Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sanma Ki Yalnızsın - Elif Şafak

Doğan Kitap
76,23 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 4
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (33)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

99,00 TL
99,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9904
Sanma Ki Yalnızsın - Elif Şafak

Türk edebiyatının son dönemlerdeki en üretken yazarlarından olan Elif Şafak bu sefer karşınıza Sanma Ki Yalnızsın kitabıyla çıkıyor. Doğan Kitap'ın 2018 yılında piyasaya sürdüğü kitapta Şafak, kendine özgü üslubu ve akıcı anlatımıyla kelimeleri ustalıkla kullanıyor, bu sayede kitabın ilk sayfasından bitişine kadar okuyucuları kitaba bağlıyor. Kitap, yazarın çeşitli gazetelerde yayınlanan köşe yazılarının derlenmesinden oluşuyor, Bu yönüyle kitap boyunca kendisinin görüşlerini, önemli konular hakkında yaptığı yorumları kitapta bulabiliyorsunuz. Kimi zaman aynı fikirleri paylaştığınızı kimi zaman da zıt görüşlerde olduğunuzu görünce kendinizi yazarla daha da yakın hissediyorsunuz. Elif Şafak'ın samimi dili de sizi kendisine çekince bu yakınlaşma sanki yazarla bir sohbet havasına bürünüyor. 

Şafak, kitap boyunca okuyacağınız yazılarda, günlük tartışma konularına da girerken bazen de sizin belki üzerine hiç düşünmediğiniz konularda çarpıcı yorumlar yaparak ufuk açıyor. Size sıradan gelebilecek konularda bile romanlardan alışık olduğumuz o özgün üslubu ve kendine has dili ile yorumlarda bulunurken onun gibi bir yazarın gelişmeleri hangi bakış açısından değerlendirdiğini anlayabiliyoruz. Kitapta genel olarak yaptığı birlik, beraberlik vurgusuyla her kesimden okurun ilgisini çekmesi de onun olaylara nasıl baktığıyla rahatlıkla ilişkilendirilebiliyor. Bütünleştirici diliyle siz de bu kitap sayesinde ülkemizde olanlar üzerine daha derinlikli düşünebiliyor, yazarın bakış açısıyla olayları farklı pencelerden görebiliyorsunuz.

Yazar Hakkında

Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise Siyaset Bilimi alanında tamamladı. Türkiye, ABD ve İngiltere’de [üniversitelerde] öğretim üyesi olarak dersler verdi. 2018 yılında Oxford Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Avrupa Edebiyatı Weidenfeld Kürsüsü’ne misafir öğretim üyesi olarak edebiyat ve sanat seminerleri vermek üzere seçildi. Londra ve İstanbul’da yaşamaktadır. Eserlerini İngilizce ve Türkçe yazmaktadır. Sana kelimelerden kaleler yaptım. Hendekli, balkonlu, eflatun bayraklı, girişi saklı kocaman kaleler. Bir odasında bıraktım yüreğimi. Merasimsiz, habersiz, tantanasız ve beklentisiz usulca düşürüverdim elimden, olur da bulursan belki sevinirsin diye, öylesine.
Sana harflerden sarmaşıklar ördüm; geceleri gözlerini kapadığında, uyku ile uyanıklık arası o tekinsiz aralıkta durduğunda, cinlerin meşveret alanında yapayalnız kaldığında koklarsın belki, hatırlarsın diye.
Sana alfabeden kaftan diktim; azametle giyesin ve hiç üşümeyesin diye, kalın kadifeden, sırma ipliklerle. İşledim üzerine isminin baş harflerini, sessiz ve derinden, kimse bilmeden, sadece Yaradan’ın duyduğu bir yemin gibi.
Sana noktalardan güller, virgüllerden bülbüller, ünlemlerden yaylalar, noktalı virgüllerden dağlar ve ovalar yaptım. Her bir imla işaretini özenle ekledim isminin büyüsüne. Çünkü sevmek, yeni bir dil inşa etmek demek. İki kişilik bir dil. Çünkü aşkın olduğu yerde muhakkak kelam vardır, sessizlik değil.

Yazar Hakkında:
Strasbourg doğumlu Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, İstanbul, Boston, Michigan ve Arizona’da geçirdi. ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi, yüksek lisansını aynı üniversitede Kadın Çalışmaları Bölümü’nde, doktorasını ise Siyaset Bilimi alanında tamamladı. Türkiye, ABD ve İngiltere’de [üniversitelerde] öğretim üyesi olarak dersler verdi. 2018 yılında Oxford Üni¬versitesi’nde Karşılaştırmalı Avrupa Edebiyatı Weidenfeld Kürsü¬sü’ne misafir öğretim üyesi olarak edebiyat ve sanat seminerleri vermek üzere seçildi. İlk kitabı Kem Gözlere Anadolu (öykü) 1994’te yayımlandı. İlk romanı Pinhan’la 1998 Mevlânâ Büyük Ödülü’nü aldı. Bunu, Şehrin Aynaları (1999) ve Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü’nü kazandığı Mahrem izledi (2000). Ardından her ikisi de çok satan ve geniş bir okur kitlesine ulaşan Bit Palas (2002) ve Araf (2004) yayımlandı. Med-Cezir’de (2005) kadınlık, kimlik, kültürel bölünme, dil ve edebiyat konulu yazılarını topladı. 2006’da senenin en çok okunan kitabı olan Baba ve Piç yayımlandı. Ardından aylarca satış listelerinden inmeyen ilk otobiyografik kitabı Siyah Süt’ü yazdı. Doğan Kitap tarafından 2009 Martı’nda yayımlanan Aşk, Türk yayıncılık dünyasında

önemli bir rekora imza atarak, en kısa sürede en çok satan roman oldu, yayımlandığı günden bu yana 1 milyona yakın sattı. Tüm eserlerinden seçkiler niteliğinde olan Kâğıt Helva (2009), gazete yazılarından derlediği Firarperest (2010), İngiltere’ye göç etmiş Türkiyeli bir ailenin dramını anlattığı İskender (2011), yine gazete yazılarından derlediği Şemspare (2012), 16. yüzyıl İs-tanbulu’nu kaleme aldığı Ustam ve Ben (2013) ve Havva’nın Üç Kızı (2016) romanları Doğan Kitap tarafından yayımlandı, Havva’nın Üç Kızı yılın en çok okunan romanı oldu. 2010 yılında Fransa’nın Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülen, eserleri kırk sekiz dile çevrilen ve The New York Times, The Washington Times, The Financial Times, The Guardian, Le Figaro gibi önde gelen yayın organlarında hakkında çok sayıda edebi inceleme yazısı çıkan; aynı zamanda uluslararası basında makaleler yazan Elif Şafak’ın romanları, Penguin, Random House, Rizzoli, Flammarion, Kein&Aber gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.Şafak, Margaret Atwood ile birlikte, Norveç merkezli Future Library’ye (Geleceğin Kütüphanesi) 100 yıl sonra okunmak üzere eser bırakacak yazarlar arasında seçilmiştir. Londra ve İstanbul’da yaşamaktadır. Eserlerini İngilizce ve Türkçe yazmaktadır.

Yazar Elif Şafak
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000BDK02
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön