ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Teeter
Teeter Inversiyon Aleti EP960L Plus

Teeter Inversiyon Aleti EP960L Plus

Teeter
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • Karşılaştır
28 Şubat 2020, Cuma
Lordoz ve belimde düzleşme vardı. Uzman drlar sadece ağrı kesici veriyorlardı ve dikkat etmemi söylüyorlardı. Yaşam kalitem tamamen düşmüştü. Sokağa çıkamıyor uzun süre yürüyemiyordum. Bir umut olarak bu cihazı aldım. İnanıyordum ve inandığım gibi beni yanıltmadı. Biraz planın dışına çıkarak eğimi fazla arttırdım ve gün de 4 defa uyguladım. İlk günde etkiyi hissettim ama 2. Gün 6.5km yürüyüş yaptım ve lordozum düzeldi gibi. 3. Gün dimdik durabiliyorum. Daha uzun sürede inşallah daha da iyi olacağım. Ürünü getirenlere teşekkürü bir borç bilirim.
berk k**** (35) MERKEZ - Bartın Tüm Değerlendirmeler (8)
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/60004512

Teeter Inversiyon Aleti EP960L Plus

Sağlıklı Bel&Sırt, Sağlıklı Vücut

 

 

 

 

İnversiyon (Baş Aşağı Duruş)Terapisinin Faydaları

 

İnversiyon terapisi daha çok bel ve sırt ağrısına iyi gelen bir yöntem olarak bilinse de, aynı zamanda yer çekiminin vücut üzerindeki diğer olumsuz etkilerinin önüne geçen başarılı bir yöntemdir. Zamanla yer çekimi dolaşım, boy kısalması, organ prolapsusları ve genel vücut fonksiyonları sorunlarını daha da kötüleştirebilir. İnversiyon, genel sağlık durumunu koruyabilmede proaktif bir yöntem olarak da sunulabilir. Baş aşağı durmak, kasları esnetip rahatlatıyor, stres ve baskıyı azaltıyor, bağların daha sağlıklı hareket etmelerine yardımcı oluyor.

 

Baş aşağı durma sebebiniz ne olursa olsun, Teeter Hang Ups®, sağlıklı bel&sırt, sağlıklı vücut için çıktığınız bu yolculukta size destek olacak kaliteli ve varlığını kanıtlamış bir alettir.

 

İnversiyon, Bel&Sırt Ağrısını Azaltmaya Yardımcı Olur

İnversiyon aslında, ağırlık aktarımı yerleri olan eklemlerdeki basıncı azaltmak için kilonuz ve yer çekiminden faydalanan doğal traksiyon yöntemidir. Vücudunuz ters dönmüş bir şekilde havada asılıyken, yer çekimi kuvveti traksiyon uygular, bu da omurgayı gerip uzatarak esneklik sağlar, vertebralar arasındaki mesafeyi artırarak da diskler ve sinir kökleri üzerindeki baskıyı azaltır. Daha az baskı, daha az bel&sırt ağrısı anlamına gelir.

 

Omurgadaki her bir sinir kökü vertabralar arasındaki boşluklardan geçtiği için bağ "örtülerinde" bulunan tombul disklerin, sinir köklerini bu baskıdan ve vücudunuzu da ağrılardan kurtarması gerekmektedir. İnversiyon, vücudun yer çekiminin etkisiyle uğradığı zararlı baskıyı tersine çevirmek veya hafifletmek için gerekli olan esnekliği ve egzersizi sunuyor.

 

 

Nasıl işe yarıyor? Nachemson çalışması, konuya açıklık getirmeye çalışıyor: Birkaç gönüllü, lomber disklerinin içine cerrahi yollarla basınç sensörü yerleştirilmesine izin vermiştir. Ayakta dururken diskin içindeki basınç %100'lük temel çizgi olarak ayarlanmış, vücudun geri kalan pozisyonları da bu değere göre belirlenmiştir.  Oturuş pozisyonunun sırt üzerine ayakta durma pozisyonundan daha çok baskıda bulunduğu kanıtlanmış, ama asıl sürpriz uzanma pozisyonunda ortaya çıkmıştır. Disk içindeki basınç, ayakta duruş pozisyonundaki vücut ağırlığının sadece %75'i kadar azalma göstermiştir; %25'in altına ise hiç düşmemiştir! Geriye kalan bu basıncın, kat kat lastik bant gibi omurgayı sıkıştıran ve sarmalayan yüzlerce bağ ve kas yüzünden oluştuğu anlaşılmıştır. Bu çalışma, lastik bantlardan kurtulmak için gerekli olan traksiyon miktarının, vücut ağırlığınızın yaklaşık %60'ı kadar büyük bir değer olduğunu da göstermiştir. Bu kadar yer çekimini en ufak bir rahatsızlık vermeden dengeleyen uygulanabilir tek yol 60° açılı inversiyondur.

 

 

İnversiyon, Disklerin Bakımında Yardımcı Olur

Disklerinizin üç görevi vardır: vertabraları ayırmak, omurgaya esneklik katmak ve darbe emici görevi görmek.  Beyin ve vücut arasındaki bütün iletişim, vertebralardan geçen sinirler aracılığıyla sağlandığı için omurlararası (intervertebral) ayrıklık özellikle önem taşımaktadır. Vertebralar arasındaki mesafelerin yeterli olmaması, sinir kökü basıncına ve sonuç olarak ağrıya neden olabilir.

 

Disklerinizin iç dolguları, omur aralarınızda yastıklama görevi gören jölemsi bir maddeden oluşur. Yer çekiminin sıkıştırıcı etkisiyle her gün uyanmanızdan itibaren geçici olarak 1,3 - 1,9 cm (0,5" – 0,75" ) kadarlık bir kısalma yaşarsınız.

 Boy kısalması genellikle, esnekliğin ve yastıklama etkisinin azalmasına neden olan disklerdeki nem kaybının bir sonucu olarak görülür. Baş aşağı durmuşken, disklerinizdeki aşağıya doğru uygulanan basıncın etkisini tersine çevirmiş olursunuz, böylece disklerinizin daha hızlı iyileşmesini, nem ve boy kaybının geri kazanılmasını sağlarsınız.

 

İnversiyon Stres Atmanızı ve Kaslarınızın Rahatlamasını Sağlar

Stres ile gerilim bel, sırt, boyun ve omuzlarda kas spazmına neden olduğu gibi, baş ağrısı ve benzeri sorunlara yol açabilmektedir. Gergin kaslar, kan akışını kısıtlayarak kaslara giden oksijen miktarını azaltır, lenf akışında düşüşe neden olarak da artık kimyasalların birikmesine yol açar. Bunun sonucunda da spazm ve ağrı yaşanır. Vücudunuzu 25° gibi bir hafif bir eğimde birkaç dakika bile tutmanız gergin kaslarınızı rahatlatacak, vücuttaki artıkları ortaya çıkararak kan dolaşımına katan lenf akışının hızını artıracaktır.  Bu atıklar ne kadar hızlı atılırsa, taze oksijen ne kadar çabuk vücuda girerse, kaslarınızdaki gerginlik ve ağrı o kadar hızlı yok olacaktır. L.J.Nosse tarafından yürütülen bir çalışmaya göre, kas ağrısının bir göstergesi olan EMG (elektromiyografik) aktivitesi, eğimli duruşta on saniye içerisinde en az %35 azalma göstermiştir.

 

İnversiyon Dolaşımı Düzenler, Kan ve Lenf Sıvılarının

Temizlenmesini Hızlandırır

Besini ve oksijeni vücut hücrelerinize taşıyan kardiyovasküler sistem, vücudunuzun dolaşım sistemini oluşturur.  Oksijence zengin kan akciğerlerden çıkarak arterlerden geçer. Artıklarla dolu kan da temizlenmek ve tekrar oksijen yüklenmek için damarlar aracılığıyla akciğerlere geri gelir. Vücudunuzun alt gövdenizden ve ayaklarınızdan kanı çekmek için yer çekime karşı koyması gerekmektedir. İnversiyon da yer çekimi kuvvetini vücudunuzun lehine çeviren bir duruş olduğu için dolaşım sürecini kolaylaştırmada size yardımcı olmaktadır.

 

Kardiyovasküler sistemden farklı olarak lenfatik sistemin pompası yoktur. Lenf sıvısı, yalnızca kasların birbirini izleyen kasılma ve esneme hareketleriyle, kılcal damarlardan ve tek yönlü kapakçıklardan geçerek göğsün üst kısmına temizlenmeye gelmektedir. Vücudun eğimli tutulması yer çekiminin bu tek yönlü kapakçıklarla ters değil de aynı yönde etki etmesini sağlar, bu da laktik sıvının göğse doğru itilmesinde yardımcı olur. Lenf sisteminin hızlıca temizlenmesi,  gergin kas ağrı ve sızısını daha hızlı bir şekilde geçirecektir.

 

Beyond Cellulite adlı kitabında Nicole Ronsard, selülit oluşmasında lenf sisteminin rolünden bahseder ve selülitleri azaltmada bireylerin lenf akışını nasıl harekete geçireceklerinin yollarını sunar. Ronsard, lenf akışının yavaşlamasının, dokulardaki sıvının durgunlaşmasına neden olduğunu açıklar.  Kalça ve uyluk gibi dolaşımın zayıf olduğu ve yukarı doğru hareket etmek için tamamiyle yer çekimine bağlı olan vücut bölgelerinde selülit oluşumu tetiklenmiş olur. Yer çekimi kuvvetini kan ve lenf sıvısı akışı yönüne çevirebildiğinizde, hücrelerin daha iyi beslenmesini sağlar ve atıkların taşınmasını hızlandırırsınız.

 

İnversiyon Yer Çekimi Kuvvetine Bağlı Yaşlanma Etkilerini Azaltır

 

İşlevsel Formu Yakalamak: Bu ifade, dinç hareket ve aktiviteleri destekleyen esneklik, dayanıklılık ve denge durumu olarak tanımlanır. İnversiyon, vücut yaşlandıkça eklemleri sağlıklı ve esnek tutarak, hayat boyu aktif bir şekilde yaşamanın yolunu sunar.

 

Boyunuzu Korumak: Çoğu insan yaşamları süresince, disklerin incelmesinden dolayı 1,3-5,1 cm (0,5" - 2") kadar kısalırlar. Bebeklerin disklerinin %90'ı sudur. Ancak 70 yaşına gelindiğinde disklerin içindeki su miktarı %70'e düşer. Aktif inversiyon programı, asıl boyunuzu korumada size yardımcı olur.

 

İç Organlardaki Tıkanıklığı Açmak: Vücut yaşlandıkça iç organlarımız (böbrekler, mide, bağırsaklar) sarkmaya başlar. Kilo alma haricindeki orta yaşta görülen genişlemeler, iç organların yer değiştirmesinden kaynaklanmaktadır. Sindirim sorunları ile atıkların vücuttan atılma problemleri de yaygın belirtilerdendir. İnversiyon sayesinde bu organlar normal şekillerine girip vücuttaki normal yerlerini alacaklardır.

 

Beyne Giden Oksijeni Artırmak: Kalbiniz, vücudunuzun en fazla oksijen tüketen yeri olan beyninize kan pompalamak için yer çekimine karşı koymak zorundadır. Vücut ağırlığının sadece %3'nü oluştursa da beyin, vücuda alınan oksijenin %25'ini tüketir. Peter Russell, The Brain Book adlı kitabında, beynin gerilemesinin doğrudan sadece yaşlanma ile alakalı olmadığını anlatır. Bu gerilemenin daha ziyade, sertleşen arterler ve yüksek tansiyondan kaynaklandığını söyler. Bu yüzden, zamanla meydana gelen zihinsel gerilemenin önüne geçmek için en önemlisi

beyne giden oksijen miktarını artırmak olacaktır. (NOT: Yüksek tansiyonunuz varsa, inversiyon programına başlamadan önce doktorunuza danışınız.)

 

Varisli Damarları Rahatlatmak: Eğimli durduğunuzda bacak, ayak ve vücudunuzun alt kısımlarındaki kanı temizlemesinde kalbinize yardımcı olmuş oluyorsunuz. Bu da uzuvlarınızdaki kan dolaşımını kolaylaştırdığı için varisli damarlardaki kanın çekilmesine yardımcı olabiliyor.

 

AKTİF BİREYLERE FAYDALARI:

 

İnversiyon Vücudun Esnemesini ve Doğrulmasını Sağlar

Neredeyse tüm fiziksel aktivitelerde omurgaya basınç uygulanır. Yer çekiminin uyguladığı basıncın etkisi koşu, ağırlık kaldırma, aerobik gibi aktivitelerle birleşerek sırtınıza inanılmaz bedel ödetir. Özellikle golf ve tenis gibi tek taraflı aktiviteler çok sıkıntılıdır. Çünkü bu tür aktivitelerde gelişen güçlü kas grupları, omurgayı kendi doğrultusundan çıkarır; bu tek taraflı aktiviteler sürekli olarak inanılmaz büyüklükte omurganın rotasyonunu içerirler. Aynı şekilde, bisiklet sürme ve kürek çekme gibi diğer fiziksel aktiviteler sırasında başlıca kas grupları uzun süreli kasıldıklarından dolayı kaslarda gerilmeler oluşur. Günlük basit aktivitelerimiz bile yanlış uygulandıklarında iskelette sapmalara neden olur. Bu tür sapmalar genellikle önemsizdir ve fırsat bulduğunda kendilerini hemen düzelteceklerdir. Hareketli inversiyon (sağa sola eğilmeler, arkaya doğru gerilmeler gibi) vücudunuza bu fırsatı sunacaktır.

 

İnversiyon, İdman Sonrası İyileşmenizde Yardımcı Olur

Kas geliştirme süreci, kas dokusunun parçalara ayrılıp yerine çok sayıda daha sağlıklı hücrelerin yerleşmesiyle gerçekleşir. Egzersiz sonrası tahrip edilen binlerce hücre, büyüyen hücrelere yer açmak için oradan uzaklaştırılmalıdır. İnversiyon lenf akışını hızlandırarak artıklardan daha çabuk kurtulmayı sağlayacak, bu da vücudun yeni oluşan kas dokusuna yoğunlaşmasına olanak tanıyacaktır.

 

İdman sonrası tutulmaya veya kas spazmına meyilli atletler, inversiyonun sağlayacağı lenf temizliğinden faydalanabilirler. Yoğun kas aktiviteleri, yüksek miktarda laktik asit ve karbondioksit birikmesine yol açtığı için kas ağrılarıyla sonuçlanmaktadır. Bu atık ne kadar çabuk temizlenirse, ağrı ve sızı da o kadar çabuk geçer.

 

Yüksek etkili egzersizler sonrası eklemleriniz ve özellikle de diskleriniz sıvı kaybına uğrayarak 1,3-5,1 cm'ye varan geçici boy kısalmasına neden olacaktır. İnversiyonun, diskler üzerindeki basıncı azaltıp tekrar sıvı oluşumuna izin vererek omurlararası mesafeyi artırdığı kanıtlanmıştır. Basıncı azaltılan eklemler, daha etkili darbe emilimi ve daha az ağrı için hızlı bir şekilde iyileşebilmektedirler.

 

İnversiyon, Bağlarınızı Güçlendirir

Bağlar, kemiklerinizi bir arada tutan kollajen dolgulu şerit halindeki lifli dokulardır. Esneklerdir ama çok elastik değillerdir; ani gerilmelere veya aşırı esnemelere maruz kaldıklarında yırtılabilirler. Bağların hareketliliği ve hafifçe baskılanması, dokunun kollajen yapısını artırarak bağların daha kuvvetli olmasını sağlar. Baş aşağı esneme ve egzersiz, omurga ile ağırlık aktarımı eklemlere tersi yönde hafif baskılama ve hareketlilik sağlamakta, bu da eklemleri örten lifli yapının güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Güçlü bağ ve kaslar, atletleri sakatlanmalara karşı koruyan uygun eklem desteği için hayati önem taşımaktadır.

 

Son Bir Bakış Açısı

Eklemler ve omurga diskleri üzerindeki ciddi anlamdaki tek zararlı etki yer çekiminin devamlı çekiş gücüdür. Makul şekilde kullanıldığında inversiyon oldukça faydalıdır ve yaygın olarak uygulanan diğer popüler fitness aktivitelerinden daha tehlikeli değildir. İnversiyonun neden işe yaradığının bazen bir açıklaması vardır, bazen de yoktur.

 

Düzenli olarak baş aşağı duran binlerce insan, muzdarip oldukları bel&sırt ağrısının geçtiğini deneyimlemişlerdir.

Bir o kadar önemli olan da, bu insanların inversiyonun gençleştirici etkisini tüm vücutlarında hissetmiş olmaları, inversiyon sayesinde sağlık durumlarında bel&sırt ağrılarının geçmesinin de ötesinde iyileşmeler yaşamalarıdır.

 

 

 

 

 

Kendi vücut ağırlığınız yer çekiminin çekiş gücünün tersi etkisiyle birleşince, omurganızdaki ve ağırlık aktarımı eklemlerinizdeki baskıyı azaltır ve disklerin tekrar normal sıvı düzeyine kavuşmasını sağlar.

 

Eklemlerinizdeki hafif ters baskılama, vücudunuzu yine eski hizasına sokar ve duruşunuzu düzeltir.

 

Yaşlanan Omurga. Disklerdeki nem kaybı, boy kısalmasına ve esneklik kaybına neden olur.

 

 

Yer çekimi etkisi altında          İnversiyon çalışması sonrası               

 

 

İnversiyonun Faydaları

Düzenli olarak baş aşağı duran binlerce insan, mustarip oldukları bel&sırt ağrısının geçtiğini deneyimlemişlerdir.

Bir o kadar önemli olan da, bu insanların inversiyonun gençleştirici etkisini tüm vücutlarında hissetmiş olmaları; inversiyon sayesinde sağlık durumlarında bel&sırt ağrılarının geçmesinin de ötesinde iyileşme yaşamalarıdır. İnversiyon şunlara yardımcı olur:

 

Bel&sırt ağrısını giderme

Stres atma

Dolaşım ve lenf akışını harekete geçirme

Duruşu düzeltme

Kaslardaki baskıyı azaltma

Bağları kuvvetlendirme

Esnekliği artırma ve hareket aralığını genişletme

Yer çekimine bağlı yaşlanmanın etkisini azaltma.

 

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu SPORINTEP960
Teeter Inversiyon Aleti EP960L Plus
Çok İyi
(6)
Çok İyi (6)
%75
İyi
(2)
İyi (2)
%25
Ne İyi / Ne Kötü
(0)
Ne İyi / Ne Kötü (0)
%0
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
4,8
Değerlendirme yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Filtrele
Sadece satın alanlar (7)
Fotoğraflı değerlendirmeler (0)
Bu ürün ile ilgili 8 değerlendirme var.
Sırala
Bu ürün ile ilgili 8 değerlendirme var.
GD
GD
Ürünü özellikle babam ve yaşlı bir akrabamın postür bozukluğu vs için tercih ettim. Normal şartlarda benim için daha basit olan modeli yeterli idi. Almayı düşünen kişilerin öncelikle dikkat etmesi gereken şeyler var ! KRONİK SİNÜZİT, KALP, TANSİYON, GÖZ VS GİBİ HASTLARIN BU VE BUNUN GİBİ ÜRÜNLERİ KULLANMAMALARI GEREKİYOR !! Ürünü ancak satın aldığınızda ve ingilizce biliyorsanız anlayacaksınız. Bu tür uyarıları HEPSİBURADA dahil hiç bir firma vermiyor, hiç bir detaylı açıklama yer almıyor. Bu konu bence çok önemli, lütfen dikkat ediniz....
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(51) - İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
BK
BK
Lordoz ve belimde düzleşme vardı. Uzman drlar sadece ağrı kesici veriyorlardı ve dikkat etmemi söylüyorlardı. Yaşam kalitem tamamen düşmüştü. Sokağa çıkamıyor uzun süre yürüyemiyordum. Bir umut olarak bu cihazı aldım. İnanıyordum ve inandığım gibi beni yanıltmadı. Biraz planın dışına çıkarak eğimi fazla arttırdım ve gün de 4 defa uyguladım. İlk günde etkiyi hissettim ama 2. Gün 6.5km yürüyüş yaptım ve lordozum düzeldi gibi. 3. Gün dimdik durabiliyorum. Daha uzun sürede inşallah daha da iyi olacağım. Ürünü getirenlere teşekkürü bir borç bilirim.
Değerlendirme sahibi bu ürünü İnternaya satıcısından aldı.
(34) - Bartın
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
KA
KA
Ürün teslimatı hızlı oldu. Ambalajda herhangi bir problem yoktu.Yetkili firma siparişi verdiğim anda benimle temasa geçti ve Türkçe kullanım/kurulum kılavuzlarını gönderdi.Ürünün kurulumu ve kullanımı gayet kolay.Teşekkürler.
Değerlendirme sahibi bu ürünü İnternaya satıcısından aldı.
(7) - İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
AF
AF
Bel fıtığım için aldım harika bir ürün.Sadece belimde değil tüm eklemlerde büyük bir rahatlama oldu.Daha rahat hareket ediyorum .
Değerlendirme sahibi bu ürünü İnternaya satıcısından aldı.
(51) - İzmir
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
ÖM
ÖM
Bu ürünü ilk olarak 1996 yilinda kullanmistim, cesitli faydalari olan çok fonksiyonlu bir alet. Motorlu versiyonlari fizik tedavide traksiyon (çekme) terapisinde kullaniliyor ve omurga disk fitiklarinin kuculmesine etki ediyor. Benzer etkiyi tabiki motorsuz olanlar da yapiyor ancak gerek saticinin gerekse hepsiburada.com un bu tur medikal etkileri olabilecek urunlerle ilgili daha genis bilgi vermesi gerekiyor. Hipertansiyon ve kalp gibi rahatsizliklari olan kisilerin kullanmamasi gerekirken daha da onemlisi fitikda iyilesme beklerken felc kalma riski olmasi. Omurga MR filminizi bir uzman doktor gormeden kullanilmamasi gereken bir alet.
(39)
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
HO
HO
ilk başlarda zorlanacaksınız çünki dikeldiğiniz zaman başınızda çok basınç oluyor ama zamanla alışıyorsunuz fıtık iseniz muhakkak faydalanır hatta zamanla geçirirsiniz almanızı öneririm
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(37) - Bartın
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
AO
AO
Uzun zamandır devam eden ve bel bölgesindeki sinir sıkışması nedeniyle ayağıma vuran ağrılardan 3 gün içinde kurtuldum. Benzer sıkıntıları olanlara kesinlikle öneririm.
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(64) - Ankara
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
CY
CY
duruş bozukluklarını bile düzeltebilen harika bir buluş.. ertuğrul akbayın boyu 50 yaşından sonra 12 santim uzadığına göre.. benim boyum 40 yaşından sonra 1.95 i geçecek mi bakalım.. çocukların boyunu söylemiyorum bile..
Değerlendirme sahibi bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
(46) - İstanbul
Bu değerlendirme faydalı mı?

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön