Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Doğan Kitap
Nilüfer, Hepsi Bu

Nilüfer, Hepsi Bu

Doğan Kitap
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9930/1501513
Nilüfer, Hepsi Bu
Nilüfer, Türk pop müziğinin en büyük starlarından biri. Nilüfer’i sadece sanatçı kimliğiyle değil, bir çocuk, bir kadın, bir anne, bir insan olarak da tanımak isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap: Nilüfer, hepsi bu.

“Prensiplerinden asla ödün vermeyen, mesleki duruşu ile saygı duyduğum bir isim. Bizim sektörde her ne kadar şöhret olmak kolay olsa da kalıcı olmak gerçekten zordur. Nilüfer bu anlamda uzun yıllar ipi göğüslemiş, Türk popunun en sevilen, en vazgeçilmez isimlerinden biri olmuştur.”
Ajda Pekkan

“Nilüfer, ‘Hayat Işığı’ demekmiş... Bir isim bu kadar mı yakışır
bir insana... Bir insan ismiyle özetleyebilir mi tüm yaşamını, varlığını?”
Işık Önoğlu

“O, Türkiye’nin tartışmasız en hacimli, en kuvvetli sesi. Hatta onun sesine yüklediği enerji ve sihirli bir bileşimle pek çok şeyi dönüştürebilecek, değiştirebilecek bir büyücü olmasından da şüphe ediyorum.”
Sedat Ergin

“Nilüfer’in her şeyden önce dünyanın en özel ve güzel sesine sahip olduğunu düşünüyorum. Ama benim için asıl kıymeti, tepeden tırnağa erdem dolu olmasında…”
Sezen AksuTürk pop müziğinin büyük seslerinden birisidir Nilüfer. Öyle ki yorumculuğu, yıllardır hafızalardan silinmeyen şarkıları, hayatı ve o meşhur ifadeyi ödünç kullanmak gerekirse ‘duruşu’yla bile ayrı bir yerdedir. Nilüfer’le yıllara dayalı bir dostluğu olan Bircan Usallı Silan, bu kez bu ünlü ismin hayatını aktarıyor bizlere. Çocukluğundan, çocuğuyla olan ilişkisine, ilk 45’liklerinden son albümüne, diğer müzisyen arkadaşlarından ailesine, kendisini kimi zaman zorlayan rahatsızlığından aşklarına ve hattâ birçoklarınca örnek alınması gereken davranışlarına kadar her şeyi bu kitapta bulacaksınız Nilüfer’e dair. Bugün otuzlu yaşlarında olan kuşakla, onların ebeveynlerinin üzerinde uzlaştıkları nadir konulardan Nilüfer’in bunu nasıl başardığının öyküsünü aktarmış Bircan Usallı. Hem içeriden birisi olmanın, hem de başarılı bir gözlemci olmanın avantajını kullanmış kitapta. Aklımızda hangi şarkıları var diye sayacak olsak, sözlerini ezbere bildiklerimizden iki CD’lik bir albüm çıkar şüphesiz. Onun hayatını anlatan bir kitap için aslında çok uzun cümleler kurduk. Zira kitabın adı bile neyle karşılaşacağımızı özetliyor. Dolu dolu Nilüfer, hepsi bu.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön