Hızlı ve anlık iletişimin temel gereksinimlerden birisi haline geldiği bu günlerde, kullanılan cihazlar ve metotlar da hayatın akışına uyum sağlıyor. Bilgisayarlardan sonra akıllı telefonların, tabletlerin ve hatta saatlerin bile internete erişim sağlayabilmesi, ihtiyaç duyulan tüm bilgi ve gereksinime anında erişebilmeyi oldukça kolaylaştırıyor. Böylece tablet ve telefonlar her an yakında olmaları ile kişiler için temel anlamda iletişim ihtiyacını tek başına ve bütünüyle karşılayabiliyor.

İletişimden beklentinin, GSM operatörü aracılığı ile yapılan telefon görüşmesi ya da SMS ile mesajlaşmanın üzerine çıktığı düşünüldüğünde, kişilerin kullandıkları operatör ve tarifelerden beklentileri de yeniden şekilleniyor. Gsm operatörleri de ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak tarife ve paketler ile tüketicinin karşısına çıkıyor. Yeni nesil telefonlara uygun olarak yüksek hafızalı sim kart ile konuşmanın yanında bağlantı da sağlayan imkanlar sunuyor. Kullanılan hattın görüşmelerde sinyal problemi yaşamaması ve sorunsuz bir internet bağlantısı sağlayabiliyor olması tercih kriterleri arasında en az ücretlendirmesindeki avantaj kadar ön sıralarda yer alıyor. Özellikle tablet gibi akıllı ürünler için sağlanan bağlantı, cihazdan yararlanabilme ihtimalini ve cihaz ile geçirilen zamandan alınan keyfi oldukça artırıyor.

Kişilerin Gsm operatöründen beklentileri konum ve durumları ile de şekillenebiliyor. Örneğin telefonu yalnızca konuşmak için kullanan müşteriler için yalnızca konuşma ile mesaj indirimi sunan tarifeler bulunuyorken, hattını internetsiz kullanmayı düşünemeyen genç nesil için de bağlantı hızı ve limiti yüksek tarifeler bulunuyor. Bu tarifeler kullanıcının sosyal medya ve diğer internet içeriklerine düşünmeden ve kolayca ulaşabilmesini sağlarken, interneti iş için kullanan kişiler için de oldukça faydalı olabiliyor. İş gereği seyahat eden kişiler tüm görüşme ve bağlantılarını bulunduğu her noktadan başarıyla gerçekleştirebilirken, işini internet üzerinden takip edebilmelerini de kolaylaştırıyor. Gsm şirketleri, müşterileri kategorize ederken ihtiyaçları kadar meslekleri de göz önünde bulundurabiliyor. Örneğin kamu çalışanları ya da askerler için özel tarifeler bulunabilirken yalnızca MEB çalışanlarının ya da öğrencilerin yararlandığı sim kartlar, tarifeler de olabiliyor. Bu hizmetlerden yararlanabilmek için ise, şartlarında belirtilen basit bir kimlik ibrazı yeterli olabiliyor.

Kullanım sıklığı ve ihtiyacın kişiden kişiye çok değiştiği düşünülerek şirketler tarafından kendi içerisinde şekillenen çok sayıda tarife bulunuyor. İnternet kotası düşük konuşma dakikası ve SMS’i yüksek tarifelerin yanında, tam aksine internet kotası yüksek tarifeler bulunuyor. Tüm bunların yanında tarifesindekinden daha fazlasına ihtiyaç duyanlar için, internet, dakika ya da SMS satın alabildiğiniz ek paketler de bulunabiliyor.

Tüm operatörler kendi müşterisi için hazırladığı avantajlı paketler dışında, hattını kendilerine taşıyan yeni müşterilere de ekstra avantajlı özel sim kart fiyatları sunuyor. Bu tarifeler operatörde hali hazırda bulunan müşterilere kapalı olup yalnızca yeni gelenlere tanımlanabiliyor.

GSM şirketleri iletişimin yanında müşterilerine günlük hayatta faydalanabilecekleri ekstra avantajlar da sunabiliyor. Mağazalar, marketler, sinema ya da akaryakıt şirketleri gibi bazı işletmeler ile anlaşarak, yalnızca kendi müşterilere özel indirimler tanımlatabiliyor. Ya da hat sahiplerini hatlarını kullandıkları süre boyunca puan biriktirerek ödüllendirilebildiği gibi, tarifelere taksit olarak yansıtılan cihaz kampanyaları da düzenlenebiliyor.

Siz de günlük hayatınızdaki konuşma ve mesajlaşma, hafıza, GSM hattı ve internet gereksinim sıklığınızı düşünerek ihtiyacınızı belirleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ya da diğer operatörlerden herhangi birisinde, kendinize uygun bir hizmet muhakkak bulabilirsiniz. Dilerseniz sım kart ve paketleri kategori üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde inceleyebilir, ürünler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olduğunu düşündüğünüz kartı almak isterseniz de hemen sepetinize ekleyebilir, alışverişinizi kolay ve güvenilir bir şekilde online olarak hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Sim Kart, Hat & Paketler

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN