Beyazları kapatmak veya farklı bir görünüm elde etmek için saçları boyamak hem kolay hem de oldukça yaygın bir işlemdir. Günümüzde birçok kişi bu şekilde görünümünü korur veya tarzını değiştirebilir. Siyah saç boyası ise saç boyamak için ilk akla gelen ve en çok tercih edilen üründür. Kızıl ya da platin sarı gibi renkler dışında siyah rengi hem kadın hem de erkekler sık kullanır. Türkiye’de koyu renk saç oranı açık renk saç oranından daha fazla olduğu için de beyazları kapatma işlemi için en çok tercih edilen üründür. Siyah saç boyası kullananlar, bazı avantajlara da sahiptir. Örneğin, bu renk klasik olarak modadaki yerini her zaman koruması ile ön plana çıkar. Siyah saç boyası modelleri hem beyaz tenliler hem kumrallar hem de esmerler için uygun bir renktir. Bu da en çok tercih edilen ve etkili olarak görünen saç boyama rengi olmasının nedenlerinden biridir. Üstelik klasik olmasına rağmen kendi içinde farklı seçenekler de sunar.

Siyah Saç Boyası Çeşitleri

"En iyi siyah saç boyası hangisidir?" sorusunun cevabı, kişiden kişiye ve saç tipinize göre değişkenlik gösterir. Bu konuda üç önemli faktör üzerinden boya çeşitlerinde ayrıma gidilebilir. İlk olarak kullanacağınız boyanın uygulama sonrası nasıl bir bitişe sahip olacağına göre seçim yapılabilir. Mat siyah saç boyası kullanırsanız uygulama sonrası sade siyaha boyanmış bir sonuç alırsınız. Günışığında ya da loş ortamda saçlarınızda farklı dalgalanmalar yaşanmadan rahat bir kullanım olur. Öte yandan parlak siyah saç boyası kullanıldığında özellikle gün ışında ışıltılı bir renge sahip olabilirsiniz. Kapalı ortamlarda bu iki çeşit arasında çok farklılık olmasa da açık havada parlak bitişli boyalar oldukça çarpıcı sonuçlar verebilir. Belli bir yaş altındaki kullanıcılar arasında parlak bitişli boyalar daha yaygındır. Diğer bir faktör, boyanın renk tonudur. Satın almadan önce farklı renk tonları ile siyah saç boyası çeşidine karar vermek gerekir. Tüm boyalar gibi siyah renk için de farklı çeşitler bulunur. Son olarak boya çeşitlerinde içeriğe göre farklılıklar olabilir. Bazı kullanıcılar yalnızca doğal siyah saç boyası kullanmayı tercih edebilirler. Bu noktada herhangi birisi için daha iyi seçenek ayrımı yapılamaz, çünkü bu durum tamamen kişisel tercihlere ve önceliklere göre belirlenir. Ayrıca sürekli boyama yapıyorsanız saçınızın alışmış olduğu bir ürün grubu olabilir. Yalnızca doğal ürünlere alışık saç tipine sahip olanlar için bu seçenekler avantaj sağlayabilir. Böylece bu seçimlerin kullanım alışkanlığına uygun şekilde yapılması yüksek önem taşır.

Siyah Saç Boyası Renk Seçenekleri

Siyah saç boyası çeşitleri arasında hem tonlama hem de renk geçişi olarak farklı alternatifler bulunur. Klasik olarak bu renkteki en sık uygulama, beyazları kapatmak için yapılır. Kapatma işlemi sırasında açık siyah saç boyası tercih edilebilir. Böylece daha doğal bir bitişe sahip görünüm sağlanır. Diğer yandan saç renginde değişime gitmek isteyenler daha koyu tonlar seçer. Örneğin, kömür siyah saç boyası yoğun renk pigmentleriyle tam bir siyah renge sahip saç elde etmenizi sağlar. Bir önceki saç renginizi rahatlıkla kapatır. Küllü siyah saç boyası ise diğer iki tonun arasında kalan bir seçenektir. Orta yaş grubunda olup trendlere uyum sağlamak isteyenler daha çok bu alternatifi tercih eder. Boyama sonrası saç renginde, siyah tonlar arasında geçişler sağlayan bir seçenektir.

Siyah Saç Boyası Avantajları

Siyah saç boyası kullanımının sağladığı çok sayıda avantaj vardır. Bu detaylar şöyle özetlenebilir:

  • Siyah saç boyaları, kaliteli içerikleriyle saçınızı boyarken beslemenize yardımcı olur.
  • Erkek kullanıcılar için de siyah saç boyası üretimleri bulunur. Hatta erkek siyah saç boyası kadınlara oranla daha çok tercih edilen bir renktir. Erkek kategorisinde renk seçeneklerinin daha az bulunması sebebiyle de yaygındır. Siyah tonları bu kategoride en öne çıkan ürün renkleridir.
  • Siyah saç boyalarında pek çok yeni seçenek bulunur. Örneğin, ışıltılı siyah saç boyası ile daha canlı bir görünüm kazanılabilir. Bu ürünler, parlak nitelikteki saç boyalarından biraz daha fazla ışıltı etkisine sahiptir. Gün ışığında kendini çok belli eden iddialı bir boyamayla kullananlara tarz katar. Özellikle değişiklik arayan gençlerin en çok tercih ettiği alternatiflerdendir.
  • Kapatıcılığı en yüksek boya çeşitlerinden birisidir. Acemi olarak evde saç boyayacak kişiler için de ideal bir renk tonudur. Hem alttaki rengi kolay kapatır hem de kendi renginde ton geçişleri düşük olur.
  • Öncesinde diğer birçok renkte görülen saç rengini açma işlemi gerektirmez. Bu nedenle evde uygulanması da en kolay olan boya seçenekleri arasındadır. Daha önce boyama tecrübesi olmayanlar, evde ilk defa saç boyayacakları zaman siyah renk tercihinde bulunabilir. Böylece tek aşamalı olarak boyama işlemi tamamlanmış olur.
  • Yarı kalıcı siyah saç boyası ile bir deneme süreci yapılarak saç rengine karar verilebilir. Kalıcı bir boya ile başlamak renkten emin olmayanlar için risklidir. Bu noktada yarı kalıcı saç boyaları avantajlı seçenekler oluşturur.
  • Renk konusunda emin olamayan ve daha doğal bir görünüm tercih edenler için küllü siyah saç boyası alternatifi bulunur. Ayrıca belli bir yaş üstünde olup saçını tamamen siyaha boyamak istemeyenler için de küllü renk seçeneği iyi bir çözüm olabilir. Böylece yaşa uygun bir görünüm kazanılır.
Siyah Saç Boyası Uygulama

Kuaförlerde görülen oldukça derin siyah saç boyası uygulamaları, profesyonel yöntemlerle yapılır. Evde yapacağınızda daha basit bir saç boyama işlemi söz konusudur. Siyah renk bu noktada evde uygulama yapanlara özel avantajlara sahiptir. Buna ek olarak boyama sırasında dikkat edilebilecek bazı püf noktalar bulunur. İlk olarak akmayan siyah saç boyası tercih edilirse daha kalıcı bir boyama işlemi yapılmış olur. Bazı saç boyaları duş sırasında akma yapabilir. Renk açılmalarının yanı sıra havlu ve kıyafetlerde boyamaya da neden olabileceği için işlem sırasında ve sonrasında buna dikkat edilmesi gerekir. Bu noktada boyanın renginden ziyade özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Bu tarz boyaların kullanımı daha kolay olmakla beraber bazıları kişiler de farklı sebeplerle doğal ürünlere yönelir. Organik siyah saç boyası seçenekleri doğal ürün tercih eden kişiler için idealdir. Bu ürünlerin kullanıcılara sağladığı çok sayıda avantajdan bahsedilebilir. Örneğin, cildiniz hassassa veya kepek gibi problemler varsa bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Burada uygulama yapılırken dikkat edilecek konu, önceden hazırlıklı olmaktır. Eğer ilk seferde istediğiniz sonucu alamadıysanız birkaç uygulama daha yaparak problemin üstesinden gelmek mümkündür. Bunun için yedek ürünler ve birden fazla çeşit alarak denemeler yapılabilir. Etkili uygulama yapmak için saç fırçası gibi ek ürünlere de göz atabilirsiniz.

Siyah Saç Boyama Sonrası Bakım

Eğer kalıcı siyah saç boyası kullandıysanız saçlarınız uzun süre boyalı olacağından dolayı sonrasında da saçlarla ilgilenmek gerektiği görülür. Boyama sonrası saçlarda yıpranma ve sertlik gibi şikayetler olmaması için gerekli bakımların yapılması elzemdir. Siyah saç boyası önerileri incelendiğinde saçı yıpratmayan seçenekler bulunduğu görülür. Kişiden kişiye göre sonuçlar değişse de ürünü almadan önce tavsiyelere bakmak bu açıdan faydalı olabilir. Yumuşak siyah saç boyası uygulayanlar daha az renk pigmenti içeren boya kullandıkları için saç bakımı da sonrasında daha kolay olabilir. Fakat nihayetinde tüm saç boyama işlemleri sonrasında yoğunluk farklı olsa da saçlara bakım yapılması gerekir. En basit ve ilk yapılacak işlem olarak banyo sırasında saç kremi uygulanabilir. Ayrıca şampuan ve kremler, boyalı saçlara özel üretilmiş ürünler arasından alınabilir. Bunlara ek olarak saç maskeleri ve daha yoğun bakım ürünü alternatifleri de kullanılabilir.

Siyah Saç Boyama için Öneriler

Saçınızı boyayacağınız renkten emin değilseniz geçici özellikteki boyaları tercih edebilirsiniz. Geçici siyah saç boyası ile ilk önce deneme amaçlı boyama yapılarak sonuca dair fikir oluşturulabilir. Böylece saçlar boyandıktan sonra nasıl görüneceği anlaşılmış olur. Eğer renk beğenilmezse veya farklı bir alternatif istenirse geçici tür boya kullanıldığı için kısa zamanda saçlar eski haline döner. Böylece boyamanın riski azalmış olur ve uzun vadeli sonuçlara katlanmak gerekmeden tecrübe edinilir. Saç derisi, cildi veya saçlarının kendisi hassas olanlar için bitkisel siyah saç boyası iyi bir alternatif olabilir. Özellikle egzama ya da kepek sorunu olanlar için bu tarz ürünler önerilir. Diğer bir yandan genel olarak kozmetik ürünlere aşina olmayan ve daha çok bitkisel ürünler kullananlar, saç boyası seçerken de buna dikkat ederek bitkisel ürünlere yönelebilir. Buzlu siyah saç boyası son yıllarda özellikle gençler arasında popüler hale gelir. İlk olarak kahverengi ve mavi tonlarında ortaya çıkan buzlu renk seçeneği, siyah için de mevcuttur. Kendisine siyah yakışan ama yine de farklı bir şeyler denemek isteyenler için alternatif oluşturabilir. Bu ürünler farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Bu doğrultuda her bütçeye uygun ürün seçeneği bulunur. Seçim esnasında kullanıcı yorumları da yol gösterici nitelikte bulunabilir. Siyah saç boyası için çok sayıda seçenek mevcuttur. Farklı alternatifler için Hepsiburada üzerinde sunulan ürünlere göz atabilir ve avantajlı siyah saç boyası fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Siyah Saç Boyası Fiyatları Nasıldır?

Siyah saç boyası doğal renginde kalmak ya da bambaşka bir görünüm kazanmak isteyen farklı grupların gözde ürünlerindendir. Bu ürün alınacağı zaman fiyatları da akla ilk gelen konulardan olur. Fakat oldukça geniş bir fiyat aralığına sahip bu üründe bütçenize uygun seçenek bulmakta sıkıntı yaşanmaz. Uygun fiyatlı ürünlerden içeriğine ve markasına göre yüksek fiyatlı olanlara kadar pek çok alternatif mevcuttur. Sizin önceliklerinize göre ayırmanız gereken bütçe ve fiyatlar da değişkenlik gösterir.

Siyah Saç Boyası Kapatıcı mıdır?

Saç boyalarında koyu renklerin kapatıcılığı oldukça yüksektir. Siyah saç boyası da en kapatıcı renklerden biridir. İlk uygulamada dahi birçok kişi ikinci sefer boyamaya ihtiyaç duymayabilir. Yoğun siyah saç boyası seçenekleri uygulama kolaylığı ve kapatıcılık açısından etkilidir. Bunun dışında gür saçlar veya profesyonel uygulanmayan boyama durumlarında tekrar etme ihtiyacı doğabilir. Yine de bu konuda siyah renk oldukça avantajlıdır.

Siyah Saç Boyası Evde Uygulanır mı?

Evde saç boyama yapmak mümkün olmakla beraber acemilik çekecek kişiler için başta zor da olabilir. Fakat siyah saç boyası erkek ve kadın kullanıcıların evde en kolay uygulama yaptığı seçeneklerden biridir. Kapatıcılığının yüksek olması bu işlemi kolaylaştırır. İlk defa evde boyama yapacak olanlar için siyah renk özellikle tavsiye edilir. Saç rengini açma gibi ön aşama gerektirmediğinden daha kolay bir boyama süreci olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Siyah Saç Boyası ve Beyazlık Giderici Ürünler

1069 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın