Ciltte ışıltılı ve ipeksi bir görünümün elde edilmesini aynı zamanda makyajın sabitlenmesini sağlayan pudralar cilt tiplerine uygun çeşitlerde bulunur. Fırça ile uygulandığında doğal bir görünüm, süngeri ile kullanıldığında ise daha etkili kapatıcılık sunar.

Pudralar

Pudra, fondötenin ardından makyajı sabitlemek için kullanılır ve makyajın kalıcılığını artırır. Yağlı ciltlerde kullanıldığında cildin parlamasını önler. Yüzde daha eşit bir dağılım sağlanması için fırça yardımıyla sürülmesi önerilir. Kaliteli ve doğru uygulanmış bir pudranın yüzü ince bir tül gibi sarması; tende kalınlık yaratmadan yüzü pürüzsüzleştirmesi beklenir.

Toz ve kompakt pudra olarak iki çeşit pudra bulunur. Toz pudralar adı üstünde toz halde, kompakt olanlar ise sıkıştırılmış şekildedir. Toz pudraların kullanımı kompakt olanlara göre kıyafetlere bulaşabilmesi bakımından daha dikkat gerektirir.

Pudralar fondöten cilde iyice oturduktan sonra kullanılır. Bu süre 2 ila 3 dakikadır. Göz makyajına geçmeden pudranın yüze sürülmüş olması önerilir. Geniş, kabarık bir fırça ile sürüldüğünde en etkin sonucun alınabileceği ürün yüze dairesel hareketlerle uygulanır. Gün içindeki makyaj tazeleme işleminde toz pudra kullanılabileceği gibi kompakt pudra da kullanılabilir. Sıkıştırılmış kompakt pudra, tazeliğini kaybetmiş makyajınızın kusurlarını daha iyi örtmeye yardımcı olur.

Pudralar cilde parlaklık ve aydınlık verirler. Ayrıca, yüzü olduğundan bir ton daha açık gösterdikleri unutulmamalıdır. Bu nedenle, pudra seçiminde en önemli husus cildinize en yakın tonu bulup, onu kullanmanızdır.

Işıltılı pudralar yüze renk katar. Ancak, bu ürünün yüze küçük dokunuşlarla az miktarda sürülmesi önerilir. Bu sayede ciltte hem doğallık hem de ışıltı yakalanmış olur. Transparan pudra çeşitleri çok ince ve toz yapıda bulunurlar. Yüze sürüldüğünde fark edilmelerinin zor olması; bununla birlikte kaliteli bir makyajın elde edilmesine olanak sunmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilirler.

Pudra Fiyatları

Makyajda kaliteli bir pudra önem taşır. Markası belli olmayan, kalitesinden emin olmadığınız pudraları kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Çünkü yanlış pudra seçimi cilde zarar verebilir, sivilce oluşumuna neden olabilir. Seçilen pudranın ince olmasına, sürüldüğünde yüzde kalın bir tabaka halinde durmamasına dikkat edilmelidir.

Aynı şekilde pudra seçiminde yüz rengine ve kullanılan fondöten rengine de dikkat edilmelidir. Eğer açık bir tene sahipseniz açık renk bir pudra; koyu renk, esmer bir tene sahipseniz koyu renklerde bir pudra kullanmanız önerilir. Yüzünüz ile uyumlu olmayan bir ürün bakımsız, yapay bir görüntüye neden olur. Pudra sürülürken miktarı da iyi ayarlanmalıdır. Fazla miktarda sürülen pudra yüzde hem doğal durmaz hem de pullanmaya neden olur. Ürün, kullandığınız fondötenin rengi ile de aynı veya ona yakın olmalıdır. Fondötende olduğu gibi, pudrayı da bileğinizin iç kısmına uygulayarak cildinize en uygun rengi tespit edebilirsiniz. Bileğin iç kısmına uyguladığınız pudranın bir süre sonra görünmez olması doğru rengi bulduğunuz anlamına gelir.

Pudra genellikle tek başına kullanılmaz. Amacı makyajı sabitlemek ve daha kaliteli kılmak olduğu için sadece fondötenden sonra kullanılır. Makyajda; nemlendirici, fondöten, pudra ve allık sırası izlenir. Hepsinin işlevi ayrıdır. Cilde tek başına sürülecek bir pudra ile yüzde kusurları kapatmak ya da pürüzsüz bir görünüm elde etmek olanaklı değildir. Ancak pudrasız makyaj olmayacağı da unutulmamalıdır.

Pudra alırken dikkat edilmesi gereken husus ürünün kullanım süresidir. Bazı ürünlerin kullanım süresi kısa, bazılarınınki uzundur. Bu nedenle öngörülen süre içinde tüketmek cildinizin zarar görmesini önler.

Hepsiburada.com’da yer alan pudra çeşitleri özellikleri ve fiyatları bakımından farklılık gösterir. Dior, Lancome, Guerlain, Clinique gibi kozmetikte kaliteyi sunan markalara ait pudraları Hepsiburada.com’da inceleyebilirsiniz. Gün içinde, süngeri yardımıyla yüzünüze hafif dokunuşlar yaparak hem cildinizdeki parlamaların önüne geçebilir hem de makyajınızı tazeleyebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Pudra Fiyatları

Toplam 24 / 1231 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/341425/32010964/32010996