Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Oleika
Oleika Yeni Hasat 24 Derecede Soğuk Sıkım Doğal Sızma Zeytinyağı 2 Litre Teneke Mudanya

Oleika Yeni Hasat 24 Derecede Soğuk Sıkım Doğal Sızma Zeytinyağı 2 Litre Teneke Mudanya

Oleika
269,90 TL
( / adet)
miktar
%
Loading interface...
DSACategoryId/2147483619/28001469/60001330/60001331
Oleika Yeni Hasat 24 Derecede Soğuk Sıkım Doğal Sızma Zeytinyağı 2 Litre Teneke Mudanya


2021-2022 SEZONU
OLEİKA YENİ HASAT 24 DERECE SOĞUK SIKIM DOĞAL SIZMA ZEYTİNYAĞI
2 LİTRE TENEKE MUDANYA


KASIM-2021 "" ÖZEL HASAT”I

EKSTRA NATÜREL (DOĞAL) SIZMA ZEYTİNYAĞI2000 ml. Soğuk Sıkım Doğal Sızma Zeytinyağı içerir.
(Sırlı, Laklı, Paslanmaz - Teneke Ambalaj)
Zeytinyağımız:

Bursa'nın Mudanya ilçesindeki eşsiz iklimde yetişen en az 50 yıllık zeytin ağaçlarından Kasım ayı hasat döneminde elde edilir. Fermantasyona ve bozulmaya uğraması engellenerek aynı gün içerisinde sıkım aşamasına geçilir.

24 derecede soğuk pres yöntemiyle en sağlıklı meyve suyu olan Oleika Zeytinyağları elde edilir.Tamamen ÖZEL ÜRETİM ve ÖZEL HASAT tır.

Zeytinyağlarımız dip zeytin içermez. Tamamı üst zeytinden elde edilmiştir. Kapağı açtığınızda hissedeceğiniz buram buram zeytin, buram buram tazelik ve aroma kokusunu içinize çektiğinizde doğanın mucizesine tanık olacaksınız.

Kullanım alanları:

Yanma derecesi yaklaşık 270 derece olduğundan sıcak ve soğuk tüm yemeklerde, salatalarda, kahvaltılarda, cilt ve saç bakımında, cildiniz için doğal merhem olarak kullanabilirsiniz.

Özenli paketleme, zamanında kargoya teslim ve kargoda yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı istenildiği takdirde yeni ürün gönderimi.BİZ KİMİZ?

Bir ağaç düşünün, adı neredeyse tüm kutsal metinlerde geçen, meyvesi antik çağlarda şifa kaynağı olarak anılan, meyvesinden çiçeğine, odunundan yaprağına kadar her zerresi şifa olan bir ağaç.

Zeytin AğacıMucizenin adıdır zeytin. Tüm bereketiyle şenlendirir sofralarımızı ama emek ister, özveri ister sevgi ister.

Zeytin ağaçlarının bakım aşamasından, toprağı işlemeye; hasat zamanından seçme işlemine; sıkım aşamasından depolama aşamasına; dolum aşamasından paketleme aşamasına kadar her şeyi ile bizzat kendimiz ilgilendik. Bizler sağlığına değer veren çocuklar yetiştirmeye özen gösteren öğretmen bakış açımızla mutfağımızdan eksik olmayan bu nimeti en doğal haliyle sofralarınıza ulaştırma çabası içerisindeyiz.


Meraklısına!!!Zeytinyağı kullanımının ülkemizde son yıllarda artmaya başlamasıyla birlikte piyasada gerçekleştirilen hileler ve bazı etik olmayan pazarlama teknikleriyle tüketicinin kafası iyice karışmaya başlamıştır. Bu kafa karışıklığını ortadan kaldırabilmek adına önemli gördüğümüz bilgileri sizlerle paylaşmak isteriz.

Soğuk Sıkım Ekstra Natürel (Doğal) Sızma Zeytinyağı içeriğindeki fenoller sayesinde antioksidan yönünden çok zengindir. İçinde E ve K vitamini ayrıca klorofil ve karoteoidleri barındırır. Bu mucize sıvı ile ilgili araştırmalar devam etmekte ve her geçen gün yeni özellikleri keşfedilmektedir. Bunlar arasında felci önlemesi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi sayılabilir.
Soğuk Sıkım Ekstra Naturel (Doğal) Sızma Zeytinyağının, yanma derecesinin yüksekliği(270 derece) ve toksin oluşturmaması sebebiyle sıcak-soğuk tüm yemeklerde kullanılabilir.*Zeytinyağı; natürel (doğal), rafine ve riviera olmak üzere 3 kategoriye ayrılır.
*Rafine yağları koku giderme, reçine giderme ve ağartma işlemlerine tabi tutularak işlem görür ve bu aşamada gıda değeri azalır ve molekül dezenformasyonuna uğrar.
*Riviera yağları ise rafine yağlarına %10 oranında sızma yağı eklenerek elde edilen rafine yağlarıdır.
*Naturel (Doğal) Zeytinyağları ise 3 kategoride incelenir.
1-Ekstra natürel sızma, 2-Natürel birinci ve 3-Natürel ikinci.
İçeriğindeki oleik asit(dizem) oranı %1’in altında olan natürel sızma zeytinyağlarına Ekstra Naturel Sızma.
%1 ve %2 arasında ise natürel birinci
%2 -%3.3 arasında ise natürel ikinci adını alır.

Oleika Zeytinyağları hiçbir rafinasyon işleminden geçmeden en doğal haliyle sofralarınıza gelir ve Ekstra Natürel Sızma kategorisinde olup tamamen ÖZEL HASAT’tır.


Ekstra Natürel Sızma Zeytinyağının Özellikleri:*Ekstra Naturel Sızma Zeytinyağı’nı sıcak, soğuk tüm yemeklerde, salatalarda, hamur işlerinizde, kızartmalarınızda ve tüm kahvaltı soslarınızda kullanabilirsiniz.
*Sıkım derecesi maksimum 30 derece olmalıdır. 30 derecenin üzerinde preslenen yağlar soğuk sıkım özelliğini kaybeder. (Oleika Zeytinyağları’nın sıkımı 24 derecedir.)
*Asidik değeri %1’in altında yer almalıdır.
*Tadımı yapıldığında dilde acılık hissedilmez ancak boğazın ""V Bölgesi” nde hafif bir yanma hissedilir.
*Şişenin kapağı açıldığında aromatik ve yoğun zeytin kokusu hissedilir.
*Ağır ve boğucu bir kokusu olmaz, mis gibi zeytin kokusu hakimdir.NEDEN OLEİKA?

Vücudumuzun ihtiyacı olan doymamış yağ asitlerinin en önemlisi olan Oleik Asit ilham kaynağımız oldu. Markamıza ismini veren bu doğa mucizesini en doğal yollarla ambalajlarımıza dolduruyor ve sizlerle buluşturuyoruz.
Yağ Türü Soğuk Sıkım
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000006CYG0
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Zeytinbeyli Naturel Sızma Soğuk Sıkım Taş Baskı 5lt Zeytinyağı
Komili Yemeklik Riviera Zeytinyağı 2 lt
Ayvalık Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı 5 Lt
Yudum Egemden Yoğun Lezzet 2 Lt Pet
236,90 TL
144,75 TL
349,90 TL
%8
169,90 TL 155,75 TL
Satıcı
Gurme Ege Gurme 9,8
Hepsiburada
Turna Kargo Taşımacılık 9,6
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(1602)
(404)
(2225)
(9)
Yağ Türü Taş Baskı - Natürel Sızma Sızma
Başa dön