Nokian
Nokian 205/55 R16 91H WR D4 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017)

Nokian 205/55 R16 91H WR D4 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017)

Nokian
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
HERKESİN HİÇ DÜŞÜNMEDEN KESİNLİKLE ALMASI GEREKEN MÜKEMMEL BİR LASTİK MÜKEMMEL PERFORMANS SAĞLIYOR.A 09 Ocak 2017, Pazartesi
Lastiği iyice kullanmadan yorum yazmak istemedim. Yaklaşık 5.000 km lastiği kullandım. Buzda, karda , ıslak yağmurlu hava da bütün hava koşullarında kullandım. Almadan önce zaten fazlasıyla araştırdım. Aracım 2013 Honda Civic. KARLI HAVA: Uludağa kadar zincirsiz çıktım. Çıkarken ve inerken mükemmel ötesi fren mesafesine sahip. Zincire kesinlikle gerek yok. Uludağ a 2 kere çıktım. Zincir zorunlu olduğu için taktım. Özeller bölgesine gidince çıkardım. Hiç takmadım. Hiç sıkıntı yaşamadım. Uludağ'dan inerken de fren mesafesi süper. Arabanın kayması için sadece buzlu yol olması lazım ona da zaten lastiğin yapabileceği pek bir şey yok. YOKUŞ: Çoğu araç patinaj yaparak çıkamadığı yerlerde hepsini sollayarak çıktım.(Yokuş) Millet zincir takmaya çalışıyordu ya da yolun açılmasını bekliyordu. ISLAK ZEMİN: Beni en çok tatmin eden noktası buydu lastiğin. Aracın balataları da daha yeni 10.000km olmadı. Bir araç hiç kaydırmaz mı ıslak zemin de? Hayretler içerisindeyim.Mükemmel güven veriyor. Kuru asfalttan ıslak asfalta geçince dahi kaydırma yapmıyor. Yazlık lastik olarak da Bridgestone Potenza serisini kullanıyorum. Ondan da ayrıca çok memnunum. Hem Mini Cooper da kullandım hemde Honda da kullanıyorum şu anda mükemmel performans sağlıyor. Kış lastiği denildiğinde artık aklıma tek marka ve model geliyor. Tek bir eksisi kusuru hiç bir şeyi yok. Taze ezilmemiş kar olsun buz olsun hiç beni mahçup etmedi. Hele bir de 4 çeker bir araca takıldığı zaman bu marka model lastik artık neler yapar bilemiyorum. İnsanların korkarak kayarak ilerlediği yollarda fren mesafeme çok güvendiğim için ben çok rahatım. Bundan önce çok marka ve model denedim hiç birisinden böyle bir performans yaşayamadım. Herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Artık aracıma başka marka ve model takmayacağım. Yazlık lastikleri taktığım zaman; lastikde ki tahribat aşınma durumuna da bakacağım. Tahminen 1 sezon da 15.000km yi geçmiş olurum. , Bu kadar performanslı agresif kullanıma kesinlikle uyum sağlıyor. devamını göster devamını gizle
Çağdaş İbrahim Doğan Tüm Yorumlar (104)
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720

Nokian 205/55 R16 91H WR D4 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017)

.
.
Hava tahminlerini unutun !

Yol tutuş şampiyonu Nokian WR D4, özel geliştirilen eşsiz yenilikler sayesinde karlı, buzlu ve ıslak yolda güvenli ve dengeli bir sürüş sunar. Optimize edilmiş kanallar ve özel Nokian Çift Yapılı Silika teknolojileri, en aşırı yol koşullarında kontrollü ve sağlam yol tutuşu sağlar. Spor otomobillerden modern elektrikli otomobillere kadar uygun ebatları olan Nokian WR D4’ün geniş ebat seçenekleri, Q (160 km/sa) ile W (270 km/sa) arasında değişen hız seviyelerinde 14 - 20 inç arası ebatları kapsar.

 • KARLI, ISLAK VE KURU ZEMİNDE BENZERSİZ YOL TUTUŞU
 • KARARLI, KONFORLU VE DENGELİ SÜRÜŞ DENEYİMİ
 • ERİMİŞ KARDA VE SUDA KIZAKLAMAYI ÖNLEYEN ETKİLİ TASARIM

Kusursuz yol tutuşu, mükemmel aşınma direnci, düşük yakıt tüketimi

Doğal kauçuk, silika ve kanola yağı içeren Nokian Çift Yapılı Silika kauçuk bileşiğinin eşsiz partikül dağılımı, kar, sulu kar ve ıslak zemin yol tutuşunda en yüksek performansı garantiler.

Nokian Çift Yapılı Silika kauçuk bileşimi


Doğal kauçuk, silika ve kanola yağı içeren Nokian Çift Yapılı Silika kauçuk bileşiğinin eşsiz partikül dağılımı kar, sulu kar ve ıslak zemin yol tutuşunda en yüksek performansı garantiler. Teknolojik olarak en üst düzeydeki bu bileşik, dengeli bir sürüş sağlarken aşınma direncini de artırır. Yüksek miktardaki doğal kauçuk ve kanola yağı, farklı hava sıcaklıklarında ve artan kilometreye rağmen mükemmel olan kış şartlarındaki yol tutuşunun aynı seviyede kalmasını sağlar. Düşük yuvarlanma direnci yakıt tüketimini azaltır.

Benzersiz sürüş hassasiyeti

Güçlendirilen merkez sırt bloğu üzerinde yer alan ince kanallar sırt bloğunu enlemesine kesmez ve bütünlüğü korur. Bu tasarım sürüş hassasiyetini bir üst seviyeye taşırken kontrollü bir yol tutuşu sağlar.

Kış koşullarında üstün direksiyon hakimiyeti

Lastik sırt desenindeki her bir diş bloğu ve üzerinde bulunan ince kanalların belirli bir şekli ve görevi vardır. Bu kanallar ve benzersiz tasarımı sayesinde mükemmel yol tutuş özelliği sağlar ve direksiyon hakimiyetini hissedilir ölçüde artırır.

Güvenliği Artıran Yenilikler


 • Karlı/buzlu zemin performans blokları

  Merkez sırt bloğunun her iki tarafında yer alan çok kanallı küçük dişler, her bir kanalın sol ve sağ tarafındaki diğer kanal ile bağlantılı olacak şekilde tasarlanmıştır. Sırt blokları üçlü gruplara ayrılmıştır ve kanalların tabanında yol tutuşunu artırmak için Yol Tutuş Destekleri bulunmaktadır.

 • Yol tutuşunu artıran güçlendirilmiş bloklar

  Yol tutuşunu artıran güçlendirilmiş bloklar çok kanallı yapıdadır ve merkezden omuzlara doğru derinliği azalır. Bu tasarım karlı zeminde yol tutuşunu artırırken, sürüş hassasiyetini de yukarı çeker. Hızlanma ve frenleme sırasında en çok ihtiyaç duyulan omuz bloğunun performansını artırmak için özel tasarlanmış kanallar kullanılmıştır. Bu kanallar omuz bloklarının ortasında yer almaktadır.

 • Kalın kar desteği

  Omuz bloklarının kenarlarındaki tırtıklı dişler yüzeyi kontrollü bir biçimde tutarak, kalın kar kaplı yollarda ve virajlarda ekstra yol tutuşu sağlar.

 • Sulu kar tahliye sistemi

  Lastik sırtındaki dişlerin arka tarafında bulunan kademeli eğim su ve erimiş karı kanalların dışına etkili şekilde atar.

 • Sessiz yanak teknolojisi

  Lastiğin yanak kısmında Nokian’ın Sessiz Yanak Teknolojisi kullanılarak üretilmiş özel bir kuşak, lastik dişlerinin zeminle temasından kaynaklanan gürültü ve titreşimi azaltarak daha konforlu bir sürüş keyfi sunar. Bu kuşak gürültüyü azalttığı gibi sürüş deneyimini daha kararlı ve konforlu hale de getirir.

 • Parlatılmış kanallar

  Derin enlemesine parlatılmış kanallar, kar, sulu kar ve çamurun kolayca ve etkili şekilde lastik dışına uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sırt deseni, karlı ve sulu karlı zeminlerdeki tehlikeli kızaklamaları önlemede son derece etkilidir.

 • Sürüş güvenliği göstergeleri, DSI - WSI

  Sürüş Güvenliği Göstergesi (Driving Safety Indicator – DSI) ve kar tanesi simgesine sahip Kış Güvenliği Göstergesi (Winter Safety Indicator – WSI) sürüş konforuna ve güvenliğine katkıda bulunur. Lastiğin sırtındaki rakamlar ana kanalların milimetre cinsinden derinliğini gösterir. Lastik aşındıkça bu rakamlar silinmeye başlar. Kış koşullarında güvenli bir sürüş için gerekli kanal derinliği 4 - 5 milimetre olmalıdır. Kar tanesi simgesi, kanal derinliği dört milimetreye inene kadar görünür haldedir. Bu simge silindiğinde güvenlik riskinin arttığını gösterir ve bu durumda kış lastikleri yenilenmelidir.

 • Bilgi alanı

  Nokian WR D4’ün yanak kısmındaki bilgi alanında yer alan konum ve basınç göstergeleri kış güvenliğini ve kullanıcı konforunu artırır. Bu bilgi alanında lastiğin doğru hava basıncı ve lastik değişimi için montaj konumları yer almaktadır. Doğru lastik basıncı, aracın sürüş hassasiyetini artırır, aşınmayı azaltır ve yakıt tasarrufu sağlar. Ayrıca lastik yanağına eklenen yeni bir bilgi alanında alaşım jantlar için somun tork değerleri verilerek ilave güvenlik sağlanmıştır.

 • Saflaştırılmış yağlar

  Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz. Nokian Tyres faaliyet gösterdiği sektörde çevre dostu yöntemlerin öncüsüdür ve dünyadaki lastik üreticileri arasında üretim sürecinde saflaştırılmış, düşük aromatik yağ kullanan ilk şirkettir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zemin tutuşu ve diğer güvenlik özellikleri mükemmel seviyededir.

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Hız Kodu H
Jant Çapı 16
Kesit Oranı 55
Kullanım Türü Binek
Mevsim Kış
Taban Genişliği (mm) 205 mm
Yük Baremi 91
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu OTKMT429527
Nokian 205/55 R16 91H WR D4 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017) Yorumları
Tüm yorumları gör (104)
 • EB
  Beş Yıldız

  Lasttikler çok iyi sorun yok ama sakın almayın...Horoz lojistik firması ile gönderiyorlar... sinir hastası olursunuz ülkenin kargoculuk anlamında bozuk düzenini yansıtan lojistik kavramından uzak bir firma ile çalışmanın sebebini izah da edemıyorlar. bir lastiğim farklı ebatta geldi. iade aşamasında göbeğimin damarı çatladı.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • TG
  İki Yıldız

  Tam bir yıl önce 205/55 16 boyut aldım. Çok araştırdım ve olumlu yorumları gördüm. İskandinav kökenli ama Rusya da yapılan bu lastik henüz Bir yaş ve sadece 7000 km kullanıldı. Kisin ve yazın beni hiç uzmedi yol tutuşu açısından derken bugün lastiklere yakından baktığımda önceki sayfalardaki fotoğraf paylaşımlarının birebir aynısını gördüm. 4 lastikte de atmalar ve kopmalar var. Az buz da değil. Şimdi guvenlik açısından riskli mi değil mi o noktadayim. Yepyeni bir lastik bana bunu dusundurtmemeliydi. Bu yuzden almayı dusunenleri uyariyorum. BEN BU LASTIĞI HIÇ ONERMIYORUM! Iyi dusunun can tasiyorsunuz.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • ÖÖ
  uzun ömürlü değil

  2 kıştır kullanıyorum lastik omuz kısımlarından dağılmaya başladı tavsiye etmem. Yerli lastik almadığıma pişman oldum.

  - Kırıkkale - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (1)

 • YA
  Hızlı gönderim

  Ürün 2 gün de teslim edildi. Keşke 215 yerine 205 yanak ölçüsüne dikkat ederek alsaymışım :) Teşekkür ederim, hayırlı işler dilerim..

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • İG
  Beş Yıldız

  Karda denemedim ama iyi olduğunu hissediyorsun yumuşak ses iyi yol tutuş çok iyi

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • GP
  Nokian 205/55/16 WR D4

  Lastikleri 09.01.18 tarihinde sipariş verdim 10.01.18 tarihinde yani ertesi gün elime ulaştı. Süper hızlı geldi yani. Lastiklerin üretim tarihi 42/17 gayet başarılı 2.5 aylık lastik geldi. Nokian markasını anlatmaya gerek yok Finlandiya malı kış lastiği, avrupa standartlarında, gayet başarılı ve pamuk gibi. Kesinlikle tavsiye ederim. Al tak kullan...

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • HK
  tavsiye edebilirim

  2016 tarihinde 2 adet,2017 tarihinde de 2 adet aldım.lastikler çok yumuşak.çabuk aşınır mı bilmiyorum.kışlık lastik olduğunuzu hissetmiyorsunuz.kışlık lastikleri takmadan önce evin önündeki buzlu yerden çıkamamıştım.arabayı iterek çıkarttım.lastik gelince denemek için aynı buzlu gere park edip tekrar çıkmayı denedim.çok rahat çıktı.aldığıma pişman değilim.

  ÇANKAYA - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • AK
  Piyasadaki en iyi kış lastiği

  Piyasada en iyi performans veren kıs lastiği. Kesinlikle pişman olmazsınız. 2. En iyi Goodyear ug 8

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • İT
  205 55 r16 wr d4

  Henüz denemeye fırsatım olmadı. 4. Günde teslim aldım. Lastikler paketsiz bir şekilde geldi. 2017 40. Hafta tarihliydi. Lastikler çok yumuşak sanırım yol tutuşuda ıslak zemin ve karda iyidir. Kuru zeminde gayet iyi performans sergiliyor. Daha önce kullanmamıştım fakat çok tavsiye aldım. Kararı nokian dan yana denemek istedim. Kullanıp göreceğim. Şu an balans ile ilgili bir sorun yaşamadım. İnşallah yaşamam. Çünkü çin malı lastik denedim 2. Balans yapıldığı halde hala titreme sorunu gitmedi. Hepsiburada yaTeşekkür ediyorum.

  MERKEZ - Niğde - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • BU
  Lastik Çok Başarılı

  Lastiklerin yol tutuşu başarılı, ses rahatsız edici değil. Ancak hepsiburada geç teslimat süresi ve kargo şirketinin lastikleri kapının önüne bırakıp gitmesi eksiklikleri olarak görmekteyim. Yorumları inceledim çoğu lastik zamanında ve üretim tarihine uygun teslim edilmiş ancak bana gelenler farklı tarihlerde imalat ve söylenen tarihten biraz daha eski imalat tarihleri vardı.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Tüm yorumları gör (104)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İlgili banka ekranlarına Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankaya güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi girin/kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Kimler Faydalanabilir?
Hepsikredi ile kredi başvurusunda bulunmak için T.C. kimlik no ve cep telefonu ile giriş yapmanız yeterlidir. Tüm T.C. Vatandaşları Hepsikredi’ye başvurabilir. Kredi değerlendirmeleri Fibabanka tarafından yapılır.
Ayrıca Fibabanka online bankacılık hesabı olan tüm müşteriler de Hepsiburada’dan ayrılmadan Hepsikredi’ye başvurabilir.
İş Bankası, Garanti Bankası ve Yapı Kredi bankalarından Alışveriş Kredisi kullanabilmeniz için kredi kullanmak istediğiniz bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Nokian 205/55 R16 91H WR D4 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017) ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Nokian 205/55 R16 91H WR D4 Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2017)
10"-20" Arası Lastik Montaj ve Balans Hizmeti (4 Adet)
Lastik alımlarında lastik montaj ve balans hizmeti %10 indirimli!
%10
indirim
77,67 TL 69,90 TL
1 Yıl Yol Yardım Hizmeti
4 adet lastik alana Yol Yardım Hizmet Paketi 1TL
99 TL
indirim
100,01 TL 1,01 TL
BAŞA DÖN