Nokian
Nokian 185/65 R14 86T WR D3 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017)

Nokian 185/65 R14 86T WR D3 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017)

Nokian
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Benim gibi takıntılılar için. :D (20.12.2016)
Lastik kauçuk kalitesi ve deseni çok iyi. Edirneye gittiğim bir hafta sonu -10 derecede lastik hamurunun aynı yumuşaklıkta kaldığını gözlemledim.Buz ve karda yol tutuşu çok başarılı olması yanı sıra diğer kış lastiklerinden en önemli farkı çamurda patinaj kayma yapmaması.Cam buz (su buzu) üstünde 30km hızla kazık firen yapınca abs iki tıklama ile birlikte kısa zamanda duruyor kızaklama yaşamadım. Ses gürültü yapmamasına karşın dişli lastik hissiyatı mevcut. Islak zeminde yol tutuşu gayet iyi, su tahliyesi hızlı ve başarılı. Yüksek hızda suya girince hız düşmesi veya sapma yaşamadım. Kuru zeminde max. 170km. hız yaptım ses düzeyi stabil. Titreme veya gürültü artışı olmadı. Sonuç olarak 4 farklı marka kış lastiği kullanmış birisi olarak kış lastiklerinin hemen hemen hepsi karda gidiyor. Lakin yakıt değeri, Islak, çamur ve buzlu zemin konusunda nokian diğer birçok markaya göre açık ara önde. Bunun yanında konfor ve gürültü oranıda eklenince liste başı oluyor. İnternette yayınlanan test sonuçlarına çok itibar etmeyin. Kullanan tecrübe eden kişilerden bilgi almaya çalışın derim. Son olarak şunu belirteyim ki kış lastiği önemli faktör olsada kışın nasıl araba kullanılacağını bilmek ayrı birşey. Saygılarımla. devamını göster devamını gizle
yusuf aykılıç (38) EYÜP - İstanbul - Türkiye Tüm Yorumlar (33)
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720

Nokian 185/65 R14 86T WR D3 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017)

.
.
Birinci sınıf yol tutuşu, üstün direksiyon hakimiyeti

Nokian WR D3 çivisiz kış lastiği, küçük ve orta büyüklükteki aile otomobilleri için ustaca bir araya getirilmiş güvenlik özellikleri ile konforlu ve güvenli bir sürüş keyfi sunar. WR D3, değişken kış koşullarında birinci sınıf yol tutuşu ve mükemmel sürüş hakimiyeti sağlar.

 • ISLAK, KURU VE SULU KARLI ZEMİNDE GÜVENLİ
 • SUDA VE SULU KARDA KIZAKLAMAYI ÖNLEYEN ETKİLİ TASARIM
 • DÜŞÜK YUVARLANMA DİRENCİ, DÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ

Yüksek sürüş konforu

Sessiz Yanak Teknolojisi sayesinde lastiğin dişlerinin yol zeminiyle temasından kaynaklanan gürültü ve titreşimi azaltarak daha konforlu bir sürüş keyfi sunar.

Sessiz yanak teknolojisi


Lastiğin yanak kısmında Nokian’ın Sessiz Yanak Teknolojisi kullanılarak üretilmiş özel bir kuşak, lastiğin dişlerinin yol zeminiyle temasından kaynaklanan gürültü ve titreşimi azaltarak daha konforlu bir sürüş keyfi sunar. Bu kuşak gürültüyü azalttığı gibi sürüş deneyimini daha kararlı ve konforlu bir hale de getirir.

Islak, sulu karlı ve çamurlu zeminde güvenli sürüş deneyimi

Sulu kar tahliye sistemi adı verilen kanallar lastiğin suda, sulu karda ve çamurda kızaklama yapmasını önleyerek en zorlu koşullarda bile güvenle yol almasını sağlar.

Sulu kar tahliye sistemi (Slush Blower)


Yapılan araştırmalar erimiş karlı ve çamurlu yolların sürücüler için ıslak ve buzlu yollardan daha tehlikeli olabileceğini göstermektedir. Sulu kar tahliye sistemi (Slush Blower), lastiğin dişleri arasına dolan erimiş karı ve çamuru lastiğin dışına uzaklaştırır. Bu tasarım lastiğin suda ve çamurda kızaklama riskini önemli ölçüde azaltırken ıslak ve çamurlu zeminlerde lastiğin zeminle temasının kaybolmasını da önler.

Düşük yuvarlanma direnci

Özel tasarlanmış ince kanallar, lastiğin düşük yuvarlanma direncine sahip olmasını sağlayarak yakıt tüketimini düşürürken ve çevre korumasına da katkıda bulunur.

Özel tasarım ince kanallar


Nokian’ın "Cool Touch Design" adını verdiği özel tasarım, lastik sırtındaki ince kanalların gereksiz hareketi nedeniyle oluşan sürtünmeyi ve ısıyı azaltır. Lastiğin sırt deseninde çok sayıda ince kanal bulunmakla birlikte, bu tasarımda ince kanallar üzerinde bulundukları diş bloklarının kenarına gelmeden sonlanırlar. Böylece lastik mükemmel bir yol tutuşu sunmaya devam ederken her blok tek parça halinde rijit yapısını korur. Sürtünme ve ısı üretimi azaldığı için lastiğin yuvarlanma direnci de düşük olur. Bu tasarım lastiğin zorlanmadan ve hassas bir biçimde ilerlemesini sağlarken enerji tasarrufu da sunar.

Güvenliği Artıran Yenilikler


 • Sürüş güvenliği göstergeleri, DSI - WSI

  Sürüş Güvenliği Göstergesi (Driving Safety Indicator – DSI) ve kar tanesi simgesine sahip Kış Güvenliği Göstergesi (Winter Safety Indicator – WSI) sürüş konforuna ve güvenliğine katkıda bulunur. Lastiğin sırtındaki rakamlar ana kanalların milimetre cinsinden derinliğini gösterir. Lastik aşındıkça bu rakamlar silinmeye başlar. Kış koşullarında güvenli bir sürüş için gerekli kanal derinliği 4 - 5 milimetre olmalıdır. Kar tanesi simgesi, kanal derinliği dört milimetreye inene kadar görünür haldedir. Bu simge silindiğinde güvenlik riskinin arttığını gösterir ve bu durumda kış lastikleri yenilenmelidir.

 • Bilgi alanı

  Lastiğin yanak kısmındaki bilgi alanında yer alan konum ve basınç göstergeleri güvenliği artırır. Bu bilgi alanında lastiğin doğru hava basıncı ve lastik değişimi için montaj konumları yer almaktadır. Ayrıca lastik yanağına eklenen yeni bir bilgi alanında alaşım jantlar için somun tork değerleri verilerek ilave güvenlik sağlanmıştır. Sportif ultra yüksek performans (UHP) lastik modellerinin çoğu, somunlar sıkıştırılırken özel dikkat gerektiren alüminyum jantlara takılırlar. Bu somunları doğru torkla sıkıştırmak ve her 100 - 200 kilometrede bir gevşeyip gevşemediklerini kontrol etmek büyük önem taşır.

 • Kriyojenik kanola bileşiği

  Kriyojenik kanola bileşiği (Cryogenic Canola Compound) doğal kauçuk, silika ve kanola yağından oluşan bir lastik bileşiğidir. Lastiğin sırt deseninde kullanılan bu bileşik, hem karlı ve ıslak zeminde yol tutuşunu güçlendirir, hem de değişken sıcaklıklarda lastiğin aşınma direncini artırır. Bileşikteki yüksek silika konsantrasyonu, lastiğin düşük yuvarlanma direncine sahip olmasına sağlar, bu sayede yakıt tüketimini ve çevreye zararlı emisyonları azaltır. Kanola yağı, lastiğin yırtılma ve delinme direncini, dolayısıyla dayanıklılığını artırır. Ayrıca zorlu kış koşullarında buzlu ve karlı zeminlerde lastiğin yol tutuşunu da güçlendirir.

 • Saflaştırılmış yağlar

  Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz. Nokian Tyres faaliyet gösterdiği sektörde çevre dostu yöntemlerin öncüsüdür ve dünyadaki lastik üreticileri arasında üretim sürecinde saflaştırılmış, düşük aromatik yağ kullanan ilk şirkettir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zemin tutuşu ve diğer güvenlik özellikleri mükemmel seviyededir.

Nokian lastikleri test başarıları

Nokian’ın farklı pazarlar için özel olarak tasarladığı geniş ürün yelpazesi her yıl çeşitli otomobil dergileri ve test kuruluşları tarafından düzenlenen testleri başarı ile geçmektedir. Testleri başarı ile tamamlayan lastiklerimize her koşulda güvenebilirsiniz.

 • TEST BİRİNCİSİ
  “ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR”
  Auto Club Europa ACE kış lastikleri testi 2014, Almanya
  Nokian WR D3, 205/55R16 91 H
  “Kış koşullarında güvenlik, kuru zeminde güvenlik, ekonomi ve çevrecilik kriterlerinde en yüksek puanlar. Karlı zeminde çekiş gücü, kısa fren mesafesi ve direksiyon hakimiyeti kriterlerinde en yüksek puanlar.”
 • TEST BİRİNCİLERİ GRUBU
  “ÖRNEK NİTELİĞİNDE”
  Auto Bild (40/2014), Almanya
  Nokian WR D3, 225/50R17
  “Güvenli ve dengeli sürüş özellikleri. Farklı zeminlerde kısa fren mesafesi. Hassas direksiyon hakimiyeti. Sessiz ve konforlu.”
 • "İYİ“
  ADAC (10/2013), Almanya
  Nokian WR D3, 185/60R15 T
  “Kuru zeminde en iyi lastik. Karlı ve ıslak zeminde iyi. Toplam puanlamada kar ve buz üstünde, ıslak ve kuru zeminde, yakıt ekonomisi ve aşınma direnci kriterlerinde ADAC tarafından "iyi" puanlaması verilmişitir. ”
 • TEST BİRİNCİSİ
  “ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR”
  GTÜ kış lastikleri testi 2014, Almanya
  Nokian WR D3 205/55R16 91 H
  “Güçlü yönleri: Karda çekiş özelliği ve direksiyon hakimiyeti. Islak ve kuru zeminde güvenli. Kış güvenliği, kuru zeminde güvenlik, yakıt ekonomisi ve çevrecilik kriterlerinde en yüksek puanlar.”

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Jant Çapı 14
Kesit Oranı 65
Kullanım Türü Binek
Mevsim Kış
Taban Genişliği (mm) 185 mm
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu OTKMT429674
Nokian 185/65 R14 86T WR D3 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017) Yorumları
Tüm yorumları gör (33)
 • Her Ortamda Mükemmel

  Arkadaslar lastiği Ağrı gibi yılın 6 Ayı kar ve buzla kaplı olan bir memlekette kullanıyorum. Islak zeminde, buzda, karda her türlü yol kosullarında hiç bir sıkıntı yasatmadı çok şükür bundan sonra Alacağım bütün araçlara Nokian marka ürün almayı düşünüyorum. Hiç tereddüt etmeden alın bence..

  - Edirne - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • İstanbul'da kar yağışı

  Malum İstanbul'da bastıran kar hayatı olumsuz etkiledi.Ürünü ıslak zeminde her ne kadarda test etsem kar performansını merak ediyordum.Bu gece ciddi anlamda riskli yollarda yaptığım testlerde çok başarılı sonuç aldım.Diğer kar lastikli araçlardan bile daha fazla performans aldığımı söyleyebilirim.Üstelik aracım lüks değil. Kısaca tavsiye ediyorum.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Harika bir lastik

  Lastikler geldi o kadar güzelki daha takmadan yorum yazayım dedim. 2 tane aldım 2 side 2016 nın 38.hafta üretimi. Almadan cok lastik inceledim nokian bulamadığım icin yorumlara bakarak aldım en ucuzda h.burada.com daydı. Lastikte tek kusur hata yok yumsak hamurlu isçilik güzel. yoğun kış için WR4 daha iyi ama bizim buralar bazen karlı bazende kuru olduğu için bu model daha uygun ıslak kuru kar konfor ve yakıt hepsi bi arada. Bilinen bir marka olsaydı fiyatı 220 den aşağı olmazdı ki o lastiklere de baktım kış icin nokian derim. H.burada.com a tesekkürler.

  MERKEZ - Kütahya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • kaliteli !!!

  kar yagmur kuru zemin toprak zemin butun hava kosullarindan sonra yaziyorum alinabilir bir lastik hic zincir takma geregi duymadim ve normal hava kosullarinda ses yapmiyor cok yumusak lastik yanaklarina kaldirim kenari park ederken dikkat etmeli

  - Edirne - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  zamanında teslimat. kaliteli lastik.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Dört Yıldız

  arkadaşlar bingölden yazıyorum uzun bir araştırma sonunda 4 adet lastik aldım, herkese tavsiye ediyorum bingölde sıkıntı yoksa hiçbir yerde olmaz.lastiğin kar performansı süper, buz da orta oda gayet normal, sessizlik bulunmaz ben tavsiye ediyorum.bunun bir üst modelini alsaydım keşke bu model böyleyse hesap edin gerisini

  YAYLADERE - Bingöl - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • guzel lastik

  2 senedir nokian marka kislik lastik kullaniyorum kislik olarak guzel lastik fakat dikkat edin lastik cok yumusak oldugu icin kaldirima vurdugunuzda yarilabiliyor basima geldi bunun disinda lastige diyecek bisey yok

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Benim gibi takıntılılar için. :D

  Lastik kauçuk kalitesi ve deseni çok iyi. Edirneye gittiğim bir hafta sonu -10 derecede lastik hamurunun aynı yumuşaklıkta kaldığını gözlemledim.Buz ve karda yol tutuşu çok başarılı olması yanı sıra diğer kış lastiklerinden en önemli farkı çamurda patinaj kayma yapmaması.Cam buz (su buzu) üstünde 30km hızla kazık firen yapınca abs iki tıklama ile birlikte kısa zamanda duruyor kızaklama yaşamadım. Ses gürültü yapmamasına karşın dişli lastik hissiyatı mevcut. Islak zeminde yol tutuşu gayet iyi, su tahliyesi hızlı ve başarılı. Yüksek hızda suya girince hız düşmesi veya sapma yaşamadım. Kuru zeminde max. 170km. hız yaptım ses düzeyi stabil. Titreme veya gürültü artışı olmadı. Sonuç olarak 4 farklı marka kış lastiği kullanmış birisi olarak kış lastiklerinin hemen hemen hepsi karda gidiyor. Lakin yakıt değeri, Islak, çamur ve buzlu zemin konusunda nokian diğer birçok markaya göre açık ara önde. Bunun yanında konfor ve gürültü oranıda eklenince liste başı oluyor. İnternette yayınlanan test sonuçlarına çok itibar etmeyin. Kullanan tecrübe eden kişilerden bilgi almaya çalışın derim. Son olarak şunu belirteyim ki kış lastiği önemli faktör olsada kışın nasıl araba kullanılacağını bilmek ayrı birşey. Saygılarımla.

  EYÜP - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

 • Harika işler yapan bi lastik

  insana güven veren bi lastik bi çok arabanın karda çıkamadığı rampayi pek zorlanmadan çıktım yapana hakkını vermek lazim

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • kaliteli hizmet

  zamanında teslim kaliteli ürün teşekkürler hepsi burada

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (33)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Nokian 185/65 R14 86T WR D3 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017) ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Nokian 185/65 R14 86T WR D3 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017)
10"-20" Arası Lastik Montaj ve Balans Hizmeti (4 Adet)
Lastik alımlarında lastik montaj ve balans hizmeti %10 indirimli!
%10
indirim
77,67 TL 69,90 TL
BAŞA DÖN