Organik ve doğal avantaj paketleri, evinizde, iş yerinizde organik ürünler ile doğallığı keşfederken cazip fiyat avantajından yararlanmanızı sağlar. Taze ve besleyici doğal yiyecekler, organik temizlik ürünleri paketlerde yer alabilir. İhtiyaç duyduğunuz ürünleri denemenizi, düzenli kullandığınız organik malzemeleri avantajlı fiyatlarla almanızı sağlayan ürünler, bazen set halinde de sunulabilir. Organik ve doğal ürünler sağlığa ve çevreye dost özellikleri ile fark yaratırken, avantajlarla sizlere kazançlı alışveriş yapmanın yolunu gösterir. 

Organik Paketlerin Farkı Nedir? 

 • Organik sıfatı hem gıda ürünleri hem de temizlik malzemeleri için kullanılabilir. Organik ürünler, içinde kimyasal madde içermez veya çok düşük oranda kimyasal bulundurur. 
 • Gıdalarda GDO yer almaz, yapay gübre kullanılmadan yetiştirilir, ilaç ve katkı maddesi içermez.
 • Organik gıda yetiştirilecek tarlaların yol kenarında olmaması, toza maruz kalmaması ve 2 yıl boyunca boş bırakılması gibi katı kurallar vardır. Tarlalar organik gıda üretimine uygun olduğuna dair sertifikalandırılarak ürün sunar. 
 • Organik temizlik ürünleri, içindeki doğal maddelerle hijyen ve temizlik sağlar. Temizlik esnasında kimyasal ile temas etmenizi önler. 
 • Sertifikalar Uluslararası kuruluşlar ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca verilir. 

Neden Organik Ürünleri Tercih Etmelisiniz?

 • Organik ve sertifikalı olan ürünlerin üretim şartlarının denetlendiğinden emin olabilirsiniz.. 
 • Hassas ve alerjen bünyeye sahipseniz organik ürünler sayesinde sorunlarınızın azaldığına şahit olabilirsiniz. 
 • İçeriğinde katkı olmayan ürünler, doğaya zarar vermez. Organik ürünlerin ambalajları bile genellikle geri dönüşümlü özellik taşır. Üretimde sürdürülebilirlik esas alınır. Gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakabilmek için organik ürünlere yönelebilirsiniz. 
 • Organik üretim yapan firmaların birçoğu hayvansal içerik bulundurmaz ve vegan sertifikasına da sahiptir. Ürünlerin birçoğu hayvanlar üzerinde test edilmediğini garanti eder. 
 • Ürünler, dermatolojik testlerden geçerek ve resmi kurumlardan onay alarak raflarda yer alır. 
 • Organik ve doğal ürünlerde parfüm yerine genellikle doğal esanslar, yağlar kullanılır. 

Organik ve Doğal Paket Çeşitleri

Organik paketler içinde dönemsel tüketim için hazırlanan sepetleri bulabilirsiniz. Örneğin organik kış paketi içinde mevsim kuruyemişlerini, meyve kurularını, o dönemde tüketilebilecek yiyecekleri bir arada bulabilirsiniz. Ürünlerin işlevlerine ve kullanım yerlerine göre ürünler çeşitlenebilir. Organik temizlik paketlerinin içinde temizlikte ihtiyaç duyabileceğiniz organik deterjanlara, bez ve sünger gibi malzemelerin organik formdaki çeşitlerine rastlayabilirsiniz. Organik ve doğal paketler içinde bebekler ve çocuklar için özel tasarlanan ürünler de yer alabilir. Örneğin organik acısız bebek tarhanası, bebek deterjanları, organik bebe şampuanlarını tek bir pakette bulabilirsiniz. Kullanıcıların tüketim alışkanlıklarına göre şekillenen paketlerde konservelere, kuru meyvelere, çiftliklerde üretilen doğal yiyeceklere, organik özellikli temizlik ürünlerine, kişisel bakım malzemelerine rastlayabilirsiniz. 

Organik Paketleri Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 • Organik paketleri alırken, markaların sertifikalarını inceleyebilirsiniz. Üretim tesislerini araştırabilirsiniz. SDA Organic, Ecocert Organic, NaTrue gibi kuruluşlardan sertifikalarının olup olmadığına bakabilirsiniz. 
 • Ürünler arasından seçim yaparken avantaj paketlerindeki malzemelerin gramajlarına bakmalısınız. 
 • Dönemsel kampanyalar nedeniyle, ürünlerin birim fiyatlarından çok daha cazip etiketlerle paketlerde yer aldığını görebilirsiniz. Paketlerin size vadettiği avantajları kıyaslayarak seçim yapabilirsiniz. 
 • Organik ürünlerin tüketim önerilerine dikkat etmeli ve beklentilerinize uygun olduklarından emin olmalısınız. 
 • Organik ürünlerin raf ömrü, koruyucu içeren ambalajlara göre genellikle daha kısadır. Tüketebileceğiniz kadar gıda, kozmetik ve temizlik ürünü almalısınız. Ürünlerin son tüketim tarihlerine, ortalama raf ömürlerine dikkat edebilirsiniz. 
 • Paketleri seçerken yalnızca fiyatını değil, sertifikalarını, içeriklerini ve geri dönüştürülebilir özelliklerini dikkate alabilirsiniz. 

Organik ve doğal avantaj paketlerini inceleyebilir, sizlere kazançlı alışveriş sunan doğal ürünlere kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Hemen ürünleri sepete ekleyerek, doğallığı avantajlı alışverişle taçlandırabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Organik Paketler

Seçimlerinize uygun ürün bulunamadı
DSACategoryId/2147483619/28002841/28003049