Oyuncak Gemiler

Oyuncak Gemi

Hava ve kara taşıtlarını temsil eden oyuncaklara alternatif arayan ve denizde, havuzda, hatta küvette kullanabileceği oyuncak arayışına giren küçüklerin ilgisini çeken oyuncak gemi modelleri, en az peluş oyuncaklar kadar çok satın alınıyor. 0-24 yaş arası bebeklerden 12 yaş ve üstü çocuklara kadar her yaş aralığına hitap eden sayısız oyuncak gemiye imza atan oyuncak üreticileri, gelişen teknolojinin getirdiği imkânları sundukları ürünlerde sergilemekten çekinmiyor. Özellikle büyük yaşlardaki çocuklar için üretilen uzaktan kumandalı modeller, havuz etkinliklerinin vazgeçilmezi hâline geliyor. Oyuncak gemi fiyatları ise küçüklerin beğenisine sunulan ürünün markası, teknik özellikleri ve sunduğu diğer olanaklara göre değişiklik gösteriyor.

Eğlenceli Oyuncak Gemi Modelleri

Dünyayı yeni yeni keşfetmeye başlayıp oyuncakların renkli dünyalarına tanıklık eden 0-24 yaş arasındaki küçüklerin oyun saatleri de banyo saatleri de oyuncak gemi çeşitleriyle daha eğlenceli hâle geliyor. Tercih edilen modele bağlı olarak sade tasarımlarla gelebilen gemiler, suda yüzebilecek şekilde dizayn ediliyor. Çocukların duyu gelişimlerine katkıda bulunurken motor becerilerini de bir sonraki aşamaya taşımalarına ortam hazırlayan modeller, banyo süreçlerinde farklı şekillerde de değerlendirilebiliyor. Suda yüzebilmesinin yanı sıra kendi içinde küçük birer su haznesi de bulunabilen kimi oyuncak gemilerde, tutacak ve su akışını mümkün kılan ağız yer alabiliyor. Böylece küçükler bir yandan oyuncaklarının suda gidişini takip ederken diğer yandan yine aynı oyuncaktan dökülen suyla banyo yapabiliyor.

Edinilebilecek en temel oyuncak gemi modelleri içine konumlandırılan bu tür ürünler, yine küçük yaştaki oyuncak meraklılarının çocuk havuzu ve kumsalda eğlenceli saatler geçirebilmesine olanak veriyor. Suda yüzme kabiliyeti bulunması ile birlikte kumsal eğlencesinin farklı bir noktaya taşınmasına imkân tanıyan kürek ve kazma gibi bileşenlerle bir set hâline gelen oyuncak gemiler, çocukların hayal güçlerini geliştirebilmelerine de destek oluyor. Sudan olumsuz etkilenmeyen ancak tuzlu suyla temastan sonra musluk suyuyla temizlenmesi önerilen oyuncak gemi seti çeşitleri, meraklı miniklerin eğlenirken öğrenebilmelerine zemin hazırlıyor.

Hareketli, Sesli ve Işıklı Oyuncak Gemi Çeşitleri

Çocukların birçoğu, yaşları ilerledikçe oyuncak seçimi konusunda daha seçici davranmaya başlıyor. Durağan oyuncaklardan ziyade hareket eden, ses çıkaran ve ışıkları bulunan oyuncak modelleri, erkek ya da kız olması fark etmeksizin küçüklerin daha çok ilgisini çekebiliyor. Bu durumun farkında olan oyuncak üreticileri buradan hareketle oyuncak gemi ve oyuncak gemi seti çeşitlerini ileriki yaştaki çocuklar için farklılaştırma yoluna gidiyor.

Büyük bir bölümü pille çalışan ve içerdikleri motor mekanizması aracılığıyla çalıştırıldığında su yüzeyinde kendiliğinden ilerleyebilen motorlu oyuncak gemiler, çocukların beğenisini kazanıyor. Pil hazneleri suya dayanıklı tasarlanan ürünler, hareket edebilmelerinin yanında seçilen modele bağlı olarak müzik çalabiliyor ya da gemiye özgü sesler çıkarabiliyor. Daha gelişmiş oyuncak gemi çeşitlerine yönelmek isteyen ebeveynler ise çocuklarına ışık da yayabilen oyuncaklara yöneliyor. Seyir hâlindeyken müzik çalıp ışıklarını yakıp söndüren oyuncak gemiler, banyo saatlerinden sıkılan çocukların bu süreci eğlenerek geçirebilmelerine olanak tanıyor. Oyuncak üreticilerinin geliştirdiği bazı gemilerde yer alan özel mekanizmalar, suyu alıp gemide bulunan oyuncak hortumdan dışarı atabilmesini sağlıyor. Böylesi ürünlere sahip olan çocuklar, banyo saatlerinin haricinde de hayal dünyalarının zenginliğinden yararlanarak senaryo temelli oyunlar oynayabiliyor. İçine su doldurulabilen bir lavabo, geniş bir su kabı, küvet, havuz veya deniz, bu tür oyuncakların keyifle kullanılabilmesi için uygunluk gösteriyor.

Oyuncak Koleksiyoncularına Hitap Eden Oyuncak Gemiler

Türkiye ve dünyanın önemli oyuncak markalarının imzasını taşıyan oyuncak gemi çeşitleri, tasarımları ve genel yapıları nedeni ile belli bir dönemi temsil edebiliyor. Özellikle yerli oyuncak üreticilerinin geliştirdiği bazı modeller, Türk askerî gemilerinden ilham alınarak dizayn edildiğinden keyifli oyun saatlerinin merkezinde yer alabildiği gibi böylesi oyuncakların koleksiyonunu yapanların da ilgisini çekiyor. Statik ya da pilli yapıdaki oyuncak gemiler, dizayn ayrıntılarında görülen unsurlar sayesinde güzel birer koleksiyon parçasına dönüşebiliyor.

Benzer şekilde bir dönemi ya da önemli deniz olaylarını kendine tema belirleyen oyuncak gemiler, küçükler kadar büyüklerin de beğenisini kazanıyor. Diorama tutkunlarının koleksiyonlarına girebilecek derecede başarılı pek çok oyuncak gemi ve oyuncak gemi seti bulunuyor. Deniz olaylarını canlandırmak arzusunda olan diorama meraklıları, sesli ve ışıklı yapıdaki ürünleri koleksiyonlarına katabiliyor. Edindiği oyuncağı kişiselleştirmek ve aklındaki temaya uygun hâle getirmek isteyen kullanıcılar, ilgili ürünlerin üzerinde boyama çalışması, çıkartma uygulaması ve benzeri işlemler gerçekleştirerek oyuncak gemileri istedikleri forma sokabiliyor.

Akülü araba modelleri gibi oyuncak gemilerin de tasarımlarına merak duyan çocuklar, görünüm ve işlev bakımından daha kompleks olan ürünleri almak isteyebiliyor. Gemilerin bölümleri, gemi üzerindeki parçaların işlevleri, gemilerin taşıma kapasitesi ve gerçek gemilerle benzerlikleri gibi değişkenleri araştırmayı, öğrenmeyi seven küçükler, oyuncak gemilerle güzel zaman geçiriyor.

Uzaktan Kumandalı Oyuncak Gemi Fiyatları

Motor mekanizması sayesinde kendi kendine gidebilen ya da elle kontrol edilebilen oyuncak gemilerden ziyade daha fonksiyonel ve aksiyon odaklı ürünler arayanlara hitap eden uzaktan kumandalı oyuncak gemiler, küçükler kadar büyüklere de sesleniyor. Seçilen modele göre sürat teknesi, gezi teknesi veya gemi formunda olabilen uzaktan kumandalı ürünler, genellikle 2,4 GHz frekansından çalışan radyo kontrol sistemleri ile hareket ettirilebiliyor. Dâhilî bataryaları bulunan ve tam şarj sonrasında, kullanım senaryosu, batarya kapasitesi gibi parametrelere göre onlarca dakika ya da birkaç saat çalıştırılabilen oyuncakların kumandaları, ergonomik tasarımları ile öne çıkıyor. Manevra kabiliyeti yüksek olan ve motor güçleri sayesinde saatte 30 kilometre hıza dahi çıkabilen oyuncak gemiler, geniş havuzlarda ve açık denizde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Kendilerine özgü yapılarından güç alarak su üstünde oldukça iyi şekilde hareket edebilen uzaktan kumandalı oyuncak gemiler, su geçirmezlik başta olmak üzere pek çok yönden korunuyor. Oyuncak üreticilerinin, gemilerin ne gibi süreçlerle karşı karşıya kalabileceğini öngörerek aldığı tedbirler, oyuncakların iç kısımlarının sıvı teması nedeniyle arıza yaşamasının önüne geçiyor. Bunun yanında kullanım esnasında yanlış manevra ya da çeşitli çarpışmalar neticesinde gemilerin yan yatması, ters dönmesi ve alabora olması gibi ihtimaller de gerek tasarım gerekse motor sistemleri sayesinde tamamen ortadan kaldırılıyor. Kullanım talimatlarına uygun biçimde kullanıldığında, temizlendiğinde ve saklandığında, uzun süreler boyunca sahiplerinin eğlence kaynaklarından biri olmayı sürdüren ürünlerin fiyatları, uzaktan kumanda özelliği sunmayan oyuncak gemi fiyatlarından daha farklı aralıklarda seyredebiliyor.

Uzaktan kumandalı sürat teknelerinin batma ihtimali var mıdır?

Geliştirilen uzaktan kumandalı oyuncak gemi ve sürat teknelerinin birçoğu suya dayanıklı olacak şekilde imal edildiği ve alabora kontrol mekanizması desteklendiği için kullanım esnasında suda batmıyor.

Kumsalda oynamaya elverişli gemi setleri üretiliyor mu?

Özellikle küçük maceraseverlerin beğenisini kazanabilecek, kazma ve kürek gibi birimleri de içeren gemi seti modelleri bulunuyor.

Çocuğumun küvetteyken eğlenmesini sağlayacak bir oyuncak gemi almak istiyorum, bu tür ürünlerde sağlığa zararlı maddeler var mıdır?

Çocukların sağlığını ön planda tutan oyuncak markaları, bu tür ürünlerde Fitalat, Bisphenol A ve benzeri, sağlığa zararlı kimyasal maddelere yer vermiyor. Siz de çocuklarınıza banyo zamanlarını keyifli bir şekilde geçirebilecekleri oyuncak gemileri güvenle hediye edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyuncak Gemi

197 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 197 ürün
DSACategoryId/2147483639/23031884/60006677/80136021