Pegasus Yayınları
Tanrı'nın Formülü - Jose Rodrigues Dos Santos

Tanrı'nın Formülü - Jose Rodrigues Dos Santos

Pegasus Yayınları
%
 • iline bugün teslimat seçeneği
 • (Kargo Bedava)
 • (Kargo Bedava)
 • iline bugün teslimat seçeneği
Beş Yıldız 02 Nisan 2017, Pazar
Tarih profesörü Thomas Noronha'yla özdeşleşip bildiğinizi sandığınız ama aslında hiç birşey bilmediğinizi farketmeniz çok kısa sürüyor ve kitabı elinizden bırakamıyorsunuz.Diziye uyarlanacak olsa rahat 4 sezonluk malzeme çıkar kitaptan ki keşke uyarlansa da okumaktan aciz kesim de haberdar olabilse bu hikayeden.Yazarın ortadoğudaki gazetecilik deneyimi de arka planda hikayeyi tutarlı ve gerçekçi bir şekilde beslemesinde büyük rol oynuyor bence.Her sayfada öğreniyorsunuz...Bir yanda fiziği,matematiği bir yanda felsefeyi,dini.Ve bunların birbiriyle aslında ne kadar ilişkili olduğunu ya da olmadığını.(quantum beyin yakıyor malum)Şiddetle öneririm... devamını göster devamını gizle
GÖNÜL ÇINAR Tüm Yorumlar (79)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501717
HepsiGlobal/true

Tanrı'nın Formülü - Jose Rodrigues Dos Santos

Tanrı''nın Formülü - Jose Rodrigues Dos Santos

“Rab mahirdir ama zalim değildir. Doğa sırlarını sinsiliğinden değil
özündeki yüceliğinden dolayı saklar.”
—Albert Einstein

1951 sonbaharı: İsrail’in ilk başbakanı David Ben Gurion, Albert Einstein’la tanışmak için Princeton’a gider. Ziyaretinin amacı nükleer silah elde etmektir. Atomla başlayan gizli sohbetleri hızla Tanrı’nın varlığına doğru yönelir. Einstein Tanrı’nın formülünün peşindedir. Dünya düzenini tepe taklak edebilecek bir önemde olduğu için CIA de bu belgenin izini sürmektedir.

Günümüz Kahire’si, Tahrir Meydanı: Kriptolog ve tarih profesörü Thomas Noronha’nın hayatı, çekici İranlı bir kadın olan Ariana Pakravan’ın, çok gizli bir elyazmasını deşifre etmek için yardımını istemesiyle alt üst olur. Albert Einstein imzalı elyazmasının başlığı Tanrı’nın Formülü’dür. Bu formülü deşifre edebilecek tek uzman Noronha’dır. Bunun farkında olan tüm güçlerse Noronha’yı izlemektedir. Kendisiyle birlikte dünyanın da kaderini ilgilendiren bu formül pandoranın kutusuna dönüşmek üzeredir.

Tanrı’nın Formülü, zamanın başlangıcına, evrenin kökenine ve hayatın anlamına dair bu müthiş macerada kuantum fiziğini dinle, Batı felsefesini Doğu mistisizmiyle buluşturan “Tanrı var mı? Doğum ve ölüm nasıl şeyler? Evren sonsuz mu yoksa bir gün yok olacak mı?” gibi insanlığın her zaman üzerine kafa yorduğu sorulara da bir cevap ararken okurlara unutamayacakları bir macerayı da sunuyor.

Tanrı’nın Formülü bilimin hâlâ keşfetmeye ça­lıştığı biricik yer olan dünyadan ve onun baş­langıcı ve sonundan bahsediyor. Hikâyenin konusu bilimsel ayrıntılara boğulmadan oku­yucuyu ilk sayfadan sonuna kadar ele geçiriyor. Tanrı’nın Formülü sinemaya uyarlanacak kadar güçlü bir görsel algıya sahip. Peki, hikâyede ne anlatılıyor? Okuyucuyu bunu kendi başına keşfetme zevkinden mahrum bırakmayacağım. Ancak şu kadarını söyleyebilirim ki kitabı bir kez okumaya başladığınızda elinizden
düşüremeyeceksiniz.
—O Primeiro de Janeiro, Portekiz

Portekizli ödüllü yazar Jose Rodrigues, insanlık tarihi boyunca cevapları merak edilen en önemli konuları işlediği Tanrı'nın Formülü adlı eserinde, okuyucularını bilim, din ve felsefe üçgeninin en hassas noktalarında buluşturuyor.

Geçmişte kaleme almış olduğu Süleyman'ın Anahtarı, Kodeks 632 ve İsa'nın Son Sırrı kitaplarıyla tanınan Dos Santos, bilimsel gerçekliği kanıtlanmış öğeleri sadeleştirerek, kendine has sorgulayıcı üslubuyla macera tadında aktarmayı tercih ediyor. Gazetecilik, sunuculuk ve savaş muhabirliği geçmişi de olan yazar, Lisbon's New University'de ders vermeye devam ediyor.

Zamanın nasıl başladığı, evrende bulunma sebebimizin ne olduğu, dünyanın nasıl yaratıldığı ve sonunun nasıl olacağı, asırlardır merak edilmesine ve binlerce teori üretilmesine karşın gizemini hâlen koruyor. Tanrı'nın Formülü kitabı, akıcı ve merak uyandıran kurgusuyla okuyucuyu heyecanlı bir yolculuğa çıkartıyor. Bu yolculukta, matematik ve fizik kanunlarının temel taşlarını öğrenirken kendinizi bir casusluk ve gerilim girdabında buluyorsunuz. Bilginin en büyük silah olarak kullanıldığı, devletlerin gerçeğe ulaşmak için amansız bir yarış içine girdiği günümüz koşullarında, kazananın olmadığı bir paradoksa tanıklık edebilirsiniz.

Jose Rodrigues Tanrı'nın Formülü kitabı ile okurlarına Albert Einstein'ın gizli kalmış dünyasının kapılarını aralıyor. 1951 yılında İsrail'in ilk başbakanı David Ben Gurion'un, Einstein ile tanışmak üzere Princeton'a gelmesiyle başlayan roman, bu ziyaretin arkasındaki gerçekleri gün yüzüne çıkartıyor. Atom bombasının yapılabilirliğinin ve Tanrı’nın varlığının sorgulandığı sıra dışı sohbetteki konuşmaları kayda alan Amerikan ajanları; yaşayan en büyük dehanın, dinler ve yaratıcı hakkındaki görüşlerini duyduklarında hayretler içinde kalıyor.Tanrı var mı, kutsal kitaplar doğruyu söylüyor mu, evrim teorisinin ne kadarı gerçek, iyi ve kötü nasıl ortaya çıktı, evrende yalnız mıyız, büyük patlamadan öncesi ve sonrası nasıldı? Günümüz Kahire'sinde devam eden roman, bu soruların cevaplarını bulmak için Einstein'ın yazdığı ve şimdiye kadar ortaya çıkmamış olan bir el yazmasındaki şifreli metinlerin çözülme sürecine ışık tutuyor. İran Devleti'nin Bilim ve Teknoloji Bakanlığı'nda görevli olan Ariana Pakravan’ın önderliğinde tarihçiler, matematikçiler, fizikçiler ve kriptologlardan oluşturulan bir ekip, içinde ajanların ve üst düzey devlet görevlilerin de olduğu büyük bir maceraya sürükleniyor.

Herkesin rahatça anlayabileceği bir dilde kuantum fiziği hakkında da bilgi vererek, tarihin az bilinen gerçeklerini gün yüzüne çıkartmaya çalışan Tanrı'nın Formülü kitabı, mistik sanatlara, dini ritüellere ve felsefi yaklaşımlara yaptığı vurgularla okuyucunun zihninde fırtınalar kopartıyor. Tüm bilgi bombardımanını soluksuz bir macera eşliğinde sunarak merak duygunuzu da kamçılamayı başarıyor. Bildiğiniz her şeyi unutup, farklı disiplinlerdeki uzmanların teorilerini ve kanıtlarını öğrenmeye başladığınızda, gerçekler ile aranızdaki bağın değiştiğini gözlemleyebilirsiniz.Geçmişten günümüze bilim dünyasına yön vermiş pek çok mucidin eserlerine ve görüşlerine de yer veren kitap, evrenin oluşumundan günümüz yapay zekâ uygulamalarına ve sonrasında ortaya çıkabilecek gelişmelere değinerek, septisizmin doruklarına çıkan senaryoyu gerçeklerle buluşturuyor. Aksiyonu, gizemi, sorgulamayı ve farklı kaynaklardan bilgi edinmeyi seviyorsanız Tanrı'nın Formülü'nü bir solukta okuyabilirsiniz.

Özgün adı "A Formula De Deus" olan kitap, Pegasus Yayıncılık tarafından piyasaya sunuluyor. Çevirisini Cem Demirkan'ın, yayın koordinatörlüğünü Yusuf Tan'ın, editörlüğünü Dilek Yücel'in ve sayfa tasarımını Cansu Gümüş'ün yaptığı Tanrı'nın Formülü kitabı, uzun süreli takım çalışmasının ürünü olarak okuyucuyla buluşuyor. Uluslararası alanda çok satanlar listesine giren Tanrı'nın Formülü fiyatı ile de okuyucunun beğenisini kazanıyor. İlk Türkçe baskısı 2014 yılının başında yayımlanan 552 sayfalık kitap, bilimsel gerçekler ile dini inanışların en keskin yönlerini başarıyla harmanlayarak tüm dünyada milyonlarca insanın raflarında yer alıyor.
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 552
Yayın Evi PEGASUS YAYINLARI
Yayın Tarihi 2016
Yazar Jose Rodrigues Dos Santos
Diğer
Yurt Dışı Satış Var
Stok Kodu KPEGASUS32104
 • ÖY
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Bilimi kendi görüş açılarına göre yazmışlar

  İlk başta bilimsel gerçekleri hatırlattıkları için seviyorsunuz sona doğru bilimsellik den uzaklaşıyor ve bir tarikat akımı mı diye sorgulamaya başlıyorsunuz. Okursanız da son üçte birini okumanızı tavsiye etmiyorum. Einstein okusa ağlardı

  - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • HG
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  çok çok güzel

  mükemmel bir kitap bitirmek için uykusuz kalacaksınız

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • SE
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Bir Yıldız

  Kargo Hizmeti Berbat Bir Daha Umarım PTT Kargoyla Gönderi Yollamassınız

  - Trabzon - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • EK
  kurgu zayıf

  beklentimin çok yüksek olduğu bir kitaptı. kurgusu oldukça zayıftı. Eğer kuantum fiziğine ilgi duymuyorsanız verdiği bilgiler sizi sıkabilir. kitabı hepsiburada'dan çok ucuza aldığım için ayrıca hepsiburadaya teşekkür ederim, fakat ambalaj konusunda hepsiburadanın çok büyük eksiklikleri var. kitabı karton kutunun içerisine korumasız bir şekilde koydukları için kitap oldukça zedelenmiş bir şekilde geldi.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Beş Yıldız

  Bence muhteşem , bir solukta okunacaklar listesinde

  KARŞIYAKA - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • MA
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  ...

  kargo berbat insan kitapları şeffaf poşete filan koyar şuan kitaplar yarısı ıslak ulaştı elime böyle paketleme olmaz ya yazık verdiğimiz paraya

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • MG
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Muazzam

  Muazzam bir bilgi birikimi ve anlatimi. Ve okullarmizda anlatilmasi gereken ama anlatilmayan seyler malesef. Eger gelismek istiyorsak gereksiz formullerle cocuklarimizi bogmak yerine bilimin nasil yapilmasi gerektigini anlatan bir cevher. Tabi ki en sevdigim kismi inanan biri olarak bilimin inanclari yok saymadan, kirmadan, gucendirmeden nasil yapilabilecegini gostermesi.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • İK
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  harika

  Bakis açınızı değiştiren bir kitap kesinlikle okumalısınız

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • MT
  Formul

  Güzel kitap seriyi okuyacağım Süleyman'in Anahtarı ile devam

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • İK
  Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
  Tanrının Formülü

  Kitapta oldukça fazla sayıda bilimsel retorik dillendiriliyor,doğu felsefesinin bilimsel gerçeklerle yoğrulduğu kimi zaman sarsan kimi zaman sıkan bir kitap.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (79)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN