Mutfaktaki yağ ve yemek kokusunu uzaklaştıran davlumbaz çeşitleri, sürgülü, ankastre ve ada davlumbaz gibi farklı isimlerle anılıyor. Kolay montajı ve pratik kullanımı ile mutfağın temiz ve ferah kalmasına önemli katkılar sağlayan davlumbazlar, doğru kullanımda uzun ömürlü ve sağlıklı ev aletleri arasında yer alıyor. Tüm beyaz eşya ve mobilya ürünlerinde olduğu gibi, teşhir davlumbazlar da oldukça ekonomik fiyatlarla satışa sunuluyor. Avantajlı fiyatlarla teşhir davlumbaz satın almak, benzersiz bir fırsat doğuruyor. 

Hangi Tip Davlumbaz Almalıyım?

Mutfağınızın büyüklüğüne ve şekline göre tercih edebileceğiniz ada tipi davlumbazlar, büyük ve geniş mutfaklarda, mutfağın tam ortasına yerleştirilen banko üzerine sarkıtmalı olarak monte ediliyor. Bu yönüyle çok şık ve estetik bir görünüm de sergileyen ada davlumbaz modellerini tercih edebilmeniz için, mutfak büyüklüğünüzün yeterli olması büyük önem taşıyor. Sürgülü davlumbaz modelleri, ince ve hafif tasarımlarıyla, şık ve pratik bir kullanım sağlıyor. Ürünü kullanacağınız zaman çekerek dışarı doğru çıkarmanız ve işiniz bitince iterek yerine yerleştirmeniz sayesinde, ürün aktif oluyor. Pratik kullanımı ile sürgülü davlumbazlar, en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Ankastre davlumbaz modelleri, profesyonel kullanıma uygun ve çekiş gücü yüksek davlumbaz modelleri arasında yer alıyor. Genellikle, diğer ankastre mutfak ürünleri ile birlikte satın alınan ankastre davlumbazlar, şık ve estetik görüntülerinin yanı sıra güçlü emiş özellikleri ile öne çıkıyor. Kullanım alışkanlıklarınıza en uygun davlumbaz modelini tercih ederek kusursuz bir seçim yapabilirsiniz. Davlumbazların montajı yapılırken ocak ve davlumbaz arasındaki mesafenin ideal ölçülerde ayarlanması büyük önem taşıyor. Hem davlumbazın sağlıklı ve uzun ömürlü olması, hem de oluşabilecek ev kazalarına karşı bu önlem, dikkat edilmesi gereken önemli konuların başında geliyor. 

Davlumbaz Nasıl Temizlenir?

Davlumbazların içerisinde bulunan yağ filtreleri, sürekli maruz kaldığı yemek buharı ve yağ nedeniyle belirli süreler sonunda kirleniyor. Bu filtreleri periyodik aralıklarla temizlemek davlumbazın ömrünü uzatmada ve verimli performans elde etmede, büyük faydalar sağlıyor. Tüm davlumbaz modellerinde standart özellik olarak alüminyum yağ filtresi bulunuyor. Bununla birlikte bazı davlumbaz modellerinde, alüminyum yağ filtrelerine ilaveten karbon filtre de kullanılıyor. Alüminyum filtreleri kullanım sıklığınıza göre, iki ayda bir çıkarıp yıkayarak yeniden yerine takabilirsiniz. Ancak, karbon filtrelerin bu şekilde yıkanarak yeniden yerine takılma ihtimali bulunmuyor. Karbon filtrelerini maksimum 4 ayda bir yenisiyle değiştirmek gerekiyor. Filtreler, cihazın alt yüzeyindeki kapağın hemen arkasında bulunuyor. Davlumbaz temizliğine başlamadan önce, dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında, ürünün fişten çekilmesi geliyor. Cihazınızın modeline göre filtre temizliğinin nasıl yapıldığını, filtrelerin nasıl çıkarılıp takıldığını, detaylı bir biçimde kullanım kılavuzlarından öğrenebilirsiniz. 

Teşhir Davlumbaz Avantajlı mı?

Metal gövde tasarımı ve halojen aydınlatma sistemi ile davlumbazlar, mutfağınızın genel dekorasyonuna da şık bir dokunuş kazandırıyor. Yüksek emiş gücüyle koku ve yemek buharını tamamen mutfağınızdan uzaklaştıran davlumbazlar, yağ ve kokunun mutfağınızdaki diğer alanlara yerleşmesinin önüne geçiyor. Bu nedenle, mutfak şekliniz ve büyüklüğü ne olursa olsun, davlumbaz kullanmak büyük yarar sağlıyor. Tüm beyaz eşya, mobilya ve elektronik cihazlar da olduğu gibi, teşhir davlumbaz ürünleri de yalnızca ambalajından çıkarılarak satışa sunulduğu için, daha ekonomik fiyatlarla satılıyor. Bu nedenle, herhangi bir teknik sorun ya da görsel problemi olmadığı halde, teşhir ürünü olarak satışa sunulan ürünler, çok ekonomik avantajlar sağlıyor. Siz de kendi kullanım ihtiyaçlarınıza ve mutfak tasarımınıza uyan ve hesaplı fiyatlarla satışa sunulan teşhir davlumbaz ürünleri arasından, en uygun davlumbaz modelini seçebilirsiniz. 

Teşhir Davlumbazlar

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN