Şal, kendi başına kullanılabilen giysi türlerinden birisidir. Genellikle omuz üzerinden salaş bir şekilde atılan şallar bazen tesettür amaçlı da kullanılabilir. Her bir kadının gardrobunda bir kurtarıcı gibi duran şalların arasında çokça tercih edilenlerden biri siyah şallardır. Türlü kombinlerin üstünde sırıtmadan durabilecek bu şallar çaba harcamadan giyinme kolaylığı sağlar çünkü farklı renkleri kombinlerken tercih zorluğu yaşayabilirsiniz. Siyah hazır şal ve türleri sizin gardırobunuzun karşısında uzun uzun düşünmenizi engeller. Başörtüsü işlevinde de kullanılan bu şallar çeşitli şekillerde karşınıza çıkar. Genellikle dikdörtgen veya kare biçiminde üretilse de üçgen biçiminde şallar bulmak da mümkündür. Eğer üçgen biçiminde şal bulamadıysanız köşelerinden katlayarak da üçgen biçimini elde edebilirsiniz. Öte yandan şalların bir çok kumaştan üretilebilir dolayısıyla çokça modeli vardır. Mikro detaylı veya ağır pullu, boncuklu, simli, işlemeli ve diğer süslemelere sahip estetik şallar yaz kış bütün sezonların olmazsa olmazıdır. İpek, tül, keten gibi kumaşlardan üretilebilen şallar o kadar geniş bir skalaya sahiptir ki çeşitli varyasyonlarla şekillendirilmiş desenli siyah şallar da boynunuzda gayet zarif görünür. Siyah neredeyse her ton renkle uyum sağlayabilen bir renktir. Kıyafetlerinizi hazır şal siyah ile tamamladığınız takdirde kısa zamanda tatmin olup dışarı çıkabilirsiniz. Alınan her bir siyah pamuklu şal dolabınızın en çok kullanılan parçalarından biri olacağının ihtimali yüksektir çünkü kombinler değişse de bir çok kombinasyona uygun olan siyah şallar yerinde sabit kalır. Sürekli kullanılan bu şalların dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretilmesi de elzemdir. Son derece kaliteli ve sürdürülebilir materyallerden üretilen bu ürünleri uzun süre gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Özellikle tesettür modasında çok önemli yere sahip olan siyah şal eşarplar dikkat çekici ve islami usullere de uygun olması gerekir. Tesettürlü kadınlar için transparan modellerden çok, mat ve koyu renkli şallar daha uygundur. Yine bu yüzden, Siyah bone şal gibi ürünler sıkça tercih edilir.

Her ne kadar şallar çoğunlukla kadınlar tarafından kullanılan bir tekstil ürünü olsa da zaman zaman erkekler de kullanır. Kafede, restaurantta veya herhangi bir sosyal alanda erkeklerin de üzerlerinde zaman zaman şala rastlanır. Özellikle kış aylarında, soğuktan korunmak için kullanılan bu ürünün siyah tüylü şal gibi ısıyı hapsedecek modeller tercih edilir. Hava durumuna bağlı olarak kullanılan bu şalların yanı sıra sadece estetik kaygılar için şal kullanan erkekler de mevcuttur. Bilhassa Hindistan, Endonezya gibi Güney Doğu Asya ülkelerinde erkeklerin bu ürünü kullandıkları sıkça rastlanır. Bu coğrafyalarda siyah ipek şal ve ipek şal çeşitlerinin bolca tercih edildiği görülür. Son kertede şalın aslında sadece bir cinsiyete indirgenemeyeceği açıktır.

Siyah Şal Kullanım Tüyoları

Moda dünyasında şalların doğru uyumu kadınların en çok endişe ettiği durumlardan biridir. Özellikle kıyafet ya da şal olsun siyah asil renklerden biridir. Birçok kadının favori renklerinden biridir ve kurtarıcı bir renk olduğu için sıklıkla tercih edilir. Ancak siyahın zayıflık gösterdiği bilinen bir gerçektir. Kıyafetinizin modeline bağlı olarak fazla kiloları gizlemenin en iyi yollarından biri de siyah şifon şal modelini seçmektir. Şifon kumaş türü doğası itibariyle salaş bir kumaş olduğu için vücut hatlarını kendi içinde saklar.

Düğünler ve davetler gibi özel kutlamalarda çoğu kadının ortak derdi, bu tür sosyal etkinliklerde ne giyeceğidir. Beyaz ve siyah gibi zıt renkleri birbirleriyle yakıştırarak tercih etmek yerinde olur. Mesela beyaz bir kıyafetin üstüne giyeceğiniz siyah abiye şal sekmeyen tercihler arasındadır. Aynı renk abiye ve şal tercihi pek yerinde olmaz çünkü kıyafetinizle aynı renkte olan şal dikkat çekmez. Tabi ki baştan aşağı siyah bir kombin yapmanız da ortamda gözlerin size bakmasını sağlayabilir. Yaz aylarında ise genelde içinde hava sirkülasyonu sağlayan salaş kıyafetler tercih edilir. Bu mevsimde sade bir kıyafet ile siyah dantelli şal kombinlenebilir. Bu şal, yaz aylarında kullanılan günlük kıyafetlere canlılık katar. Yine aynı şekilde siyah tül şal da yaz aylarındaki sıcak havadan nispeten korunmanızı sağlar ve konforlu bir yaşam kalitesi sunar. Siyah şallar alışveriş veya günlük gezmelere giderken üzerinize hızlıca, hiç düşünmeden alabileceğiniz pratik ürünlerdir. Siyah bir bol pantolon üzerine bir ceket ve onun üzerine alacağınız siyah penye şal ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Şalın bütünleyen diğer renkleri ise bordo ve kahverenginin tonları oluşturur. Yine siyah kot pantolon, bordo uzun kollu sweatshirt ile penye şal siyah moda severlere uygun bir kombin tüyosu olabilir.

Siyah Şal Modelleri

Bir günlük etkinlikten akşam partisine kadar, siyah şal modelleri günün herhangi bir saatinde, etkinliklerde ve törenlerde vazgeçilmez bir üründür. Bir doğum günü partisi, düğünler, akşam yemekleri veya arkadaşlarla sıradan bir kahve toplantısı gibi hayatınızın her anında siyah şallar size büyük bir konfor sağlar. Katılınan davete veya etkinliğe göre fazlasıyla şal çeşidi bulunur. Bilhassa resmi veya çokça katılımcının bulunduğu davetlerde siyah janjan şal tesettürlü kadınların kurtarıcısıdır. Sade abiye türü elbiseleri şık bir şekilde tamamlar. Daha çok düğün, nişan gibi davetlerde ise siyah simli şal gibi başörtüleri tercih edilir. Şaşalı ve göze çarpan bu şal modeli giyen kadına gösteriş katar. Şal modelleri çok çeşitli bir aralığa sahiptir. Bu aralık bir hayli siyah şal çeşidine ev sahipliği yapar. Siyah bürümcük şal bunlardan birisidir. Bu tür şal kendine has yapısı ve ütü gerektirmeyen tasarımı sayesinde günlük hayatta kolaylık sağlar. Tesettür dünyasında kıyafetlerin yanı sıra pardesü ve ferace gibi giysiler de bolca tercih edilir. Bu tercih edilen ürünlerin ne kadar farklı modeli varsa siyah şalların da o kadar farklı çeşitlerin bulunur. Siyah şalları tercih ederken modaya olan bakış açınız ve tarzınız önemli rol oynar. Örneğin, geleneksel bir tarzı benimsedi iseniz siyah ponpon şallar ilk seçilecek ürünler arasında kendine yer bulur. İşlemeli şal olarak da geçen bu tarz şallar giyilen kıyafete klasik bir hava katar. Tüm bunların yanı sıra bazıları tarafından rüküş addedilse de Siyah parlak şal modelleri yine en çok tercih edilen modeller arasındadır.

Siyah Şal Fiyatları

Siyah şal fiyatları kullanıcıların en fazla merak ettiği sorular arasındadır. Siyah keten şal dan başlayarak bütün şal modellerinde, şalın cinsi ve kalitesine göre değişiklik gösteren fiyatlar mevcuttur. Siyah keten şallar arasında bile kalite kalite ve markadan markaya fiyat farklılıkları gözlenebilir. Bu fiyat farkları daha önce bahsedilen ölçeklere göre değişiklik gösterir. İstediğiniz fiyat ölçeklerinde siyah şal çeşitlerini bulmak için Hepsiburada’ya göz atabilirsiniz.

Siyah Şal Nasıl Kombinlenir?

Siyah şal kombinleme şekilleri tarzınız, hava sıcaklığı veya gideceğiniz ortama göre farklılık gösterir. Bu konu hakkında bazı tüyolar almak için yazıyı tekrar okumanız tavsiye edilir.

Siyah Şal Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Siyah şal alırken şalın modeli, kalitesi ve gidilen yere uygunluk gibi kriterler aranır. Tüm bu kriterleri fiziksel mağazalarda deneyerek test edebilirsiniz. Öte yandan internet alışverişlerinde ise ürünün özelliklerini dikkatlice inceleyiniz.

Erkekler de Siyah Şal Kullanır mı?

Günümüzde şallar artık üniseks ürünler kategorisine girer. Erkekler de siyah şal kullanabilir hatta bazı coğrafyalarda kültürel motiflerde bile yeri vardır.

Siyah Şal Nerelerde Bulunur?

Giyim mağazaları ve butiklerde rahatlıkla bulunabilecek bir üründür. İnternet üzerinden de birçok sitesi satışı yapılır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Siyah Şal Modelleri

3101 ürün listeleniyor
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 47 / 3101 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
AksesuarAksesuar, kelime anlamıyla ana unsuru tamamlayan, daha kullanışlı, daha cazip hale getiren, yardımcı ve bütünleyici detay olarak açıklanabilir. Giyim, elektronik, ev dekorasyonu, otomotiv, spor, sanat gibi birçok alanda kullanılan aksesuarlar, ilk çağlardan itibaren insan hayatında önemli rol oynamıştır. Eski çağlarda hayvan kemiklerinden, deniz kabuklarından, taş ve çeşitli madenlerden yapılan eşyalar vücudu süslerken aynı zamanda gücün, statünün ve inancın göstergesi olmuştur. Tarihsel sürecinde çeşitli amaçlara hizmet etmiş olan aksesuar, ilerleyen zamanda moda dünyasında etkin rol üstlenmiştir. Aksesuar denince genellikle ilk akla gelen çanta, takı, saat, güneş gözlüğü, fular, cüzdan gibi kıyafete eşlik eden, estetik katkı sağlayan, fonksiyonel tamamlayıcılar olur. Moda dünyasının vazgeçilmez ögesi haline gelen aksesuarların sezon trendleri özellikle kadınlar tarafından merakla beklenir, yakın takibe alınır. Büyük, küçük, şeffaf ya da dokuma, deri, hasır çantalar; taşlı, üçgen, oval çerçeveli güneş gözlükleri; saç bantları, abartılı ya da minimal takılar modanın dinamiği içinde mutlaka kendine yer bulur. Uygun konseptte doğru kombinler, şık ve seçkin görünmeyi sağlayabilir. Aksesuar ve kıyafet kombininde yapılan seçimler görsel algıda da farklılıklar yaratır. Örneğin, sade bir elbise ile kullanılan abartılı bir kolye daha dikkat çekici ve baskın bir etki yaratırken zarif bir kolye daha naif karakterin göstergesi olarak algılanabilir. İnci bir küpe feminen, deri bir bileklik maskulen etki yaratabilir. Aksesuar seçimlerinde trendler kadar mevsimlerin de önemi vardır. Yazın güneş gözlüğü, renk renk bileklikler, halhallar, açık renk çantalar, saç bantları tercih edilirken kışın bereler, eldivenler, koyu renk çantalar, atkılar kullanılır. Aksesuar giysi kadar önemlidir. Çünkü kişinin tarzını yansıtır. Stil sahibi olmanın yolu, giysiler kadar doğru aksesuar seçiminden ve doğru kombin yapmaktan da geçer.
Detaylar