Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sayıların Diktatörlüğü: Başarıyı Rakamlarla Ölçme Saplantısı Ve Çözüm Yolları

The Kitap
59,00 TL %24
45,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (11)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

69,00 TL
75,59 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196011/9940
Sayıların Diktatörlüğü: Başarıyı Rakamlarla Ölçme Saplantısı Ve Çözüm Yolları
Amazon’Da Kısa Sürede 4,2 Puana Ulaşan “Sayıların Diktatörlüğü”   Performans Ölçümleme Saplantısının Altında Yatanları İrdeliyor

Performans Ölçümleme Saplantısının Altında Yatanlar “Sayıların Diktatörlüğü” Çok Yakında Raflarda
 
Saplantı Haline Getirilmiş Performans Ölçümlerinin Tüketiciler Üzerindeki Yanıltıcı Ve Yıkıcı Etkileri Hakkında Derin İncelemeler İçeren Kitap The Kitap Yayınlarıyla Türkçede!
 

Profesör Jerry Z. Muller, Sayıların Diktatörlüğü’Nde Gitgide Daha Fazla Kuruma Yayılan, Ölçülen Ve Ödüllendirilen Performans Kültürünün Geniş Tarihini, Kültürel Köklerini Ve Güncel Yansımalarını İnceliyor. Bir Teşhis Sunan Kitap Aynı Zamanda Metrik Saplantısından Nasıl Kurtulabileceğimize Ve Buna Dair Sıkıntılarımızı Nasıl Hafifletebileceğimize Dair Bir Öngörüde Bulunuyor.
 
Anaokulu, Lise, Üniversite, Emniyet Ve Diğer Kamu Hizmetlerinde, Sağlık, Finans Ve İş Dünyasından Hayır Kurumlarına Kadar Pek Çok Kurumda Karşılaşılan Performans Ölçümlerinin Abartılı Ve Çoğunlukla Eksik Hesaplanmış Verileri Hakkındaki Gerçekler, Eğitim Ve Sağlık Sistemlerinin Kaderini Belirleyen Politikacılardan Şirketlerin Yönetim Kurulu Üyelerine, Üniversitelerin Ve Bu Kurumlarda Çalışan Ve Onları Yönlendirenlerin Tümü İçin Şaşırtıcı Ve Şüpheci Bilgiler İçeriyor

Arka Kapak
 
Bu Kitap Ölçümün Zararları Hakkında Değil; Tecrübeye Dayalı Kişisel Yargılar Yerine Standart Performans Ölçümlerinin Konulmasının İster İstemez Doğurduğu Olumsuz Sonuçlar Hakkındadır. Problem Ölçüm Değil, Aşırı Ve Uygun Olmayan Ölçümlerle Bunlara Duyulan Saplantıdır.
Artan Nüfus Ve Değişen İletişim Dinamiklerinin De Etkisiyle Artık Başarı, Tecrübeden Ziyade Rakamlarla Bağlantılı Hale Geldi. Bizi Ameliyat Edecek Cerrahın İstatistiklerine Bakıyor, Oturacağımız Yeri Seçerken O Bölgenin Yıllık Suç Oranını İnceliyor, Çocuğumuzu Okula Yazdırırken Okulun Başarı Oranlarına Dikkat Ediyor, Bir Kuruma Bağış Yaparken O Güne Kadar Kaç Kişiye Ulaştığını Araştırıyoruz. Hayatımızdaki Her Şeyin Ölçülmesini, Analiz Edilmesini Ve Şeffaf Bir Şekilde Duyurulmasını Talep Ediyoruz. Peki, Ya O Çok Güvendiğimiz Veriler Doğru Değilse? Ya Sonuçlar Bizim Dikkatimizi Başka Bir Noktaya Çekmeye Çalışıyorsa?
Sayıların Diktatörlüğü; Eğitim, Tıp, İş, Finans, Hükümet, Polis, Ordu Ve Sivil Toplum Kuruluşlarında Çalışanların, “Performans Ölçümü” Adı Altında İstatistiklerle Oynamalarına Nasıl Teşvik Edildiğine Işık Tutuyor. Kitabın Yazarı Jerry Z. Muller, Kendi Tecrübelerinden De Yola Çıkarak Ölçülebilen Her Şeyin Ölçülmesinin Gerekmediğini; Tamamlayıcı Bir Veri Olmak Yerine Kesin Bilgi Sayıldığında Sayıların Ne Kadar Zorlaşabileceğini Ve Sorunu Nasıl Düzeltebileceğimizi Açıklığa Kavuşturuyor.
Yazar Jerry Muller
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 224
Yayın Tarihi 2019
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000HAKEU
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön