Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sosyal Bilimlerde Nitel Araştırma Yöntemleri - Ali Yıldırım

Seçkin Yayıncılık
390,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (6)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

460,00 TL
450,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196011/9937

 

Bu kitap 1980'li yıllardan bu yana, çeşitli Sosyal Bilim alanlarında giderek daha fazla kullanılmaya başlanan nitel araştırma yöntemleri konusunda, Türkiye'de yayınlanmış ilk kapsamlı çalışmadır. İlk basıldığı 1999 yılından bu yana, kitabın kapsamı önemli ölçüde genişletilmiş, yeni bölümler eklenmiş, eski bölümler geliştirilmiş, kitabın içeriği ve dili güncellenmiştir. Bu süreç boyunca okuyucularımızın ilgisi ve önerileri, kitabın içeriğinin geliştirilmesine ve yeni bölümler eklenmesine önemli katkılarda bulunmuştur. Elinizdeki 12. Baskıda kitabın tüm bölümleri elden geçirilmiş ve bazı bölümlere eklemeler yapılmıştır. Bu kapsamda özellikle nitel veri analizi bölümü geliştirilmiş ve desenlere özgü (anlatı analizi, söylem analizi, olgubilim analizi, vb.) analiz yöntemlerine yer verilmiştir.

"Sosyal Bilimlerde Nitel Araştırma Yöntemleri" çeşitli alanlarda çok farklı meslek grupları tarafından kullanılmaktadır. Akademik içeriği nedeniyle üniversitelerin lisans ve lisansüstü programlarında ana veya yardımcı ders kitabı olarak sık kullanılan kaynaklar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra öğretmenler, insan kaynakları çalışanları, yöneticiler, araştırma uzmanları gibi farklı konumlara sahip araştırmacıların sık başvurduğu bir kaynak olarak değerlendirilmektedir.

Konu Başlıkları

Araştırma Yöntemlerinde Dönüşümler ve Nitel AraştırmaNitel Araştırma Desenleri ve SüreciNitel Araştırmada EtikNitel Araştırmada ÖrneklemNitel Veri Toplama YöntemleriNitel Veri AnaliziNitel Araştırmada Geçerlik ve GüvenirlikDurum ve Eylem AraştırmalarıKarma Yöntem AraştırmalarıNitel Araştırma Sonuçları ve UygulamaNitel Araştırmada Sık Yapılan Hatalar

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 448
Yayın Tarihi 2021
Yazar Ali Yıldırım
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000FWN9G
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön