Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Simyacı - Paulo Coelho

Can Yayınları
139,90 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (81)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

150,00 TL
114,99 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501757/1501765

Simyacı - Paulo Coelho

Simyacı, Brezilya lı eski şarkı sözü yazarı Paulo Coelho nun, yayınlandığı 1988 yılından bu yana dünyayı birbirine katan, eleştirmenler tarafından bir `fenomen olarak değerlendirilerı üçüncü romanı. Simyacı, altı yılda kırk iki ülkede yedi milyondan fazla sattı. Bu, Gabriel Garcia Mârquez den bu yana görülmemiş bir olay. Yüreğinde, çocukluğunu yitirmemiş olan okullar için bir klasik kimliği kazanan Simyacı yı Saint-Exupery nin Küçük Prens i ve Richard Bach ın Martı Jonathan Livingston u ile karşılaştıranlar var (Publishers Weekly). Simyacı, İspanya dan kalkıp Mısır Piramidlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago nun masalsı yaşamının felsefi öyküsü. Sanki bir nasihatnâme : Yazgına nasıl egemen olacaksın, mutluluğunu nasıl kuracaksın? sorularına yanıt arayan bir hayat ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri nıasalına benzeyen romanın altı yılda, yedi milyondan fazla okur bulmasının gizi, kuşkusuz, onun bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor. Simyacı yı okumak, herkes daha uykudayken, güneşin doğuşunu seyretmek için şafak vakti uyanmaya benziyor.

Brezilya doğumlu Paulo Coelho'nun dünya çapında beğeni toplayan Simyacı kitabı, 1996 yılından beri ülkemizde de dünya edebiyatı raflarında başı çekiyor. Paulo Coelho, Mevlana'nın Mesnevi'nde yer alan küçük bir hikayeden esinlenerek Endülüslü bir çobanın hayat hikayesini masallaştırıyor. Yazar, hazinesini bulmak için İspanya'dan ayrılarak Mısır'a doğru yola çıkan Santiago'nun serüvenini akıcı bir şekilde anlatıyor ve okuyuculara soluksuz bir roman sunuyor. Simyacı, hayatı sorgulayan bakış açısıyla okurlar için kılavuzluk yapıyor.

1947 yılında Rio de Janeiro kentinde doğan Paulo Coelho, 1986 yılında Hac adlı ilk romanından sonra gelen Simyacı ile tüm dünyada üne kavuşuyor. 170 ülkede 80 dilde yayımlanan kitapları ile çok sayıda ödüle layık görülen yazar, Piedra Irmağı'nın Kıyısında Oturdum Ağladım, Beşinci Dağ, Veronika Ölmek İstiyor, Şeytan ve Genç Kadın, Elif, Portobello Cadısı gibi birçok eseri ile ününü devam ettiriyor. Birleşmiş Milletler Elçisi ve Brezilya Edebiyat Akademisi üyesi olan Coelho, 1988 yılında yayımlanan Simyacı kitabı ile pek çok eleştirmen tarafından 20. yüzyılın fenomeni olarak adlandırılıyor. Simyacı, Can Yayınları tarafından ilk kez 1996 yılında basılarak Türk okurlarıyla buluşuyor. Orijinal dili İspanyolca olan kitap, Özdemir İnce'nin çevirisi ile aktarılıyor.

Kendi hayallerine sıkı sıkıya tutunan Santiago, anne ve babası tarafından din adamı olması için papaz okuluna gönderiliyor. Ancak küçüklüğünden beri dünyayı tanımayı hayal eden Santiago, bir akşam cesaretini toplayıp babasına rahip olmak istemediğini ve dünyayı gezmek istediğini söylüyor. Babası, dünyanın bütün insanlarının köylerinden gelip geçtiğini, hepsinin köyün insanlarına benzediğini söylese de, Santiago o insanların geldikleri yerleri tanımak istediği konusunda ısrar ediyor. Baba, ertesi gün oğluna içinde üç adet İspanyol altını olan bir kese uzatarak bununla bir sürü almasını, en iyisinin kendi şatoları ve en güzel kadınların kendi kadınları olduğunu anlayana dek dünyayı dolaşmasını söylüyor. Babası tarafından kutsanan Santiago, hayalinin peşine böylece takılıyor.

Babasından aldığı parayla bir koyun sürüsü alan çoban Santiago, gördüğü rüyaların etkisiyle hayaline daha sıkı sarılıyor. Sürüsüyle yola koyulan Santiago'ya, Tarifa'da rüyasını anlattığı falcı bir kadın, Mısır Piramitleri'ne gideceğini ve orada bir hazine bulacağını söylüyor. Roman kahramanı, falcı kadının yanında ayrılarak kasabada kendini Salem Kralı olarak tanıtan bir adamla tanışıyor. Yaşlı adam, sürünün 6 koyununa karşılık, Santiago'ya Urin ve Tummini adında iki gizemli taş veriyor. Yaşlı adam taşları verirken, siyah olanın "evet", beyaz olanın "hayır" anlamını taşıdığını, taşları zorda kaldığı zaman kullanmasını ve kararlarını kendisinin vermesini söylüyor.

Koyun sürüsünü de satan roman kahramanı bundan sonra Mısır Piramitleri'ne doğru yola çıkıyor ve Tarifa'dan ayrılarak Afrika'ya geçiyor. Ancak bir kahvehanede tanıştığı ve tüm parasını vererek yardım istediği Arap bir rehber, pazar yerinde kaybolarak Santiago'yu parasız bırakıyor. Bunun üzerine çalışmaya başlayarak para biriktiren Santiago, piramitlere ulaşmak için tekrar yola koyuluyor. Roman kahramanı, çölde kendi kalbini dinleyerek ilerlemeye devam ediyor. En sonunda piramitlerin karşısında yükseldiğini görüyor. Kendi iç görülerine güvenerek ilerleyen ve kendi hikayesini yazan Santiago, sonunda düşüne de ulaşıyor.

Altı yılda kırk iki ülkede yedi milyondan fazla satan Simyacı kitabı ile Paulo Coelho, Latin Amerikalı yazar Gabriel Garcia Mârquez'den sonra büyük bir başarıya imza atıyor. İçindeki çocuktan hiçbir zaman vazgeçmeyenler için klasik niteliğindeki Simyacı, Publishers Weekly tarafından Küçük Prens ve Martı - Jonathan Livingston ile kıyaslanıyor. Hayatı masalsı bir şekilde sorgulayan nasihatname tadındaki kitap benzersiz anlatımı ile hafızalarda yer ediyor.
 

Boyut Normal Boy
Yazar Paulo Coelho
Basım Dili Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 192
Yayın Tarihi 2023
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KCAN015
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön