Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
İstanbul Tıp Kitabevi
Sağlık Bilimleri Için Anatomi Genişletilmiş 2. Baskı - Niyazi Acer

Sağlık Bilimleri Için Anatomi Genişletilmiş 2. Baskı - Niyazi Acer

İstanbul Tıp Kitabevi
145,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (4)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

232,48 TL
212,57 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9953

Sağlık bilimlerinin temel derslerinden biri olan anatomi, çağdaş tıp eğitimi ve teknolojinin ilerlemesiyle paralel olarak gelişmektedir. Anatomi geniş ve öğrenimi zor bir bilimdir.
Bu zorluk düzenli, planlı ve çeşitli çalışma taktikleriyle kolayca aşılabilir. Sağlık alanında hekimlerin yanı sıra, diğer sağlık personeli yetiştirmek için eğitim veren nitelikli birçok fakülte ve yüksekokul vardır. Bu okullarda okutulacak kaliteli ders kitapları, ülkesine ve alanında hizmet verecek kişilere meslek hayatında birçok katkı sağlayacaktır.
Bu kitap tıp fakültesi, diş hekimliği ve eczacılık fakülteleri dışındaki sağlık meslek gruplarına yönelik hazırlanmıştır. Öğrenci için yeterli ve sade bir anlatımla verilen bilgilerin, şekillerle desteklenerek öğrenmeyi daha kolaylaştırıcı hale getireceği ve atlasa olan ihtiyacın azalmasını sağlayacağı düşünülmektedir. Bu amaç doğrultusunda hazırlanan bu kitabın anatomi eğitimindeki bir boşluğu doldurmasını ve katkıda bulunmasını ümit ediyoruz. Kitabımızda insan vücudu sistemlere ve onlarda alt başlıklar halinde bölümlere ayrılarak anlatılmıştır. Kitabın hazırlanmasında özellikle genç lisans üstü öğrenim gören arkadaşlarımızın katkısı büyük olmuştur. Görüntülerin bazıları öğrenmenin iyi olması için CT üzerinden üç boyutlu olarak elde edilmiş ve kullanılmıştır. Ayrıca kaynaklarda verilen web sitelerinden ücretsiz olarak elde edilen görüntüler modifiye edilmiş ve gerekli etiketlemeler üzerinde yapılmıştır. Bu ilk sayıdır ve bundan sonra gelecek eleştiri ve düzeltmeler ile daha kapsamlı ve güzel kitapların çıkartılması da hedeflerimiz arasındadır.
Türkçe isimlendirmelerle birlikte, tüm sağlık çalışanlarının ortak dili olan Latince kelimeler Nomina Anatomica’ya uygun olarak yazılmıştır. Kitabın yeterli bilgi içermesini amaçlamamıza rağmen kitaba yönelik yapıcı eleştirilerinizi kitabın gelişmesi için bir katkı olarak göreceğimizi belirtmek isteriz. Kitabımızın öğrencilerimize başarılar getirmesini dileriz.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 208
Yayın Tarihi 2021
Yazar Niyazi Acer
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000U0V4I
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön