İndigo Kitap
Stefan Zweig Seti (6 Kitap Takım) - Stefan Zweig

Stefan Zweig Seti (6 Kitap Takım) - Stefan Zweig

İndigo Kitap
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
Beş Yıldız 30 Ekim 2018, Salı
ürün paketlemesi çok iyiydi eksiksiz geldi bu fiyata mükemmel devamını göster devamını gizle
efe önier BORNOVA - İzmir Tüm Yorumlar (42)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501757/1501767
HepsiGlobal/true

Stefan Zweig Seti (6 Kitap Takım) - Stefan Zweig

20. yüzyıla damgasını vurmuş yazarlardan biri olan Stefan Zweig, şüphesiz ardında okunmaya değer pek çok eser bıraktı. Ünlü yazarın yaklaşık 40 yıl boyunca yazmış olduğu 30'u aşkın kitabı, ülkemiz dahil tüm dünyada farklı yayınevleri tarafından yayınlandı ve yayınlanmaya devam ediyor. İndigo Kitap'ın, en seçkin eserleri bir araya getirdiği setlerden biri olan Stefan Zweig Seti (6 Kitap Takım), yazarın birden çok eserine sahip olmak isteyenler için büyük avantaj sağlıyor. 

Büyük Bir Ustalıkla Yazılmış Sorgulayan ve Sorgulatan Hikayeler

Stefan Zweig, Hitler döneminde Avusturyalı bir Yahudi olmanın bedelini ağır ödemiş; talihsizliklerle dolu hayatından esinlenerek yazdığı eserlerinde her zaman insan doğasını, ahlak ve adalet gibi kavramları sorgulamış usta bir yazar. Bunun sonucunda okuyucuyu pek çok konuda sorgulamaya iten onlarca eser üreten Zweig, adını çağdaş dünya edebiyatı yazarları arasına altın harflerle yazdırmayı başarıyor. 

Stefan Zweig Seti (6 Kitap Takım) - Stefan Zweig, içinde Amok Koşucusu, Bir Kadının Yaşamından 24 Saat, Satranç, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Korku, Olağanüstü Bir Gece gibi yazarın en ünlü yapıtlarını barındırıyor. Başarı, hırs, aşk, sadakat, suç, hoşgörü gibi insana ve topluma dair farklı temaları oldukça sarsıcı karakterler ve olaylar üzerinden anlatan bu 6 kitap, her kitaplıkta olmayı hakediyor. 

Yazar Hakkında

28 Kasım 1881'de Viyana'da dünyaya gelen Stefan Zweig, varlıklı Yahudi bir ailenin 2. çocuğu olarak iyi bir eğitim aldı ve Viyana Üniversitesi'ndeki felsefe eğitimini sürdürürken yazılarını yayınlamaya başladı. Hitler'in Avrupa'daki yükselişi ile birlikte açık bir hedef haline gelen yazarın evi basılıp, kitapları yakılmaya başlanınca ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. Bir süre İngiltere ve Brezilya'da yaşayan Stefan Zweig, 22 Şubat 1942 tarihinde yeni bir hayat kurmanın ağırlığına dayanamadığını belirten bir mektup yazdıktan sonra eşiyle birlikte intihar ederek kendi isteğiyle yaşamına son verdi. Stefan Zweig Seti (6 Kitap Takım)
Öykü ve roman türündeki eserleriyle dünya çapında büyük ilgiyle okunan, modern klasiklerin başında gelen Stefan Zweig’in en çok sevilen kitaplarından oluşan, kütüphaneniz için 6 kitaplık set…

Setin içindeki kitaplar:

Olağanüstü Bir Gece
Olağanüstü Bir Gece, sıradan ve tasasız bir hayat yaşarken ailesinden kalan mirasla bir anda varoluşunu temelden sorgulayan bir adamın hikâyesi… Hayata karşı duyarsızlaşan, duygularını yitiren ve hissetmeyi unutan bir adamın sadece bir gecede ruhunun derinliklerinden gelen ve toplumun çizgisinden çıkmasına neden olan bir sorgulama…

İnsan olmanın ne olduğu, tutkunun ve en dibe vurmanın yoğunluğu Stefan Zweig’in derinden düşündüren bu eserinde okurlarla buluşuyor.

Korku
Stefan Zweig’in 1920’de kaleme aldığı ve bir kadının duyguları üzerine yazdığı, en etkili hikâyelerinden birisi olan Korku, burjuva yaşamın kapılarından girerek kadın erkek ilişkilerini dramatik bir dille anlatıyor okurlara. Korkunun insan ruhunu adım adım ele geçirdiği hikâyede; utanç duygusu, suçluluk ve öfkeyle dolup taşan bir kadının dünyası, en can alıcı noktalarıyla gözler önüne seriliyor. Varoluşun sorgulanması, kadın erkek ilişkilerinin iç yüzü ve toplumsal baskıların insanları nasıl değiştirdiği Stefan Zweig’in gerçekçi ve detaycı üslubuyla Korku hikâyesinde ele alınıyor.

Satranç
Satranç, görünüşte bir gemide yolları tesadüfen kesişen bir satranç şampiyonu, hırslı oyuncular ve tutukluluğu sırasında gizlice ele geçirdiği bir satranç kılavuzundan öğrendiği oyunlarla kendi zihninde kaybolmuş Dr. B’nin hikâyesi gibi görünür. Oysa âdeta yazarın bir veda mektubu niteliği taşımaktadır.
Stefan Zweig, muhteşem ve gerilim dolu bir kurguyla kaleme aldığı bu öyküyü Brezilya’dayken yazmış ve intihar etmeden kısa bir süre önce tamamlamıştır. Hikâye, Avrupa kültürünün Nazi tehlikesi altında yok oluşuna, zorbalık ve baskı gören toplumların ruhsal gelgitlerine ve çalkantılarına ışık tutar. Zweig, gizliden gizliye kendi hayatında da yaşadığı baskılar ve sürgünü, Satranç hikâyesinin içinde okuyucuya sunmuştur.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
Zweig’ın 1920’li yılların sonunda kaleme aldığı Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, tek taraflı bir aşkın naif anlatımıdır. Marjinal karakterleri ve eşine az rastlanır psikolojik çözümlemeleriyle okuyucuyu kendine hayran bırakan yazar, bu kez de âşık olan bir kadının saplantılı duygularını kaleme almıştır. Bir ömür süren suskunluğun “isimsiz” bir mektupla son buluşu aşk, sadakat ve mutluluğun anlamlarını okuyucuya bir kez daha sorgulatırken, hikâye aynı zamanda Zweig’ın psikolog yanını belirgin biçimde ortaya koyuyor.

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat
Bir Kadının Yaşamından 24 Saat, Monte Carlo’da bir gece, intiharın eşiğindeki başarısız bir diplomatla karşılaşan kadının toplamdaki bir gününü anlatır. Ancak söz konusu zaman aralığı, kadının hayatının en heyecanlı ama sonu hayal kırıklığı ile biten en korkunç günüdür. Özgürlüğünü ilan ederek tutkularının peşinden giden bu kadının hikâyesi, 1920'li yılların sonlarında Avrupa’nın ‘aristokrat’ tabakasının ikiyüzlü ahlak anlayışına yönelik eleştirel tavrıyla da dikkat çeker.

Amok Koşucusu
Amok Koşucusu ikilemlerin hikâyesidir, vicdanıyla aklı arasında kalanların hikâyesi… Aynı zamanda bir delilik hali... Hint Adaları’nda doktorluk yapan adama günün birinde zengin bir kadın gelir, çaresizce doktordan yardım ister, fakat doktor onu reddeder. Kadının zenginliği ve tavırları onu öfkelendirir. Fakat sonrasında, bir insanın hayatını hiçe saydığını düşünen doktor, kadına yardım etmediği için pişman olur ve koşmaya başlar, halk arasında Amok diye bilinen ölümcül delilik halinin pençesine düşmüştür. Önüne gelen her şeyi yok ederek koşar ve en sonunda kendisi de yok olur. Stefan Zweig, hayatının bir yansımasını aktardığı bu hikâyede, intihar kavramını, korkuları ve bir insanın yaşadığı çıkmazları kendine has tarzıyla okurlarına aktarmayı başarıyor.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Stefan Zweig
Diğer
Yurt Dışı Satış Var
Stok Kodu HBV000007SB0K
 • MS
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  sayfalar hemen kopuyor

  İndirimde aldım iyi ki fazla para vermedim kalitesiz cilt yapmışlar hemen kopuyor. sayfalar çıkacak yerinden açınca

  KOZAN - Adana

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Bence burada yazarın sanatını tartışmaya gerek yok. Baskı kalitesi , yazların boyutu ,dili , olayların ilerleyişi , bakış açısı , anlatışı bunun gibi harika olarak sıralayacağım çok şey var gayet başarılı alın okuyun arkadaşlar her kitap 500 600 sayfa olmak zorunda değil bazen kısa ve öz olan daha kıymetlidir.Ve kitaplar seyahatler için ideal bence

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Gayet güzel

  KADİRLİ - Osmaniye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • GS
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Dört Yıldız

  uzun zamandır kitap okumamıştım. O bakımdan İyi geldi. bu kitaplara gelince sıra satranç isimli olan fena değil. diğerleri basit bir iki olayı süsleyerek anlatmış. duyguları anlatmaya çalışmış daha çok. uygun fiyatlıydı zamanım vardı okudum.

  ÇEKMEKÖY - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (5)

 • AK
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  mithiş

  KADIKÖY - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • AY
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Bir Yıldız

  Ucuz be basit kağıtta yazılmış,

  MERKEZ - Aydın

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (6)

 • FA
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Çeviri ve baskı gayet kaliteli.

  Yazarı ve kitaplarını anlatmaya gerek yok zaten. Şaheser. Baskı kalitesi ve çeviride gayet kaliteli. Alınabilir bir ürün olmuş

  MERKEZ - Muğla

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • YB
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Hepsiburada her zaman iyidir

  gercekten iyi paketleme uygun fiyat

  KAĞITHANE - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Almayın

  Arkadaşlar genel olarak iyi bir okuyucuyumdur kitapların dili çok kötü çevirmenden ötürü mi bilmiyorum ama gerçekten çok kötü hikayeler ise sonuç odaklı en sonunda vermek istediği bir mesaj veriyor yazar o kadar onun dışında hikaye akışı felan güzel değil gerçekten almayın

  BAŞİSKELE - Kocaeli

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (6)

 • FK
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Mükemmel

  Herkesin kitaplığında olması gereken kitaplar. Kısa öyküler sizi sıkmıyor.

  SARIYER - İstanbul

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (42)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Körlük - Jose Saramago
Sofie'nin Dünyası - Jostein Gaarder
Fareler Ve İnsanlar - John Steinbeck
Sol Ayağım - Christy Brown
%30
35,00 TL 24,50 TL
Sepette %35 indirimli fiyat
15,92 TL
%36
37,04 TL 23,69 TL
%10
16,00 TL 14,40 TL
%42
22,22 TL 12,90 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Yorumlar
(98)
(41)
(91)
(81)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Yazar Jose Saramago Jostein Gaarder John Steinbeck Christy Brown
BAŞA DÖN