Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
T1 Nanotech
T1 Nanotech Adblue Dizel Araçlar Için Üre Çözeltisi 20 kg

T1 Nanotech Adblue Dizel Araçlar Için Üre Çözeltisi 20 kg

T1 Nanotech
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483631/26005/80531051

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:

Ürünümüz kıngblue markası ile arz edilen , Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 emisyon standartlarına uyum saglamak amacı ile gelistirilen, SCR (Seçici Katalitik Indirgeme) donanımlı dizel araçlarda kullanılan, ultra saf su karışımlı %32,5’lik üre çözeltisidir.

Kıngblue , TSE belgelidir. Ayrıca Alman otomotiv derneği VDA tarafından kalitesi tescil edilmiş ve belgelendirilmiştir.

·         
·         

  ADBLUE® NEDİR?

 

AdBlue ®, zararlı egzoz gazlarını NOx- nitrojen oksit) su buharı ve zararsız nitrojene dönüştüren , SRC (Seçimli Katalitik İndirgeme) sistemi ile kullanılan özel bir üründür.

%32,5 üre ve %67,5 demineralize sudan oluşur.

Kıngblue ® (DIN 70070/ ISO 22241 /AUS32) dizel yakıtlı ağır hizmet taşıtlarının oluşturduğu NOx-emisyonunu kimyasal olarak azaltır.

Renksiz ve toksik olmayan bir sıvıdır.

Kıngblue ®,  Euro 4, Euro 5 ve Euro 6  standartlarını karşılayan SCR'li dizel araçlar için kullanılması zorunlu bir üründür.

 Euro 4 ve Euro 5 standartlarını karşılamak amacıyla önde gelen ticari ağır vasıta üreticileri , SCR motor teknolojisini geliştirip bu standartları karşılayan araçların üretiminde uygulamaya başlamıştır. Bu teknolojideki araçlar Türkiye'ye 2006 yılının sonu ile gelmeye başlamıştır ve sayıları hızla artmaktadır.

 Firmamız Euro 4 ve Euro 5 ticari dizel araçlar için zorunlu olan Kıngblue ® ürününün satışını yapmaktadır.

  ADBLUE® STANDARTLARI

AdBlue® ilk olarak AB tarafından DIN 70070 olarak standardize edilmiştir. Daha sonra bu standart ISO tarafından uluslararası geçerliliğe dönüştürülerek revize edilmiştir. 4 ana konudan oluşur:

ISO 22241: 1 Kalite Gerekleri

ISO 22241: 2 Deney Yöntemleri

ISO 22241: 3 Elleçleme, Nakliye ve Depolama

ISO 22241: 4 Dolum Sistemleri

SCR TEKNOLOJİSİ

Seçimli Katalitik İndirgeme Sistemi (SCR) Nasıl İşler?

 Bu yöntem bir arıtma sistemiyle birlikte çalışan gelişmiş motor ateşlemesiyle nitrojen oksit (NOx) gibi maddeleri emmeyi amaçlayan egzoz emisyonunu birleştirmektedir. Karışım, katalizöre ulaşmadan egzozlara püskürtülür. Bu noktada oluşan yüksek ısı Kıngblue ®’ yu amonyağa dönüştürür. Daha sonra amonyak ve karşıt nitrojen oksitleri katalizöre nüfuz ederken birbiriyle reaksiyona girer ve atmosfer için zararlı olmayan iki elemente; nitrojen ve su buharına dönüşür. Böylece çevreye yayılan zararlı kimyasallar azaltılmış olur.

Araç İçerisinde AdBlue Deposu

Kıngblue ® bu özel ısıtmalı tanklarına doldurulur.

SCR teknolojisiyle donatılmış araçlarda sisteminin çalışmasını kontrol etmeye yarayan sensörler mevcuttur. NOx kontrolü, gösterge paneline yerleştirilmiş uyarı lambasından ve susturucuya monte edilmiş NOx sensöründen oluşur. Egzoz gazındaki NOx miktarı, 7g/kWh’lik sınır değerini aşarsa aracın yakıt püskürtme sistemi otomatik olarak yakıt püskürtmeyi azaltır ve araç çekişten düşer. Aracın azami torku %40’a varan oranda azaltılır. İzin verilen emisyon düzeylerinin aşılmasında katalizör kısa sürede hasar görür. Filtrelerden sıvı geçişi sağlanmadığı için filtreler kurur ve büzüşür. Sonuçlar OBD sistemi (Cihaz Üzerindeki Diyagnostik Sistem) içinde saklanır.

            Neden KıngBlue?


Tüm ürünlerimiz otomatik hatlarda üretilir ve sigortalıdır.
 ISO 9001 Kalite Sistemi mevcuttur. Tüm hattımız kontrol altında, sürekli denetlenir.
Tesisimizde ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi uygulanır. Çevreye duyarlı, her tür çevre ve iş güvenlik tedbirlerinin alındığı tesisimizde sürekli iyileşme prensibi ile çalışır.
Tesisimizde etkin bir iş güvenlik sistemi uygulanır.

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön