Epsilon Yayınları
Taht Oyunları Game of Thrones (9 Kitap) - George R. R. Martin

Taht Oyunları Game of Thrones (9 Kitap) - George R. R. Martin

Epsilon Yayınları
seçenek
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
sürükleyici (06.12.2016)
ilk olarak diziyi takip eden birisi olarak seriyi almaya karar verdim. kitap ile dizi arasında bazı farklılıklar bulunmakta ancak senaristler de zaten kitap ile dizi arasında farklılıklar bulunduğunu açıklamıştı. şu an 6.kitaba geçtim. ürün yaklaşık 2 ay önce elime geçti. gündüz çalıştığım için akşamları okuma imkanım oluyor. kitabı elinize aldığınızda bırakasınız gelmiyor. kitap tek bir anlatımla ilerlemiyor. şöyle ki her bir karakter açısından ilerliyor ve her bölümü o karakterin gözü ile anlatıyor(benim favorim tyrion lanister). bölümler de çok uzun değil. bölümler 20-30 sayfa arasında değişiyor. seriyi almayı düşünenler kesinlikle pişman olmaz. devamını göster devamını gizle
ufuk can (27) - Adana - Türkiye Tüm Yorumlar (50)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501713

Taht Oyunları Game of Thrones (9 Kitap) - George R. R. Martin

Taht Oyunları - Game of Thrones (9 Kitap)
Setin içinde yer alan kitaplar:

Buz ve Ateşin Şarkısı 1. Kitap - Taht Oyunları (Tek Kitap) 
Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap - Kralların Çarpışması - Kısım 1 
Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap - Kralların Çarpışması - Kısım 2 
Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap - Kılıçların Fırtınası - Kısım 1 
Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap - Kılıçların Fırtınası - Kısım 2 
Buz ve Ateşin Şarkısı 4. Kitap - Kargaların Ziyafeti - Kısım 1 
Buz ve Ateşin Şarkısı 4. Kitap - Kargaların Ziyafeti - Kısım 2 
Buz ve Ateşin Şarkısı 5. Kitap - Ejderhaların Dansı - Kısım 1 
Buz ve Ateşin Şarkısı 5. Kitap - Ejderhaların Dansı - Kısım 2 
Buz ve Ateşin Şarkısı 1. Kitap - Taht Oyunları 

Yazların on yıllar, kışların bir insan ömrü sürebildiği diyarda, dehşetli ve soğuk zamanlar yaklaşmaktadır. Kışyarı'nın kuzeyindeki buzul topraklarda, Yedi Krallık'ı koruyan Sur'un ötesinde tehditkâr doğaüstü güçler toplanmaktadır. Savaşın tam ortasında, doğdukları topraklar kadar sert, boyun eğmez Starklar vardır. Acımasız soğuğun hüküm sürdüğü kuzeyden, uzak güneydeki sıcak zevk yurduna uzanan, leydiler, lordlar, savaşçılar, büyücüler ve katillerle dolu öykü, korkunç kehanetlerin işaret ettiği bir devirde başlamaktadır. Komplo, trajedi, ihanet, zafer ve dehşet dolu olayların ortasında Starklar'ın, dostlarının ve düşmanlarının kaderi bıçak sırtındadır. Hedef, en ölümcül savaş olan taht oyununda muzaffer olmaktır. 

George R. R. Martin türünün sınırlarını zorladığı Taht Oyunları ile bir şaheser ortaya koyuyor. Dünyanın dört bir yanındaki fantastik edebiyat okurlarını kesinlikle memnun edecek epik serinin ilk cildi gizem, entrika, aşk ve macera dolu sayfalarıyla büyülüyor. 

Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap - Kralların Çarpışması - Kısım 1 
Buz ve Ateşin Şarkısı 2. Kitap - Kralların Çarpışması - Kısım 2 

Krallar çarpışırken tüm diyar titrer... 

George R. R. Martin, Taht Oyunları'nın sabırsızlıkla beklenen devam kitabı Kralların Çarpışması'nda okuyucuları eşsiz hayal gücüyle buluşturuyor. Büyü, intikam ve savaşla dolu, eşi benzeri görülmemiş bir dünyanın kapıları açılırken büyük bir serüven başlıyor. 

Alev ve kan rengine bürünmüş bir kuyruklu yıldız, gökyüzünü baştan başa kaplamıştır. Ejderha Kayası'nın kadim kalesinden, Kışyarı'nın haşin topraklarına kadar korkunç bir keşmekeş hâkimdir. Altı güç, Demir Taht'ı ve parçalanmış Yedi Krallık'ı ele geçirmek için kıyametvari bir savaşa hazırlanmaktadır. Gecenin karanlığında ölüler yürümekte, kardeş kardeşi katletmektedir. Bir akılşövalyesi, tehlike saçan bir büyücü kadını zehirlemek peşindedir. Bir prenses, öksüz oğlan kılığında dolaşmakta; Ay Dağları'nın vahşi adamları, yağma için inmektedir. Kardeş katli, zillet, simya ve kıyımla ilerleyen bu macerada zafer, kılıcı ve kanı en soğuk olanların dahi olabilir... 

Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap - Kılıçların Fırtınası - Kısım 1 
Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap - Kılıçların Fırtınası - Kısım 2 

George R. R. Martin'in muhteşem serisi, Kılıçların Fırtınası ile modern fantastik edebiyatın istisnai başyapıtlarından biri konumuna geliyor, imgesel kurgunun büyük eserleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. 

İktidar mücadelesindeki beş savaşçıdan birinin ölmüş, bir diğerinin gözden düşmüşolmasına rağmen savaş tüm şiddetiyle sürmektedir. Yedi Krallık'ın zor durumdaki hükümdarı Joffrey, Demir Taht'ta oturmaya devam etmektedir. En amansız düşmanıStannis, takip ettiği büyücü kadının kurbanı olmuş ve bozguna uğramıştır. Nehirova'daki Genç Robb, Kuzey'e hükmetmekte; Daenerys yaşayan son ejderhalarla beraber kana bulanmış bir kıtayı katetmektedir. Rakipler son hesaplaşma için harekete geçerken büyük bir yabanıl ordusu, efsanevi Ötekiler'le birlikte medeniyetin merkezine doğru ilerlemektedir. 
Diyarda sükûnet, Yedi Krallık'ın kılıçların fırtınası ile sarsılmasıyla mümkündür... 

Buz ve Ateşin Şarkısı 4. Kitap - Kargaların Ziyafeti - Kısım 1 
Buz ve Ateşin Şarkısı 4. Kitap - Kargaların Ziyafeti - Kısım 2 

George R. R. Martin, imgesel kurguya yeni bir soluk getiren abidevi serisinin uzun zamandır beklenen dördüncü cildi Kargaların Ziyafeti ile şaheserine devam ediyor. 

Yedi Krallık'taki çetin mücadelelerde hayatta kalmayı başaranlar, emelleri için yeni savaşlara girişir. İnsan suretindeki kargalar, ziyafet için bir araya gelerek yeni komplolar hazırlar ve tehlikeli ittifaklar kurar. Asiller ve sıradan insanlar, askerler ve büyücüler, katiller ve bilgeler; bahtları ve elbette hayatları uğruna bir araya gelir... 

Kargaların ziyafetinde çoğu misafirdir fakat azı nefes almaya devam edebilecektir... 

Buz ve Ateşin Şarkısı 5. Kitap - Ejderhaların Dansı - Kısım 1 
Buz ve Ateşin Şarkısı 5. Kitap - Ejderhaların Dansı - Kısım 2 

Kötülüğün yükseldiği bir vakitte olaylar; kanunsuzların, rahiplerin, askerlerin, derideğiştirenlerin, asillerin ve kölelerin büyük roller oynadığı bir sahnede geçmektedir. En zorlu dans, Ejderhaların Dansı başlamaktadır. 

Daenerys Targaryen, toz ve ölüm dolu topraklar üzerinde hüküm sürmektedir. Tyrion Lannister, yeni müttefikler edinmiş, bilinmezlerle dolu bir serüvene çıkmıştır. Donmuş kuzeyde Jon Kar, Sur'un ötesinden gelen buzdan düşmanlarla ve en yakınları arasından hasımlarla karşı karşıyadır. 

Yedi Krallık'ın akıbeti, uçurumların kenarındadır...

George R. R. Martin'in yarattığı muhteşem fantastik seri "Game of Thrones" ya da Türkçedeki adıyla "Taht Oyunları" serisinin ilk kitabı 1 Ağustos 1996 yılında yazılmış olsa da asıl şöhretini 2011 yılında aynı adla yayımlanan HBO dizisi ile yarattı. Epsilon Yayınevi tarafından serinin ilk kitabı haricindeki kitapların ikiye bölünerek ciltler halinde yayımladığı 9 kitaplık Taht Oyunları Seti, Türkiye'de de çok satanlar listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

Bu fantastik seride macera Taht Oyunları dünyasının üç kıtasından Ortaçağ Avrupasını andıran 12.000 yıllık Westeros'un 7 krallığında başlıyor. Lannister, Targaryen, Stark, Tully, Baratheon, Tyrell, Greyjoy, Arryn ve Martell ailelerinden oluşan bu 7 krallıkta savaşlar, entrikalar ve kuzeyde yaşanan kış ise hiç bitmiyor. Taht Oyunları Seti için açılan binlerce forumda bu krallıkların bugün hangi ülkeleri temsil ettiği tartışılıyor. Zira kitaplarda yaşananlar neredeyse günümüzün politik entrikaları ve savaşlarıyla paralel ilerliyor. Seride güney krallıkları entrikayı, kuzey krallıkları soğuk toprakları ve hiç bitmeyen kışı, doğu toprakları ise ayak basılmamış yabani toprakları temsil ediyor. Kuzey Krallıklarının arkasında bulunan "Duvar-Sur" ise Westeros'u tüm kötülüklerden ve vahşi topraklardan korumak için inşa ediliyor. Duvar genellikle mahkumlar veya ailelerinden kaçanlardan meydana gelen "Gece Bekçileri" tarafından korunuyor. Gece Bekçileri Duvar'ı korumak için yemin ediyor ve ölene dek bekar kalarak yaşıyorlar. Her birinin ayrı bir slogana sahip olduğu evlerden Lannister'lar zenginlikleri ile bilinirken, Targaryen'ler ise yüzyıllar önce yok edilen ejderhaların kanını taşıyor. En asil ve krala en bağlı aile ise kuzeyin hakimi ve Duvar'ı inşa eden Stark Ailesi oluyor. Tyrell'lar Yüksekbahçe Kalesi'nin hakimi, Greyjoylar denizlerin hakimi, Baratheon Krallığı ise Targaryen'den sonra gelen 7 Krallığın hakimi olarak biliniyor. Stark Hanedanı'nın gayrimeşru oğlu Jon Snow her ne kadar ilk kitaplarda diğer karakterler kadar yer alsa da macera ilerledikçe seride başrole oturuyor. Krallık demir bir tahttan yönetiliyor ve ailelerin başında bulunan lordlar krala, halk ise kendi lordlarına bağlılık yemini ederek yaşıyorlar. Kitap kralın en yakınında bulunan Kralın Eli'nin şüpheli bir şekilde öldürülmesi üzerine Kış Tepesi Lordu Eddard Stark'ın demir tahtın bulunduğu güneye çağrılması ile başlıyor. Burada büyük bir ihanete uğrayan Eddard Stark'tan sonra kitapta entrikalar, savaşlar ve ölümler başlıyor. Targaryen'lerin elinde son kalan ejderha yumurtaları canlanınca güç el değiştiriyor, hiç bitmeyecek kış yaklaşıyor ve Duvar'ın dışı da hareketlenmeye başlıyor.

1948 yılından Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde doğan George R.R. Martin, daha önce yazdığı fantastik kitaplarıyla edebiyat dünyasında pek çok ödül kazandı. 1975 yılında basılan 2. kitabı "A Song for Lyla" ile Hugo Awards En İyi Roman ödülünü alan yazar sonraki yıllarda yazdığı kitaplarla bu önemli ödülü 4 kez daha kazandı. George R. R. Martin'in 1996 yılında yayımladığı ve ilk adı "Buz ve Ateşin Şarkısı" olan seri birinci kitabın adıyla yani "Taht Oyunları" olarak tüm dünyada fanatik bir okur kitlesi oluşturdu. Seri bugüne kadar tam 45 dile çevrildi ve 60 milyondan fazla sattı."Taht Oyunları" adıyla yayımlanan ilk kitaptan sonra 1999 yılında "Kralların Çarpışması", 2000 yılında "Kılıçların Fırtınası", 2005 yılında "Kargaların Ziyafeti", 2011 yılında ise 5. kitap "Ejderhaların Dansı" yayımlandı. 6. kitap olan "Kış Rüzgarları" ve son kitap olması beklenen "Bahar Rüyası"nın ise ne zaman yayımlanacağı henüz bilinmiyor. 9 kitaplık Taht Oyunları Seti fiyatı ile özel olarak set halinde okuyuculara sunuluyor.


Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 5302
Yayın Evi EPSİLON YAYINEVİ
Yayın Tarihi 2014
Yazar George R. R. Martin
Diğer
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu KEPSILON00001
Taht Oyunları Game of Thrones (9 Kitap) - George R. R. Martin Yorumları
Tüm yorumları gör (50)
 • super

  cok hizli ve eksiksiz bir sekilde ozel kutusunda geldi ??

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • süper

  Kutusu çok iyi oldu, hızlı geldi, hepsi sağlam gıcır gıcır. Kitabın kendisi zaten muhteşem.

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Ürün hasarsız ve zamanında geldi. Tavsiye ederim.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Siparişin hemen ertesi gününde kargo bana ulaştı. Ambalaj ve kalite iyi, kargo elemanı kibardı. Teşekkürler

  BAYRAMPAŞA - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Acayip hızlıydı. Üründe tek bir sorun yok. Eyvallah.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Beş Yıldız

  orjinal ürün. özel kutusunda sağlam olarak geldi

  MERKEZ - Zonguldak - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Ertesi gün geldi gayet memnun kaldım üründe güzelce paketlenmişti

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (8)

 • Beş Yıldız

  Ürünlerim sağlam ve çok hızlı teslim edildi.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Harika

  Muhteşem indirim, çok iyi paketleme ve hasarsız ürün. Daha söyleyecek ne var ki ? Taht Oyunları serisi zaten mükemmel.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (2)

 • Dört Yıldız

  Ürün çok güzel geldi zarar görmemiş.Siparisim hemen 2 günde geldi çok memnun kaldım. Ama ne bi ayraç ne bi hediye koyulmamıştı. Bi ajanda geldi oda pek güzel değildi.

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (5)

 • Tüm yorumları gör (50)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Taht Oyunları Game of Thrones (9 Kitap) - George R. R. Martin ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Taht Oyunları Game of Thrones (9 Kitap) - George R. R. Martin
Çilek Tadında Aşk Öyküleri-Kolektif
Kitap alana "Çilek Tadında Aşk Öyküleri" kitabı %71 indirimli!
%71
indirim
16,50 TL 4,78 TL
Üç Buçuk Atan Aşklar - Hâlâ Arıyorum - Funda Mentaloğlu
Kitap Alana "Üç Buçuk Atan Aşklar" kitabı %65 indirimli!
%65
indirim
15,00 TL 5,25 TL
Redhouse İle İngilizce Öğreniyorum
Kitap Alana "Redhouse İle İngilizce Öğreniyorum" %65 indirimli!
%65
indirim
8,11 TL 2,84 TL
Kedili Ajanda 2018 50. Yılında Mayıs 1968
50 TL ve üzeri kitap alışverişlerinde 2018 Kedili Ajanda 1TL!
6,5 TL
indirim
5,05 TL -1,45 TL
BAŞA DÖN