Nokian
Nokian 235/55 R20 102T Hakkapeliitta 8 SUV Çivili Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2018) (4 ADET)

Nokian 235/55 R20 102T Hakkapeliitta 8 SUV Çivili Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2018) (4 ADET)

Nokian
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720

Nokian 235/55 R20 102T Hakkapeliitta 8 SUV Çivili Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2018) (4 ADET)

.
.
Benzeri görülmemiş yol tutuşu

Kış lastiğinin mucidi Finlandiyalı Nokian’ın SUV otomobiller için geliştirdiği yeni çivili lastiği Hakkapeliitta 8 SUV, bugüne kadar benzeri görülmemiş bir yol tutuşu ve dayanıklılık sunar. Hakkapeliitta 8 SUV, en zorlu kış koşullarının üstesinden gelmek için tümüyle yeni teknolojiler kullanılarak üretilmiştir. Lastik sektörünün en modern çivi teknolojisiyle üretilen ve Türkiye’nin zorlu kış koşullarına da son derece uygun olan Hakkapeliitta 8 SUV, buzlu ve karlı zeminlerde benzersiz bir yol tutuşu sunar.

 • EN ZORLU KIŞ KOŞULLARINDA ÜSÜN YOL TUTUŞU
 • ARAMİD LİFLERİYLE DESTEKLİ YANAK YAPISININ SUNDUĞU BENZERSİZ DAYANIKLILIK
 • TÜM KIŞ KOŞULLARINDA SON DERECE KARARLI VE KUSURSUZ DİREKSİYON HAKİMİYETİ

Karlı ve buzlu zeminde üstün yol tutuşu

Hakkapeliitta 8 lastiklerinde kullanılan çiviler, çivilerin zeminle temas eden yüzeyinin tasarımı ve Eco Stud adı verilen çivi yastıkları ile çivili lastiklerde çığır açan yeni çivi dağılımı bir araya getirilerek lastiğin her tür zeminde hem üstün yol tutuşuna sahip olması, hem de çivilerin zemine daha yumuşak temas etmesi sağlandı.

Nokian Eco Stud 8 konsepti


Nokian’ın Eco Stud 8 konsepti adını verdiği ve çivili lastiklerde çığır açan yeni tasarımı, en zorlu koşullarda maksimum güvenlik ve kontrollü bir sürüş sunar.

Eco Stud 8 konsepti özellikleri;
 • Çevre dostu yeni nesil çiviler
 • Darbe etkisini azaltan çok kenarlı çivi temas yüzeyi tasarımı
 • Çivinin daha iyi işlev görmesini sağlayan ve zeminle temasını yumuşatan patentli Eco Stud çivi yastığı
Nokian Eco Stud 8 konsepti ile çivilerin lastik üzerindeki dağılımı da optimize edimiştir. Böylece lastiğin frenleme ve hızlanma sırasında mükemmel bir yol tutuşu, daha yüksek bir aşınma direnci ve daha iyi bir sürüş konforu gibi üstün kış özelliklerine sahip olması sağlanmıştır.

Yeni çivi tasarımı, lastiğin buzlu zeminde dikey ve yatay tutuşunu mükemmel bir şekilde dengeler. Dengeli bir dikey ve yatay tutuş, sürüş sırasında karşılaşılan beklenmedik durumlarda aracın savrulmasını ve sürüş kontrolünün kaybolmasını etkili şekilde önler. Nokian Eco Stud 8 konseptiyle tasarlanan bu lastiklerin buzlu zeminde üstün dikey ve yatay yol tutuşuna sahip olması için, lastikte kullanılan çiviler bilgisayar aracılığıyla optimize edilerek her bir çivinin lastik üzerindeki en doğru konumu belirlenmiştir.

Karlı zeminde etkili frenleme

Sırt bloklarının köşeli ve testere dişli yapısı karlı zeminde lastiğin yol tutuşunu artırır.

Fren güçlendirici sırt yapısı


Lastiğin sırt yüzeyi dişli bloklardan oluşmaktadır. Lastik omuzlarına yakın kısımlarda, Nokian’ın “Brake Booster” (fren güçlendirici) adını verdiği, köşeli bloklardan oluşan yeni sırt yapısı zorlu hava koşullarında ek güvenlik sağlamaktadır. Brake Booster, lastiğin omuz bölgesindeki her bir diş bloğunun bir parçası olarak tasarlanmıştır. Köşeli ve testere dişi formundaki bu blok yapısı lastiğin zeminle temasını artırarak özellikle karlı zeminlerde frenlemeyi güçlendirir.

Beklenmedik durumlara karşı mükemmel koruma ve dayanıklılık

Yanak kauçuğunu güçlendiren aramid lifleri, lastik yanağının dış darbelere ve jant damağının oluşturduğu baskıya daha iyi dayanmasını sağlar.

Nokian Aramid Yanak Teknolojisi


Aramid Yanak Teknolojisi, beklenmedik durumlara karşı mükemmel dayanıklılık ve güvenlik sağlar. Yanak yapısında kullanılan son derece güçlü aramid lifleri, lastik yanaklarına mükemmel bir dayanıklılık ve delinme direnci kazandırır. Bu malzeme havacılık, uzay ve savunma sanayi sektörlerinde de kullanılmaktadır. Yanak kauçuğunu pekiştirerek güçlendiren aramid lifleri, lastik yanağının dış darbelere ve jant damağının oluşturduğu baskıya daha iyi dayanmasını sağlar.

Güvenliği Artıran Yenilikler


 • 3D çapraz takviye kanalları

  Sürüş hakimiyetini artırmak için lastik yeni bir sırt deseni tasarımıyla geliştirilmiştir. Sırt deseninin orta bloğunda yer alan 3 boyutlu çapraz ince kanallar lastiğin yapısını güçlendirir. Bu yenilik, lastiğin direksiyon manevralarına daha hızlı ve daha hassas tepki vermesini sağlar, bu sayede sürüş hakimiyeti artar.

 • Kendi kendine kilitlenen ince kanallar

  Nokian’ın "3D Lock Sipe" adını verdiği, 3 boyutlu iç içe geçen ve kendi kendine kilitlenen ince kanallar, lastiğin zeminle temas halinde dış omzundaki dişleri birbirine kilitleyerek lastiğin dayanıklılığını artırır. Sürüş sırasında lastiğin diş blokları bağımsız hareket etmez ve birbirini destekleyen güçlü bir form kazanır. Bu tasarım, ince kanalların gereksiz hareketini önlediği için lastiğin ısı üretimini de azaltır. Böylece lastik kötü yol koşullarına daha dayanıklı hale gelir ve sağlam yapısıyla daha iyi yol hakimiyeti sağlar.

 • Stabilizasyon kuşakları

  Hakkapeliitta Sport Utility 5 lastiklerin omuz blokları arasında özel stabilizasyon kuşakları bulunmaktadır. Bu kuşaklar, omuz bloklarının ağır yüklerde bile lastiğin ideal açılarını korumasını sağlayarak asfalt olmayan yollarda da kararlılığını ve yanal yol tutuşunu artırır.

 • Cryo-silane Gen 2 diş bileşiği

  Hakkapeliitta Cryo-Silane Gen 2 yeni diş bileşiği, en zorlu kış koşullarına uygun olarak geliştirilmiştir. Lastiğin zeminle temas eden sırt yüzeyi, tüm koşullarda esnek kalırken, diş blokları ve üzerindeki ince kanallar lastiğin ısısındaki farklılıklar ne olursa olsun aktif şekilde görevine devam eder. Sıfır veya çok daha düşük hava sıcaklıklarında lastiğin yol tutuşu mükemmeldir. Lastik diş yapısının güçlü olması lastiğin aşınmalara karşı son derece dirençli olmasını sağladığı gibi darbelere ve delinmelere de dayanıklıdır. Diş bileşiğindeki yüksek silika içeriği ve özel sırt deseni, daha da düşük bir yuvarlanma direncine sahip olmasını sağlar. Hakkapeliitta 8, dünyadaki çivili kış lastikleri arasında en düşük yuvarlanma direncine sahip lastiktlerden biridir.

 • Sürüş güvenliği göstergeleri, DSI - WSI

  Sürüş Güvenliği Göstergesi (Driving Safety Indicator – DSI) ve kar tanesi simgesine sahip Kış Güvenliği Göstergesi (Winter Safety Indicator – WSI) sürüş konforuna ve güvenliğine katkıda bulunur. Lastiğin sırtındaki rakamlar ana kanalların milimetre cinsinden derinliğini gösterir. Lastik aşındıkça bu rakamlar silinmeye başlar. Kış koşullarında güvenli bir sürüş için gerekli kanal derinliği 4 - 5 milimetre olmalıdır. Kar tanesi simgesi, kanal derinliği dört milimetreye inene kadar görünür haldedir. Bu simge silindiğinde güvenlik riskinin arttığını gösterir ve bu durumda kış lastikleri yenilenmelidir.

 • Saflaştırılmış yağlar

  Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz. Nokian Tyres faaliyet gösterdiği sektörde çevre dostu yöntemlerin öncüsüdür ve dünyadaki lastik üreticileri arasında üretim sürecinde saflaştırılmış, düşük aromatik yağ kullanan ilk şirkettir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zemin tutuşu ve diğer güvenlik özellikleri mükemmel seviyededir.

Nokian lastikleri test başarıları

Nokian’ın farklı pazarlar için özel olarak tasarladığı geniş ürün yelpazesi her yıl çeşitli otomobil dergileri ve test kuruluşları tarafından düzenlenen testleri başarı ile geçmektedir. Testleri başarı ile tamamlayan lastiklerimize her koşulda güvenebilirsiniz.

 • TEST BİRİNCİSİ
  Za rulem (10/2014), Rusya
  Nokian Hakkapeliitta 8 SUV, 215/65R16
  “Karlı ve buzlu zeminde en iyi yol tutuşu. Tüm kış hava şartlarında mükemmel sürüş. En düşük yuvarlanma direnci.”
 • TEST BİRİNCİSİ
  AutoBild (09/2014), Belarus
  Nokian Hakkapeliitta 8 SUV, 235/65R17
  “Buz üzerinde mükemmel direksiyon hakimiyeti ve sürüş özelliği. Karlı zeminde iyi yol tutuşu, iyi direksiyon ve sürüş hassasiyeti. Çivili lastikler içinde en düşük yuvarlanma direnci.”

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Hız Kodu T
Jant Çapı 20
Kesit Oranı 55
Kullanım Türü 4X4
Mevsim Kış
Taban Genişliği (mm) 235 mm
Üretim Yılı 2018
Yük Baremi 102
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000000SE8O
Nokian 235/55 R20 102T Hakkapeliitta 8 SUV Çivili Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2018) (4 ADET) Yorumları
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN