında olduğu gibi 2 ya da 3 yılda bir yenilenmesi önerilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Saten Nevresim Takımı

379 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Nevresim Takımı
Nevresim Takımı
Çift Kişilik Nevresim Takımı
Çift Kişilik Nevresim Takımı
Tek Kişilik Nevresim Takımı
Tek Kişilik Nevresim Takımı
Bebek/Çocuk/Genç Nevresim Takımları
Bebek/Çocuk/Genç Nevresim Takımları
Dört Mevsim Nevresim Takımı
Dört Mevsim Nevresim Takımı
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 36 / 379 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?