Çoğu insan gibi spor yapmasanız da sporu yakından takip edebilirsiniz. İlgilendiğiniz bir spor, tuttuğunuz bir takım veya takip ettiğiniz bireysel bir sporcu mutlaka vardır. Farklı mecralardan da sevdiğiniz sporu, takımı veya sporcuyu takip eder, onunla ilgili haberler almak istersiniz. Televizyon, internet gibi anlık güncelleme yapan mecralardan müsabakaları izler, gazetelerden ise haberlerle ilgili içerikleri okursunuz. Bunların yanı sıra da daha profesyonel içerikler ve fotoğraflarla hazırlanan dergileri de tercih edebilirsiniz. Dergiler, tek bir alanda derinlemesine içerik ürettiği, branşında uzman kişiler tarafından oluşturulan mecralar olduğu için, diğer yayınlara oranla daha profesyonel içeriklerdir. Bu sebeple de eğer gerçek spor tutkunuysanız, bilgi edinmek için en iyi seçeneğiniz dergiler olacaktır.

Dijital Dergi Nedir?

Dijital dergi, basılı olarak satın aldığınız derginin dijital ortamda size sunulan halidir. Derginizin bayilere gelip gelmediğini kontrol etmekle uğraşmaz, internet üzerinden kolayca satın alıp dilediğiniz cihazınızda okuyabilirsiniz. Hatta dijital dergi aboneliği sayesinde derginin her sayısıyla ilgili otomatik bildirim alıp derginizi hemen okumaya başlayabilirsiniz. Baskı maliyetinin olmaması sebebiyle genellikle daha düşük maliyetlere satılan bu dergilerin içeriği basılı olandan eksik olmamakla birlikte, bazen daha fazla bilgi de içerebilmektedir. Yayıncılığın değişmesiyle birlikte birçok dergi yavaş yavaş basılı sayı çıkarmayı bırakıp sadece dijitalde yayın yapmaya başlamıştır. Siz de sevdiğiniz spor dergilerini takip etmeye devam etmek için dijital yayıncılığa geçebilir, her şeyden zamanında haberdar olabilirsiniz.

Dijital Derginin Avantajları Nelerdir?

Periyodik olarak yayımlanan dergilerin yayın tarihlerini takip etmek zor olduğundan dijital dergi aboneliği, sporseverlerin işini kolaylaştıran bir sistem. Abone olduğunuz derginin yeni sayısı çıktığında, cihazınıza gelen bildirimle kolayca sayınıza ulaşabilirsiniz.

  • Baskı maliyeti olmaması sebebiyle genellikle daha uygun fiyata satın alırsınız.
  • Dijital dergi, elinizde fiziksel bir çıktı olarak var olmadığından onu kaybetmeniz de söz konusu olmaz.
  • Farklı cihazlarınıza indirerek dilediğiniz yerde, dilediğiniz zaman açarak okuyabilirsiniz. Yer kaplamaz.
  • İnternetten bir tıkla satın alabildiğiniz derginize ulaşamama riskiniz ortadan kalkar.
  • Arşivlemek için fiziksel bir alana ihtiyaç duymazsınız. 
  • Bilgisayarınızda, harddiskinizde hatta bulut depolama alanınızda kolayca saklayabilir, yıllar geçse de zarar görmeyeceği için geri dönüp eski yayınları inceleyebilirsiniz.
  • Dijital dergiler yanmaz, ıslanmaz, tozlanmaz.
  • Dijital yayıncılık sayesinde basılı kaynağını bulamadığınız yabancı yayınlara da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 
  • İnteraktif içerikler sayesinde derginizle iletişime geçebilirsiniz. 
  • Baskı olmadığı için kağıt kullanımının ve dolayısıyla ağaç kesiminin de önüne geçmiş olursunuz.

Dijital Spor Dergisini Nerelerde Okuyabilirsiniz?

Gerekli donanımsal ve yazılımsal özellikleri karşılayan her elektronik cihazda okuyabilirsiniz. Kindle, tablet, telefon, dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar gibi multimedya görüntüleyebilen bütün cihazlarınıza kolaylıklara indirebilir, dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerde açıp okuyabilirsiniz. Aynı anda birkaç cihazınıza da indirebilirsiniz. Elektronik cihazınızda dosya boyutu olarak yer kaplamasını istemiyorsanız derginizi silebilir, okuyacağınız zaman tekrar yükleyebilirsiniz. Dilerseniz de derginizi bulut saklama alanlarında koruyabilirsiniz. 

Dijital Spor Dergileri Güvenli midir?

Fiziksel dergilerden daha güvenlidir. Çalınmaz, yanmaz, kokmaz. Virüs sistemleri tarafından defalarca taranan bu dijital ürünler %100 güvenlidir. Defalarca indirebilir, farklı cihazlarda da içeriğinize kolayca erişebilirsiniz. Lisanslı yayıncılar tarafından sunulan ürünleriniz, satıcı tarafından da garanti altına alınmaktadır.

Dijital Derginin Normal Dergiden Farkı Nedir?

Genellikle içerik olarak hiçbir farkı olmaz. Baskıya giden derginin dijital ortamda yayımlanmış hali olarak düşünebilirsiniz. Buna ek olarak da bazı dergiler veya dergilerin bazı sayıları, interaktif (etkileşimli) içeriklerle dijital dergileri zenginleştirebilir. Kısacası dijital yayınların, içerik bakımından hiçbir eksiği bulunmamakla beraber fazlası vardır.

Spor

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
Başa dön