Nokian
Nokian 195/65 R15 91V Line Yaz Lastiği (Üretim Yılı: 2015)

Nokian 195/65 R15 91V Line Yaz Lastiği (Üretim Yılı: 2015)

Nokian
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720

Nokian 195/65 R15 91V Line Yaz Lastiği (Üretim Yılı: 2015)

Islak Zeminde Üstün Performans

Nokian Line yaz lastiği, yaz aylarının hızla değişen hava koşullarına ustalıkla uyum sağlayarak yağış sonrası kayganlaşan yolda yüksek hızlarda seyrederken mükemmel yol tutuşu ve kusursuz direksiyon hakimiyeti sunar.

 • YÜKSEK HIZDA BİLE KOLAY DİREKSİYON HAKİMİYETİ VE KARARLI SÜRÜŞ
 • SUDA KIZAKLAMAYI ÖNLEYEN ETKİN SIRT DESENİ, MAKSİMUM ISLAK YOL TUTUŞU
 • GÜVENLİ VE EKONOMİK

Yüksek sürüş kararlılığı, düşük yuvarlanma direnci

Nokian Line’ın sırt desenindeki “cross-block sipe” adı verilen özel ince kanallar lastiğe sürüş kararlılığı kazandırır, yuvarlanma direncini ve gürültü seviyesini azaltır. Nokian Line bu özellikleriyle son derece konforlu bir sürüş deneyimi sunar.

İnce Kanallı Özel Sırt Bloğu Yapısı


Lastiğin sırt deseninin orta kısmını oluşturan bloklar üzerinde yer alan ve “cross-block sipe” adı verilen ince kanallar iki işleve sahiptir. Lastiğin dış omzuna yakın sert yapılı sırt bloğu üzerindeki kanallar, aracınıza her tür yol koşulunda doğrusal stabilite kazandırır. İç omuza yakın blok üzerinde yer alan çok boğumlu ince kanallar ise yumuşak bir yol teması sağlayarak yuvarlanma direncini ve gürültü seviyesini azaltır. Sırt bloğunu diyagonal olarak kesen kanalların açısı ve oluk hacmi en güvenli ve konforlu sürüşü sağlayacak şekilde optimize edilmiştir. İnce kanallı özel sırt bloğu yapısı ıslak yollarda kızaklamayı önlemede de iki kat daha etkilidir.
Lastik ıslak zeminle temas ettiğinde bu ince kanallar suyu tutarak hızla ana kanallara aktarır ve suyun lastik temas bölgesinin dışına atılmasına yardımcı olur.

Suda kızaklamayı önleyen etkili sırt deseni

Nokian Tyres’ın “Swoop Groove” adını verdiği ve lastiğin omzundan çevresel ana kanallara doğru enine ilerleyerek derinleşen eliptik oluklar, ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu sağladığı gibi zorlu koşullarda bile lastiğin kızaklama yapmasını önler.

Eliptik İç Oluklar (Swoop Grooves)


Nokian Tyres’ın sırt blokları üzerinde özel olarak tasarladığı ve “Swoop Groove” adını verdiği oluklar lastiğin ıslak zeminde yol tutuşunu artırır ve zorlu hava koşullarında bile suda kızaklama yapmasını engeller. Bu oluklar, lastiğin iç omzundan çevresel kanallara doğru enlemesine ilerleyen ana kanalların içinde yer alır. Eliptik girintiler şeklinde tasarlanan bu oluklar, lastiğin sırt deseninde enlemesine açılmış ana kanalların hacmini artırarak daha fazla su tutmalarına olanak tanır. Bu tasarım lastik aşındığında bile mükemmel bir yol tutuşu sağlar, çünkü alt kısımları daha geniş olan eliptik “swoop” olukları, lastik aşındıkça ana kanalların hacminin azalmayıp tam tersi artmasını sağlar.

Mükemmel sürüş hakimiyeti

Lastiğin dış omzunda bulunan enine kanalların sonunda yer alan İkili Blok (Double Block) desteği, mükemmel sürüş hakimiyeti sağlar.

İkili Blok Desteği


Lastiğin dış omzundaki enine kanalların sonunda yer alan İkili Blok (Double Block) desteği, kusursuz sürüş deneyimini ve direksiyon hakimiyetini garanti eder. Normal sürüşlerde diş blokları arasındaki ikili köprüler esnek olduğundan yuvarlanma direnci azalır ve yakıt tüketimini düşürür. Aracınızı sert kullandığınız durumlarda ise lastiğin diş blokları birbirine yaklaşırken bu köprüler devreye girerek lastiğe ilave bir direnç kazandırır.
Ayrıca kanal duvarları lastiğin omuz kısımlarına doğru 20 derecelik bir açı kazanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tasarım viraj alırken, şerit değiştirirken, yoldaki engellerden kaçarken ve benzeri durumlarda mükemmel bir sürüş kararlılığı sunar.

Güvenliği Artıran Yenilikler


 • Sessiz kanal tasarımı

  Sessiz Kanal Tasarımı, lastiğin çevresel sırt bloklarının duvarlarında kullanılan ve sürüş konforunu artırmayı sağlayan bir tasarım yeniliğidir. Golf topunun yüzeyini andıran yarı-küre şeklindeki oyuklar lastiğin yüzeyindeki hava akışını kontrol eder. Bu oyuklar enlemesine kanalların neden olduğu gürültüyü azaltır ve rahatsız edici bir uğultu çıkarmalarını önler. Sessiz Kanal Tasarımı ayrıca hava direncini azaltarak lastik yüzeyinin ısınmasını engeller. Böylece lastiğin aşınma direnci artar ve aynı lastikle daha çok kilometre yapmak mümkün olur.

 • Güçlendirilmiş lastik omuzları

  Lastiğin omuz kısımlarının daha dayanıklı olması için bu kısımlarda kanal duvarlarına 20 derecelik bir açı kazandırılmıştır. Bu tasarım viraj alırken, şerit değiştirirken ve yoldaki engebelerden kaçarken mükemmel bir sürüş konforu sağlar.

 • Sürüş güvenliği göstergesi (DSI)

  Nokian Tyres’ın patentine sahip olduğu Sürüş Güvenliği Göstergesi (Driving Safety Indicator – DSI) artık çok daha anlaşılır şekilde sunulmaktadır. Yeni lastiklerde diş derinliğini gösteren rakamlar ve suda kızaklama riskini gösteren su damlası simgesi aracının lastiklerini kontrol eden sürücünün anında görebileceği bir açıyla yerleştirilmiştir. Diş derinliği dört milimetrenin altına indiğinde lastiğin sırtındaki su damlası simgesi silinerek sürücüyü suda kızaklama riskinin arttığı konusunda uyarmaktadır.

 • Nokian Akıllı UHP Silika

  Nokian Akıllı UHP Silika kauçuk bileşiği ağır kullanım koşulları ve yüksek hızlar için özel olarak geliştirilmiştir. Kauçuk bileşiğinin molekül zincirleri silika partikülleri ile bağ oluşturarak son derece güçlü ancak esnek bir birleşim oluşturur. Geniş bir ısı aralığında işlevini ideal biçimde yerine getiren kauçuk bileşiği, yağışların sıklaştığı bahar ve sonbahar aylarında lastiğin ıslak zeminde yol tutuşunu güçlendirir ve mükemmel direksiyon hakimiyeti sunar.

 • Saflaştırılmış yağlar

  Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz. Nokian Tyres faaliyet gösterdiği sektörde çevre dostu yöntemlerin öncüsüdür ve dünyadaki lastik üreticileri arasında üretim sürecinde saflaştırılmış, düşük aromatik yağ kullanan ilk şirkettir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zemin tutuşu ve diğer güvenlik özellikleri mükemmel seviyededir.

Nokian lastikleri test başarıları

Nokian’ın farklı pazarlar için özel olarak tasarladığı geniş ürün yelpazesi her yıl çeşitli otomobil dergileri ve test kuruluşları tarafından düzenlenen testleri başarı ile geçmektedir. Testleri başarı ile tamamlayan lastiklerimize her koşulda güvenebilirsiniz.

 • ADAC (03/2015)
  Nokian Line, 185/60 R 14 82H
  “Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans, mükemmel aşınma direnci.”
 • TEST BİRİNC��Sİ
  Stiftung Warentest Summer tyre test 2015 Almanya
  Nokian Line 185/60 R14 H
  “Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans.”
 • ADAC (04/2014)
  Nokian Line, 175/65 R 14 T
  “Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans.”
 • ÖAMTC (04/2014)
  Nokian Line, 195/65 R15 V
  “Kuru zeminde çok iyi performans. Islak zeminde iyi.”

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Jant Çapı 15
Kesit Oranı 65
Kullanım Türü Binek
Mevsim Yaz
Taban Genişliği (mm) 195 mm
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu OTKMT428296
Nokian 195/65 R15 91V Line Yaz Lastiği (Üretim Yılı: 2015) Yorumları
Tüm yorumları gör (11)
 • Nokian Candır.

  2000 model Seat Toledo'm üzerindeki 18" OZ jantlar için aldım. 225 (geniş) taban olması dışında dezavantajı olmadı. Virajlarda yanal kayma, yağmurda yolda gezme vb. yaşamadım. Ama şunu belirteyim; aracımı da limitler üzerinde zorlamam. Bu lastiği spor yarış lastiği gibi düşünmeyin. Çok patinaja düşmeyin, Nokian'lar yumuşak hamurludur çabuk biter. Ben 1 yazda 2 mm yedim önlerden. Hiç bir dezavantajı yok, lakin aldığım fiyata %17 daha fazla verip CSC5 alsam mı demedim de değil. İndirimli olduğu müddetçe alın.

  - Kayseri - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • EN KALİTEYİ EN UCUZA ALIN

  kış lastiğim de nokian. daha öncede yaz lastiği olarak kullanmıştım. Bilenlerin bildiği çok kaliteli bir lastik. ıslak zemin test şampiyonu; bilindik denen tüm lastikleri sollamış yani. boşuna fazla para vermeyin.yumuşak sessiz güvenli daha ne olsun.

  OSMANGAZİ - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • şiddetle tavsiye ederim

  Daha önce punto aracımda kullandım. Şimdi Laguna aracımda kullandım. Çok yumuşak bir lastik. Üstelik oldukça sessiz.Fazla bilinen bi marka değil ama diğer markalara göre çok rahat tercih edilebilir. Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ediyorum.

  - Antalya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Mükemmel bir lastik

  Lastiği sipariş ettikten 1 gün sonra ürün elime geçti. 2015/07 üretimi yani oldukça yeni lastik geldi. Tasarımı ve görünümü oldukça güzel. Daha önce conti premium contact 2 kullanıyordum. Bu lastiği 1000 kmden fazla kullandım. Ürün öncelikle cpc2ye göre daha yumuşak. Çukurlarda, kasislerde araç eskisi kadar sarsılmıyor. Bu konuda hayli memnun edici. Aracın yol tutuşu daha da arttı. Araç virajlara çok daha güvenle giriyor. Kaydığı zaman bile oldukça dengeli kayıyor. Fren yaptığım zaman da abs eskisi kadar kolay devreye girmiyor. Ses konusunda da eski lastiklerden daha sessiz. Kesinlikle insanı daha iyi hissettiriyor. Gelelim en önemli konuya; daha önceki lastiklerim (ki ıslak yol tutuşu konusunda çok iyidir cpc2ler) su birikintisine girdiğim zaman, araç yavaşlıyor veya bir tarafa doğru kayıyordu. Bu lastikler su birikintisinde öyle iyi gidiyor ki hayret ettim. Araç yavaşlamıyor veya hiçbir yöne çekmiyor. Sanki su birikintisi yokmuş gibi. Daha önce bazen yol kenarındaki su birikintilerine teker girince bi tarafa çekerdi aracı. Kaldırıma vurma tehlikesi yaşamıştım. Bu lastikler hiç etkilenmiyor. Bence müthiş bir güvenlik önlemi, özellikle bol yağmurlu zamanlarda bu lastikler kaza riskini azaltacaktır. Sonuç olarak, bu fiyata bu lastik varken, başka lastik almayın derim. Deneyen birisi olarak eşe dosta tavsiye ediyorum. Sizlere de tavsiye ederim. Güvenle alıp takabilirsiniz. Ucuz fiyatı sizi yanıltmasın. Nokian firması 1898 yılında Finlandiyada kurulmuş, 1934 yılında dünyanın ilk kış lastiğini üretmiş, kendine ait 2 adet test merkezine sahip sürekli test yapan sağlam bir lastik firmasıdır. Almadan iyice araştırın ve kendiniz karar verin.

  - Antalya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • NOKAİN LİNE ,,Islak yol ustası...

  geçen yılda nokian almıştım,beğenince,o yüzden bu yılda tekrar aldım,Türkiye de tanınan marka değil Finlandiya malı,araştırarak aldım,test sürüşlerinde ve ıslak yol performansı ödülleri var,ülkemizden pek tanınan marka değil,ama güzel lastik,işçiliği güzel,taktıktan sonra aracın patinaj yaptığını hiç göredim,aracım daha özgür oldu,yumuşak lastik,tasarımıda güzel,tavsiye ederim.4 lastiğimde nokian line artık...

  KESTEL - Bursa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

 • almaya düşünenlere tavsiye edilir

  lastiği taktıralı yaklaşık 700 km oldu gayet beğendim sessiz ve yumuşak lastik.kış lastiğimde nokian dı yaz tercihide nokian dan kullandım gayet memnunum.performans olarak da gayet iyi almayı düşünenler için kesinlikle öneriyorum.Seçim yaparken araç modeli ve lastik çapına dikkat ederseniz önemli.ben nokian sitesinden lastik bulucan uygun lastiği bulduktan sonra tercihimi yaptım.

  - Yalova - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (10) Hayır (0)

 • Lastik budur işte.

  93 Model Vectra GT aracıma taktım.önceki Yokohamaları sakız gibi çiğneyip tükürmüştü.Bu lastiklerin yol tutuşu ve sessizliği gerçekten çok iyi.Aracım çok güçlü olmasına rağmen ani hızlanmalarda kesinlikle patinaj etmiyor artık. Şiddetle tavsiye ederim.Ben lastik markamı buldum.

  SERİK - Antalya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (16) Hayır (3)

 • harikulade lastik

  çok hızlı elime ulaştı. daha önce goodyear kullanıyordum ama bu lastiği görünce şoka girdim. bu kadar güzel ve temiz bir işçilik beklemiyordum nakış gibi işlenmiş, tertemiz,2013 14. hafta imalatı son derece yumuşak ve sessiz bir lastik bütün iyi markaları kullandım ama bu lastiğe bayıldım.

  MAMAK - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (15) Hayır (3)

 • Sessiz ve yumuşak.

  Çarşamba gecesi sipariş verdim. Cuma günü sabahtan Kastamonuya teslim edildi. Lastiklerin üretim tarihi 2013 ve Finlandiya üretimi. 150 kilometrelik kullanım sonucu aracımda daha önceleri duymadığım sesleri duyabilir oldum. Yol tutuşu iyi, sessizliği iyi.

  AZDAVAY - Kastamonu - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (22) Hayır (5)

 • gerçekten çok sessiz

  uzunca bir süre araştırdıktan sonra kararımı bu marka üzerinde verdim lastik almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim çok yumuşak ve sessiz lastik

  GAZİOSMANPAŞA - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (20) Hayır (1)

 • Tüm yorumları gör (11)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisin’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN