Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Osmanlı'dan Günümüze Ortadoğu'da Millet, Milliyet, Milliyetçilik

Timaş Tarih
120,00 TL %18
99,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (18)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

119,54 TL
119,20 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/15033040/1502101
Osmanlı'dan Günümüze Ortadoğu'da Millet, Milliyet, Milliyetçilik
Prof. Dr. Kemal H. Karpat''''''''tan Osmanlı’da yüz elli yıl boyunca tartışılmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nde hala tartışılan temel konulardan millet ve milliyetçilik üzerine muhteşem bir çalışma.

Ortadoğu''''''''da Millet, Milliyet, Milliyetçilik, Osmanlı sınırlarında bulunan ve Osmanlı’dan ayrılmış olan ülkelerin yanı sıra Türkiye’de milliyetçilik konusuna yeni bir bakış açısı getiriyor. Osmanlı İmparatorluğu''''''''nun ardından Ortadoğu''''''''da ortaya çıkan devletlerin siyasal, toplumsal, ekonomik ve kültürel yapılarında Osmanlı mirasını detaylarıyla anlatan Karpat ayrıca, Ortadoğu milletlerinin millet olma ve devlet kurma süreçlerindeki değişimi, değişme ve süreklilik unsurlarını oluşturan kurumlar ve yapılar arasındaki bağlantıları ve milli-devlete dönüşme aşamalarını, geniş tarihsel bilgi birikimiyle kurduğu toplumsal-ekonomik yaklaşım ve karşılaştırmalı tarih çerçevesinde sunmakta.

Millet, milliyetçilik kavramlarının tarihî gelişimi, Osmanlı İmparatorluğu''''''''nun son dönemlerinde millet ve milliyetçilik, Osmanlı sonrası devletler arasındaki uyumsuzluğun nedenleri, Medeniyetler çatışması, Türk-Arap ilişkileri, Türkiye-İsrail ilişkileri, Ortadoğu''''''''da Osmanlı etnik ve dinsel mirası, Kıbrıs üzerinde savaş başlıkları altında Ortadoğu ve Türkiye üzerine incelemelerde bulunan Karpat, Batı''''''''daki Ortadoğu çalışmalarının arka planını da gözler önüne seriyor.
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 319
Yayın Tarihi 2015
Yazar Kemal H. Karpat
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KTIMAS44009
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön