Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Klasik Yayınları
Siyasetnameleri Yeniden Okumak - Ömer Dinçer

Siyasetnameleri Yeniden Okumak - Ömer Dinçer

Klasik Yayınları
80,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (7)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

85,19 TL
105,47 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196010/213897
Siyasetnameleri Yeniden Okumak - Ömer Dinçer

Siyasetnameleri Yeniden Okumak, geleneksel siyasi düşüncenin başlangıçtan günümüze tarihî seyrini hikâye ediyor. Onun kaynaklarını, tarihî ve kültürel zeminini, ortaya çıkışını, gelişimini ve koca bir çınar gibi dal budak salışını belgeliyor. Ancak geleneksel siyaset düşüncesinin tarihî izlerini takip ederken, tıpkı bir kamera gibi belirli bir açıyla konumlanan siyasetnâmelerin merceğinden naklediyor.

Başka bir deyişle, bu kitabın konusunu insanlığın en kadim ve temel meselesi olan siyaset ve yönetim oluşturmaktadır. Konuya bütün yönleriyle değil, sadece siyasetnâmelerin penceresinden bakıyor. Ancak siyasetnâmeleri de bağımsız ve başlı başına bir ekol gibi değil, ortak zemin üzerinde yükselen ve benzer konuları tartışan diğer türler arasında konumlandırarak ele alıyor.

Bu kitap bugüne kadar yazılan siyasetnâmelerle ilgili eserlerden farklı bir yaklaşım sunuyor ve birçok siyasetnâmenin içerik analizini yapıyor. Yazıldığı tarihî ve kültürel zeminle bağını kurmaya çalışarak, birbirleriyle karşılaştırma imkânı veriyor. Dört farklı kültür ve medeniyetin siyasi nasihat edebiyatının tarihî süreç içindeki gelişimini izleyerek, birbirlerine etkilerini tartışıyor.

Kitabın ister kamu ister özel olsun, yönetimle ilgilenenler için sağlam bir düşünce zemini oluşturacağını ve geniş ufuklar açacağını umuyoruz.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 316
Yayın Tarihi 2018
Yazar Ömer Dinçer
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000C4NSZ
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön