Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Şarık Tara - Sınırların Ötesinde-Çiğdem Tüzün

Doğan Kitap
200,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (3)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

215,00 TL
216,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9906
Şarık Tara - Sınırların Ötesinde-Çiğdem Tüzün


Şarık Tara’nın iş yaşamı ve uluslararası ilişkiler...

“Neden Anlattım?

Hayatım boyunca hem kurduğum şirketi bir dünya şirketi yapmak için, hem de ülkeme ve dünya barışına katkıda bulunmak için çok çalıştım. Hatalar da yaptım, ama onlardan öğrendim, yılmadım yine çalıştım. 

27 yaşındayken şirketimi kurdum, her zaman gençlere inandım, güvendim ve onlara inisiyatif verdim, imkân yarattım. 56 yaşındayken işleri oğluma devrettim, Sinan 26 yaşında genel müdürlüğü üstlendi, torunum Mehmet de 29 yaşında bu göreve geldi. Her alanda diyaloğun ve hoşgörünün dostluğa ve barışa hizmet edeceği düşüncesiyle hareket ettim. Yaratıcı olmanın, yenilikleri takip etmenin ve onlara adapte olmanın tecrübeden daha önemli olduğuna; insanları sevmenin, çok çalışmanın ve dürüst olmanın başarıyı ve mutluluğu getireceğine inandım.Gençlere tecrübelerimi aktarmak ve onlara “İnsanları sevin, dostluğa ve barışa inanın, mesut olun böylece problemlerinizin büyük kısmını halletmiş olursunuz,” diye seslenmek için anlattım.”

Şarık Tara

 

Şarık Bey Avrupa Birliği’nin ekonomi kanadının yönetiminde olsaydı, Avrupa Birliği’nde bugün gördüğümüz bu problemler kesinlikle olmazdı diye düşünüyorum…

Yuri Lujkov Eski Moskova Belediye Başkanı 

 

Herkes Şarık Tara’yı kendi tarafında gördü. Herkes onu kendinden sayıyordu. Milo Cukanoviç ve Filip Vuyanoviç’le, hatta Hırvatistan’dan Stjepan Mesiç’le konuştuğum zaman, ‘Bizim Şarık,’ diyorlardı. Çok sık iktidar değişikliği olduğu için aynı şey Bosna-Hersek’te sayısız politikacıyla da başıma geldi, hepsi ‘Bizim Şarık,’ derdi...

Branko Sirvenkovski Eski Makedonya Cumhurbaşkanı

 

Şarık Tara’da belirgin bir tevazu olması da hoşuma gidiyor... Kendisinde  hayranlık duymanızı engelleyemeyeceğiniz birçok haslet var. Böylesi bir dostum olduğu için şükrediyorum.

Martti Ahtisaari Eski Finlandiya Cumhurbaşkanı

 

Şarık Tara bir girişimci olarak Türkiye’nin en başarılı şirketlerinden birini kurdu, geliştirip bugünkü büyüklüğüne ve konumuna getirdi. Girişimcilikteki başarısı çağdaş yöneticilik için temel önem taşıyan özellikleri kendisinde toplamış olduğu gerçeğiyle açıklanabilir. Şarık Tara siyasette vizyon sahibi ve büyük bir yurtsever olarak 1970’lerden bu yana Türkiye’nin uluslararası alandaki ilişkilerini ve varlığını geliştirmede öncü bir katalizör görevi üstlendi.

Bu kitap Şarık Tara’nın olağanüstü kişiliğini ve uluslararası ilişkiler alanındaki olağandışı başarılarını ayrıntılarıyla ortaya koyuyor.

Prof. Klaus Schwab

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı

Boyut Normal Boy
Yazar Çiğdem Tüzün, Sühan Muratlı
Basım Dili Türkçe
Yayın Tarihi 2014
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 352
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KDOGAN18311
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön