ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Sensory Kids
Sensory Kids Harf Hece Kelime Tombalası

Sensory Kids Harf Hece Kelime Tombalası

Sensory Kids
%10 indirim 49,90 TL 45,06 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/10283
Sensory Kids Harf Hece Kelime Tombalası

Gerek anaokul seviyesinde okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları gerekse ilkokul birinci sınıf seviyesinde devam eden okuma-yazma öğrenme etkinliklerinin çeşitliliği ve öğrenciye uygunluğu önem arz eder. Bu dönemdeki 5 ve 7 yaş aralığındaki çocukların, ebeveynleri ile birlikte eğitimlerinin bir parçası olarak evde de devam ettirebilecekleri oyunlar, süreç içinde öne çıkan faydalı eğitim materyalleri haline gelir. Sensory Kids Harf Hece Kelime Tablosu da çocuklarınızın keyifli zaman geçirerek öğrenebilmelerinde ihtiyaç duyacağınız, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, müfredata uygun seçkin eğitici oyunlardan biridir.

Çocuğunuz Eğlenirken Öğrensin

  • Sensory Kids Harf Hece Kelime Tablosu, çocukların gelişimsel özelliklerine uygun şekilde, oyun içerisinde kalarak öğrenme süreçlerini eğlenceli bir aktiviteye çevirir. Çocuklar, bu şekilde bol bol harf, hece ve kelime tekrarları yaparak, okuma alıştırmalarını sürekli hale getirirler. Oyun, bu sayede okuma becerileri gelişen çocukların ileriki dönem eğitim yaşantılarına da olumlu katkılar sunar.
  • Sensory Kids Harf Hece Kelime Tablosu, okullarda eğitimciler tarafından da sürekli istifade edilen kabul görmüş öğretim tekniklerinden faydalanarak hazırlanır. Böylelikle bu oyun, eğitim sürecinin birebir şekilde evde de devam edilebilmesine olanak sağlar. Çocuklarınızla vakit geçirirken, okuma becerilerinin gelişimi adına sürdürülen öğrenim programlarını gündelik hayata da taşımış olursunuz.
  • Oyun, içeriği ve yazı fontu itibariyle Milli Eğitim Bakanılğı’nın uygulamaya koyduğu yeni okuma yazma müfredatına uygun şekilde hazırlanır. Bunun yanı sıra, kelime tombalasında yer alan harfler, heceler ve kelimeler aynı şekilde okullarda öğretilen sıra ile oyun içerisinde yer alır. Bu uyum sayesinde çocuğunuz, alışma süresi geçirmeden kolay bir şekilde oyuna adapte olur.
  • Anaokul öğrenimi sürecindeki okuma hazırlıklarının niteliği ilkokulda gelişecek olan okuma becerisini de destekler niteliktedir. Bu açıdan Sensory Kids Harf Hece Kelime Tablosu, anaokul dönemindeki çocuğunuzun harf ve heceleri kolayca öğrenebilmesini sağlayarak, söz konusu hazırlık sürecini destekler.
  • Tüm bunların yanı sıra, çocuğunuz, oyun motivasyonu ile eğlenerek sık tekrar ve bol alıştırmalar yaparak oynadığı Sensory Kids Harf Hece Kelime Tablosu sayesinde okuma hızını ve seviyesini artırır. Unutmayın ki bu yaşlarda edinilen iyi bir okuma yetkinliği, ilerleyen yaşlarda çocuğunuzun başarılı bir eğitim hayatı geçirebilmesinde en büyük desteği olur. Sensory Kids Harf Hece Kelime Tablosu ile okumanın sökülmesi kolaylaşırken aynı anda okuma hızı da gitgide artar.

Diğer Teknik Özellikler

56 adet kartela kartı, 434 adet kelime ve bez tombala torbası mevcuttur.

Kutu ölçüsü; 21x21x5,5 cm ölçülerindedir.

Yaş aralığı; 5-7 yaş.

Garanti süres; 3 aydır.

Yurt dışı satışı mevcut değildir.

Sensory Kids Harf Hece Kelime Tablosu Nasıl Kullanılır?

Bu oyunu oynayabilmenin ilk kuralı, öğrencinin alfabenin ilk harflerini öğrenmeye başlamış olmasıdır. Sırasıyla, öğrenmeye başladığı harfler ve bunlarla ilişki kurulabilecek hece ve sözcükler, perforajdan yırtılarak torbanın içine atılır. Aynı harf, hece ve kelimelere karşılık gelecek şekilde hazırlanmış tombala kağıtlarından bir tane seçilir ve oyun başlar. Her oyuncu, torbadaki küçük kartları teker teker çekerek, sesli bir şekilde okuyup diğer oyunculara gösterir. (Eğer öğrenci, henüz harfleri, heceleri ya da kelimeleri yeni tanımaya başlamışsa, kart çekmeyi öğrenci değil sizler yapmalısınız.) Seçilen karttaki harf, hece ya da kelime kimin tombala kâğıdında varsa onun üzeri kapatılır. Kartındaki tüm kelimeleri ilk kapatan kişi oyunu, tombala diyerek kazanmış olur.

Marka Hakkında

Girişimci bir anne olan, Ellen Sternweiler tarafından 2011 yılında ilk perakende mağazası açılan Sensory Kids, gelişimsel farklılıklara sahip çocuklarda fayda sağlamak amacıyla, ebeveynlerinin, eğitimcilerinin yahut profesyonel bakıcılarının ihtiyaç duydukları şeyleri bulabilmelerine yardımcı olmak üzere kurulur. Zaman içerisinde dünya çapında bir tanınırlığa erişen Sensory Kids, başarılı duyusal stratejilerin uygulanabilmesinde okullar ve tıbbi klinikler gibi kuruluşlara danışmanlık, eğitim, planlama hizmetleri sunmaktadır. Sensory Kids ürünleri, ebeveynlerin ilk tercihlerinden biri olmaya devam eder.


Kelime Tombalası Nedir?Kelime Tombalası; okumayı öğrenme aşamasındaki çocuklar için hazırlanmış bir eğitim materyalidir. İçerik ve yazı fontu Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni okuma yazma müfredatına uygundur.  Eğitimcilerin okumayı öğretme sürecinde sıklıkla yararlandıkları teknikle hazırlanmıştır. Kelime Tombalasında yer alan harfler, heceler ve kelimeler okulda öğretilen sırada yer almaktadır. Okumanın sökülmesi ve okuma hızının artışı için harf, hece ve kelimelerin sık tekrarı büyük önem taşımaktadır. Kelime Tombalası çocukların sıkılmadan, eğlenceli şekilde, oyun oynayarak bol bol harf, hece ve kelime tekrarı yapmalarına ve okuma becerilerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır.Ürün İçeriği: 56 Adet Kartela Kartı, 434 Adet Kelime , Bez Tombala TorbasıKutu Ölçüsü: 21 x 21 x 5.5 cmKelime Tombalası Nasıl Kullanılır?Öğrenci alfabenin ilk harflerini öğrenmeye başladığı anda Kelime Tombalası kullanılmaya başlanır. Sırasıyla öğrenmeye başladığı harfler ve bu harflerle ilişkili hece ve sözcükler perforajından yırtılarak torbanın içine teker teker atılır. Aynı harf, hece ve kelimelere   karşılık gelen tombala kağıtlarından birer tane seçilerek oyun başlar. Oyunculardan biri torbadaki küçük kartları teker teker çekerek sesli olarak okur ve herkese gösterir. (Henüz harfleri, heceleri ya da kelimeleri yeni tanımaya başladığı dönemde torbadan kart çekmeyi öğrenci değil bizler yapmalıyız.) Kimin kartında bu harf, hece ya da kelime varsa üzerini kapatır. Kartındaki tüm kelimeleri kapatan kişi tombala der ve oyunu kazanmış olur.
Cinsiyet Çocuk
Yaş Aralığı 5 - 7 Yaş
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 3
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000NUKEN
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat