Nnt Bor Power
Nnt Nano Bor İçerikli Şanzıman ve Dişli İçin Yağ Katkısı 092093

Nnt Nano Bor İçerikli Şanzıman ve Dişli İçin Yağ Katkısı 092093

Nnt Bor Power
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/26005

Nnt Nano Bor İçerikli Şanzıman ve Dişli İçin Yağ Katkısı 092093

NNT BorPower GBX ?

Endüstriyel yağlar ve greslerle korunan tüm makine aksamlarında metallerin sürtünme ve aşınma değerlerini %90 düşürerek parça ve servis ömrünü uzatan "BOR POWER", merkezi yağlama sistemlerinin yağ ömürlerini de %100 artırarak günümüz sanayicilerine büyük bir çözüm ve ekonomik kazanımlar sunmaktadır.
BOR POWER GBX kullanan sanayi kuruluşlarının yıllık ulaştıkları tasarruf,yedek parça gider oranlarının %50 seviyelerinde düştüğünü ve en az bir o kadar sarf malzeme kalemlerinde azalma olması ,zaman ve enerjiden tasarrufla memnuniyetlerini bildirmeleri ,Nanoteknolojinin insanlığın geleceğinde belirleyici bir unsur olarak algılanmasına vesile olduğu için bizleri onure etmektedir

Nerelerde Kullanırım ?

Otomobil SADECE Düz Vitesli Araçlarda
Dişli redüktörler, yatak mahfazaları, konik ve merdaneli konkasörler, püskürtme ekipmanları, çökeltme kasaları, konveyör dişli kutuları, dişli çarklar, standart transmisyonlar, döner tablalar, boru profil makineleri, çamur pompaları, pinyon takımları, bilyeli değirmenler ve benzerlerinde kullanılır.

Ürün Özellikleri :

Koruyucu film tabakası ilk çalıştırmada yağlama sağladığından kuru çalıştırmayı azaltır.
Filtre sistemini tıkayan iri aşınma parçalarının oluşumunu azaltarak filtrasyonu geliştirir.
Çok yüksek basınç yağlarının gerekli olduğu mobil ve endüstriyel ekipmanlarda kullanılır.
Metalin metale teması ile oluşan sürtünmeyi azaltan sınır yağlaması sağlar.
Parça aşınmasından kaynaklanan ultrasonik gürültüyü azaltır.
Yakıt ve elektrik tüketimini azaltır.
Çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklarda koruma sağlar.
Yağ değiştirme sürelerini uzatır.
Korozyonu azaltır.
Parça Ömrünü uzatır.
Yüksek basınç yağlarına ihtiyaç duyulan her türlü mobil ve endüstriyel ekipmanda ve düşük kül içeren yağları gerektiren motorlarda kullanılmak üzere özel olarak hazırlanmıştır.
O nedenle aşırı basınç yağlarına katıldığında, bunların niteliklerini yükseltir.
Birinci yararı sınır yağlama sistemi içindeki metalin metale teması ile oluşan sürtünmeyi azaltmaktır.
İçerdiği ileri düzeyde geliştirilmiş yüksek basınca karşı kullanılan katıklar, ağır yük ve aşırı sürtünme koşullarında eşsiz bir koruma sağlar. Bu tür zorlu koşullarda düzgün yağlama yapılması halinde mekanik arızalar azalır.
Aşınmayı önleyici katıklar, hafif veya ağır her türlü yük karşısında piston ve kam milini daha iyi yağlayarak sürtünme ve aşınmayı kontrol eder. Sürtünmeden kaynaklanan kayıpları azaltarak ve aşınmayı asgariye indirerek yanma verimliliğinde artış sağlar. Yüksek yanma verimliliği ise daha fazla güç ve çok daha az yakıt tüketimi demektir.
Polar aşınma ve yüksek basınca karşı koyan katıklar, motorun polar manyetik yüzeylerine doğru çekilir ve buraya iyice yapışarak koruyucu bir yağlama ara yüzü oluştururlar. Bu durum sürtünmeyi önemli ölçüde azaltır. Koruyucu film tabakası ilk başlatma sırasında yağlama sağlayarak kuru başlatmalara engel olur ve motorun hayati parçalarının zarar görmesini önler.
Viskozite indeksini geliştiren elemanlar, geniş sıcaklık aralıklarında yağın akıcılığını ve dengesini koruyarak kalitesinin bozulmamasını sağlar. Tipik 90 ağırlıkta dişli yağına %5 oranında katıldığında viskozitede veya viskozite indeksinde ya çok az, ya da hiç değişiklik olmaz.
Çamur inceltici katıkları yağlı motorlarda kirletici unsurların yerleşmesine izin vermez ve vernik oluşumunu engeller. Bu yoldan enerji verimliliği yükselir.
Oksidasyonu önleyici katıklar dişli yağının ayrışmasını engeller. Temel yağlama elemanlarının güçlendirilen performansı, yağın faydalı kullanım ömrünü uzatır.
Pas ve korozyon önleyici katıklar, nemin olumsuz etkilerine ve yağın içindeki aşındırıcı metallerin yarattığı yağ oksidasyonuna karşı motoru korur.


Nasıl Kullanırım ?

Madeni, yarı sentetik ve tam sentetik tüm yağlar ile uyumlu olan BORPOWER GBX ürünleri, katıldığı yağın özelliğini etkilemez. Daha fazla etki için yeni değişmiş yada yarı ömrü geçmemiş yağa tatbik edilmesi gereken ürünün kullanım oranlaması, 5 litreye kadar yağa 1 kutunun tamamı konulur.
Kullanmadan önce ürün ambalajını mutlaka iyice çalkalayınız.(2-3 dk.)
Kullanılacak oranlamaya riayet ederek kullanınız.
Yağfiltresi olan bir sitemde kullanılacak ise, filtreyi yenisi ile değiştiriniz..
Kullanılacak sistemin sıcak ve yağının temiz olmasına özen gösteriniz.
Açık devre yağlama sistemlerde kullanmayınız.(Kapalı sistemlere uygundur)
Ürünü tatbik ettikten sonra mutlaka çalıştırınız.

Benzer / Yardımcı Ürün Ne Alabilirim ?

MOTORSILK Düz Vites ŞANZIMAN ve DİŞLİ Yağ Katkısı 09m004
PowerUP GearMaxx ŞANZIMAN VE DİŞLİ Yağı Katkısı 09b026
Yağ Tipi Yağ Katkıları
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu OTM092093
Nnt Nano Bor İçerikli Şanzıman ve Dişli İçin Yağ Katkısı 092093 Yorumları
Tüm yorumları gör (31)
 • Beş Yıldız

  98 Model Polo'mda kullandım. Şanzımandan dişli sesi geliyordu. İlk başta çok değişen bir şey olmadı. Zamanla (450-500) km sonra bi gün bi baktık ki dişli sesi tamamen ortadan kalkmış. Fakat aşağı yukarı 10 bin km sonra tekrar aynı ses başladı. Yine de eskisine nazaran daha az geliyor.

  TAVAS - Denizli - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Fark yok

  98 1.4 paliom var bu üründen aldın yaklaşık 300 km filan yaptım ama 2.vitesdeki hafif uguldama dahada cogaldı gibi geldi daha beklemem gerekiyomu ilerde düzelirmi bilmem... Aynı ürünün motor için olanıda kullandım fark göremedim

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Hepsiburadaya teşekkürler

  Ürünü henüz denemedim ama mükemmel bir pakette gönderilmiş. Zamanında ulaştı ve orijinal olduğu da kesin. Böyle düzenli çalışan şirketler desteklenmelidir. Teşekkürler hepsiburada.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (3)

 • Az bir fark oldu

  Motorumun vites geçişleri biraz sertti usulune uygun kullandım fakat pek değişiklik olmadı

  İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (2)

 • gereksiz

  büyük beklentiler ile aldım, yeni yağ ile birlikte 94 model, diferansiyeli öten, vites geçişleri sert olan aracımda kullandım ama değişen herhangi bir iyileşme hissetmedim

  MERKEZ - Malatya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (1)

 • DİKKAT !

  Üretici firma konusunda iddialı, başarılı denebilir. Bu tür ürünlerden top yekûn bir düzeltme beklemeyiniz. Hasar görmüş metal malzeme için ne yapılabilir hayal edin, tabi ki hiç bir şey... Ancak yağlama kalitesini artırdığını söylemek gerekli. Vites ara geçişleri daha kolay denebilir. Kimi araçlarda 1. vitese geçmedeki zorluğu azaltıyor. Halen kullandığınız şanzıman yağına eklemeyiniz. Mutlaka fabrikasyon yağ viskozitesine uygun yağ ile değişim yaptıktan sonra katkıyı ekleyebilirsiniz.

  EDREMİT - Balıkesir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (4)

 • koruma için çok güzel beklenti için fena değil

  ben bu ürünü aslında 2 ve 4 viteste çok hafif bi ötme vardı bu sebepten aldım ötme sorununu tam çözmedi ama iyi ki almışım şanzımandan başka sesler de geliyormuş ki sessiz çalışmaya başladı çok net bi sekilde. bu yorumu yapmak için tam bin km bekledim ezbere konuşmamak için ilk izlenimlerim şu şekilde vites geçişleri anlamayan bi insanın bile fark edeceği bir şekilde çok rahatladı bu da şanzımandaki parçaların çok rahatladığını gösterir. benim için en önemlisi ötme konusunda faydası var mı yok mu hic kimse bu konu ile ilgili yorum yapmamis ben açıklayayım ötme sesi bir nebze azaldı ama kesmedi zaten çok az ses geliyordu iyi dinlemezseniz duyamayacağınız kadar az son olarak diyeceklerim aracınızı seviyorsanız ve uzun vadede güzel bir koruma istiyorsanız vites geçişleri rahatlasın istiyorsanız düşünmeden alin ancak dişli ötme sorununuz varsa tam anlamıyla çözmeyecek bilginiz olsun

  ULUKIŞLA - Niğde - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (10) Hayır (1)

 • FARK CİDDİ CİDDİ FARKEDİLİYOR.

  hakikaten bu ürünü kullandıktan sonra vites geçişleri çok rahatladı. ben diferansiyel yağına da bundan ekledim, diferansiyel uğultusu da kesldi, özellikle eski araçlar için tavsiye ederim...

  EĞİRDİR - Isparta - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (2)

 • Biçilmiş kaftan

  Cruze model aracımda kullandım. Yaklaşık 300 km yaptım şanzıman uğultusu %50 kesildi, vites geçişleri serçe parmakla bile rahatlıkla yapılıyor. İyi ki almışım diyorum ve tavsiye ediyorum.

  İNCİRLİOVA - Aydın - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (1)

 • Vites geçişleri rahatladı

  2001 model Octavia sahibiyim. Aracımın sadece vites geçişleri beni üzüyordu (Octaviaların vites geçişlerinin hep sert olduğunu sanıyordum). Özellikle birinci vitesten ikiye takarken bir zorlanma vardı. Bu ürünü "Mobilube 1 SHC 75W-90" dişli yağı ile birlikte kullandım. Sonuç inanılmaz. Zor geçen vitesler pamuk gibi oldu. İkinci vites geçişleri kolaylaştı. Bu kadarını beklemiyordum. Tavsiye ederim.

  MAMAK - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (2)

 • Tüm yorumları gör (31)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisin’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN