Eskiyi Getir, Yeniyi Götür

Eskiyi Getir, Yeniyi Götür

Telefonunuzun yeni modeli çıktı veya daha çok beğendiğiniz bir başka model akıllı telefon satın alacaksınız. Peki, eskisini ne yapacaksınız? Çözüm basit: Hepsiburada.com, eski telefonunuzu sizden alıyor, yerine satın alacağınız yeni modelde kullanabileceğiniz bir hediye çeki veriyor. Peki, Hepsiburada’nın bu avantajlı uygulaması nasıl işliyor? Adım adım anlatıyoruz.


editörleri öneriyor

1. Telefonunuzu nasıl satacaksınız?

İlk yapmanız gereken, Hepsiburada.com’un “Eskiyi getir, yeniyi götür” sayfasına giriş yapmak. Ardından, satmak istediğiniz cep telefonunuzun markasını ve modelini sistemde yer alan listeden seçmek. Şu an Apple, Samsung, LG, Sony, HTC ve General Mobile markalı akıllı telefonların, son yıllarda piyasaya çıkmış hemen hemen tüm modellerini bu listede bulabiliyorsunuz. Bu basit seçimi tamamladıktan sonra, bir sonraki adıma geçiyoruz.

2. Telefon Durumu

Bu adımda, Hepsiburada.com hazırladığı hesaplayıcı ile telefonunuzun satış değerini hesaplayacak. Bunu da telefonunuzun durumuna göre yapan sistem, size saniyeler içinde cevaplayabileceğiniz birkaç basit soru soruyor: “Cihazınızın ekranı kırık mı?”, “Cihazınızın çevresinde/kasasında ezik, aşınma veya kırık var mı?” ve “Cihazınızın ön ya da arka kamerasında problem var mı?” gibi, telefonunuzun modeline uygun hazırlanmış basit sorular neticesinde, telefonunuzun 2. el satış fiyatını çabucak öğrenebiliyorsunuz.

3. İletişim Bilgilerinizi Verin

Hepsiburada.com’un telefonunuza biçtiği satış tutarını öğrendikten sonra, eğer teklifi beğendiyseniz bir sonraki adıma geçmeye artık hazırsınız. İletişim bilgilerinizi vereceğiniz bu adımdan sonra da zaten artık satın alacağınız yeni telefona bakmaya başlayabilirsiniz.

4. Eski telefonunuzu ücretsiz kargo ile gönderin

İletişim bilgilerini de girdikten sonra sistem size otomatik bir kargo numarası verecek. Bu kargo numarası ile eski telefonunuzu ücretsiz bir şekilde gönderebileceksiniz. Telefonunuz kameralar eşliğinde kontrol edilecek. Eğer beyan edilen şekilde ise hediye çeki 3 iş günü içerisinde başvuru yaptığınız Hepsiburada.com hesabınıza tanımlanacak. Eğer beyana uymuyor ise sizinle iletişime geçilecek ve telefonun uygun yeni çek tutarı bildirilecek. Kabul ederseniz hediye çeki tanımlanacak, eğer kabul etmezseniz telefonunuz yine ücretsiz bir şekilde size geri gönderilecek.

5. HEPSİBURADA’DAN HEDİYE ÇEKİ!

Hepsiburada.com’un “Eskiyi getir, yeniyi götür” sistemi ile satmış olduğunuz 2. el telefonunuzun satış fiyatı değerindeki hediye çekini artık kullanmaya hazırsınız. Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesi olan Hepsiburada.com’dan yapacağınız cep telefonu alışverişlerinizde, bu hediye çekini kolaylıkla kullanabilir ve yeni telefonunuzu anında satın alabilirsiniz.

BAŞA DÖN