Çocuklarınızın sağlıklı büyümesi için yedikleri ve içtikleri kadar, gelişimini etkileyen dış faktörlerin önemi de büyüktür. Kemik ve kas gelişiminin sağlıklı bir süreçte devam etmesi, çocuğunuzun güvenli ve sağlıklı adımlar atarak büyümesi için giydiği ayakkabı en etkili faktörlerden biridir. Bu konu uzman pedagologlar ve ortopedistlerin hemfikir olduğu bir konudur. Ayakkabı, ayağı yürüyüş esnasında dış etkenlerden koruyan, tabanı genelde kauçuktan üretilen ve kullanım alanına göre dış ve iç yüzeyi değişiklik gösteren bir giyecektir. Yetişkinler için taban kalınlığı ve ortopedisi tercihe göre değişen, topuklu-topuksuz, mevsime göre açık ya da kapalı, burun yapısı, rengi, malzemesi değişik formlarda olan çeşit çeşit ayakkabı modeli bulunur. Ancak çocuğunuz için ayakkabı seçerken çok daha özenli ve dikkatli olmanız şarttır.

Timberland Çocuk Ayakkabısı

Çocuklar için ayakkabı seçerken baz alınması gereken en önemli kriter sağlıktır. Çocuğun ayak yapısına uyum sağlayacak, ayağını sıkmayacak, acıtmayacak, zarar vermeyecek ayakkabı seçilmelidir. Timberland çocuk ayakkabıları çocuğunuz için bu konforu ve sağlıklı ortamı sağlayacak, aynı zamanda da çocuk modasına yeni bir soluk getiren modelleriyle çocuğunuza çok yakışacaktır.

Çocuğunuza ayakkabı alırken mutlaka ayak numarasını tam olarak tespit etmelisiniz. Son alınan ayakkabının numarasından yola çıkmamalısınız. Çünkü sürekli gelişmekte olan çocukların ayakları da hızla büyür. Onu sıkacak, içinde ayağının rahat etmeyeceği modeller ayak ortopedisini kötü yönde etkileyecektir. Çocuğunuzun rahatça hareket etmesine yardımcı olacak ayakkabılar idealdir. Eğer ayak numarası iki numara arasında kalıyorsa buçuklu numaralar tercih etmelisiniz.

Yeni gelişen bedeniyle birlikte kendi beğenileri, zevkleri oluşmaya başlayan çocuğunuza alacağınız ayakkabının sağlık yönünden sonra görünümü de önemli faktörler arasındadır. İlk attığı adımla birlikte öğrendiği her yeni şeyde karakteri ve öz güveni gelişecek olan çocuğunuza, ona yakışacak şık ve şirin ayakkabılar seçip mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Timberland çocuk ayakkabılar spor, sandalet ya da günlük modellerinin şıklığı ile göz doldurur. Özgüveni gelişen çocuk, yeni şeyler öğrenmeye daha açık olur.

Çocuğunuzun yaşına ve kullanacağı alana göre ayakkabı seçmelisiniz. Ayakkabı tabanının sert olmamasına dikkat etmeli ve burnunun mümkün oldukça dar olmamasına özen göstermelisiniz. Çocuğunuz sporla ilgileniyorsa anatomik rahatsızlıklardan korumak için alacağınız spor ayakkabısının kullanacağı spor dalına uygun olması gerekir. Çocuğunuz henüz üç yaşından küçük ise ev içinde ayakkabı yerine yumuşak ve kaymayan çoraplar giydirmek daha sağlıklıdır. Dışarıda ise koruyucu ve esnek çocuk ayakkabıları tercih edilebilir. Yeni gelişmekte olan çocukların ayak tabanları çok terlediği için, ayakkabının içinin de nem emici ve teneffüs imkanı sağlayan bir yapısının olmasına dikkat edilebilir.

Timberland Çocuk Ayakkabısı Modelleri

Timberland çocuk ayakkabılar çeşit, sağlık ve şıklık garantisi ile ebeveyn isteklerini karşılar. Tabanı esnek spor ayakkabılarda genellikle canlı renkler bir arada kullanılmıştır. Günlük giyilebilecek ayakkabıların tabanları düz olup konfordan ödün vermemek için özel dizayn edilmiştir. Yaz mevsiminde kullanılmak üzere üretilmiş sandaletler suya dayanıklıdır ve çocuğunuzun ayak rahatlığı için iç tabanları hem sağlam hem de ortopediktir.

Modellerde göze çarpan, yetişkin ayakkabı modellerinde kullanılan bağcıkların ve maskülen kesimlerin kullanılmış olmasıdır. Bu çocukların küçük ayaklarında çok havalı ve bir o kadar da sevimli bir görüntü ortaya çıkarır. Ürünlerde lacivert ve kahverengi tonları sıklıkla kullanılmıştır. Bunun yanında pembe, mor, gri, kırmızı, mavi, sarı gibi çocuk modasının önde gelen renkleri de kullanılan diğer renklerdir. Bağcığın yanında Timberland çocuk ayakkabı modellerinde bilekte ya da ayak üstünde bir ya da birden çok cırt cırt ayrıntısı da çok tercih edilmiştir. Bu çocuklara daha pratik giyme çıkarma olanağı sağlar.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Timberland Çocuk Ayakkabıları ve Fiyatları

25 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Timberland Çocuk Ayakkabılar
  2. Nike Çocuk Ayakkabılar
  3. adidas Çocuk Ayakkabılar
  4. Skechers Çocuk Ayakkabılar
  5. LC Waikiki Çocuk Ayakkabılar
  6. DeFacto Çocuk Ayakkabılar
  7. U.S. Polo Assn. Çocuk Ayakkabılar
  8. Civil Çocuk Ayakkabılar
  9. Soobe Çocuk Ayakkabılar
  10. Koton Çocuk Ayakkabılar
  11. Denokids Çocuk Ayakkabılar
  12. Mickey Mouse Çocuk Ayakkabılar
  13. Frozen Çocuk Ayakkabılar
  14. Breeze Çocuk Ayakkabılar
  15. Brooks Brothers Çocuk Ayakkabılar
  16. Puma Çocuk Ayakkabılar
  17. Roxy Çocuk Ayakkabılar
  18. Guess Çocuk Ayakkabılar
  19. Vicco Çocuk Ayakkabılar
  20. Kiko Kids Çocuk Ayakkabılar
 3. Beden A-Z
 4. Renk
 5. Fiyat Aralığı
  -
 6. Değerlendirme Puanı
 7. Satıcı A-Z
 • Marka Timberland
DSACategoryId/2147483636/60002723/205474/60002362/timberland
Başa dön