Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pulse Oximeter Parmak Ucu Nabız Oksimetre Kalp Atış Hızı Kan Oksijen Bilgisi Ölçüm Cihazı

Pulse
197,99 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

200,00 TL
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012213

Ürün boyutu: 57 * 33 * 32mm


Ürün ağırlığı: 50g


Ekran: OLED ekranPaket listesi:


1 * Parmak Nabız Oksimetresi


1 * Cep İpi


1 * Kılavuz


Cihaz küçük hacimli, hafif ve taşıması kolaydır. Bu sayede cebinizde ve çantanızda yer kaplayıp ağırlık yapmaz.

Yüksek çözünürlüklü OLED ekran, SpO2 kan-oksijen değeri, perfüzyon indeksi değeri (PI%), nabız hızı değeri (PR bpm), nabız sütunu, nabız hızı dalga formu ve elektrik miktarını görüntüleme yeteneği.

Yüksek hassasiyetli sensör, hızlıca ölçerek doğru veriler sağlar.

Kan-oksijen satürasyonunun ve nabız hızının sürekli izlenebilmesi için uygundur.

Akıllı güç tasarrufu sayesinde 10 saniye hiçbir işlem yapılmadığında otomatik olarak bekleme moduna girer.

Düşük güç tüketimi ile 2 AAA pil 24 saatten fazla dayanır, enerji tasarrufu sağlayarak çevreyi korur.

Dört yönlü veri görüntüleme tasarımı sayesinde sonucunuzu dört şekilde görüntüleyebilirsiniz. Tek tıklamayla işlem yaptığından kullanımı oldukça basittir.

Yumuşak silikon ped parmağınıza baskı yapmadan parmağınızı hafifçe sarar.

Karanlıkta da aydınlıkta da ekran kolayca okunur.Pulse Oksimetre Nedir ? Nasıl Çalışır ?


Pulse oksimetreler, dakikadaki kalp atış hızını ve kandaki oksijen seviyesini kolay ve hızlı şekilde ölçebilen, gerektiğinde kayıt altına alabilen cihazlardır.


DETAYLI BİLGİ:

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte 1970’li yıllarda üretilmiş ve hastanelerde kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle anestezi ve yoğun bakım ünitelerinde vazgeçilmez tıbbi cihazlardan biri olmuştur. Doğrudan parmaktan ölçüm yapan cihazlar olduğu gibi alından veya kulaktan ölçebilen cihazlar da vardır. Kandaki oksijeni ölçerken kullanılan çalışma prensibi “dokudan geçen ışıktan faydalanarak oksijen oranını tespit etme” prensibidir. Hastadan kan almaya gerek kalmadan kullanılabilen güvenli, ağrısız ve çabuk sonuç veren cihazlardır. Cebe sığabilecek boyutlarda üretilen modelleri de mevcuttur. Sadece ölçüm yapan cihazlar olduğu gibi ölçüm verilerini kayıt altına alabilen cihazlar da vardır. Kayıtlar, cihazın kendi ekranından veya bir bilgisayarla bağlantı yapılarak haricen incelenebilir. İnternete bağlanabilen pulse oksimetreler ise ölçüm verilerini bir sunucu üzerine kayıt edebilir. Böylece tüm kayıtlara her zaman ve her yerden ulaşmak mümkün olabilir. Pulse oksimetreler günümüzde sağlık kuruluşlarının neredeyse her biriminde kullanılır. Hastaların evde bakım sürecinde de en gerekli cihazlardan biridir.


Cihazlar, dokulardan geçen ışıktan faydalanarak ölçüm yapar. Genel çalışma prensibi budur. Cihazların üzerinde ışık kaynağı ve algılayıcıdan oluşan sensörler bulunur. Sensör aparatının arasına parmak veya kulak memesi gibi organlar yerleştirilerek ölçüm sağlanır.


Pulse oksimetreler, alyuvarların içinde bulunan hemoglobinin oksijen tutup tutmamasına göre renk analizi yaparak çalışır. Sensörler, oksijen oranını saptamak için kanın rengini kullanır. Alyuvarların oksijen taşıma miktarına bağlı olarak kanın renk tonunda değişiklik olur. Cihaz bir taraftan kırmızı ve kızılötesi ışık gönderir, diğer tarafta bulunan algılayıcı sayesinde de ölçümü sağlar. Bol oksijenli kan, parlak kırmızı renktedir ve pulse oksimetreden gönderilen ışığın çoğunu absorbe eder. Karşı tarafa ulaşan ışık miktarının ölçümü sayesinde de kandaki oksijen saturasyonu tespit edilir.

Pulse oksimetre kullanılarak elde edilen oksijen saturasyonu değeri, arteriyel kan gazı analiziyle elde edilen değere oldukça yakın olsa da arteriyel kan gazı analiziyle elde edilen veriler daha doğru kabul edilir. Arteriyel kan gazı analiziyle oksijen saturasyonu parametresi (SpO2) ölçülebildiği gibi parsiyel oksijen basıncı (paO2) parametresi de ölçülebilir. Oksijen saturasyonu (SpO2) ile parsiyel oksijen basıncı (paO2) birbirleriyle karıştırılabilir. Bu iki parametre oksijenle ilgili olsa da farklı değerleri ifade eder. Pulse oksimetreler oksijen saturasyonunu (SpO2) ölçer. Parsiyel oksijen basıncı (paO2) ölçümü için ise arteriyel kan gazı analizi gerekir.

Kandaki oksijen saturasyonu ile birlikte dakikadaki kalp atış hızı da pulse oksimetreler sayesinde ölçülebilir. Cihazda bulunan sensörler atardamarların dakikadaki atış sayısını belirler. Böylece hastanın nabzı da görüntülenebilir. Sensörün kalitesi yükseldikçe ölçüm doğruluğu artacaktır. Özellikle çocuk hastalarda daha kaliteli cihazlar tercih edilmelidir. Aksi halde hatalı sonuçlarla karşılaşılabilir.

Pulse oksimetreler yaşamsal parametreleri gösteren tıbbi cihazlardır. Bu nedenle hastaya uygun olan pulse oksimetre modelinin kullanılması gerekir.

Garanti Süresi (Ay) 6
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV000012OOTX
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön