Sigma
Sigma 18-300 MM F/3.5-5.6 DC Macro OS HSM Objektif

Sigma 18-300 MM F/3.5-5.6 DC Macro OS HSM Objektif

Sigma
uyumlu model
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
İlk yorumu sen yaz
Bu ürünle ilgili fikirlerini diğer kullanıcılarla paylaş.
DSACategoryId/2147483606/60000190/60002058/97096

Sigma 18-300 MM F/3.5-5.6 DC Macro OS HSM Objektif

SIGMA 18-300mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM
ksp2
Birinci sırada görüntü kalitesi. SIGMA'dan yeni, genel amaçlı "all-in-one" objektif.Görüntü kalitesi ile hafiflik ve esnekliğin birarada mümkün olmadığına kim karar veriyor? Genel kanıya göre bir objektifin optik performansı ile biçimi, birbirinin aleyhine çalışan iki özelliktir ve birinin diğerine tercih edilmesi gerekir. Çok geniş aralığa sahip bir zoom objektifin ise olabildiğince küçük boyutlu, çok farklı koşullarda kullanılacağı için ek özelliklerle donatılmış ve kullanımının kolay olması beklenir. SIGMA'da bizler ise görüntü kalitesinin birinci sırada önem taşıdığını düşünmekten vazgeçmiyoruz. Olabildiğince az yükle seyahat ederken, bir zoom objektifin geniş aralığa sahip olması tercih edilir. Özellikle aniden bir tele objektif gerektiğinde, objektif değiştirmek için yeterli süre olmayabilir. Amacımız, kullanıcıyı geniş aralığa sahip bir zoom objektifin esnekliği ile tatmin ederken,optik performansı da en yüksek düzeyde tutmaktır. Bu nedenle, yeni tasarımı oluştururken, işlevler, keskinlik ve boyut gibi tüm kıstasların ideal noktalarda olmasına gayret ettik. Zorlu yolculuğumuzun meyvesi ise bu objektif oldu. İster ilk kez değiştirilebilir objektif kullanıyor olun, ister daha geniş kullanım olanakları sunan yüksek performanslı bir objektife terfi etmiş olun, bu ürün sizi tatmin edecektir. Çok geniş aralığa sahip bir standart zoom objektif olmakla kalmayıp, SIGMA'nın yeni nesil ürünlerinin tümü gibi kendi konsepti içinde mükemmel görüntü kalitesi için en yüksek standarda sahip olan bu ürün ile fotoğrafçılığınızda fark yaratın.1. Yapısında 4 adet FLD ve 1 adet SLD cam mercek yer aldığından renk saçılması en aza indirgenmiştir. Özellikle zoom aralığının tele değerlerine yaklaşıldıkça fark belirginleşir.Deneyimli kullanıcıların beklediği mükemmel optik performans. Bu objektifin yapısında, geçirgenlik ve kırılma özellikleri fluorit cama eşit olan 4 adet FLD ("F" Low Dispersion / "F" Düşük Saçılımlı) cam mercek kullanılmıştır. Böylece özellikle tele aralığında renk saçılması en aza inmekte, yüksek renk doğruluğuna sahip berrak görüntüler elde edilmektedir. * FLD cam, olağanüstü yüksek düzeyde ışık geçirgenliğine sahip, renk saçılmasının ise en düşük düzeyde olduğu cam tipidir. Klasik optik camlara kıyasla, FLD camın performansı, düşük kırlma katsayısına ve düşük renk saçılmasına sahip fluorit cama eşittir. Bu sayede, sıradan optik cam ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan "artık saçılım" ya da ikincil tayf mükemmel biçimde düzeltilir. 

Objektif teknolojisindeki tüm birikim tek bir üründe. Sonuç: üstün görüntü kalitesi. Tüm zoom aralığı boyunca farklı değerler için en uygun olan optik cam mercekler seçilmiş ve bir araya getirilmiştir. Geniş açıdan teleye ve makro uygulamalarında bu sayede aynı yüksek düzeyde görüntü kalitesi elde edilir. Özellikle geniş açı ucunda geometrik distorsiyon en aza indirilmiş, merkezden köşelere kadar yüksek ifade potansiyeli korunmuştur.
2. Yeni OS sistemiYenilenen OS (Optik sabitleme) sistemi ile sarsıtıya karşı çok daha iyi denge.

Sistem yapısı ve bellenim (firmware) yenilenerek, hareket netsizliğine karşı tekafi, tam 3.5 stop değerine kadar çıkarılmıştır. 

* CIPA standartlarına göre, tele aralığında ve APS-C sensör ile test edilmiştir.
3. Özellikle bu objektif için geliştirilmiş yakın çekim filtresi (ayrı satılır) ile orijinal objektifin optik performansında herhangi bir kayıp olmaksızın 1:2 büyütme oranı elde edilebilmekte, makro çekimde zoom rahatlığı mümkün olmaktadır.Özel yakın çekim filtresi (isteğe bağlı aksesuar)

Objektifin en yakın netlik mesafesi 39 cm, büyütme oranı ise 1:3'tür. Bu konumda objektif önü ile konu arasındaki mesafe 14cm'dir. Özellikle bu objektif için geliştirilmiş olan ve isteğe bağlı aksesuar olarak sunulan AML 72-01 yakın çekim merceği ile, 300mm zoom pozisyonunda büyütme oranı 1:2'ye çıkmakta, zoom aralığı boyunca keskinlikte farkedilir bir düşüş olmamaktadır. 

* Netlik sonsuzda iken ve 80-300 mm tavsiye edilen zoom aralığı içinde. 

Yakın Çekim Filtresi 

Zoom-makro kolaylığı Sadece zoom halkasının çevrilmesiyle mücevher veya çiçek detayları gibi konuların çekimi rahatlıkla mümkün olmaktadır. Objektif üzerindeki çizelgede büyütme oranları işaretlenmiş olduğundan, algılayıcı üzerinde beliren görüntünün boyutu kolaylıkla kestirilebilir. Ayrıca, fotoğrafı çekilen konu üzerinde istenmeyen yansımalar olmaması, tümüyle temiz bir görüntü elde edilebilmesi için, objektif kenarındaki açıklayıcı bilgilerin konumuna dahi özen gösterilmiştir.
4. Yeni SGV konsept ürün ailemizdeki objektifler görüntü kalitesi standartlarını tümden değiştiriyor.[CONTEMPORARY] 

Yeni teknoloji sayesinde yüksek görüntü kalitesi ve küçük boyut bir arada. Farklı çekim koşullarında değişmeyen optik performans. 

SIGMA tüm ürünlerini üç ürün grubunda toplamaktadır: Contemporary, Art ve Sports. Contemporary grubunun öne çıkan özelliği, en son teknolojinin kullanılması yoluyla optik performanstan taviz verilmeden ürünün daha küçük boyutlu olması ve çok farklı uygulamalarda aynı başarıyla kullanılabilmesidir. SIGMA, Boyut ve ağırlığı artırmadan görüntü kalitesini yükseltebilmeyi yeni teknoloji sayesinde başarmıştır. 

[SIGMA GLOBAL VISION] 

SIGMA Global Vision başlığı altında tüm ürünlerimiz baştan tasarlanarak yenilenmekte ve aşağıdaki ortak özelliklerle yüksek beklentiler için sunulmaktadır.
SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi "A1" ile kalite kontroluBugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak, SIGMA tarafından geliştirilmiş özgün "A1" MTF" (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Böylece, daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrolu kapsamına girmektedir. Fabrikada üretilen her bir objektif, bu sistem tarafından onaylanmadan sevkedilmemktedir.En yüksek düzeyde üretim kalitesi için "Made in Japan"Tüm Sigma ürünlerinin imalatı, kalıplar ve parçalar dahil olmak üzere, entegre bir üretim sisteminde, başından sonuna Japonya'da gerçekleşir. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız. Ürünlerimiz tüm dünyada bu yüzden profesyonelleri ve her seviyedeki fotoğraf tutkunlarını mutlu etmeyi sürdürmektedir.İç parlama ve yansımalar önlendiTüm tasarım süreci boyunca güçlü ters ışıklara karşı dirençli bir yapı elde edilebilmesi için sürekli ölçüm ve hesaplamalar yapıldı. Super Çok Katmanlı Kaplama, iç parlama ve yansımaları daha da azaltmakta, ters ışıkta dahi yüksek kontrastlı, keskin görüntüler elde edilebilmektedir. Birlikte gelen taç yaprak biçimli gölgelik (parasoley) kullanıldığında parlama ve yansıma olasılığı daha da azalır.Kavisli Diyafram7 bıçaklı kavisli diyafram sayesinde, tüm F değerlerinde yüksek kaliteli netsizlik estetiği (bokeh) elde edilir.Hiper-sonik motorHSM (Hyper Sonic Motor) yüksek hızda ve sessiz otomatik netleme yapılmasını sağlar. Otomatik netleme algoritması daha da geliştirilmiştir ve sistem kusursuz çalışır. 
* Pentax uyumlu modellerde, gövde HSM özelliğini desteklemiyorsa, otomatik netleme mümkün olmaz.
Pirinç bayonetObjektif, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmesi için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere yüzeyi özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir. 

Çok daha kolay ve esnek kullanım
Yeni Sigma ürün ailelerinde, birlikte gelen gölgeliğin (parasoley) bağlantı noktalarında kauçuk kullanılmış, objektif kapaklarının ve AF/MF anahtarının tasarımı iyileştirilmiştir.
Yeni ürün serilerimiz için geliştirilen "SIGMA USB DOCK" sistemi ile kişiselleştirme olanağıYeni seri objektiflerimizle birlikte, objektif yazılımının güncellenmesi, odaklama kalibrasyonu, izin verilen netlik aralığı gibi parametrelerin kullanıcı tarafından ayarlanması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir.Bayonet Değişim Hizmetine uygunYıllardır çok farklı platformlar ve uygulamalar için değiştirilebilir objektifler üreten deneyimli bir kurum olarak, yepyeni bir hizmeti duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: Bayonet Değişim Hizmeti*. Ücretli olarak verilen bu hizmet kapsamında, mevcut SIGMA objektiflerinizin gövde bağlantı halkası farklı bir gövde standardına dönüştürülebilmektedir. Böylece, gövde tercihini değiştiren kullanıcılar SIGMA objektiflerini yeni gövdeleriyle kullanmayı sürdürebileceklerdir. 

*Bayonet Değişim Hizmeti normal bakım/onarım işlemlerinden farklıdır. Bu hizmetten yaralanmak için size en yakın SIGMA bayisi ile irtibata geçin.
ksp2
ksp2
Objektif Yapısı 13 Grupta 17 Element
Görüş Açısı 76.5 - 5.4 derece
Diyafram Yaprağı 7 Yaprak
En Kısık Diyafram F22
Asgari Netlik Mesafesi 39cm / 15.4in.
Büyütme Oranı 1:3
Filtre Ebadı 72mm
Boyutlar En 79mm x Boy 101.5mm / 3.1in. x 4.0in.
Ağırlık 585g / 20.6oz.
Uyumluluk Nikon
Yapısı Standart Zoom Lensler
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu FTOBJSGM18300DC-N
Sigma 18-300 MM F/3.5-5.6 DC Macro OS HSM Objektif Yorumları
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN