Fondötenden sonra geliştirilen ilk sıvı ten makyaj ürünü ‘Renkli Nemlendiriciler’, ciltleri nemlendirme özellikleri ile beraber cilde hafif renk de verirler. Cilt tipinize uygun renkli nemlendiriciler cilt kusurlarınızı kapatıp pürüzsüz ve canlı bir görünüm oluşturmakla kalmaz aynı zamanda cildinizin ihtiyaçlarını da karşılarlar. Renkli nemlendiriciler, Hepsiburada.com sitesinde yüz bakım ürünleri başlığı altında nemlendiriciler bölümünde yer almaktadır.

Renkli nemlendiriciler

Cildine hafif renk vermek isteyenler, cildini sürekli nemli tutmak isteyen kuru ve çok kuru cilt özelliğine sahip kişiler, günlük yaşamda, özellikle yaz mevsiminde fondöten yerine alternatif arayanlar, makyajsızken de bakımlı görünmek isteyenler, hem doğal ve bakımlı görünüp hem de cildini güneşten korumak isteyenler renkli nemlendiriciler ile istedikleri sonuca ulaşabilirler.

Renkli nemlendiriciye göre daha fazla kapatıcılık isteyenler, yazın sıcak havalarda fondöten ve pudraya ihtiyaç duymadan, tek ürünle pürüzsüz, aydınlık ve sağlıklı bir cilt tonu elde etmek isteyenler, gözenekleri gizleyip cilt pürüzlerinin görünümünü en aza indirmek isteyenler BB kremleri tercih edebilirler.

BB Kremler fondötenden daha hafif, renkli nemlendiriciden ise daha ağır yapıdadırlar. BB Kremler ayrıca makyaj bazı olarak da uygulanmaktadır.

Renkli nemlendiriciler arasında CC (Color-Correcting) Kremler, BB Kremden daha fazla cilt korumasına odaklılardır. CC Kremler, içerisinde bulunan C, E vitaminleri ile ışık yayıcı parçacıklarla yüzdeki kızarıklık ve solgunluk sorununu gidermeyi amaçlıyor. CC Kremler, BB Kreme göre daha hafif ve yumuşak bir his vermektedirler. Renk eşitsizliği olan ciltlerin güneşe hassasiyetleri fazla olduğu için CC Kremler daha yüksek SPF içerikleri ile ihtiyaç duydukları korumayı sağlayabilirler. CC Krem, BB kremden daha az yağ içermektedir. CC krem, mat yapılı olduğu için makyaj bazı olarak da daha yüksek performans sergilemektedirler. CC Krem renk eşitsizliğini düzenleyerek yağsız ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Eğer akneye meyilli, donuk ya da kızarıklarınız ya da koyu lekeleriniz varsa CC Kremi tercih etmelisiniz.

Renkli nemlendirici nedir?

Cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyan, ciltteki ince çizgileri düzenleyerek pürüzsüzlük sağlayan, cilt rengini eşitleyen, cilt kızarıklıklarını gideren, yoğun olmayan sivilceler üzerinde olumlu etkiler sağlayan, cilde nem kazandıran ve onu besleyen renkli nemlendiriciler, ciltteki siyah noktalar üzerinde de etkili, fondöten benzeri çok amaçlı ve donanımlı kremlerdir. Fondötene benzeyen ama fondöten gibi katmanlı ve kalın bir görüntü arz etmeyen nemlendirici kremler, bu özelliklerinden dolayı pek çok kadın tarafından sadakatle ve sevilerek kullanılıyor.

BB krem, ciltteki kusurları doğal şekilde kapatan bir özellik taşısa da, bu krem çok yönlü bir cilt bakım kremidir. Nemlendirici etkili olmasının yanı sıra anti-aging özelliği de taşırlar. Krem gibi cildi nemlendirmekle beraber, lekeleri ve kırmızılıkları kapatıp cildinizi parlatıyor, aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarından da koruyorlar.

CC krem cildinize bakım yapmanın ve doğal bir parlaklık vermenin ötesinde; düzenli kullanıldığı takdirde uzun vadede cildinizdeki lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olan bir bakım ürünüdür. Hafif yapısı ile dikkat çeken CC kremler, yağlı ya da hassas ciltlerin de rahatlıkla kullanabileceği şekilde formüle edilmiştir. Ciltte renk tonu eşitlenirken hafif bir kapatıcılık etkisi ile cildi nemlendirmek, daha sağlıklı ve doğal bir görünüm elde etmek isteyenler için oldukça ideal bir üründür. Nemlendirme özelliğine ek olarak birçok CC krem Güneş Koruma Faktörü içeriği sayesinde cildinizi zararlı UV ışınlarından koruyor. Q10, Pro Filaggrin, Syn-Coll gibi içeriklere sahip CC kremlerin ince çizgiler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için de ideal olduğu söylenebilir.

Renkli

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN