Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Romanov’ların Son Evi

Doğan Kitap
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501708
Romanov’ların Son Evi
Çarlık Rusyası’nın çöküş yıllarından 1980’lere uzanan bir aşkın, bugünde yaşamakta zorlanan bir erkek ile geçmişiyle barışamayan bir kadının öyküsü…

Rusya, 1915: Arkadaşının Romanov hanedanının önemli bir üyesine yapacağı suikastı canı pahasına önleyen genç Georgi, ödül olarak Çar II. Nikolay’ın tek oğlu Aleksey’in özel muhafızlığına getirilir.
Londra, 1981: Georgi, ölüm döşeğindeki karısı Zoya’nın başucunda otururken, birlikte geçirdikleri koca ömrün bütün dönüm noktalarını bir bir hatırlar: Bir felaketle damgalanmış evlilikleri, sevdiklerinin ölümleri ve asla unutulamayacak sürgün günleri.
Romanov’ların Son Evi, yoksul bir kulübeden koparılıp, çökmekte olan bir imparatorluğun kalbine gönderilen bir delikanlının öyküsünü anlatıyor.

Başını sallayıp koluma girdi, koğuştan çıkarken, “Eve mi gidiyoruz?” diye sordu. Ev. Bir tuhaf kelime daha. Neredeydi bu ev? Burada Londra’da değildi.Paris’te de değildi. Ev yüzlerce kilometre uzakta, asla dönemeyeceğimiz bir yerdeydi. Evet diyerek ona yalan söylemeyecektim.Birinin hayatını kurtarmak yaşamınızı ne ölçüde değiştirir diye düşündüğünüz oldu mu hiç? Küçük bir olayın sizi nerelere getireceğini ya da? Küçük Georgi’nin hayatını minik bir köyden imparatorluk sarayına götürmesi ne kadar şaşırtıcı sizin için? En yakın arkadaşının canı pahasına hem de. John Boyne ‘Romanovların Son Evi’ adlı romanında 1915’lerde 16 yaşında bir çocuğun, Çar’ın yeğeninin hayatını kurtarmasıyla hayatının o dönem için en büyük fırsatını yakalamasını kaleme alıyor. Küçük bir köyden Romanovların sarayına Çar’ın oğlunun muhafızlığına getirilen Georgi, daha önce hiç görmediği şeylerin ve yaşamadığı olayların şaşkınlığını yaşamaktadır. Ailesini ve köyünü geride bırakan küçük adam, yepyeni bir sayfa açmıştır hayatında. Yıllar sonra, ölüm döşeğindeki karısı Zoya’nın başında beklerken, geçmişi ve şimdiki hayatını gözden geçirme şansı bulur. Kaybettiği kızını, kızından kalan tek yadigar Micheal’ı, hep mutlu olduğunu sandığı karısı Zoya’yla yaşadığı kötü anıları düşündüğünde aslında birçok gerçeğinde farkına varır. Ancak her şey için çok geçtir. Bir türlü onarılamayan bir evliliğin ve küçük bir çocuğun geçmişinin anlatıldığı Romanovların Son Evi, akıcı üslubu ve sürükleyiciliğiyle yılın etkileyici romanlarından.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön