Mercedes aracınız için seçeceğiniz her aksesuar, gerek kullanım kolaylığı gerekse de güvenlik açısından oldukça büyük önem taşır. Bu yüzden aracınızın sileceklerinden yan aynasına kadar her aksesuarı özenle seçmeli, aracınızın modeline ve beklentilerinize uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Tüm bunlar gibi araba paspası seçimi de oldukça büyük bir önem taşır. Özellikle aracın temizliği için tercih edilen araba paspasları, aracın modeline ve beklentilere göre değişiklik gösterir. Unutmamak gerekir ki; aracınız için yapacağınız doğru paspas seçimi, yol güvenliğinden sürüş keyfine kadar size birçok avantaj sağlayacaktır. Diğer yandan, araba paspasları, her ne kadar temizlik amacıyla kullanılsa da temel olarak arabanın tabanını en iyi şekilde koruyan ve hatta çürümesini engelleyen önemli bir aksesuardır.

Mercedes Araba Paspası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken İlk Şey Nedir?

Mercedes araba paspası seçiminde ilk yapmanız gereken şey, sahip olduğunuz aracın marka ve modeli için üretilmiş olan paspas modellerine odaklanmaktır. Aracınız için üretilen paspaslar, konulacak yüzeyi tam anlamıyla örter, altına çamur veya sıvı gibi maddelerin kaçmasını engeller. Böylece arabanın döşemesi yıpranmamış ve kirlenmemiş olur.

Mercedes Araba Paspası Seçimi Sürüş Güvenliğinde Etkili Midir?

Mercedes aracınız için doğru modellere ulaştıktan sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer en önemli nokta da sizin güvenliğinizdir. Özellikle sürücü koltuğunun altına yerleştirilecek olan araba paspasının sabitlenebilir olması, yüzeyinin kaymayı önleyen bir yapıya sahip olması hayati önem taşır. Bu yüzden araba paspası seçimi yapılırken paspas yüzeyinin özelliklerine, altında da sabitleme aparatlarının bulunmasına özen gösterilmelidir. Böylece sürüş esnasında aracın pedallarının kullanımında sıkıntı çıkmayacaktır.

Mercedes Araba Paspasının Hangi Maddeden Üretildiği Önemli Midir?

Bir araba paspasından yüksek performans almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken temel özelliklerden biri de hangi maddeden imal edildiğidir. Paspasın bu özelliğii onun güneş ışığına, aşınmalara, sıcaklık değişimlerine ve sıvıya karşı dayanıklılığını belirler. Özellikle bagaj havuzu paspası alırken sıcak ve soğuktan ne kadar etkilendiğine, kırılma yapıp yapmadığına bakılmalıdır. Diğer yandan araba paspasının bu özellikleri, koku yapmama, ses geçirmeme, kolay temizlenme gibi özellikleri de peşinden getirir.

Mercedes Paspas Modelleri Seçiminde Temizlik Faktörüne Nasıl Dikkat Edilmelidir?

Aracınızın içinde en çok kirlenecek aksesuar, paspaslar olacağı için bu ürünlerin kolay temizlenebilir olması, oldukça büyük önem taşımaktır. Bu yüzden kir tutmayan, oluklu yüzeye sahip, sağlık ve hijyen sertifikası olan, su ile kolayca temizlenebilen, koku yapmayan modeller tercih edilmelidir. Doğru araba paspası, sadece bir su tutmayla temizlenebilen veya elektrikli süpürgeyle tozu rahatlıkla alınalabilen yüzeye sahip olmalıdır.

Mercedes Aracınız İçin En Doğrusu Halı Paspas Mı Kauçuk Paspas Mı?

Nasıl aracınızın lastiklerini mevsimlere göre değiştiriyorsanız, paspaslarını da aynı şekilde mevsimlere uygun şekilde değiştirmeniz gerekmektedir. Kış aylarında su geçirmez özelliği yüzünden daha çok dayanıklı bir yüzeye sahip olan kauçuk paspasları tercih ederken, yaz aylarında da sıcaklık yüzünden deforme olmayan halı paspasları tercih etmelisiniz. Bu sayede paspaslarınızın ömrünü uzatmış; aracınızın temizliği ve sağlığı için de akılcı bir yol tercih etmiş olursunuz.

Mercedes Havuzlu Araba Paspasının Diğerlerinden Farkı Nedir?

Paspaslar incelendiği zaman birçok farklı özellik karşınıza çıkmaktadır. Ham maddesinden yüzey yapısına kadar değişiklik gösteren paspaslar arasında en çok merak edilen, havuzlu paspaslar olmaktadır. Mercedes havuzlu araba paspasının diğer paspaslardan temel farkı, kenarlarında yükseltiler bulunmasıdır. Bu özelliği sayesinde herhangi bir sıvı veya toz döküldüğünde paspas, havuz gibi dökülen maddeyi içinde tutar ve arabanın yüzeyinin kirlenmesini engeller.

Mercedes Bagaj Havuzu Paspası Neden Önemlidir?

Özellikle tavsiye edilen Mercedes bagaj havuzu paspası, araç sahipleri için büyük fayda sağlamaktadır. Evcil hayvanı olanlar, bahçe işleri ile uğraşıp aracında toprak ve sair madde taşıyanlar için vazgeçilmez olan bagaj havuzu paspası, aracınızın bagajını her türlü kir, sıvı ve tozdan korumaktadır. Kirlenme durumunda ise kolayca temizlenerek aracınızın iç yüzeyini koruma altına alır.

Mercedes paspas modelleri, sundukları yüksek kalite ve konfora rağmen oldukça ulaşılabilir Mercedes paspas fiyatları ile sunulmaktadır.

Mercedes Araç Paspasları

392 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Z Tech
  2. Z-Tech
  3. Otocontrol
  4. Rizline
  5. L.Locker
  6. Badela
  7. Fast Car
  8. Automix
  9. Image
  10. Quadro
  11. S-Dizayn
  12. ByLizard
  13. Rota Car
  14. Otom
  15. Öz İş
  16. Matstech
  17. Refref
  18. Voyager
  19. XT
  20. Bod
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Puanı
 6. Araç Markası A-Z
  1. Mercedes
  2. Volkswagen
  3. Renault
  4. Ford
  5. Honda
  6. Opel
  7. Peugeot
  8. Hyundai
  9. BMW
  10. Fiat
  11. Audi
  12. Citroen
  13. Toyota
  14. Kia
  15. Skoda
  16. Nissan
  17. Seat
  18. Dacia
  19. Chevrolet
  20. Universal
 7. Araç Modeli A-Z
  1. 124
  2. 163
  3. 164
  4. 166
  5. 201
  6. 203
  7. 204
  8. 205
  9. 207
  10. 208
  11. 209
  12. 210
  13. 211
  14. 212
  15. 220
  16. 245
  17. 9300
  18. A
  19. A Serisi
  20. A180
 8. Satıcı A-Z
 • Araç Markası Mercedes
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20035777/20035777
BAŞA DÖN