Abraaj Grubu Türkiye'nin lider e-ticaret platformu
Hepsiburada'a yatırım yaptı.


  • Abraaj Grubu ve Hepsiburada, Türkiye'de e-ticaret sektöründe bir dönüm noktası olan anlaşmayı sonuçlandırdı.
  • Hepsiburada, net 1 milyar TL'lik cirosu ile Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika (EEMEA) ve Rusya'yı kapsayan bölgede en büyük e-ticaret şirketi konumunda.
  • Hepsiburada, Eylül 2015'te faaliyete geçecek ve Türkiye'de benzersiz olan 100 bin m2'lik operasyon merkezi ile perakende sektörünün dönüşümüne öncülük yapacak.

Hepsiburada ve Abraaj Group, Türkiye e-ticaret sektörünü geliştirecek çok önemli bir anlaşmaya imza attı. Büyüyen global piyasalarda yatırımlarıyla bilinen Abraaj Group, Türkiye'nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada'un azınlık hisselerini satın aldı.

Müşterilerine online alışverişin kolaylıklarını ve avantajlarını yaşatarak, ihtiyaç duydukları her şeyi tek bir noktadan karşılama imkânı veren Hepsiburada, bu anlaşmanın sağlayacağı ivme ile e-ticaret sektöründeki operasyon merkezi, bilgi işlem, CRM ve mobil alışveriş yatırımlarına hız katacak.

Doğan Online çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Hepsiburada, müşterilerine bebek bezinden kozmetik ürünlerine, cep telefonundan bilgisayara, dekorasyon ürünlerinden beyaz eşyaya kadar uzanan 30 farklı kategoride 500 binin üzerinde ürün sunuyor. Ayda 15 milyon ziyaretçiye hizmet veren Hepsiburada, e-ticaret pazarını büyütmeye odaklanan stratejisi doğrultusunda Abraaj Group'la anlaştı. Geçtiğimiz 10 yılda önemli başarılar elde ederken gelirlerini 25 kat artırma başarısı gösteren Hepsiburada, gücüne güç katan bu anlaşma ile hızlı büyümesine devam edecek.

Hepsiburada şimdiye kadar müşterilerin hayatını kolaylaştıran birçok "ilki" gerçekleştirdi. "Tek tıkla alışveriş" hizmeti sayesinde müşteriler kredi kartı bilgilerini tekrar tekrar girmeden alışveriş yapabiliyorlar. Müşteriler ayrıca siparişlerini haftanın yedi günü "Randevulu Bugün Teslimat" hizmetinden yararlanarak aynı gün içerisinde alabiliyorlar. Müşteri deneyiminde mükemmellik peşinde olan Hepsiburada, kişiye özel teklifler sunmak için yakında başka inovatif uygulamaları da devreye alacak. Hepsiburada, müşterilerin harcama alışkanlıklarının geleneksel perakendeden online perakendeye kaymasına öncülük edecek.

Hepsiburada, Abraaj Group'un yapacağı yatırım ile devreye alınacak operasyon merkezinin faaliyetlerini hızlandıracak. Şu anda Hepsiburada'dan ayda 1 milyonun üzerinde ürün 5 ayrı depodan sevk edilirken, Eylül 2015'te Gebze'de faaliyete başlayacak yeni operasyon merkezi ile tüm ürünlerde konsolidasyon yapılmaya başlanacak. Üçüncü taraf satıcılara da hizmet verecek olan 100 bin m2'lik yeni operasyon merkezi, Türkiye'de e-ticaret alanında şimdiye kadar yapılan en büyük ve en teknolojik depo yatırımı olacak.

Operasyon merkezinin yanı sıra Abraaj'ın yatırımı Hepsiburada'un bilgi işlem altyapısında yapılan teknolojik yeniliklerin desteklenmesine, üst sınıf CRM kapasitesinin hayata geçirilmesine ve mobil alışveriş çalışmalarının güçlendirilmesine de olanak tanıyacak. Bu anlaşmanın bir parçası olarak Abraaj, Hepsiburada'a bağlı kuruluşlar Evmanya.com ve Altincicadde.com'a da yatırım yapacak.

Yapılan büyük anlaşma ile ilgili olarak Abraaj Grubu Kurucusu ve Grup İcra Başkanı olan Arif Naqvi, şunları söyledi: "Hepsiburada'a yaptığımız yatırımımız, e-ticaret alanında önemli bir kilometre taşını temsil etmektedir. Bu yatırım, 2007 yılından beri Türkiye'de yaptığımız dokuzuncu yatırımdır. Türkiye'deki başarılı geçmişimiz, kanıtlanmış ortaklıklarımız ve değer yaratma konusunda kararlılığımız ile bu yatırımımızı desteklemekteyiz. Geçmiş yatırım deneyimlerimizle Hepsiburada'un büyüme stratejisine katkı sağlayacağız."

Hepsiburada'un Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ise şunları söyledi: "Hepsiburada olarak müşterilerimize ihtiyaç duydukları her şeyi, rekabetçi fiyatlar ve katma değerli hizmetlerle sunuyoruz. Müşterilerimize kolay ve kaliteli bir alışveriş deneyimi yaşatıyoruz. Mayıs 2015'te pazar yeri platformumuzu devreye alacağız. Perakende sektörünün kaçınılmaz dönüşümünü hızlandıracak olan pazar yeri platformumuz üçüncü taraf satıcılara hizmet verecek. Mobil alışveriş konusunda öncülük yapmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda Mayıs 2015'te responsive (platform bağımsız) sitemizi müşterilerimizle buluşturacağız. Hepsiburada böylece bilgisayar, tablet, telefon gibi farklı ekranlarda otomatik olarak şekillenme esnekliğini kazanacak. 2014 yılında mobil gelirlerimizi üç katına çıkartmıştık. Mobil alışveriş, büyümemizde önemli rol oynamaya devam edecek. Abraaj'ın Türkiye'deki başarılı yatırımları, büyüyen işletmelerdeki deneyimleri, Hepsiburada'un genişleyen yaşam döngüsünde kendilerini doğal bir partner haline getirmektedir. Türkiye pazarı bizim birinci önceliğimiz olmaya devam edecek. Ancak ortağımızın da katkıları ile orta vadede bölge ülkelerine yayılma üzerinde düşünmekteyiz."

Abraaj Grubu Ortağı, Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Selçuk Yorgancıoğlu ise şunları ekledi: "Türkiye'deki online perakende sektörü 2007 yılından beri, geleneksel perakende sektörüne kıyasla 7 kat daha hızla büyümektedir. Fakat bu büyüme hızına rağmen online perakendenin toplam perakendedeki payı halen Avrupa ülkelerinin beşte biri seviyesindedir. Hepsiburada, Türkiye e-ticaret sektörünün genişlemesine liderlik eden öncü kuruluştur ve sektörün en büyük oyuncusudur. Başarılı bir yönetici ve girişimci olan Hanzade Doğan Boyner tarafından yönetilen bu dinamik işletmeye ortak olmak bizi çok heyecanlandırıyor.

THE ABRAAJ GROUP Hakkında

The Abraaj Group ("Abraaj" veya "Grup") Afrika, Latin Amerika, Orta Doğu, Güney Asya, Güneydoğu Asya, Türkiye ve Orta Asya'nın büyüyen pazarlarında faaliyet gösteren bir özel sermaye şirketidir.

300'ün üzerinde çalışanıyla Abraaj; İstanbul, Mexico City, Dubai, Bombay, Nairobi ve Singapur'daki merkezleriyle 6 bölgede 25 ofis ile faaliyet göstermektedir. Grup'un sayısı 20'yi geçen sektör, bölge ve ülke odaklı fonlarında şu anda 7.5 milyar doların üzerinde özel sermaye ve gayrimenkul yatırımı bulunmaktadır.

Abraaj, gerçekleştirdiği 80'den fazla tam ve kısmi satış işlemi ile yatırımcılarına 4.9 milyar dolardan fazla getiri sağlamıştır. Abraaj Group tarafından yönetilen fonlar tüketici, enerji, finans, sağlık ve kamu hizmetlerinin de yer aldığı 10 sektöre yayılan 200'den fazla şirkete yatırım yapmıştır.

Grup en yüksek çevre, paydaş katılımı ve kurumsal yönetişim standartlarına bağlı olup Birleşmiş Milletler Sorumlu Yatırım İlkeleri ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler sözleşmelerine taraftır. Abraaj'ın kurucusu Arif Naqvi, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon tarafından 2012 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi Kurulu'na atanmıştır.

Bu bildiri bir Abraaj Group üyesi olan ve Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi ("DFSA") izin ve denetimine tabii olan Abraaj Capital Limited ("ACLD") tarafından yayınlanmıştır. Grup'un çeşitli üyeleri, ACLD'nin işbu yayınını denetleyen DFSA da dâhil olmak üzere, bir dizi uluslararası denetleme kuruluşunun denetimine tabiidir.


The Abraaj Group invests in leading
Turkish e-commerce business Hepsiburada

  • Abraaj and Dogan family complete landmark deal in the Turkish e-commerce space
  • Hepsiburada is the largest e-commerce player in Eastern Europe, Middle East, Africa (EEMEA) and Russia by revenue, net TL 1 billion
  • Hepsiburada will lead the sector's evolution by launching a marketplace, strengthening mobile offering, enhancing IT infrastructure and moving into a custom-built fulfilment centre, the largest of its kind in EEMEA and Russia

Istanbul, Turkey, 23 February 2015: The Abraaj Group ('Abraaj' or 'The Group'), a leading investor operating in global growth markets, today announced the acquisition, through one of its Funds, of a minority stake in Hepsiburada ('Hepsiburada' or the 'Company'), the market leader in the Turkish online retail sector. The investment will be used by Hepsiburada to accelerate the rapid expansion of its market leading e-commerce operations in Turkey, including a custom-built, state-of-the-art fulfilment centre.

Established in 1998, Hepsiburada is headquartered in Istanbul, Turkey, and owned by the Dogan family, controlling shareholders of the Dogan Group, a leading Turkish conglomerate active in the media, energy, financial services and tourism sectors. The Company began as a vertical e-commerce player focused on IT hardware and has since diversified its portfolio. Its offering of 500,000 products in more than 30 different categories in 2014 is rapidly expanding and already has a broad range from mobile phones to cosmetics.

The Company is the market leader in the high growth Turkish online retail sector and is the most visited online retail site in the country, with over 1.5 million unique customers a year and more than 14 million unique monthly visitors, corresponding to more than a third of Turkey's total online population. Over the last decade, Hepsiburada has achieved an impressive track record, growing its revenues more than 25 fold, while maintaining profitability and sustaining a high share of organic traffic, a rare performance in the global e-commerce space.

Hepsiburada has been a pioneer in growing the online retail sector in Turkey with a strong focus on offering the largest product selection available and improving the user experience by providing value-added services such as same-day delivery. It is also the country's only online retailer with the requisite infrastructure to store credit card data, allowing customers to make swift online purchases using express check-out functionality.

The Turkish online retail sector is a compelling one to invest in given the conversion from offline to online retail as a result of both changing consumer habits and increased internet penetration, particularly amongst the urban and young population. Internet penetration in Turkey increased from c.18 per cent in 2006 to c.50 per cent in 2013. The availability of an established logistics network and high credit card penetration in Turkey are also facilitating the growth of the sector.

Abraaj's investment will be used to implement the value creation plan prepared together with the Hepsiburada management team, which includes relocating to a new, purpose-built fulfilment center and other critical value-added services including last-mile delivery. The new fulfilment center with its 100,000sq.m operational floor will be the largest and most sophisticated infrastructure investment in the Turkish retail sector to date and will replace the Company's existing five warehouse facilities. The fulfilment center will have unique logistics capabilities to serve Hepsiburada as well as its third party merchants.

Abraaj's investment will also allow Hepsiburada to make extensive enhancements to its IT infrastructure, launch its third-party marketplace offering, implement best-in-class CRM capabilities, and strengthen its mobile offering. As part of the transaction, Abraaj will also invest in the two smaller online subsidiaries of Hepsiburada, Evmanya and Altincicadde, which will enable the Company, with Abraaj's support, to address the significant growth opportunity in the furniture and home accessories market through an omni-channel presence with four brick and mortar stores.

Commenting on the transaction, Arif Naqvi, Founder and Group Chief Executive of The Abraaj Group, said: "Our investment in Hepsiburada represents a landmark transaction for Abraaj in the online retail space and marks our ninth investment in Turkey since 2007. Our strong credentials in Turkey are underpinned by proven partnerships, outstanding exits and a robust commitment to value creation, which we will continue to demonstrate using our significant regional and investment expertise to transition Hepsiburada into the next phase of its growth trajectory".

Hanzade Dogan Boyner, Executive Chairwoman of Hepsiburada, said: "Our goal at Hepsiburada is to offer a simplified and improved shopping experience to Turkish consumers by providing them with the full gamut of products they need at competitive prices and with value-added services. Looking ahead, we are launching our new marketplace platform in early 2015, fully accessible to third-party merchants, which will underpin the inevitable transformation of the Turkish retail sector. We are also committed to a mobile-first approach and will launch our responsive site in the second half of 2015. Our mobile revenues tripled in 2014 and we intend to maintain that momentum. The partnership with Abraaj will further strengthen our leadership position and provide us with a competitive edge as we continue our expansion plans in Turkey and the region."

Selçuk Yorgancıoğlu, Partner and Regional Head of Turkey and Central Asia at The Abraaj Group, added: "The online retail sector in Turkey has been growing seven times faster than store-based retail since 2007; yet online retail penetration in the country is still low at approximately one fifth of the European levels. Hepsiburada is the first-mover and the largest player in online retail sector in Turkey, and is uniquely positioned to lead the expansion of e-commerce in the country. We are very excited to partner with this dynamic business led by the highly successful and entrepreneurial Executive Chairwoman Hanzade Dogan Boyner.

About THE ABRAAJ GROUP

The Abraaj Group ("Abraaj" or "the Group") is a leading private equity investor, purpose-built for operating in the growth markets of Africa, Latin America, the Middle East, South Asia, South East Asia, Turkey and Central Asia.

Employing over 300 people, Abraaj has over 25 offices spread across six regions with hubs in Istanbul, Mexico City, Dubai, Mumbai, Nairobi and Singapore. The Group currently manages c. US$ 7.5 billion across more than 20 regional, sector and country-specific Funds, encompassing private equity and real estate investments.

Abraaj has realized over US$ 4.9 billion from more than 80 full and partial exits, and Funds managed by the Group have made over 200 investments across 10 sectors including consumer, energy, financials, healthcare and utilities.

The Group is committed to the highest environmental, stakeholder engagement and corporate governance standards and is a signatory to the United Nations-backed Principles for Responsible Investment and the United Nations Global Compact. Abraaj’s founder, Arif Naqvi, was appointed to the United Nations Global Compact Board by UN Secretary-General Ban Ki-moon in 2012.

This publication is issued by Abraaj Capital Limited ("ACLD" or the "Firm"), a member of The Abraaj Group that is authorised and regulated by the Dubai Financial Services Authority ("DFSA"). Several Group members are regulated by a number of international regulatory authorities including the DFSA under whose rules ACLD has issued this publication.


E-ticaretin 7/24 çalışan tek ve en büyük Operasyon Merkezi
Hepsiburada Operasyon Merkezi ile yüksek hız, kaliteli online alışveriş deneyimi

Müşterilerine kusursuz online alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla yatırımlarına aralıksız devam eden Hepsiburada, Gebze’deki Operasyon Merkezi’nde müşterilerinin beklediği hızı sağlamak, daha güvenli ve iyi bir hizmet sunmak için çalışıyor.

Hepsiburada Operasyon Grup Başkanı Taner Timirci, “Sektörün en büyüğü olan Operasyon Merkezimiz, müşterilerimizin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için önemli bir gücümüz” derken, yaptıkları yatırımlar sayesinde ürünlerin depodan çıkış ve müşterilere ulaşma hızını önemli oranda artırdıklarını söyledi.

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu kimliği ve üstün teknolojiye sahip altyapısıyla sektörün gelişimine önemli katkılar sağlayan Hepsiburada, müşterilerinin farklılaşan ihtiyaçlarını karşılamak ve değişen dijital müşteri deneyimi ve trendler ile birlikte en iyi bir alışveriş deneyimi yaşatmaya devam etmek için yatırımlarına devam ediyor. Bu doğrultuda 2016 yılında Operasyon Merkezi’ni devreye alan ve bugüne kadar toplam 100 milyon TL üzerinde yatırım yapan Hepsiburada, sektörün en büyüğü olan merkezin kapılarını ilk kez basına açtı.

Güçlü operasyon, güçlü müşteri deneyimi sağlıyor

Hepsiburada Operasyon Grup Başkanı Taner Timirci, “Platformumuzun temel hedefi, müşterilerimize en iyi alışveriş deneyimini yaşatmaktır. Bunun için doğru ürün, doğru zamanda, hasarsız ve müşteri taahhüt ettiği zamanda teslim edilmelidir. Hepsiburada olarak, dijital müşteri deneyimini olabildiğince üst düzeye çıkarmak için oldukça yoğun çalışıyoruz. 2016 yılında devreye aldığımız Hepsiburada Operasyon Merkezi, müşterilerimizin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için önemli bir gücümüz…” dedi.

Hepsiburada’dan bir ilk: farklı siparişler tek bir kolide teslim ediliyor

Hızın kendileri için her zaman öncelikli bir nokta olduğunu vurgulayan Taner Timirci, “Hepsiburada Operasyon Merkezi sayesinde, sipariş edilen bir ürün merkez’den 1 saat içerisinde çıkıyor, İstanbul’da Hepsiexpress ile sipariş veren bir müşteriye ürününü adresine 3 saatte teslim ediyoruz. Örneğin sabah 09:00’a kadar siparişini veren bir müşterimizin ürünü 12:00’da adresinde olabiliyor.

Müşterilerine ilkleri sunma hedefiyle hareket ettiklerini aktaran Timirci sözlerine söyle devam etti. “Örneğin müşterilerimizin farklı siparişlerini tek bir kolide, bir seferde teslim edebilmemiz müşterilerimizle olan bağımızı kuvvetlendiriyor.”

Hepsiburada’nın müşteri deneyimini olabildiğinde kusursuz hale getirmek için teknolojisine aralıksız yatırım yaptığının altını çizen Taner Timirci, halen Türkiye’de birçok dağıtım şirketinde bulunmayan akıllı otomasyon sistemleri ve güçlü teknolojik altyapının altını çizerek konveyör ve sorter sistemleri yatırımını gerçekleştirdiklerini, bu yıl içinde de otomatik paketleme hattını devreye alarak ürüne özel otomatik paketleme yapmaya başlayacaklarını söyledi.

10 milyon adet ürün sevkiyat kapasitesi

Gebze’de, iki kat üzerinde 100 bin metrekare depolama alanıyla Türkiye’de e-ticaretin en büyük operasyon merkezi olan Hepsiburada Operasyon Merkezi’nde, büyük çoğunluğu temel tüketim ürünlerinden oluşan, 30 kategoride, 210 bin ürün ve 1,6 milyon adet ürün varyasyonu stokta yer alıyor. Dijital dünyadaki müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillenen Hepsiburada Operasyon Merkezi, aylık 10 milyon adet ürün sevketme kapasitesi ile 7 gün 24 saat aktif olarak hizmet veriyor.

Hepsiburada hakkında:

Türkiye’nin lider e-ticaret markası Hepsiburada, 30 farklı kategoride 12 milyon ürün çeşidiyle (SKU) aylık ortalama 21 milyon ziyaretçinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmaktadır. Gebze’de 100 bin metrekare depolama alanıyla e-ticaretin en büyük operasyon merkezlerinden birine sahip olan Hepsiburada, üstün teknolojiye sahip altyapısıyla Türkiye’de e-ticaretin gelişimine ve dijital dönüşüme katkı sağlamaktadır. Şimdiye dek 3 kez Türkiye’nin en sevilen e-ticaret markası (Lovemark) seçilen Hepsiburada, sadece Türkiye’nin değil Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’nun da en büyük e-ticaret platformudur.


Ünlü Mankenler Girişimci Kadınların
Ürettiği Çantaları Kullanıyor

Hepsiburada’nın girişimci kadınları desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı kapsamında ürünlerini müşterilerine ulaştıran ihtiyaç sahibi kadınların tasarladığı ve ürettiği ürünler dünyaca ünlü mankenler Adriana Lima, Izabel Goulart, Ana Beatriz Barros ve Isabeli Fontana’ya dek ulaştı.

Hayata geçirdiği projeler, ürettiği teknoloji ve çözümlerle Türkiye’de e-ticaretin kaldıracı ve dijital dönüşümün öncüsü Hepsiburada’nın mayıs ayında hayata geçirdiği Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı kapsamında dijital dönüşümünü tamamlayan Turquise Tassel isimli girişimci kadın markasının ürünleri kısa zamanda birçok kişiye ulaştı.

Dosso Dossi Fashion Show kapsamında Türkiye’ye gelen ünlü top modeller Adriana Lima, Izabel Goulart, Ana Beatriz Barros ve Isabeli Fontana’ya da hediye edilen Turquoise Tassel çantalar, ünlü modellerin beğenisini kazandı. Üretim hikayesi hakkında da bilgi verilen çantaları çok beğendiklerini belirten ünlü modellerden Izabel Goulart, çok sevdiği turkuaz rengi taşıyan çantasını özel günlerde mutlaka kullanacağını belirtti.

İhtiyaç Sahibi Kadınlar Üretiyor, Hepsiburada’dan Türkiye’ye Ulaşıyor

Hayata tutunmaya çalışan kadınların emeğiyle üretilen, Naz Kurtoğlu girişimi ile kurulan Turquoise Tassel (Turkuaz Püskül) çantalar, Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı kapsamında Hepsiburada platformu üzerinden Türkiye’ye ulaşıyor. Bir destek projesi olarak ortaya çıkan ve büyük ilgi gören el örgüsü çantalar, üzerlerindeki Türk desenleri ve motifleriyle de büyük ilgi çekiyor.

Hepsiburada tarafından hayata geçirilen Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı kapsamında işini kurmak, büyütmek ve e-ticarete taşımak isteyen kadınlar, teknoloji desteği, komisyon indirimi, promosyon ve reklam desteği, ürün listelemede öncelik, ödeme sistemleri komisyonlarında indirim, kargo desteği gibi avantajlardan faydalanıyor. Turquoise Tassel çantalar ve diğer girişimci kadın ürünlerine Hepsiburada platformunda yer alan girişimci kadın ürünleri kategorisinden ulaşılabiliyor.

Girişimci Kadın ürünleri için tıklayınız…

Hepsiburada Hakkında:

Türkiye’nin lider e-ticaret markası Hepsiburada, 30 farklı kategoride 4,5 milyon ürün çeşidi ve 10 milyon ürünüyle (SKU) aylık ortalama 21 milyon ziyaretçinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmaktadır. Gebze’de 100 bin metrekare depolama alanıyla e-ticaretin en büyük operasyon merkezlerinden birine sahip olan Hepsiburada, üstün teknolojiye sahip altyapısıyla Türkiye’de e-ticaretin gelişimine ve dijital dönüşüme katkı sağlamaktadır. Şimdiye dek 3 kez Türkiye’nin en sevilen e-ticaret markası (Lovemark) seçilen Hepsiburada, sadece Türkiye’nin değil Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’nun da en büyük e-ticaret platformudur.


ABD’nin 1 Numaralı Şarj Ürünleri
Markası Anker Hepsiburada’da

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, telefon aksesuarları üreten ve şarj ürünlerinde Amerika’nın bir numaralı markası olan Anker’i müşterilerine sunmaya başladı. Anker’in ürünleri arasında taşınabilir şarj cihazları, hoparlörler ve bluetooth cihazlar ön plana çıkıyor.

E-ticaretin lider platformu Hepsiburada, telefon aksesuarları kategorisinde 500 binin üzerinde ürünü müşterilerine sunuyor. Telefon modellerinin yanı sıra şarj aleti, kulaklık, taşınabilir şarj aleti, telefon kılıfı gibi binlerce ürünün yer aldığı kategoride dünyaca ünlü markaları müşterilere ulaştıran Hepsiburada, Amerika’nın en beğenilen şarj ürünleri markası Anker’i müşterilerine sunmaya başladı.

Aralarında Los Angeles Times Gazetesi’nin de yer aldığı birçok kuruluş tarafından en beğenilen telefon aksesuarları markası seçilen Anker’in şarj ürünleri; kısa devre koruması, ısı kontrolü, yüksek voltaj koruması, fazla güç regülatörü gibi özellikleriyle kullanıcı dostu olarak tanınıyor. Hepsiburada platformu üzerinden müşterilere ulaştırılan ürünler arasında sabit ve taşınabilir şarj cihazları, telefon kablosu ve kılıfları, taşınabilir hoparlörler, bluetooth cihazları ve araç aksesuarları yer alıyor.

20 milyondan fazla müşteriden tam not

ABD’de satış sonrası yapılan araştırma verilerine göre 20 milyondan fazla müşteri tarafından beğenilen Anker şarj cihazları, standart bir şarj cihazına göre 4 kat daha hızlı şarj teknolojisine sahip olmasıyla, standart kablolara göre de 10 kata kadar daha dayanıklı olmasıyla öne çıkıyor.

Hepsiburada elektronik kategorisinden ulaşılabilen ürünler; süper hızlı gönderim, randevulu teslimat, 150 TL üzeri alışverişlere geçerli ücretsiz kargo seçenekleriyle müşterilere sunuluyor.

Hepsiburada Hakkında:

Türkiye’nin lider e-ticaret markası Hepsiburada, 30 farklı kategoride 4,5 milyon ürün çeşidi ve 10 milyon ürünüyle (SKU) aylık ortalama 21 milyon ziyaretçinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmaktadır. Gebze’de 100 bin metrekare depolama alanıyla e-ticaretin en büyük operasyon merkezlerinden birine sahip olan Hepsiburada, üstün teknolojiye sahip altyapısıyla Türkiye’de e-ticaretin gelişimine ve dijital dönüşüme katkı sağlamaktadır. Şimdiye dek 3 kez Türkiye’nin en sevilen e-ticaret markası (Lovemark) seçilen Hepsiburada, sadece Türkiye’nin değil Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’nun da en büyük e-ticaret platformudur.


Hepsiburada ile
“Okula Dönüşün Muhteşem Olsun”

Yeni öğretim yılı yaklaşırken öğrencilerin ihtiyaçları için özel listeler ve ürün setleri hazırlayan Hepsiburada, çok zaman alan okul alışverişlerinin birkaç dakika içinde tamamlanabilmesine olanak sağlıyor.

Hepsiburada’nın bu hafta ‘okula dönüşün muhteşem olsun’ sloganıyla yayına aldığı özel sayfalar sayesinde öğrenciler ve veliler okul ihtiyaçlarına hızla ulaşabiliyor.

Öğrencilerin gittiği sınıfa göre ihtiyaçlarını da ayrıştıran sayfalar, dört bölümden oluşuyor. Birinci bölümde anaokuluna giden miniklerin ihtiyaç listeleri yer alırken ikinci bölüm; birinci sınıftan beşinci sınıfa kadar ilköğretim öğrencilerinin hazır kırtasiye ihtiyaç setleri ve kitaplarından oluşuyor. Çantalar, kalemler, defterler, cetveller, resim malzemeleri ve diğer her tür kırtasiye ürünleri başta olmak üzere kaynak kitapların da bulunduğu listeler öğrencilere geniş seçenekler sunuyor.

Ortaöğretim öğrencilerinin ihtiyaçları üçüncü bölümde sunulurken 9. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler de dördüncü bölümde kendilerine özel hazırlanmış ürün listelerini bulabiliyor.

Öğretmenlerin ve Okulların İhtiyaçları da Unutulmadı

Hepsiburada’nın hazırladığı listelerde öğrencilerin yanısıra öğretmenlerin ve okulların ihtiyaçlarına da yer veriliyor. Dosyadan mikroskoba, dünya haritasından projeksiyon cihazına tüm öğrenim ekipmanları özel sayfalarda sunuluyor. Geçtiğimiz yıllardaki satış alışkanlıkları baz alınarak oluşturulan ihtiyaç listelerine bu sene birçok yeni ürün de eklendi. Öğrenciler ve veliler bu sayfalara http://www.hepsiburada.com/staticPage/12410 linkinden ulaşıp günler süren okul alışverişini birkaç dakikada tamamlayabiliyor.

Hepsiburada Hakkında:

Türkiye’nin lider e-ticaret markası Hepsiburada, 30 farklı kategoride 4,5 milyon ürün çeşidi ve 10 milyon ürünüyle (SKU) aylık ortalama 21 milyon ziyaretçinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmaktadır. Gebze’de 100 bin metrekare depolama alanıyla e-ticaretin en büyük operasyon merkezlerinden birine sahip olan Hepsiburada, üstün teknolojiye sahip altyapısıyla Türkiye’de e-ticaretin gelişimine ve dijital dönüşüme katkı sağlamaktadır. Şimdiye dek 3 kez Türkiye’nin en sevilen e-ticaret markası (Lovemark) seçilen Hepsiburada, sadece Türkiye’nin değil Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’nun da en büyük e-ticaret platformudur.


Okula Dönüş Döneminin Şampiyonu
Hepsiburada

Müşterilerine kusursuz e-ticaret deneyimi yaşatmayı amaçlayan Hapsiburada, yılın en önemli alışveriş sezonlarından biri haline gelen "okula dönüş" dönemi için FikriMühim tarafından yapılan araştırmada ilk tercih edilen online teknoloji mağazası oldu.

Mediacat ve FikriMühim iş birliği ile Türkiye'nin 63 ilinde, okul çağında çocuğu olan 816 kişiyle online görüşme tekniği kullanarak gerçekleştirilen araştırma, ebeveynlerin okul alışverişlerindeki marka tercihlerine, bütçelerine ve satın alma alışkanlıklarına ışık tutuyor.

Yeni öğretim yılı yaklaşırken öğrencilerin ihtiyaçları için özel listeler ve ürün setleri hazırlayan Hepsiburada, ebeveynlerin okul alışverişinde ilk tercih ettikleri online teknoloji markası oldu.

Hepsiburada’nın ‘okula dönüşün muhteşem olsun’ sloganıyla yayına aldığı özel sayfalar sayesinde öğrenciler ve veliler okul ihtiyaçlarına hızla ulaşabiliyor. Öğrencilerin gittiği sınıfa göre ihtiyaçlarını da ayrıştıran sayfalarda çantadan kaleme, defterden resim malzemeleri ve diğer her tür kırtasiye ürünlerine kadar birçok farklı seçenek sunuluyor.

Hepsiburada Hakkında:

Türkiye’nin lider e-ticaret markası Hepsiburada, 30 farklı kategoride 4,5 milyon ürün çeşidi ve 10 milyon ürünüyle (SKU) aylık ortalama 21 milyon ziyaretçinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmaktadır. Gebze’de 100 bin metrekare depolama alanıyla e-ticaretin en büyük operasyon merkezlerinden birine sahip olan Hepsiburada, üstün teknolojiye sahip altyapısıyla Türkiye’de e-ticaretin gelişimine ve dijital dönüşüme katkı sağlamaktadır. Şimdiye dek 3 kez Türkiye’nin en sevilen e-ticaret markası (Lovemark) seçilen Hepsiburada, sadece Türkiye’nin değil Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’nun da en büyük e-ticaret platformudur.


ÜNLÜ KRİMİNOLOG PROF.DR. SEVİL ATASOY
HEPSİBURADA FACEBOOK SAYFASINA KONUK OLUYOR

Hepsiburada, sizi, dünyaca ünlü adli tıp uzmanı ve kriminolog Prof. Dr. Sevil Atasoy ile suçluların ürpertici dünyasında bir gezintiye davet ediyor. 22 Eylül Cuma günü saat 15.00’te Hepsiburada Facebook sayfasına konuk olacak Prof. Dr. Sevil Atasoy, Türkiye’de ve dünyada yaşanmış cinayetler, şüpheli ölümler hakkında karanlık noktalara ışık tutuyor. Yazar, yakından izlediği, birbirinden sıra dışı, yaşanmış olayları mercek altına alıyor. Hikâyelerini bir dedektif tecrübesi ve soğukkanlılığının yanı sıra bir bilim insanı titizliğiyle okurlarıyla paylaşıyor. ‘Kusursuz cinayet yoktur’, ‘Her çikolata yenmez’, ‘Yeraltındaki melekler yeryüzündeki şeytanlar’ gibi gerçek polisiye vakaları anlatan kitaplarıyla okurlarla buluşan Prof. Dr. Atasoy, Hepsiburada Facebook sayfasında gerçekleşecek söyleşide kafalardaki soruları aydınlatıyor.

Hepsiburada Hakkında:

Türkiye’nin lider e-ticaret markası Hepsiburada, 30 farklı kategoride 4,5 milyon ürün çeşidi ve 10 milyon ürünüyle (SKU) aylık ortalama 21 milyon ziyaretçinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmaktadır. Gebze’de 100 bin metrekare depolama alanıyla e-ticaretin en büyük operasyon merkezlerinden birine sahip olan Hepsiburada, üstün teknolojiye sahip altyapısıyla Türkiye’de e-ticaretin gelişimine ve dijital dönüşüme katkı sağlamaktadır. Şimdiye dek 3 kez Türkiye’nin en sevilen e-ticaret markası (Lovemark) seçilen Hepsiburada, sadece Türkiye’nin değil Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’nun da en büyük e-ticaret platformudur.


HEPSİBURADA FACEBOOK SÖYLEŞİLERİNİN BUGÜNKÜ KONUĞU AHMET NAÇ

Türkiye’nin konuştuğu öğretmen Ahmet Naç, yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasına sayılı günler kala Hepsiburada Facebook sayfasına konuk olacak. Yaratıcı fikir ve dokunuşlarla sıradan bir sınıftan harikalar yaratan Ahmet Naç, ebeveynlere ve öğrencilere, başarılı bir okul yaşamı için önerilerde bulunacak. Bütün meslekleri aynı anda yapabileceği bir iş olduğu için öğretmen olmayı seçen Ahmet Naç, boş vakitlerinde gözlüğünü ve takım elbisesini çıkarıp, pelerinini takarak çocukların süper kahramanı oluyor. İlk kitabı Gölge’de, uğrunda ölüme bile gideceğimiz bir adamın; seni tanımadan, senin için neler yaptığını anlatan Ahmet öğretmen, sosyal mecralarda kısa sürede 300 bini aşkın takipçiye ulaşmış. “Okumayı öğretmeyelim okumayı sevdirelim” diyen Ahmet öğretmen, Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan öğretmenlerin, çocuklarının başarılı olmasını yürekten isteyen anne-babaların ve her yaştan öğrencinin sorularını cevaplamak üzere, 15 Eylül Cuma günü saat 15.00’te Hepsiburada Facebook sayfasında olacak.

Hepsiburada Hakkında:

Türkiye’nin lider e-ticaret markası Hepsiburada, 30 farklı kategoride 4,5 milyon ürün çeşidi ve 10 milyon ürünüyle (SKU) aylık ortalama 21 milyon ziyaretçinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmaktadır. Gebze’de 100 bin metrekare depolama alanıyla e-ticaretin en büyük operasyon merkezlerinden birine sahip olan Hepsiburada, üstün teknolojiye sahip altyapısıyla Türkiye’de e-ticaretin gelişimine ve dijital dönüşüme katkı sağlamaktadır. Şimdiye dek 3 kez Türkiye’nin en sevilen e-ticaret markası (Lovemark) seçilen Hepsiburada, sadece Türkiye’nin değil Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’nun da en büyük e-ticaret platformudur.


Hepsiburada R&D Center is the first address for local software developers

Hepsiburada, the leading e-commerce platform, accelerates the production of innovative and local solutions for e-commerce with the recently established R&D center. This new technology base launched by Hepsiburada will become a meeting and project development point for the universities and software developers carrying out works on e-commerce sector.

Hepsiburada's R&D center launched in April provides technology support to the e-commerce sector rapidly growing in Turkey. With this investment, Hepsiburada aims to develop innovative projects that will provide benefits to the online shopping ecosystem.

At the center where solutions for meeting the expectation of millions of consumers are shopping online will be emerged, priority will be particularly given to the projects related to management of Hepsiburada catalog, which is the largest digital product catalog of Turkey, as well as to online marketing platforms, data analysis systems, personalization engines, retail solutions, warehouse platforms, payment systems and end-to-end delivery areas. The R&D center developing all these solutions will benefit from the state-of-the-art digital technologies such as artificial intelligence, big data, micro services and infinitely scalable cloud based infrastructure technologies. The methodology used to deliver these solutions at such scale is also a first in Turkey.

Opportunity for local software

The Hepsiburada R&D Center, which will also add value to the local software industry, opens its doors to all local software developers and opinion leaders, including the public institutions and universities which have technological ideas, products and solutions for e-commerce.

Inviting all the sectors working for the e-commerce sector to the R&D Center for cooperation, Hepsiburada's CTO Mittu Sridhara said, "We are proud that we have received the license for opening the R&D center. We are working on projects where all members of the retail sector in Turkey can expand their works in digital. We are hoping to given an opportunity to the new ideas by cooperating with the universities, local software developers, computer and industrial engineers working in this field."

Making a statement related to the opening of the R&D Center, Hepsiburada's Chairwoman Hanzade Doğan Boyner said, "With our new R&D center, I believe we will create an important effect in our country's digital transformation. We will be supporting the digital transformation of every company from big brands to SMEs who want a platform for reaching out to their customers online. We will continue to offer to our customers the firsts that create value and benefit for everyone shopping online by using our technological power."

Receiving its license from the Ministry of Science, Industry and Technology, the Hepsiburada R&D Center has started with its operations at the management building located at Mecidiyeköy, Istanbul. It's aimed to have 150 employees at the R&D center by the end of 2017.

Launched in such a period where the concepts such as omnichannel, mobile technologies and digital media etc. cause big changes in retail business, this investment is expected to create significant opportunities for the Turkish retail sector.

BAŞA DÖN