Spor yapmanın yalnızca profesyonellere özgü olmadığının düşünülmeye başlandığı günümüzde, sporun her dalına ilişkin içeriklerin önemi artıyor. Hemen herkes, daha fit bir vücuda sahip olmanın sırlarını arıyor. Öte yandan, profesyonel olmayan ancak belirli spor dallarına tutkuyla bağlı olan bireyler için de ilgi çekici içerikler yer alıyor. Sporcular ve sporseverler için pek çok değerli bilgiyi edinebileceğiz yerli ve yabancı pek çok dergi bulunuyor.

Spor Nedir?

İnsan hayatını zinde şekilde sürdürmek için tüm otoriteler tarafından olmazsa olmaz bilinen sporun gerçek anlamdaki tanımı;  fiziksel uygunluğa, zihinsel gelişime ve sosyal etkileşime katkıda bulunan her türlü fiziksel aktivite şeklinde ifade ediliyor. Spor kapsamında: oyun, eğlence, organizasyon, gündelik sporlar veya rekabetçi spor ya da oyunlar yer alıyor. Spor, vücudun çevresi boyunca hareket etmesini ve bunu yaparken kalori yakmasını sağlıyor. Spor, fiziksel aktivite sırasında kullanılan vücut kısmını iyileştiriyor ve geliştiriyor. Sporun tanımı, fiziksel bir aktivitenin oluşması fikrinden ortaya çıkıyor. Spor ayrıca bir tür rekabet de içeriyor. Spor, rakiplerin mücadelesi sonucu kazanan ve kaybedenlerin bölünmesiyle sonuçlanan aktivitelerden oluşuyor.

Dünyadaki En Popüler Sporlar Nelerdir?

Çeşitli kriterlere göre dünyada diğerlerinden daha fazla takip edilen spor dalları bulunuyor. En sevilen spor dalları; küresel kitle, TV izlenmeleri, sosyal medya abonelikleri, profesyonel lig sayısı, oyuncuların maaşları, haberlerde yer verilme sayısı ve oynandığı ülke sayısı gibi kriterlere göre belirleniyor. Bu kriterler bazında dünyada en çok takip edilen spor olarak; ilk sırada futbol yer alıyor. Türkiye'de de genellikle, spor denince toplumun aklında ilk beliren seçenek futbol oluyor. Popüler sporlar, ülkelere göre farklılık gösterse de genellikle dünya çapında her ülkede temsilcisi ve takipçisi olan pek çok spor dalı bulunuyor. Bu spor dalları; basketbol, voleybol, tenis, atletizm, satranç, hentbol, bisiklet, hentbol, yüzme, boks, Formula 1, rugby, buz hokeyi, binicilik ve jimnastik olarak sıralanıyor.

Spor Dergileri Türleri Nelerdir?

Spor türleri kadar spor dergileri de çeşitlenebiliyor. Dünya çapında en çok takip edilen spor dergileri arasında atletizm için hazırlanan dergiler yer alıyor. Bu dergilerde sporcu kişiliklerin profilleri, yarış etkinliği kapsamı, tıbbi eğitim önerileri, diyet ve beslenme bilgisi ve spor ürünlerinin yorumları bulunuyor. Spor dergilerinde profesyonel yüzücüler, bisikletçiler ya da atletler için motivasyon ve iyileştirme sağlayan pek çok makale, inceleme ve tavsiye bulunuyor. En tanınmış spor dergileri, muhteşem aksiyon fotoğrafçılığı ve derinlemesine kapsama alanıyla, sporun kalbine daha da yakınlaşmanızı sağlıyor. Öte yandan fit kalmak ve form tutmak için aktüel şekilde yayınlar yapan dergiler de bulunuyor. Bu dergilerde, fitness, ilişkiler, beslenme, kariyer, spor, seyahat ve sağlık konularında yazılmış makaleler bulunuyor.

Spor Dergileri Hangi Amaçla Okunuyor?

Spor yapmıyor veya favori fiziksel aktivitelerin keyfini çıkarmıyorsanız dahi spor dergilerinden öğrenebileceğiniz pek çok şey bulunuyor. Bu dergiler, yaptığınız veya ilgilendiğiniz sporla ilgili antrenman ipuçları, tavsiye, röportajlar ve derinlemesine makaleler sunuyor. Takip ettiğiniz spora yönelik çıkan dergi aboneliği her türlü yeniliklerden haberdar olmanızı ve önemli gelişmeleri kaçırmamanızı sağlıyor. Ayrıca giderek daha fazla sayıda yayıncı en sevilen sporları sanatsal, felsefi, politik ve son derece ilgi çekici şekilde ele alıyorlar. Öte yandan, pek çok insan spor deneyimini başkalarıyla etkileşimde bulunma ve çevrelerindeki dünyayı anlamlandırma aracı olarak görüyor. Bu anlamda ortak zevklere yönelik yayınlar, spor dünyasındaki diğer insanlarla da aranızda bağ oluşturuyor.

İlgilendiğiniz veya uğraştığınız spor dalına göre pek çok farklı spor dergisine kategori üzerinden ulaşabilir, dijital veya basılı abonelikler satın alabilirsiniz. 

Dijital Spor Dergisi

4 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Markalar
    1. dMags Dergi Mağazası
  3. Abonelik Süresi
  4. Satıcı
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196008/80235050/80235055
BAŞA DÖN