Çamaşırlar için benzersiz ve üstün özelliklerle donatılmış, birbirinden nitelikli çamaşır makineleri tasarlanıyor. Devir hızı, çamaşır yıkama kapasitesi, kurutmalı ve kurutmasız gibi farklı özelliklerle birbirinden ayrılan çamaşır makineleri, farklı markalar tarafından tasarlanıyor. Seçeceğiniz çamaşır makinesi, bu tip kriterlerin göz önüne alınmasıyla birlikte, farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunuluyor. Çamaşır makinenizi satın aldığınızda, ilk kurulumun yetkili servis tarafından yapılması, büyük önem taşıyor. Zira, ilk kurulumun servis tarafından yapılıyor olması, ürünün garanti süresinin sağlıklı bir biçimde başlatılmasını da sağlıyor. Hesaplı ve ekonomik fiyatlarla teşhir çamaşır makinesi satın almayı tercih ederseniz, küçük defolara sahip ya da yalnızca ambalajı olmadığı için teşhirde tutulan ürünlerden bir seçim yaparak çok avantajlı alışveriş imkanları elde edebilirsiniz. 

Hangi Çamaşır Makinesini Almalıyım?

Seçeceğiniz çamaşır makinesinin, kullanım alışkanlıklarınıza ve ailenin kişi sayısına göre farklı özellikler taşıması gerekiyor. Örneğin, kalabalık bir aile için çamaşır yıkama kapasitesi daha yüksek olan makinelerden tercih yapılması, tek seferde daha çok çamaşırın temizlenmesi adına avantaj sağlıyor. Su ve enerji sarfiyatı bakımından büyük tasarruf sağlayan bu akıllıca seçimle, hem kısa zamanda çamaşırlarınızı yıkayabilir hem de ailenizin ve ülkenin ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Çamaşırlarınızı kurutmak için yeterli alanınızın olmadığı durumlarda, kurutmalı çamaşır makineleri arasından bir seçim yapmanız gayet verimli bir sonuç doğuruyor. Çamaşır makinesi içinde yıkanan çamaşırları, makine dışına hiç çıkarmaya gerek kalmadan, yalnızca program değişikliği yaparak kurutma aşamasına geçebilirsiniz. Çalışan bireyler ve çocuklu aileler için büyük kolaylık sağlayan bu özellik, kısa sürede giyilmeye hazır hale gelen kıyafetler sunuyor. 

Çamaşır Makinesi Nasıl Çalışır?

Çamaşırlarınızı makineye yerleştirirken, kazanın üst kısmında boşluk kalacak kadar yükleme yapmanız, hem temizliğin tam olmasını hem de makinenin kazanının daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Aşırı yükleme yapıldığında, dönüş hızına ulaşamayan kazan içerisindeki çamaşırlar, yeterli temizliğe ulaşamıyor. Bu sebeple, en azından bir el sığacak kadar boşluk kalması, sağlıklı bir yıkama gerçekleştirilmesine katkı sunuyor. Çamaşır makinenizin deterjan gözüne koyacağınız deterjan ve yumuşatıcılar, seçtiğiniz yıkama programının özelliğine göre sırasıyla devreye giriyor. Ön yıkamasız bir programda, önce makinenin içine su alınarak çamaşırlar ıslatılıyor ve birkaç dakika bekletiliyor. Hemen ardından, deterjan ilave ettiğiniz gözdeki deterjanlar, su yardımıyla birlikte makinenin içine alınıyor. Programın yıkama sıcaklığına göre ısıtılan su ve deterjan ile kazan içerisinde dönmeye başlayan çamaşırlar yıkanıyor. Durulama aşamasına geçildiğinde, deterjan çekmecesine yerleştirdiğiniz ve isteğe bağlı olarak uygulanan yumuşatıcı, makinenin içine alınıyor. Yumuşatıcı ile birlikte gerçekleştirilen durulama işleminin ardından, sıkma işlemi ve makinenin programları elveriyorsa kurutma işlemi gerçekleştiriliyor. Makinenin kapağını, yıkama işlemleri tamamlandıktan birkaç dakika sonra açmak mümkün oluyor. 

Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir?

Çamaşır makinesini, periyodik aralıklarla temizlemek hem çamaşırların temizlik kalitesini hem de makinenin uzun ömür süresini arttırıyor. Çamaşır makinesi temizliği için farklı firmalar tarafından üretilmiş, makine temizleyici deterjanlar bulunuyor. Bu ürünleri kullanmak için makineniz boş konumdayken, kazanın içerisine dökmeniz ve makineyi çalıştırmanız gerekiyor. Boş halde iken yapılan bu temizlikle, kir ve elbise tüyleri gibi parçacıklar, kolayca parçalanarak gider kanalına gönderiliyor. Ayrıca, makinenizin dış yüzeyini de sık sık temiz ve nemli bir bezle silmeniz hem görsel olarak hem de makinenin bakımını sağlamak adına büyük önem taşıyor. Çamaşırları makineye yüklemenize yardımcı olan cam kapak da zaman içerisinde toz ve kire maruz kalıyor. Bu nedenle, belirli aralıklarla cam kapağın iç ve dış yüzeyini, kenarlardaki oluklu lastik bölümlerini ve ayrıca deterjan çekmecesini de temizlemek büyük fayda sağlıyor. 

Çok ekonomik fırsatlarla satın alabileceğiniz teşhir çamaşır makinesi çeşitlerine ve  tüm beyaz eşya modellerine hemen şimdi sahip olabilirsiniz. 

Teşhir Çamaşır Makinesi

1 ürün var
 1. Markalar
  1. Regal
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Enerji Sınıfı
 4. Yıkama Kapasitesi
 5. Maksimum Devir Hızı
 6. Kurutma Özelliği
 7. Renk
 8. Genişlik (cm)
 9. Yükseklik (cm)
 10. Derinlik (cm)
 11. Satıcı
DSACategoryId/2147483637/235604/80236002/80236003
BAŞA DÖN