Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Termal Mest
Termal Mest Çorap - - Mes Abdest Çorabı

Termal Mest Çorap - - Mes Abdest Çorabı

Termal Mest
130,00 TL
( / adet)
Renk
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

168,81 TL
DSACategoryId/60001546/2147483604/22006250/1302822

Termal Mest Çorap - Termal Mes:

 

Termal özelliği ile çok düşük sıcaklıklarda dahi ayağı sıcak tutması sebebi ile yaygın olarak kullanılmaktadır. Termalmest sağladığı rahatlık ve kolay kullanımı sebebi geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Ofis ortamında çalışanlar, açık alanda çalışanlar, ev hanımları gibi soğuk ve sudan korunmak isteyen tüm kullanıcılara hitap etmektedir. 

 

Termal Mest Çorap Nedir Ne İşe Yarar; 

  • Termal özelliği sayesinde ayağı sıcak tutar. 
  • Elastik yapısı sebebi ile ayağı sarar, kas ve eklem ağrılarını engeller. 
  • Su geçirmezdir. 
  • Kendine özgü kumaşı ve dikim şekli sebebi ile yıpranmalara karşı son derece dayanıklıdır. 
  • Termal mest ile asfalt ve taş zeminde 5km. nin üzerinde yürünerek dayanıklılık testi yapılmıştır. 
  • Herhangi bir bağ, lastik yada aparata gerek duymaksızın ayağınızda sabit olarak durabilmektedir. 

 

Termal Mest Kullanım ve Bakımı: 

10C ve altındaki sıcaklıklarda kullanılması tavsiye edilir. Abdest alındıktan sonra ayak kurulanıp, ince kuru bir pamuklu çorapla giyilmelidir. Temizlenmesi son derece kolaydır, makinede yada elde ılık su ve sabunla ters çevirerek yıkayabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ! 

  • Termal mest Türkiye'de üretilmektedir. 
  • %100 Yerli ve Tescilli markadır. 

 

Son dönemde direk yada dolaylı olarak Termal Mest markasını kullanarak piyasaya sürülen farklı ürünler bulunmaktadır. 

Lütfen direk yada dolaylı olarak termalmest markamızı kullanan farklı ürünlere itibar etmeyiniz.

Bahse konu Orjinal Termal Mest olmayan ürünlerin gerek malzeme gerek imalat kalitesi olarak Termal Mest markasıyla herhangi bir ilgisi yoktur. 

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

Mest İlmihal Bilgisi

Abdest alırken mestin üzerinde elin üç parmağı kadar yerin elin ıslaklığıyla bir defa meshedilmesi gerekir ve yeterli olur. Bunun için mestin abdesteli olarak giyilmiş, mestin ayağın abdestte yıkanması gereken yerlerini tamamen kaplamış, ayrıca dayanıklı ve sağlam bir maddeden yapılmış olması aranır. Mest ile yaklaşık 6 kilometre yürünebilmesi veya bırakıldığında dik durabilmesi bu dayanıklılık ve sağlamlığın ölçüsü olarak zikredilir. Mestin topuktan aşağı kısmında, altında veya üstünde ayak parmaklardan üçü girecek şekilde bir deliğin, yarık veya yırtığın bulunmaması, mestin içine su almamasıda gerekir. Üzerine deri kaplanmış veya altlarına pençe vurulmuş çorap üzerine mesh edilebilir. Hanefi fakihlerinden Ebu Yusuf ve İmam Muhammed, altına pençe vurulmuş olması şartını aramaksızın kalın ve için göstermeyen dayanıklı keçe ve yün çoraplar üzerine, bir gurp fakih ise bu şartlarıda aramayarak çorap üzerine mesedilebileceği görüşündedir.

Abdesti bozan durumlar mest üzerine meshide boza. Üzerine meshedilen mestin ayaktan çıkması veya çıkarılması, mestin içine giren suyun bir ayağın yarıdan fazlasını ıslatması, mesh süresinin sona ermesi meshi bozar. Mest üzerine meshin süresi, yolcu olmayanlar için bir gün bir gece (24 saat), yolcular için üç gün üç gecedir (72 saat). 

Bu süre, mestin abdestli olarak giyilmesinden sonra ilk hadesten yani abdesti bozan ilk durumdan başlar. Bu süre dolduktan sonra, ayaklar su ile yıkanarak abdest alınıp gerekiyorsa mest tekrar giyilmelidir. Öte yandan, ayaklarını yıkamak suretiyle abdestli olan kimsenin bu abdesti devam ettiği sürece mestleri çıkarıp giymesiyle abdesti bozulmaz. Mestlerin üzerine meshetmek suretiyle abdestli olup mestlerini çıkaran kimse, sadece ayaklarını yıkayarak abdestini tamamlayabilir.

Cinsiyet Erkek
İçlik Türü Erkek Çorap
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 6
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV000012STJD
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön